شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-11-29 11:57 PM

سلام جناب آقاشکارKhansariha (8)Khansariha (8)
میشه ازشیاری که روی کپ درست کردید،یه عکس بزاریدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
باتشکرKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-12-03 04:47 PM

سلامKhansariha (8)
امروزعصرتفنگموپیش یه تعمیرکاربردم،تابفهمم علت چپ وبالازدن لول راست درچیه؟اونم گفت که لولهابایدبازشن وتنظیم بشن وبهم جوش بخورن،اینم گفت که اگرعلت قنداق بودقطعالول چپ هم مثل لول راست بدمیزدوگفت600تومن برات خرج برمیداره
حقیقادوست ندارم تفنگ خوبموبه تیغ تعمیرکار بسپارم،بنظردوستان بزرگوارچکارکنم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2015-12-03 07:25 PM

فعلا دست نگه دارید وبه تعمیر کار نسپارید وعجله نکنید وبا پترن جدیدی از سلاحتون با فشتگای مختلف ودقت بیشتر بهتر میشه نظر داد خداروشکر این انجمن سرشار از استادان باتجربه است که دلسوزانه کمک میکنند

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2015-12-03 08:45 PM

سلام آقا یحیی
چند عکس با موبایل گرفتم که خیلی کیفیت ندارد ولی گویاست. شما باید بیشتر زبانه انتهای لول را که به کپ قفل می شود بتراشید.
[تصویر: 20151203-203909.jpg]
[تصویر: 20151203-203920.jpg]
[تصویر: 20151203-203947.jpg]
[تصویر: 20151203-204009.jpg]
امیدوارم مفید باشد.
در ضمن من سال اول که تفنگ را خریدم برایش یک کفش قنداق چرمی خریدم. در اهداف ثابت که دقت می کردم تیر راحت به هدف می خورد ولی در هوازنی دقیق نمی زد. بعد از آزمایش متوجه شدم که مشکل از کفشک قنداق است. آنرا باز کردم و به جایش نوارپیچ بستم.

موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-12-03 09:08 PM

سلام جناب آقاشکارKhansariha (8)
بابت گذاشتن عکسادستتون دردنکنه،دمت گررررمKhansariha (8)
چند سوال ازخدممتون داشتم:
درتفنگ شماهم بالاوچپ زدن لول راست مشهودبود؟؟وآیابابستن کفشک قنداق این مسئله تشدیدمیشد؟وبعدازاستفاده ازنوار این مسئله بهبودیافت؟؟؟
شرمنده زیادسوال پرسیدم ممنون ازپاسختون

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2015-12-03 10:05 PM

بیش از حد مجاز عاشق دولول بغل دوماشم جدی میگم
یه عشق دیوانه کننده
وصفش برام غیر ممکنه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-12-03 10:10 PM

دور نخجیرراخط بکش آسمان جان ،لایق عشق نیست
فعلاعشق ماداره به جاهای باریک میکشه خخخخخخخ
مخلص همه دوستانKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2015-12-03 10:25 PM

ممنونم یحیی جان
انشاالله یه مارک دیگه
نگو نخجیر بده دوستانی که دارنش ابکشمون میکننا یکی از برتریهای دولول بغل نسبت به سوار فشنگ گذاری سریع هستش بخصوص اگه پران هم باشه که دیگه هیچ
جوانیمو هزارتا ارزوی دست پا شکسته خخخخخخخخخخخخخخخ
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Shatur - 2015-12-03 11:30 PM

حقیقتش منم اون اوایل که نخجیر گرفته بودم یه جورایی به دلم ننشست واسه همین یه اکار گرفتم تا سه سالش تموم بشه فورا نخجیر بفروشم اکار بزنم به اسم خودم ولی الان که سه سال تموم شده بهش عادت کردم صادقانه بگم دل کندن ازش واسم مشکله واسه همین فعلا منصرف شدم از فروشش. اسلحه وقتی با بدن فیت بشه دیگه نیاز به مگسک و نشانه روی انچنانی نیست .ولی خوب نخجیر دیر فیت میشه .ولی میشه فقط تمیرین میخواد. و اینکه در حال حاظر با فشنگهای موجود مثل عقاب نباید زیاد از نخجیر ایراد گرفت

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2015-12-04 12:22 AM

سلام
خدمت آقا یحیی عزیز عرض شود که دو لول اسلحه طوری تنظیم می شوند که در چهل متری به سمت یک نقطه همگرا باشند. طبیعتا در فاصله بیش از چهل متر لول چپ به سمت راست و لول راست به سمت چپ تیر می زنند. اگر اسلحه دقیق درست شده باشد در چهل متری دایره پترن دو لول باید روی هم باشد ولی در تفنگ های ما این همپوشانی تا هشتاد درصد هم باشد خوب است. پخش شدن ساچمه مشکل زدن هدف را حل می کند. تفنگ من از اول تنظیم بود و فقط خیلی بالا میزد که با اصلاحات انجام شده به روی خال می زند.

خدمت جناب آسمان عرض شود که حق با شماست. دولول بغل دو ماشه در واقع دو تفنگ مستقل از هم است و مطمئن ترین تفنگ در صحنه خطرناک. اگر دقت کنید در شکار گراز و حیوانات خطرناک در اروپا معمولا تفنگ دولول بغل دو ماشه همراه دارند. بقیه تفنگ ها در صورت خرابی یا گیر کردن مثل یک تکه چوب بی خاصیت می شوند. یک بار در شکار این مساله برای من پیش آمد. یک بعد از ظهر برای شکار کبوتر جنگلی رفته بودیم و اسلحه را تازه از خواب دراورده بودم. اول فصل شکار بود. اولین کبوتر که از بالای سرم رد شد نشانه رفتم و ماشه را کشیدم. تیری شلیک نشد و ماشه گیر کرد. خیلی ضد حال خوردم. وقتی بررسی کردم دیدم فنر سوزن سمت چپ شکسته. با این حال سمت راستی کار می کرد. بیخیال قضیه لول راست را فشنگ می گذاشتم و شلیک می کردم. تا عصر من چهار پرنده شکار کردم و برادر و دوستم با دو تفنگ دولول دو تا. شد خاطره ای. من با یک نصفه تفنگ دو برابر آنها شکار زدم. اگر تفنگم تک ماشه یا پنجتیر بود الان این خاطره را نداشتم.
موفق باشید