شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-01 01:34 PM

سلام.
منظورم اینه نخجیرها بعضی مواقع بعد از شلیک اکه درست روان کاری نشه وقتی میخوای فشنگ گذاری کنی یعنی در موقع باز کردن لول سلاح از نصف خم شدن به بعد گیر می کنه وکامل باز نمیشه.مانند تفنگ بادی ای که فنرش شکسته باشه و تا ته لولش خم نشه میمونه.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2016-01-01 01:43 PM

انشالله مبارکتون باشهKhansariha (8)
راستش چندسوال برام پیش اومده،ممنون میشم جواب بدینKhansariha (8)
سیستم نشانه روی تفنگ شما،بانخجیرای قبلی یکیه؟
بین دولول مثل سابق گوده؟
محل اتصال لول بخزانه،صافه یامثل سابق دارای پله هست؟؟
لول نخجیرهای سابق اغلب دارای موج هستند،تفنگ شماهم همینطوره؟یانه؟
کیفیت زاجش چطوره؟
ممنوووووووووونKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-01 01:47 PM

مشکل تون رو از پرت زدن یعنی همون بالا زدن و پایین زدن میتونید با با جایگزین یک تکنیک بهتر و کارسازتر تو شکار استفاده کنید.
یعنی حتی اگه تفنگت دولول برنو3 هم باشه (که عین نخجیره ترک هم داره) بخوای از روی لول نشانه روی کنی.یابا نخجیری که از بغل لولها تفگتو روی کبک بگیری.در این صورت شانس زدن با نخجیر بیشتره! میتونید تجربه کنید
همه چیزش مثل تفنگای سابقه فقط موج ندار اون پله هم داره ولی خیلی خیلی روان باز بسته میشه زاجش مثل تفنگخای اروپایی پرنگتره.زیر لولهاش همونجایی که بچه قنداق متصل میشه برخلاف بقیه ی نخجیر ها زه داره همون محل روی هردوی لولهاش شماره کوبی شده از همه مهمتر سبکتره از بقیه ست.فروشنده می گفت لولاش ایرانی نیست
نخجیرای معمولی هم خیلی خوبن لولشون از صدتا ترک بهتره.الیاژشون از آلمان میاد اینجا طبق شیوه ی خود آلمانی ها که در اختیار وزارت دفاع گذاشتن
قالب گیری میشه ای کاش درست اکسترود میشدن.تا بعضی از لول ها جداره لوله شون یک نواخت بود نه ایحکه یه طرف لول نازک یه طرف زخیم باشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-01-01 05:09 PM

سلام صالح جان مبارکت باشه ازاینکه به جمع نخجیر دارا پیوستی خوشحالم اسلحه ات خیلی خوشکله فک کنم به نظراومدن بلندی لول به این دلیله که یه کم طول بچه قنداق به نسبت نخجیرای معمولی کوتاهتره چون وقتی فاصله جای بندتابچه قنداق تفنگ شمارو باخودم مقایسه کردم حس کردم مال شمابیشتره چون غیرممکنه لول بلندترشده باشه ووزن کمترمنم وقتی اسلحه خریدم اینقدذوق داشتم که اصلا سنگینیش به چشمم نیومد ولی الان که توکوه فواصل طولانی میرم میبینم جفت دستم خسته میشه همین امروز وقتی یه تیهوازنزدیکم پرزد تااومدم قراول برم دور شددرمورد بازنشدن کمرسلاح فقط یه دلیل داره اونم بادکردن قسمت فلزی فشنگ شلیک شده هست شمااگه یه پوکه بذاریدداخل لول وباکمی فشارلول وببندیددقیقا همین اتفاق رخ میده درکل سلاح خوبیه وایمنی بالایی داره عذرخواهی میکنم از طولانی شدن حرفام

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2016-01-01 05:37 PM

(2016-01-01 05:09 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم وقتی اسلحه خریدم اینقدذوق داشتم که اصلا سنگینیش به چشمم نیومد
بنده هم درتاییددوست عزیزآقاباربدبایدبگم،که وقتی اسلحه موخریدم اینقدذوق و شوق داشتم،تنهاشماره بدنه وشکلش تونظرم مونده بود،بعداز۷۰روزکه اسلحموتحویل گرفتم،متحیرشدم به فروشنده گفتم اینکه تفنگ من نیست گفت چرانگاش کن!!!گفتم نیست!!!!چون شماره سلاحموبخاطرداشتم وبابرگه موقت یکی بود،تفنگوبازکردم ودیدم همه چی درسته،اماحالابعددوسال بازم شک دارم خخخخخخخخخخخخ
چون اونروزکه سلاحوپسندکردم قنداق تقریبامتمایل به نارنجی بود،که حالاقهوه ای تیرس،کپش خیلی نقش ونگارخوب وزیبایی داشت که دیدم یه جانورعجیب الخلقه س که دمش شبیه بوته گوجه میمونه خخخخخ،سیستم نشانهرویش بدون نقش ونگارکه دیدم روش دوتاگل کندن،،،،حالابازم شک دارم نمیدونم خطای دیدبوده،یافروشنده چیکارکرده تفنگم گل وگوجه فرنگی داده
خخخخخخخخخ
حالابازم شک دارم به چشام!خودم!فروشنده!!!!!!!!!!
Khansariha (214)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sajadm - 2016-01-01 07:03 PM

اون مشکل کامل باز نشدن یه دلیل دیگش اینکه شاید مثل همون مشکلی باشه که بعضی مواقع هنگام شکستن کمر نخجیر گیر میکنه و هرکاریش کنی باز نمیشه که راهشو یکی از دوستان گفتن که باید یه پیچ زیر لولهاست که باید باز شه و یکی دو میل از اون رو کوتاه کنی چون بلنده و به اهرم فشنکش گیر میکنه و باعث گیر کردن سلاح و باز نشدنش میشه.
در مورد تکنیک شلیک حق باشماست اما بحث من سر اینکه کلا نباید این مشکل رو داشته باشه انشاالله مال شما این مشکل رو نداشته باشه
درسته باربد جان حالا که فک میکنم یه ذره انگار بچه قنداقش به لول نمیومد حالا یا لول بلنده که اینطوری به نظر میاد یا واقعا بچه قنداق کوتاه شده
یکی از دوستان قبلا اشاره کرده بود که نخجیر صادراتی هم داریم شاید این یکی از اونها باشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - shahabiii - 2016-01-01 07:08 PM

(2016-01-01 05:37 PM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-01-01 05:09 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنده هم درتاییددوست عزیزآقاباربدبایدبگم،که وقتی اسلحه موخریدم اینقدذوق و شوق داشتم،تنهاشماره بدنه وشکلش تونظرم مونده بود،بعداز۷۰روزکه اسلحموتحویل گرفتم،متحیرشدم به فروشنده گفتم اینکه تفنگ من نیست گفت چرانگاش کن!!!گفتم نیست!!!!چون شماره سلاحموبخاطرداشتم وبابرگه موقت یکی بود،تفنگوبازکردم ودیدم همه چی درسته،اماحالابعددوسال بازم شک دارم خخخخخخخخخخخخ
چون اونروزکه سلاحوپسندکردم قنداق تقریبامتمایل به نارنجی بود،که حالاقهوه ای تیرس،کپش خیلی نقش ونگارخوب وزیبایی داشت که دیدم یه جانورعجیب الخلقه س که دمش شبیه بوته گوجه میمونه خخخخخ،سیستم نشانهرویش بدون نقش ونگارکه دیدم روش دوتاگل کندن،،،،حالابازم شک دارم نمیدونم خطای دیدبوده،یافروشنده چیکارکرده تفنگم گل وگوجه فرنگی داده
خخخخخخخخخ
Khansariha (214)
داداش نشنیدی که میگن عشق آدم رو کور میکنه ؟اون موقع عاشقش شده بودی عیباش رو نمیدیدی الان دیگه دیره:)

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-01 07:28 PM

ایشالله این هفته میگیرمش با کولیس 800 میلی لولوشو اندازه میگیرم میگم چقدره.درحالت ایستاده کنار بقیه لولش بلندتر بو شایدم من اشتاباه میکنم.فرقی نداشته باشه.درضمن بچه قنداقش کوچتراز بقیه نبود

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2016-01-01 07:47 PM

(2016-01-01 05:37 PM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خخخخخخخخخ
Khansariha (214)
یحیی جان نمیگم 100در100
احتمالا فروشنده قنداق وبچه قنداق رو عوض کرده
باید موقع خرید چندتایی عکس گرفته بشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2016-01-01 08:33 PM

صالح جان خداروچه دیدی از ماایرانیا بعیدنیست یه دفعه دیدی ازدستشون در رفت مترشون خراب شدلول ۷۶زدن اگه لول ۷۶باشه نونت تو روغنه تانوک کوه وتپه وتا۷۰،٨۰متری میتونی کبک زمین گیرکنی هم هوا رو داری هم فاصله دور انشااله که همینطوره چیزی رو که منودوستان ندیدیم دلیل بر عدم وجودش نیست من براساس شناخت خودم ازصنایع جنگ افزاری میگم که بعداز حدود۲۰سال ازتولیدنخجیر۲هنوزم باکلمه کیفیت به صورت اکیدبیگانه هست،کیفیت فشنگ روزبه روز افتضاحتر،تنهاتغییر نخجیرتواین چندساله نازک شدن لول برای کاهش وزن بوده یعنی،درست کردن اَبرو وکورشدن چشم باهمه این اوصاف من تفنگم وواقعادوست دارم