شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-01 12:39 AM

پولشو دادم ولی هنوز به دستم نرسیده.کنار بقیه اصلا یه چیز دیگه بود.من بی دریغ رفتم سه میلیون هشتصد گرفتمش.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2016-01-01 12:41 AM

مبارکتون باشه،ماشش هزارسال براتون بچکهKhansariha (8)
هروقت تحویلش کرفتین بیزحمت،یه چندتاعکس خوب ازش بگیرینKhansariha (8)
باسپاس

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-01 12:52 AM

من با دولول آکار تک لول ترک دار نخجیر تیر زیاد انداخته بودم.وقتی که با دولول نخجیر یکی از بچها برای اولین بار که گرفتمش به دستم چهار تا کبک با با پنج تا تیر که یکیش نخورد انداختم خدا میدونه با خودم گفتم سگش به آکار شرف داره وهرچی حرف بد از این سلاح میزنن دروغه بخاطر همین قصد خریدش اومد تو سرم که این خورد به پستم صاحبش میگفت لولش خارجیه من اول باورم نمیشد ولی از وزن کمش و روانی و فیت بودن وزاج خوش رنگش نسب به بقیه تو شک افتادم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hossinmahmodi.1376 - 2016-01-01 12:55 AM

(2016-01-01 12:52 AM)salehasadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من با دولول آکار تک لول ترک دار نخجیر تیر زیاد انداخته بودم.وقتی که با دولول نخجیر یکی از بچها برای اولین بار که گرفتمش به دستم چهار تا کبک با با پنج تا تیر که یکیش نخورد انداختم خدا میدونه با خودم گفتم سگش به آکار شرف داره وهرچی حرف بد از این سلاح میزنن دروغه بخاطر همین قصد خریدش اومد تو سرم که این خورد به پستم صاحبش میگفت لولش خارجیه من اول باورم نمیشد ولی از وزن کمش و روانی و فیت بودن وزاج خوش رنگش نسب به بقیه تو شک افتادم.
این تولید امساله؟لولش چند سانته

hossin

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-01 01:00 AM

نه مال امسال نیست.هر وقت اومد دستم اندازه میگیرم بهتون اطلاع میدم بنظرم تا حدودی بلند تر میومد.
شما هم تو تصویر همینو احساس نمی کنید؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hossinmahmodi.1376 - 2016-01-01 01:03 AM

(2016-01-01 01:00 AM)salehasadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه مال امسال نیست.هر وقت اومد دستم اندازه میگیرم بهتون اطلاع میدم بنظرم تا حدودی بلند تر میومد.
بله دقیقا

hossin

(2016-01-01 01:00 AM)salehasadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز شما در چه شرایطی با نخجیر ۴تا کبک زدی و به آکار ترجیح دادی

hossin

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-01 01:10 AM

تو دامنه ی کوه از فاصله ی سی چهل متری.ولی با آکار از فاصله ی نزدیک کبک داشت از رو بروی خودم دور میشد دوتا تیر پشتش زدم ولی باد ساچمه هاهم نگرفتشون یه بار دیگه خرگوش زدم نخورد.من نمیگم سلاح بدیه ولی من با نخجیر خیلی بهتر میزدم.گفتم که به همین خاطر رفتم که یه دونشو بخرم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hossinmahmodi.1376 - 2016-01-01 01:12 AM

(2016-01-01 01:10 AM)salehasadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو دامنه ی کوه از فاصله ی سی چهل متری.ولی با آکار از فاصله ی نزدیک کبک داشت از رو بروی خودم دور میشد دوتا تیر پشتش زدم ولی باد ساچمه هاهم نگرفتشون یه بار دیگه خرگوش زدم نخورد.من نمیگم سلاح بدیه ولی من با نخجیر خیلی بهتر میزدم.گفتم که به همین خاطر رفتم که یه دونشو بخرم
دوست عزیز حتما بستگی به چوک و فشنگ داره نه آکار بده نه نخجیر کهذیکم بیشتراش بدقلقن ولی خب نسبت به قیمتش خوبه

hossin

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - salehasadi - 2016-01-01 01:22 AM

بنظر بنده سلاحی که همیشه ماشه ش بچکه لولش نترکه حتی اگه پاکستانی هم باشه میتونه برا ی شخص بهترین سلاح باشه .اگه قلقش به دستت بیاد مثلا میفهمی که این تفنگ نمیتونه تو پنجاه متر پرنده بندازه چون پخش میزنه تیرتو الکی نمیزنی میری دنبال یه پرنده که از نزدیک غافل گیرش کنی.این بحثابهترو بدتر همه بی خودن.شکارچی خودش مهمه شکارچی ای که بلژیک دستشه ولی دست تیرش خوب نباشه و حال دویدن نداشته باشه باشکارچیی که ترک دستشه اما اون مواردش فرق داشته باشه این شکارچی سربلندتر میاد خونه
من بخاطر تجربه های خودم هیچ وقت نمیگم آکار یا هر سلاح دیگه ای بده. شاید همین سلاح برای بعضیا چون قلقشو دارن خیلی هم خوب باشه.مهم اونی که باهاش چاشنی میترکونه
تو فصل پروانه های همین امسال که فردا اخرین روزشه یه شب دوستان دور هم برای فردا جمع شدن دوست خودم آکار داشت یه نفرشون نخجیر اون طرف وقتی این تفنگو از نزدیک مشاهده کرد از قیافه و سیستم پوکه پرونش شیفته ای آکار شده ولی فرداش که تیر انداختنشو دید گفت همین تفنگ نخجیرم خوبه آکار می خوام چیکار.این نشونه ی این نیست که نخجیر از آکار بهتره بلکه به این نشونست تو زدن از آکار بدترم نیست والا هرکی بگه نه.! شتباه میکنه.شکارچی باید سیستم مکانیزه ی سلاح رو مقایسه کنه نه چیز دیگه.مثلا یکی از معایب آکارها سوزناشونن که رزوه ای هستن و پس از مدتی مهره ی نگهدارنده روی سوزن شل وضربه ی وارد شده توسط چکشک ها سوزنا رو داغون میکنه نخجیراهم بعصی مواقع کاملا لولشون نمیشکنه حیرونت میکنن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sajadm - 2016-01-01 12:59 PM

مبارکتون باشه به نظرم لولش بلندتره و امیدوارم از بقیه نخجیرا بهتر باشه منظورم پرت زدن لوله هست و نه چیز دیگه چون به کیفیت لول سلاحهای ایرانی اعتماد کامل دارم اما اون پرت زدن(سر کردن یا ته کشیدن)مشکل ایجاد میکنه اگه این مشکل رو نداشته باشه دیگه به عیب هست.
منظورتون از اینکه میگید لولشون کامل نمیشکنه چیه؟