شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-02-17 03:29 PM

سلام اکثروقتها خطوط ایجادشده داخل لول اصولا برجسته هستن واثرۈباقی مانده سربی هست که بافشارازلول خارج شده وبه این راحتیا باعبوردادن دستمال وپارچه تمیزشدنی نیست وحتمابایدبه کمک ست تنظیف ازبین بره ولی اگه خط به وجودامده عمقی باشه دیگه کاری ازدست کسی برنمیاد

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-02-17 07:14 PM

سلام.ممنون از راهنماییتون.نه چارپاره نزدم اثر سرب نیست چون لکه قهوه ای سوخته ای رنگه

فرستاده شده از SM-J700Hِ من با Tapatalk

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-03-12 11:00 PM

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img][img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
سلام ما نخجیر سوارا درسته پول خریدن دولول بغل روس ونداریم ولی حس داشتنشو میتونیم ایجادکنیم بچه قنداق رو هلالی کردم تا یه ذره از قناس و قلاچ بودن شکل بچه قنداق کاسته شه درسته هرکارکنیم بازم نخجیره ولی این کارتوقشنگی اسلحه خیلی موثره

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-03-14 08:43 PM

سلام.بهتره که کلا یه بچه قنداق دیگه با طول بلندتری را بسازیم و جای ضامن رو هم با یه سوراخ در باز کردن آن باز بگزاریم.این کار رو باید با دستگاه فرز انجام داد.

راستی دوستان عکس پترن گیری رو با نخجریم تو چهل متری با ساچمه ی چهارگرفتم الان عکسشو میگدارم تو هر سیبل یه تیر بیشتر نزدم

[تصویر: d63869b03ffc2d58dc48d313ae3b0ba5.jpg]

[تصویر: ff0dfc2efbf04b2f8ee6d8cbb48795ee.jpg]

[تصویر: 0428f07f1d1de93f33a5eb3d23d5ced1.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - romin - 2016-03-14 10:10 PM

کاربرbarburd بچه قنداق رو خوب شکل دادید ولی می توانید با دقت خطها رو با تیغ بتراشید بعد مقداری شاپان با تینر رقیق کرده رو ی بچه قنداق بزنید و بعد از خشک شدن کیلر نیم پلی استر کاملا رنگ رو به فابریک بر می گردونه بسیار زیبا ودرخشنده می شود

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-03-14 10:20 PM

سلام اسدی جان چون سیبل وفاصله استاندارد نیستن راجع به کیفیت شلیک نظردادن سخته ولی موضوعی که از ازل تاابدتو نخجیر اپیدمی شده مشهوده لول چپ پراکندگی خوب شلیک وسط سیبل ولی لول راست تراکم ساچمه ها توسمت چپ بیشتره

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-03-14 10:59 PM

سلام barbud جان.همون طور که گفتم تو هر سیبل یه فشنگ بیشتر نزدم.که میخواستم مقدار پخش ساچمه ها رو ببینم.اگه بخوام قلقشو بدست بیارم باید حداقل سه فشنگ وسط سیبل شلیک کنم.همون طور که خودتون هم میدونید استاندارد پترن گیری فاصله ی 36 متری و سیبل هم قطرش 70 سانته.من یه خورده فاصله مو دور تر و سیبل رو بزرگتر گرفتم که اینجوری تفنگم کارکردشو بهتر نشون بده.ولی در اصل باید همه ی تفنگها تو یه رنجی تست بشن تا بتونن باهم مورد مقایسه قرار بگیرند.از نظر قلق گیر رو مگسک هر دو لول یه جا میزنن.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-03-15 12:25 AM

سلام جناب rominممنون از توجهتون کاملا صحیح میفرمایید ولی من دوست داشتم قنداق وبچه قنداق رنگ اصلی چوب باشه به همین دلیل کل قسمت چوبی اسلحه رو سمباده نرم زدم وتمام لاک الکل وپاک کردم وروغن جلا زدم انشااله یه عکس میذارم چوب نخجیر چوب گردو ست وواقعا باکیفیته البته ازلحاظ جنس ولی درخصوص طراحی اصلا چنگی به دل نمیزنه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sajadm - 2016-03-15 01:22 PM

اگه نخجیر رو دقیقا با هر لول درست وسط سیبل رو هدف قرار دادید پس خوب زده

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-03-15 09:05 PM

سلام.آره هر دو رو وسط گرفتم.فاصله تا سیبل 40 متر بود.البته با قدم فاصله گرفتم.