شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-11-25 09:56 PM

سلام مجددKhansariha (8)
تفنگتونوواقعا زیباکردیدKhansariha (8)میشه بفرماییدکه بااصلاح مگسک سلاحتون،بالازدنش بهترشده؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2015-11-25 11:24 PM

سلام
قابل شما را ندارد آقا یحیی(اگر درست گفته باشم) . با کاری که انجام دادم مگسک از جای اصلی حدود نیم سانتیمتر بالا آمد. با تیراندازی در چهل متری با قرار دادن مگسک در لبه زیرین خال تیر به هدف می خورد. البته مگسک را هم تراشیده و باریک کردم. در زمانی که تک گلوله هایم را آزمایش می کردم این کارها را انجام دادم و توانستم دایره به قطر شش سانتیمتر را در 38 متر بزنم.
این کار من مثل این است که در دو سانتیمتر آخر لول یکه تسمه روی تسمه بین دو لول اضافه کنیم. من چون با امکانات دم دستی کارم را پیش بردم با ورق نازک قطعه را ساختم و در جای مگسک پیچ کردم و مگسک را روی آن بستم.
موفق باشید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-11-25 11:35 PM

ممنون ازلطفتون جناب آقاشکار،ببخشیدکه اسمتونو نمیدونمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ای کاش جنگ افزارسازی یه تسمه کوچک مثل تسمه انتهای لول نخجیر،واسه نخجیر2درست میکردKhansariha (256)Khansariha (256)
حداقل کاریست که میتونستن برای،بهترشدن محصولشون انجام بدن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hoseintaher - 2015-11-25 11:43 PM

سلام دوست عزيز اى کاش جنگ افزار سازى چندتا شکارچى با تجربه استخدام ميکرد و تجربه ميگرفت نتيجه بهتر از اين ميشد چرا بايد سلاحهاى ترک بالا تر از نخجير باشد

موفق باشيد

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-25 11:49 PM

دوستان بچه قنداق نخجیر ما لقی میزنه یکم چیکارش کنم کاغذ بزارم زیرش بعضی موقع ها برطرف میشه ولی اساسی نیست

hossin

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - talebeamoli - 2015-11-25 11:57 PM

سلام دوستان

با اجازه اساتید ببخشید من بچه ام فقط دو سالمه...خخخخخخ........ دلم کوچیکه ... طاقتم کمه.......زودتر جواب میدم

دوست عزیز به نظر من شما بدید بچه قنداقتون رو به یه تعمیر کار خوب نشون بدین اگه جا داشته باشه براتون اصلاح میکنه حتی برای قسمتهایی که فضای خالی داشته باشه میتونه فضای خالی رو با تیکه زدن و تراشیدن اضافات فیت فیت در بیاره

یا اگه خواستید قنداق و بچه قنداق رو دقیق دقیق و فیت فیت فیزیک خودتون در بیاره که چه بهتر

من قنداقم برام کوچیک بود بجای تراشیدن قنداق جدید(به علت کمبود بودجه) دادم یه تیکه از یه قنداق کهنه وشکسته جدا کرد و چسبوند ته قنداق من دقیقا فیت خودم شد
البته دوستان همه واردن
ببخشید بهرحال

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - karbakhsh - 2015-11-26 12:02 AM

استاد خودم کوهنورد عزیز فرمودن تفنگ بد نداریم. فقط بعضی جلوتر و بعضی عقبتر وایمیستن. هیچ کدامش هم دلیل اشغال بودن یا عالی بودن نیست. هستن کسانی که با نخجیر چند سال شکار میرن و لذت میبرم.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - hoseintaher - 2015-11-26 03:03 PM

سلام کاربخش جان مهم اينه که هر کسى عاشق اسلحش باشه عشق که باشد کار تمامه ديدم کسايى که با يه تکلول داغون چنان حال لذتى ميبرن و شکار ميزنن که به عقيدشون برتا وبرونينگ هيچه و جدن حاظر به عوض کردن نيستن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-11-28 08:59 PM

سلام جناب آقاشکار خیلی خلاقیت خوبی به خرج دادیدبرای مگسک تفنگ چندنفرازدوستان برای درست کردن بالازدن نخجیردادن به تعمییرکار یایه کم مگسک وبلندکرده بود یانهایتایه تیکه فلزگذاشته بودجای اون بعدمگسک وبسته بود این درسته ،زمانی که گلوله زن یابادی داشته باشید وفرصت کافی برای شلیک نه ساچمه زن که کبک وحشی یه دفعه باسرعت خداکیلومتراززیربوته درمیره تابخوای بگردی نوک مگسک وپیداکنی پرنده دوتاتپه اونورتر چارتاتخمم گذاشته به نظرمن بلندکردن مگسک به اون شکل اشتباه محضه گرچه کارخونه روی تفنگای جدیدهمین کارو داره انجام میده

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2015-11-29 11:53 PM

سلام باربد خان
نکته دیگری که یادم رفت بگویم روی کپ است. به دلیل چاق بودن روی کپ دیدن مگسک دشوار است و سریع توی چشم نمی آید. خیلی وقت ها هم مگسک درست از وسط کپ دیده نمی شود و دید از کنار است و تیر خطا می رود. من با سوهان یک شکاف ریز در وسط کپ و درست در امتداد لول ایجاد کرده ام که هم نشانه روی را سریع و دقیقتر می کند و هم خط دید را کمی پایینتر می آورد.
موفق باشید