شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - shekarmi - 2015-10-20 11:22 PM

Khansariha (172)
(2015-10-20 10:52 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام نخجیر چی های عزیزچرا اینقد ساکتین بابا یه تکونی بخورید یه نگا به تاریخ اخرین پست بندازید،تفنگم بعدازچندتاشلیک پینای کپ ازدو طرف میزنن بیرون میخواستم ببینم کسی میدونه چه خاکی برسرکارخونه سازندش بریزم

عجب حکایتی Khansariha (226) ..دیگه این مدلش ندیدم ..چطور پین ها میزنه بیرون ..این مورد باید حل کنی .اون دو پین نگهدارنده چکش هاست ..احتمال داره تو بیابان تفنگ از کار بیفته و ...... اگر میتونی پینها رو بکش بیرون به سر و تهش یه تقه بزن که سفت بره داخل ..البته اگر میتونی به راحت تفنگت رو به راحتی باز و بسته کنی

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-10-21 01:22 AM

سلام مجدد من باتفنگم تمرین تراپ زیاد میرم آخرین مرتبه ۱۰روزقبل بود همه توخط آتش شدیدا تمرکز کرده بودن برای شلیک منم دنبال سنگ میگشتم پین کوپ رو بکوبم که نیفته مسول خط آتش ناراحت شد گفت توبجای تیر برو فلوت بزن بااین تفنگت درآوردن پوکه باسگک کمربندم یه داستان جالب دیگه است،ازجناب کاربخش درخصوص اشاره به نوع خاک ممنونم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2015-10-21 01:31 AM

با سلام و احترام.

اقا دیگه دارم هنگ میکنم !

چرا دوستان از نخجیر 2 اینقدر مینالن !؟

من نخجیر 2 دارم و همانطور که قبلا گفتم تا 90 تیر در یک روز تو تراپ زدم ، اخ نگفت !

نه پیچش تا الان شل شده و نه پیمش در آمده !

با این پستهای بالا تو نخجیر 2 خودم موندم و حیران شدم چرا هیچ چیزش نشده ؟

شاد باشید.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - karbakhsh - 2015-10-21 12:15 PM

باعث تعجب نیست. معمول ساخت مملکت ما در اینه که بعضی تولیداتش در هر سریه تولید یه ساز میزنه.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2015-10-21 09:18 PM

(2015-09-18 07:00 PM)hunternakhjir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-09-18 02:52 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت اساتید... امروز داشتم تفنگو روغن کاری میکردم.... متوجه یه مقدار خوردگی روی کپ شدم... تفنگ سه ماهه خریداری شده... حالا دو به شکم که اینا بود یا نه....احتمال میدم تازگی اینجوری شده چون موقع خرید چک کرده بودم.... حالا نظر دوستان در مورد خوردگی چیه؟؟ راه حل؟؟ بچه قنداقو چک کردم ، ضایده ای نداره که بخاد همچین کاری بکنه با کپ..
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بازم از همه تشکر میکنم بابت این جمع دوستانه و صمیمی و اطلاعاتی که ردوبدل میشه... خیلی خیلی دوستون داریم..شرمنده عکس سنگینه بابت نمایش جزییات

سلام دوست عزیز همشون کارخانه هستن مخصوصا اون وسطی که برای منم همینجوریه!!!
اگر وسطی نمیدیدم میگفنم شاید دستکاری شده و فلان ولی چون برا خودمم که دولتی خریدم وسطش اینجوریه مطمن شدم ضمنا علتشم اینه که یه قالب درست و حسابی ندارن و .......... نگران نباش هیچ مشکلی نداره موفق باشید
با سلام :
اول از همه عذر خواهی میکنم بابت تکرار عکس (که حجمش هم یکم بالاست ) ولی لازم بود
سهیل جان ، نگران نباش بگذار دقیق بهت بگم چرا این طوری شده :
اون یکی کوچولوهه بالا از قبل روش بوده
اولین زدگی از سمت راست : بخاطر خراشیدگی توسط آهن بچه قنداق
دومین زدگی :از قبل بوده
سومین زدگی : که زیر اهرم مسلح کننده است بخاطر حرکت این اهرم ایجاد شده
چهارمین زدگی :بخاطر زبانه فلزی کوچکی که با فشنگ کش در ارتباط است و به میله آن فشار میارود
پنجمین زدگی :که زیر اهرم مسلح کننده است ، مانند مورد سوم
ششمین زدگی :از قبل بوده
هفتمین زدگی : مانند اولی
انها که قبلا بوده بخاطر بی احتیاطی بوجود آمده ولی اونهای دیگه بخاطر کم کاری و اهمال سازنده .اگر تفنگ رو چند بار باز و بسته میکردند (حالا اندازه قطعات رو نتونستن درست حساب کنند ) بعد از این خراشها دوباره سوهانکاری و زاج میکردن اینطوری نمیشد . ماله من هم اینطوریه . بعضی ها این ها رو اصلاح میکنن و بعدش رنگ و لعاب و.....انگار از اولش همینطوری از کارخونه بیرون اومده ، فقط با کمی دقت ....
راستی اون کار هایی که میخواستید روی لوله انجام بدید ، انجام شد ؟؟
----------------------------------------------
باربد جان اون پیمها نیازی به با سنگ زدن و قلاب کمر بند نداره .خخخخخخخخخخخ
اگر توجه کرده باشید سر پیمها سوراخ است اگر یک میله مخروطی پیدا کنید با زاویه باز(یک چیزی مثل پیچ گوشتی چهار سو ولی بدون چاک ) ، و از دو طرف روی پیم ها بزنید چنان محکم میشه که بزور باید دربیارید . پیم ها یا این شکلی ساخته میشند یا اون مدلی که دوستان گفتند (یعنی کله قندی )
این پیمها بنظرم بهترند چون سوراخ ورودی و خروجی شان یک اندازه است و چپ و راست ندارند خیلی هم راحت محکم میشوند ولی کله قندی ها سریع گشاد میشوند و مشکلات زیادی درست میکنند . اگر فشنگ کش درست عمل نمیکند احتمالا قطعه فلزی بچه قنداق درست سرجایش نمیشیند و در خیلی تفنگها دیدم اگر اهل کار فنی باشید زیاد سخت نیست . در هر صورت در نظر داشته باشید اجناس ایرانی نیاز به بازسازی مجدد دارند دقیقا مثل خودرو . اقلا این تفنگها را 4 برابر قیمت به ملت نمی اندازند پس تیونیگ و بازسازی ارزش اقتصادی خواهد داشت .
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - soheilabou - 2015-10-21 11:36 PM

سلام خدمت دوستان و اساتید عزیزم... والا من رفتم تفنگو تحویل تعمیر کار دادم و بابت باز کردن لول و تسمه باهاش به توافق رسیدم که با پونصد تومن کار انجام شه... بعد یک هفته باهاش تماس گرفتم که اقا چه شد... برگشت گفت که هزینش ششصدو پنجاه میشه.. تعمیرگاه متعلق به دوبرادر بود که من با یکیشون به توافق رسیده بودم که اون دستشو برید و اون یکی دبه کرد سر قیمت.....اخر مجبورم باهاش راه بیام.... حتما تفنگ دستم رسید شما را مطلع خواهم کردKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezashirali - 2015-10-23 10:58 PM

سلام دوستان . اخیرا متوجه شدم موقع شلیک از لول های تفنگ من شعله بیرون میزنه . البته در شب کاملا واضحه . این طبیعی هست یا اینکه ممکنه مشکلی باشه؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - shekarmi - 2015-10-24 11:06 AM

(2015-10-23 10:58 PM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان . اخیرا متوجه شدم موقع شلیک از لول های تفنگ من شعله بیرون میزنه . البته در شب کاملا واضحه . این طبیعی هست یا اینکه ممکنه مشکلی باشه؟

سلام دوست عزیز ...فکر کنم سلاح دستت سلاح گرم است .خخخخ.....انفجار باروت شعله آتش داره دیگه ...غروب هنگام و شب کاملا مشاهده میشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - rezashirali - 2015-10-24 01:45 PM

(2015-10-24 11:06 AM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-23 10:58 PM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز ...فکر کنم سلاح دستت سلاح گرم است .خخخخ.....انفجار باروت شعله آتش داره دیگه ...غروب هنگام و شب کاملا مشاهده میشه

اینو میدونم دوست عزیز . در مقایسه با تفنگ بقیه دوستانی که با هم بودیم شدت نور شعله خروجی لوله اسلحه من بیشتر بود.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - smostafam - 2015-10-24 06:44 PM

جناب آقای شیرالی کاملا درست میفرمایند بنده به شخصه شاهد خروج شعله از سلاح ایشون بودم که بنظر بنده کمی غیر عادی هست. Khansariha (8)