شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2016-01-30 08:30 PM

(2016-01-30 08:02 PM)salehasadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.از من بچه قنداق،کوپ،ته قنداق نوشته 1386 اونم با شماره کوبهای دستی!از شماشماره اسلحه فقط روی کوپ هک شده؟ از من اینطوریه!

فرستاده شده از SM-J700Hِ من با Tapatalk

سلام صالح جانKhansariha (8)
بله شماره روی کپ سلاح حک شده،،،،درضمن شماره دیگه ام روی کپ هست که زیرخزانه همانندان حک شده استKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-30 09:03 PM

دیروز رفتم 6 تا فشنگ حروم کردم هیچی دستگیرم نشد.خودم فک میکنم مشکل مال فشنگ های امسالین خدا کنه همین تور باشه.درضمن تفنگ من خیلی جمع میزنه.چار پاره رو از تک لول نخجیر جمع تر میزنه.خداکنه کم کم لولش باز شه چون من برای شکار پرنده میخوامش نه چارپاره زدن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - romin - 2016-01-30 09:18 PM

سلا ح یکی از دوستان چار پاره رو خوب می زد یعنی عالی ولی می رسید به ساچمه پرتو پلا می زد لول با هم اختلاف زیادی داشتند .هر کاری کرد درست نشد سر سه سال ردش کرد ..باروت کمو زیاد کرد. ساچمه بالا پایین شد ولی دریغ از پترن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-01-30 09:51 PM

[quote='salehasadi' pid='259326' dateline='1454171520']
سلام.از من بچه قنداق،کوپ،ته قنداق نوشته 1386 اونم با شماره کوبهای دستی!از شماشماره اسلحه فقط روی کوپ هک شده؟ از من اینطوریه!

سلام تفنگهای نخجیر سه تاشماره دارن یکی مختص قسمتهای چوبی آن یکی مختص قسمتهای فلزی مثه کپ،قسمت فلزی بچه قنداق،محافظ ماشه ودیگه شماره سریال که تعدادکاراکتراش از اون دوتاشماره بیشتر وروی کپ حک شده،

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-30 11:17 PM

فشنگ های امسال افتضاحن!

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - karbakhsh - 2016-01-30 11:55 PM

جناب salehasadi سلام؛این نشد داداشم؛از همین الان رو تفنگت عیب نزار و وسواس نداشته باش چون دیگه اگر از دلت بره اذیت میشی. شما تفنگی خریدی که خوبه نه بسیار عالی پس باید باهاش ردیف بشی. برا پرنده خوبه و خیلیها دارن باهاش میزنن و راضی هستن. فشنگ خوب بگیر چنتایی و از راهش امتحان کن و ببین که بد نیست. با 5_6 تا فشنگ تفنگ معلوم نمیکنه.حتما از پترن عکس بزار و با حوصله پترن بگبر. بلافاصله تفنگ دستکاری نکنی(قنداق و مگسک و و و) صبر کن و یواش یواش. تفنگ خوبی داری و تا برسی به این نتیجه که کدوم ساچمه خوب میزنه و کدوم بد راه مونده.هیچ تفنگی بد نیست و هیچ تفنگی عالی عالی نیست. یاعلی.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2016-01-31 12:46 AM

سلام آقای صالح اسدی
همانطور که جناب کاربخش بیان کردند شما باید اول از تفنگتان با چند نوع فشنگ و چند شماره ساچمه پترن بگیرید. نباید زود ناامید بشوید. من اول که نخجیر دو را خریده بودم دلم نمی آمد فشنگ حرام کنم. پترن نگرفته شکار می رفتم و موقعیت های بسیار عالی را خراب می کردم و بعضی وقت ها آنقدر اعصابم خطخطی می شد که نزدیک بود قنداق را به سنگ بکوبم. از ده متری فاخته بالای سرم می نشست و تیرم به هدف نمی خورد. چون قبلا تفنگ دیگری داشتم قلق آن در ذهنم بود. بالاخره از تفنگ پترن گرفتم و بله. تازه دیدم تیرم با اختلاف ده سانتیمتر از بالای سر شکار رد میشده.
پس اول مشخص کنید تیر تفنگتان کجا می رود بعد شکار. در ضمن هیچ تیری حرام نمی شود. قرار نیست همه تیرها به شکار بخورند تا حرام نشوند. قرار است از یک تیراندازی لذت ببریم.
امیدوارم تیراندازی های مفرح و ایمنی داشته باشید
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2016-01-31 07:22 AM

دوستان قبل از خرید سعی کنیم پترن بگیریم واگر قبل از خرید امکانش نبود بعد از خرید همانطور که استادان خوبم کاربخش جان واغا شکار عزیزفرمدند( ببخشید اسم شریفتون رو نمیدونم ) چندتایی پترن استانداردوبا حوصله ودر هوای ارام وناگفته نماند از فشنگای مختلف وشماره های مختلف بهره جست مثل ( JK6RC- استرلینگ - یاف - شاهین - عقاب که مخصوص شکار پر هست نه پرنده خخخخخخخخخخ ) استفاده بشه تا مبادا فشنگی مشکل داشته باشه واین مشگل گردن سلاح بیچاره بیوفته ( فاصله تا سیبل 36.5 متر وقطر دایره سیبل 76 سانت ) واگردر سلاح مشکلی بود با مشورت اهالی دلسوز انجمن میتونید رفع عیب کرده وبرای اطمینان از کار دوباره اقدام به پترن بگیرید
وبعد از طی این مراحل به سلاح اعتماد میکنیم وانشاالله شکارای موفقی خواهیم داشت

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-31 08:15 PM

سلام. تشکر از راهنمایی دوستان.پترن گیری هم باهاش کردم البته روی سیبل نه. روی دیوار و درب اینجور چیزا....متوجه الگوی پخشش شده ام. مطمئنم دوروز پیش اشکال از فشنگهام بود نه تفنگ.ولی درکل تفنگ جمع زنیه تو هوا از نزدیک شانس زدن باهاش کمه ولی اگه بخوره ناکار میکنه چون یه بار یه کبوتر رو زدم تمام پروبالش رو تو هوا پراکنده کرده بود جفت پاهاش شکسته بود از سر تا کمر ساچمه ی 3 خورده بود.من تجربه ی تیر اندازی وشکار رو از قبل داشتم. این تفنگ جمع میزنه که باید از فاصله ی دور هدف گیری کنم.فشنگ های امروزی هم سبک شدن هدف های دور رو زمین گیر نمیکنن.ای داد که باید پول زیادی بابت فشنگ های مرغوب تر از جیب مبارک درآرم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2016-01-31 10:42 PM

(2016-01-31 08:15 PM)salehasadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.ای داد که باید پول زیادی بابت فشنگ های مرغوب تر از جیب مبارک درآرم.

اگه یه فشنگ بد رو بخرید مثلا دونه ای 2500 وبدرد نخوره وشکارو نندازه و اگه فرار شکار و هزینه ایاب وذهاب ورسیدن به یه هدف چاغ وچله خخخخ رو درنظر نگرفت با شلیک دوباره فشنگ دوم هزینه میشه 5000 تومن تازه اگه شکار فرار نکرده باشه واگه بزندش وبندازتش ولی اگه یه فشنگ خوب رو مثلا خرید دونه ای 4000 تومن
فشردن ماشه = با سرنگون شدن شکار
داشتن 100 تا فشنگ عالی وقابل اعتماد مثل( جنگجوی شجاع )بهتر از داشتن 200 تا ویا 300 تا فشنگ سیاهی لشکره