شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2015-05-24 09:55 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام :
دوستان ببخشید ظاهرا عکس تفنگ مربوط به جناب رجایی آپلود نمیشه باید ریسایز بشه .
اما این عکس رو اگر توجه کنید متوجه میشید چرا تفنگی که سالم هست در دست هر تیرانداز ، رفتار متفاوتی نشون میده . اینکه یک لول بالا میزنه و دیگری خیر ، و گاهی هم چپ یا راست زدن یک لول ، کاملا برمیگرده به استایل به سینه کشیدن تفنگ در هر شخص . برای همین کسانی که قنداق رو برای شخص سایز میکنند روبروی شخص می ایستند و به شخص فرمان بالا آوردن تفنگ و نشانه گیری سریع را میدهند بعد نسبت به خطاهای شخص و استایل بدنی او فرم مناسب رو در نظر میگیرند .
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - arashkian - 2015-05-24 11:17 PM

(2015-05-24 09:55 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام :
دوستان ببخشید ظاهرا عکس تفنگ مربوط به جناب رجایی آپلود نمیشه باید ریسایز بشه .
اما این عکس رو اگر توجه کنید متوجه میشید چرا تفنگی که سالم هست در دست هر تیرانداز ، رفتار متفاوتی نشون میده . اینکه یک لول بالا میزنه و دیگری خیر ، و گاهی هم چپ یا راست زدن یک لول ، کاملا برمیگرده به استایل به سینه کشیدن تفنگ در هر شخص . برای همین کسانی که قنداق رو برای شخص سایز میکنند روبروی شخص می ایستند و به شخص فرمان بالا آوردن تفنگ و نشانه گیری سریع را میدهند بعد نسبت به خطاهای شخص و استایل بدنی او فرم مناسب رو در نظر میگیرند .
موفق باشید

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.والا من که جرات نمیکنم*روبروی این خانم-اونم در این حالت بایستم و خطا و فرم بدنش رو اصلاح کنم.(البته یکی باید اول بیاد و ایرادات خودم رو بگیره*کوچیک اساتید).خانمه دیگه=یه وقت میزنه هااااKhansariha (8)Khansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - raz - 2015-05-25 04:10 AM

سلام جناب کوهنورد

بنده مخلص همه دوستان خوب وبا صفای انجمن هستم وسلام وعرض ادب خدمت تمامی دوستان دارم
از اینکه قصد کردید عکس اسلحه نخجیر دو بنده رو برای دوستان بذارید خوشحال شدم چون با دیدن عکس دوستان ملاحظه میکنن که میشه با کمی کار بروی نخجیر ظاهری نسبتا آبرومندبراش دست وپا کرد
امااز اینکه موفق نشدید متاسفم

واما در خصوص دوربین بنده ...باید بگم جدا قابلتونو نداره ....پیشکش

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2015-05-28 02:47 PM

با سلام :
جناب رجایی شما بزرگوارید ولطف شما بر ما پوشیده نیست Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
واما این عکسها :
[تصویر: 14328118071.jpg]
بالاخره موفق شدم مشکل رو حل کنم !!!!!!!!!!!!
[تصویر: 14328120031.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-06-19 10:48 PM

سلام این موضوع ضعیف بودن فنر سوزن نخجیر2فک کنم توی تعدادزیادی از تفنگا به چشم میخوره خودم مجبور شدم دوتافنردیگه بخرم وعوض کنم ولی چون کوتاهتر بودن با فرز اون قسمتی رو که فنرروی سوزن قرارمیگیره 2میل جلوتراوردم والان خیلی خوب شده همه چاشنی هارو فعال میکنه سوزنای نخجیر2به خاطرشکلشون نسبت به نخجیر1کمترشکستگی دارن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sajadm - 2015-06-20 01:46 PM

(2015-06-19 10:48 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام این موضوع ضعیف بودن فنر سوزن نخجیر2فک کنم توی تعدادزیادی از تفنگا به چشم میخوره خودم مجبور شدم دوتافنردیگه بخرم وعوض کنم ولی چون کوتاهتر بودن با فرز اون قسمتی رو که فنرروی سوزن قرارمیگیره 2میل جلوتراوردم والان خیلی خوب شده همه چاشنی هارو فعال میکنه سوزنای نخجیر2به خاطرشکلشون نسبت به نخجیر1کمترشکستگی دارن

سلام میشه یکم بیشتر در مورد اون جلو آوردن با فرز توضیح بدین اصلا نگرفتم چی شد!اگه با عکس نشون بدین که بهترKhansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-06-20 03:08 PM

[تصویر: 20150620-155312.jpg]
سلام اون قسمت بالاو سفیدرنگ فنر موقع قراردادن زیرسوزن داخل یه شیارکه زیرسوزن هست گیرمیکنه وسوزن بافشار وفشرده کردن فنرمسلح میشه چون این فنرازفنرهای کمپانی کوتاهتره شیارسوزن به اندازه کوتاهی به جلوتراورده میشه میدونم گنگه ولی سوزن ندارم که روشنتربگم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2015-06-20 10:49 PM

باسلام:
باربد جان میتونی بگی از کجا و چه قیمتی این فنر رو تهیه کردی ؟ یه عده ازم سوال میکنند مرتب که فنرنخجیر 2 رو از کجا میشه خرید و ....
اشکال این تفنگ و خیلی از تفنگهای با این طرح (سنت اتین ها و بلژیکی های قدیمی ) اینه که از فنر تخت استفاده شده .مسلح نگه داشتن سلاح در ساعات متمادی (خصوصا در شکارگاه به امید دیدن شکار و غافلگیر نشدن ) باعث میشه فنر ضعیف بشه ولی در تفنگهایی که از فنر لول استفاده میکنند (مثلا تک لول دوعقاب قدیمی ) فنر عمر بالایی داره .من یک طرحی داشتم برای اینکه فنر لول سوار کنم رو تفنگ و اون رو هم تک ماشه کنم . اگر 5تیر مورد نظرم رو پیدا نکنم شاید هم این کار رو انجام بدم .
ولی دوستان اگربه تفنگشان علاقه دارند و تمایل به نگهداری اش دارند ، توجه داشته باشند که روی این تفنگ خیلی کارها میشود انجام داد و انواع تیون را انجام داد قبلا هم گفته بودم یک قبضه نخجیر 2 در مغازه دیدم باورم نشد که اصلا این تفنگ ایرانی است چه برسد به اینکه همین نخجیر خودمون باشه !!!
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-06-21 12:17 AM

سلام جناب کوهنورد من کرمانم اینجاتواسلحه فروشیا به وفور یافت میشه قیمت هرکدومش 10000تومنه این حرف شماکاملا صحیحه که خوابیدن زیاد این فنرباعث ضعیف شدن اون میشه فنرای کمپانی تفنگم چندین بارسر بزنگا قالم گذاشتن حتی چاشنیای زرد رو هم نمیزد منم هردوتاشوعوض کردم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - sajadm - 2015-06-21 01:55 PM

(2015-06-20 03:08 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 20150620-155312.jpg]
سلام اون قسمت بالاو سفیدرنگ فنر موقع قراردادن زیرسوزن داخل یه شیارکه زیرسوزن هست گیرمیکنه وسوزن بافشار وفشرده کردن فنرمسلح میشه چون این فنرازفنرهای کمپانی کوتاهتره شیارسوزن به اندازه کوتاهی به جلوتراورده میشه میدونم گنگه ولی سوزن ندارم که روشنتربگم
بازم نگرفتم ولی ممنون