شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sajadm - 2016-03-15 09:08 PM

خیلی خوب زده یه پترنایی از نخجیر دیدم که شاخ سبزکنندس

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kohan - 2016-03-15 09:49 PM

اینجوری من برداشت کردم نخجیرای ویژه علاوه بر منبت کاری لولشون با معمولیها فرق داره.لوله هاشون دقیق تر ساخته شده و جای گذاری شده.از من ویژه نیست.ولی لولشها مثل لول های ویژه است اصلا ران اوت نداره(ناهم مرکزی سوراخ لول با دور لوله).ولی معمولی ها 90% شون Run out دارند.
من همون کاربر salehasadi اینبار با این نام وارد شدم بعد از آپ دیت سایت برای ورود مجدد هرکار کردم سایت رمزم رو نپذیرفت.در خواست هم دادم اصلا فایده ای نداشت.دیگه مجبور شدم را نام دیگه ری بیام.قبلش پیام های که با اون نام دادم با تالک آپ بود

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-03-17 07:00 PM

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
سلام دوتاعکس بعداز هلال کردن بچه قنداق وپاک کردن رنگ چوب و روغن جلا زدن به اون

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2016-03-17 07:24 PM

سلام باربدجانKhansariha (8)
خسته نباشین،واقعازیبا شدهKhansariha (8)Khansariha (8)
دمتوووون گرمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-03-17 10:13 PM

سلام ممنونم یحیی جان لایه لاک الکل خیلی نازک بود به محض تماس باهرچیزی کنده میشد ولی حالا یه لایه کلفت روغن جلا زدم روش

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-03-24 09:05 PM

[/img]
سلام من دستم زیادعرق میکنه وزاج تفنگ زودپاک میشه بخاطرهمین یه برچسب زدم به تفنگ یه خورده هم قنداق ودستکاری کردم ومحل اتصال دستگیره تپانچه ای به انتهای قنداق وشکیل ترکردم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2016-03-24 11:51 PM

سلام باربد خان
آفرین. تفنگتان خیلی زیبا شده. پاک شدن زاج از عرق دست شما نیست. از عمق کم زاج و کیفیت پایین آلیاژلول در سطح خارجیست. وگرنه زاج عمیق و خوب با مالیدن دست که پاک نمیشود.
اگر یک بچه قنداق مثل مال تفنگ من طراحی کنید تفنگتان شبیه به دولول سنت اتین می شود.
البته من کمی ته قنداق را کوتاه کردم تا در هوازنی راحت به شانه بیاید. چون بچه قنداق برایم کوتاه بود و دستم را جلوتر می گرفتم این بچه قنداق بلند را طراحی کردم.
موفق باشید
[تصویر: tt5.jpg]
[تصویر: ttt1.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-03-25 12:48 AM

سلام کاربرعزیز aghashekarفراموش کردم که بنویسم الگوی تغییرقنداقم،تفنگ جنابعالی بود که از طرحی که شماروی قنداق اجراکردیدخوشم اومدشمااگه حوصله کنیدوباسمباده پوساب مقدارکم زاج باقی مانده رو اسلحه تونو پاک کنیدوبازاج تهرون یه زاج مجدد(زاج سرد)بزنیدتفنگتون نو وخوشکلترخواهدشدصدالبته که خوشکل هست

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2016-03-25 02:41 AM

سلام آقا باربد
قبلا چند بار زاج رفتگی ها را لکه گیری کرده ام ولی زاج سرد جای زاج کارخانه ای را نمی گیرد و دوامش کم است. به همین خاطر باقیمانده زاج کارخانه را پاک نکردم. البته تنبلی هم چاشنی کار شد. انشاالله سر فرصت باید دستی به سر و رویش بکشم.
کارکرد زاج علاوه بر زیبایی جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی فلز است. در ضمن باعث می شود سلاح در شکارگاه برق نزند. البته شما خود استادید.
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kapej - 2016-04-02 10:08 PM

[quote='barbud' pid='261968' dateline='1458840915']
[/img]
سلام من دستم زیادعرق میکنه وزاج تفنگ زودپاک میشه بخاطرهمین یه برچسب زدم به تفنگ یه خورده هم قنداق ودستکاری کردم ومحل اتصال دستگیره تپانچه ای به انتهای قنداق وشکیل ترکردم
[/quoteسلام چیکار کردی گپ سفید یا نقره ایی کردی