شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2015-11-24 11:46 PM

(2015-11-24 11:39 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فقط عقاب داشتیم

ازنزدن شکار و از شکار( پر )کردن معلوم بود که فقط فشنگ عقاب دارید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2015-11-24 11:46 PM

با سلام:
اینکه چیزی نیست ، من یکبار به یک دسته سار که داشتن از روبرو میامدن شلیک کردم گفتم الان 20-30 تا افتادن !!!!!
گرد خاک که خوابید دیدم قدرتی خدا هیچی نیوفتاده !!!!خخخخخخ
اینست خودروی ملی ، ببخشید فشنگ عقاب !!!خخخخخخخخخخخخخخخخ

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - majid1234 - 2015-11-25 02:34 AM

(2015-11-24 11:43 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
به به آقا مجید گل ، اینطرفا ؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
باربد جان ، فشنگها رو بیخودی شلیک نکن برادر شما که از من وارد تری .
هر وقت دیدید تفنگتون بد قلقی میکنه سریع یه پترن گیری کنید ، زود متوجه میشید ایراد از فشنگه ، از هوای سرد و گرم یا تیرانداز که سرحال نیست ................

مخلصیم کامران جان
یه نتیجه ای که من گرفتم این بود که نخجیر تو هوای سرد با استرلینگ 34 گرمی واقعا عالی کار میکنه.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2015-11-25 07:54 PM

سلام
بابا اینقدر از نخجیر دو بد نگید. ما سالهاست با یکی از اینها همنوردیم. اگه به دلش راه بری روسفیدت میکنه. زیاد در تیراندازی عجله نکنید. بگذارید هدف به بیست سی متری برسد. بعد هم مگسک را کمی زیر هدف بگیرید و شکار را دنبال کنید و در حالیکه هدف را دنبال می کنید وقتیکه به چند سانتیمتری جلو نوک پرنده رسیدید بدون متوقف کردن تفنگ ماشه را بکشید. نه نخجیر آنقدر بد است و نه فشنگ عقاب.
فشنگ عقاب باروتش زیاد است و کمی تند سوز. پس هم تکانش زیاد می شود و هم پترنش خیلی منظم نیست ولی با دقت بیشتر نتیجه می دهد.
اما شلیک به گله پرنده. در کل کار درستی نیست و احتمال زخمی رفتن پرنده زیاد است ولی خودمانیم کیف دارد با یک تیر چند شکار بزنیم. تجربه من از نخجیر این است که چون خیلی جمع میزند تیر از بین گله رد می شود و احتمال برخورد پایین است. یک بار دوستی با نخجیر من به وسط یک گله کبوتر چاهی که روی زمین می چریدند و چسبیده به هم بودند شلیک کرد و چنان تیر از بینشان رد شد که حتی به یکی هم نخورد. در هوا هم تیر دوم را چنان از بین آن همه کبوتر رد کرد که فقط یکی بال شکسته شد و کلی دویدیم تا آنرا گرفتیم و شال من هم گم شد.
دوستانی که احساس می کنند فشنگ و تفنگ مشکل دارد یک تیر با همان تفنگ و فشنگ از بیست متری به یک حلب روغن شلیک کنید ببینید چطور سوراخ سوراخش میکند. این مشکل نزدن به هدف در اول فصل شکار بیشتر به خاطر تغییر تعداد لباس و در نتیجه به هم خوردن قلق تفنگ و نیز تنبل شدن دست در هوازنی است.
ببخشید طولانی شد.
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2015-11-25 08:14 PM

(2015-11-25 07:54 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بابا اینقدر از نخجیر دو بد نگید. ما سالهاست با یکی از اینها همنوردیم. اگه به دلش راه بری روسفیدت میکنه. زیاد در تیراندازی عجله نکنید. بگذارید هدف به بیست سی متری برسد. بعد هم مگسک را کمی زیر هدف بگیرید و شکار را دنبال کنید و در حالیکه هدف را دنبال می کنید وقتیکه به چند سانتیمتری جلو نوک پرنده رسیدید بدون متوقف کردن تفنگ ماشه را بکشید. نه نخجیر آنقدر بد است و نه فشنگ عقاب.
فشنگ عقاب باروتش زیاد است و کمی تند سوز. پس هم تکانش زیاد می شود و هم پترنش خیلی منظم نیست ولی با دقت بیشتر نتیجه می دهد.
اما شلیک به گله پرنده. در کل کار درستی نیست و احتمال زخمی رفتن پرنده زیاد است ولی خودمانیم کیف دارد با یک تیر چند شکار بزنیم. تجربه من از نخجیر این است که چون خیلی جمع میزند تیر از بین گله رد می شود و احتمال برخورد پایین است. یک بار دوستی با نخجیر من به وسط یک گله کبوتر چاهی که روی زمین می چریدند و چسبیده به هم بودند شلیک کرد و چنان تیر از بینشان رد شد که حتی به یکی هم نخورد. در هوا هم تیر دوم را چنان از بین آن همه کبوتر رد کرد که فقط یکی بال شکسته شد و کلی دویدیم تا آنرا گرفتیم و شال من هم گم شد.
دوستانی که احساس می کنند فشنگ و تفنگ مشکل دارد یک تیر با همان تفنگ و فشنگ از بیست متری به یک حلب روغن شلیک کنید ببینید چطور سوراخ سوراخش میکند. این مشکل نزدن به هدف در اول فصل شکار بیشتر به خاطر تغییر تعداد لباس و در نتیجه به هم خوردن قلق تفنگ و نیز تنبل شدن دست در هوازنی است.
ببخشید طولانی شد.
موفق باشید

ما از نخجیر دو انتفاد میکنیم اما بهتان نمیزنیم شما که شالتونو سر این قضایا ازدست دادید نزدیک شدن به بیست متری شکار قدری مشکله آخه جانوران وپرندگان متاسفانه اگاه شدن و هفت خط شدن وزود 2000 ری شون میافته خخخخخخخخخخخخخخخخ
تمام صفای سلاح سچمه زن به گله زدنشه بخصوص هوا زنیش

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2015-11-25 08:30 PM

سلام آسمان جان
من هم میدانم که نخجیر دو تقریبا یکی از پایین رده ترین دولول هاست ولی اگر در لحظه شلیک حتی یک درصد هم به تفنگ اعتماد نداشته باشم به احتمال نود درصد تیر خطا می رود. برای من که اینطور است. با اعتماد به نفس و اطمینان به تفنگ و فشنگ که تیر بیندازم حتی از فاصله های بعید هم شکار می زنم. مثلا یک بار ساچمه های ریزم تمام شده بود و یک فشنگ ساچمه شماره یک ته قطار مانده بود. یک کبک از آخر تیررس پرید و دور شد و به سمت سرازیری دره رفت. فاصله بالای صد متر شد. چون آخر روز شکار بود حدود یک متر جلوترش را نشانه رفتم و ماشه را کشیدم. در کمال ناباوری کبک سرنگون شد. ساچمه شماره یک درست به سرش خورده بود.
اما تیر زدن به گله. بعد از تیر زدن به گله تا هرجا که ممکن است و حتی با دوربین به گله نگاه کنید. خیلی از پرنده ها بعد از تیری شدن تا مسافتی می روند و بعد می افتند. بسته به اینکه صدمه چقدر باشد. من بارها باقرقره شکم سیاه زده ام و با دوربین دنبالش کرده ام و بعد از اینکه مسافت نسبتا زیادی حتی تا بیش از یک کیلومتر رفته و افتاده است. پیدا کردنش هم که بسیار سخت است. البته برای ما شما که استادید.
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-11-25 08:31 PM

سلام به همه خصوصانخجیرسوارانKhansariha (8)
شرمنده میپرم وسط بحث دوستان
باوجوداینکه بنده هم نخجیردارم و ازخریدنخجیرراضی نیستم،ولی خیلی خیلی دوستش دارم،وخیلی وقتادرتنهایی خودم وخودش،منظورم نخجیرمه،قربون قدوبالای رعناش میرم و......،اگه کسی ببینه وبشنوه فک میکنه دیوونه م بهرحال اگه باسلاحت،حالاهرچی باشه،ازیه ساچمه زن نیم قرن پیش تابرتاوبرونینگ،رابیای دوستش داشته باشی وبتونی قلقش رادریابابی،وازتفنگت توقع بیجاومحال نداشته باشی،قطعاازداشتن وبودن درکنارتفنگت راضی هستیKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2015-11-25 08:47 PM

(2015-11-25 08:30 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آسمان جان
. البته برای ما شما که (( استادید.))

تمام حرفای شمارو قبول دارم بجز اخرین کلمه که استفاده کردید والله
لطفا به پترن زیر توجه بفرمایید بخصوص لول فول درفاصله 20 یاردی که میشه تقریبا 18 متر که یکی از لولای نخجیر فوله ودیگری نیم فول*قطر دایره کوچک 76/5 سانته وقطر دایره بزرگ4 فوت معادل 122 سانت ودرفاصله 20 یاردی با چوک فول اصابتها تقریبا درنصف دایره کوچک جا شده اند
[/url]
[url=http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/][تصویر: 9582210.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2015-11-25 08:58 PM

با سلام :
دوست عزیز ، منم اعتقاد دارم به گله تیر انداختن کار خوبی نیست ولی مثلا سار یا گنجشک رو چطور میشه تک یا جفت پیدا کرد و تیر انداخت ؟؟خخخخخخخ وقتی میگم کالیبر 410 باید رایج بشه واسه اینهاست .
خدمت شما باید عرض کنم منم متاسفانه یا خوشبختانه یکی از اینها رو دارم . از منتقدان سرسختش هم هستم ولی تحقیر و کوچک شمردن ...... هرگز . بنظر من همه اسلحه ها با ارزشند ولی باید روشون کار بشه و دلیلی نمیشه که چون من این یا اون رو دارم پس بهترینه . مثلا همین آکار رو که خیلی ها زیر بار پایین زدن لول پایینش نمیرن ولی یکی دو تا از دوستان قدیمی سایت با شجاعت تمام تفنگهاشون رو آزمایش کردند و نتیجه رو به اشتراک گذاشتند ، نا راحت هم نشدند که این ایراد وجود داره...................
از موضوع دور نشیم :
یکی از مشکلاتی که خیلی ها ازش گله میکنند و به حساب ایرانی بودن و آشغال بودن و....... میگذارند ضامن این سلاح هست . تفنگم رو چند وقتی هست باز کردم برای یک سری کارها یکدفعه متوجه شدم ایرادی که دوستان میگیرند از تفنگ نیست بلکه از قنداق هست !!!!!! قسمت بالایی کپ و پایینی از هم جدا هستن و به بالا و پایین قنداق نصب میشند اگر قنداق ساز حرفه ای نباشه و فقط یک نجار معمولی باشه متوجه این نمیشه که اگر فقط یکی دو میل قنداق چاقتر از حد معمول باشه ، بدلیل فاصله گرفتن این دو قسمت از هم ضامن با فشار ماشه سر میخوره و رها میشه !!!!!!!
اینم از اون چیزهایی بود که به حساب بد بودن این تفنگ گذاشته میشد ولی خداییش بد نیست ، اشکال داره که باید رفع بشه .
راستی عکسش رو هم میگذارم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - aghashekar - 2015-11-25 09:39 PM

سلام
من نخجیرم را تا حدودی مطابق با سلیقه خودم تغییر داده ام.
نخجیر من
[تصویر: t1.jpg]
باز شده
[تصویر: t2.jpg]
اصلاح مگسک
[تصویر: t3.jpg]
[تصویر: t4.jpg]
طراحی بچه قنداق جدید
[تصویر: t5.jpg]
قنداق هم تراشیدم و ظریفتر کردم و دو سانتیمتر هم از ته آن کوتاه کردم.
الان از قبل خوشدست تر و زیباتر شده است.
موفق باشید