شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - soheilabou - 2015-05-13 03:52 PM

سلام.. بله تو یه گروهی هستیم به اسم شکار.. تقریبا از سراسر ایران هستن.... بله من چپ دستم ولی از بچگی چو چشم غالب من راست بود خودمو عادت دادم که با دست راست تفنگ بکشم...حالا قصد دارم تفنگو ببرم پیشه یه اسلحه ساز ببینم چیکار میتونه بکنه واسش... راستی با جواز موقت میشه برد تعمیرگاه؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2015-05-13 10:11 PM

با سلام :
سهیل جان میدونی از کجا متوجه شدم چپ دستی ؟ از پترن سلاحت .Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
در خیلی از موارد بعلت فشاری که ناخودآگاه دست غالب وارد میکنه محل اصابت به همون سمت جابجا میشه . این مسئله در اسلحه کمری نمود بیشتری پیدا میکنه . حتی فشار بر روی ماشه ، خیلی از اوقات محل اصابت رو جابجا میکنه برای همینه که تمرین خیلی موثره حتی تمرین خشک ( بدون فشنگ و مسلح کردن )
در مورد قنداق روشهایی هست که میشه متوجه شد انحراف داره یا نه و اینکه انحرافش چقدره . مثلا با لیزر هایی که تو بازار هست میشه دقیقا این مسئله رو چک کرد البته این لیزر ها که ما بعنوان خط کش نوری ازش استفاده میکنیم هم دارای خطا هستند چون با دقت کم ساخته میشه پس باید طوری این خطا رو خنثی کرد مثلا یک سمت اون رو با ماژیک خط کشید و همیشه اون سمت رو مثلا 90 درجه به سمت بالا گرفت (راحت ترین کار)
حال شما یه مشورتی با تفنگ ساز بکن ببین چی میگه هر چی باشه اون داره تفنگ رو میبینه ولی بنده و امثال بنده از تو مانیتور داریم میبینیم .با همه این احوالات بنظر میرسه تفنگ سالمه و قنداق نیاز به کمی دستکاری یا حتی تعویض داره .در ضمن با جواز موقت هم میشه به تعمیرگاه رفت فقط اسلحه در کاور باشه حتما
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2015-05-13 10:14 PM

بله سهیل جان میشه برد واسه تعمیر ولی قبل از اینکه ببری یه روزنه دید با چسب دوقلو اول لول درست کن و دوتا تیر بزن ببین چطور میزنه منم مشکل شمارو داشتم با این کار درست شد البته اگه میخوای اساسی درست بشه قنداقو بده برات پرو کنن

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - soheilabou - 2015-05-14 07:32 AM

سلام ممنون از راهنماییتون عزیزان... بارکودا جان شرمنده اسم شریفتونو نمیدونم...تاثیر شکاف را برای چپ و راست زدن میگی؟؟ اخه دلم نمیاد رو تفنگ چسب بزنم داش..درکم کنKhansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2015-05-14 09:32 AM

من محمد هستم بله واسه چپ و راست زدنش میگم نترس چیزیش نمیشه کلا به اندازه یکسانت اول لوله دوتا دیواره با چسب درست کن به راحتی هم کنده میشه اگه جواب گرفتی و راضی بودی فیکسش کن یا به سلیقه خودت براش درست کن
نخجیر منم مثل نخجیر تو بود با این تفاوت که لول چپ تقریبأ خوب میزد و لول راست چپ میزد من قنداقو دادم کمی کوتاه و نازک کرد و تپانچه ای یا چفت رو هم دادم نازک تر کرد که تو دست راحت باشه بعد با فرز دندانسازی یه شکاف اول لول مثل روزنه دید درست کردم مشکلم حل شد البته نحوه بسته شدن قنداق روی دستگاه تفنگ هم باید کاملأ تراز باشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yasharnaeimian - 2015-05-18 10:47 AM

سلام دوستان اگه امکانش هست تو وایبر یا واتساپ گروه شکاری یا تیراندازی باشه من رو هم عضو کنین تشکر
09144810964

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - ALIANA-54-T06 - 2015-05-18 12:58 PM

سلام آقای یاشار نعیمیان (اگر درست اسم برده باشم)
اول ورودتان را خوش آمد میگم Khansariha (8)
دقت داشته باشید هر تاپیکی فقط موضوعات مختص به خودش را دارد هرچند بنظر میرسد شما چون تازه به جمع ما آمدید هنوز نسبت به انجمن آشنایت کاملی ندارید ولی بیاد داشته باشید ارسالهای بی ربط به تاپیک را همکاران پاک خواهند کرد لذا در ارسال متناسب با موضوع دقت فرمائید . متشکرم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2015-05-24 12:32 AM

با سلام :
اول از همه عذر میخوام بابت سایز عکس (ببخشید بلد نیستم ریسایز کنم بیسوادیه دیگه !!!!!!!!!!!)
این اسلحه متعلق به دوست عزیز بنده جناب رجایی (کاربر راز ) هست که خیلی وقته این عکسها پیش من بوده الان یکی شو براتون میگذارم . از زوایای مختلفی عکس گرفتند .جنا ب رجایی از هنرمندان عزیز کشورمون هستند و خب بنا به حرفه شون دوربین خدا مگاپیکسلی !!!!! استفاده میکنند که آپلود عکسش مشکل میشه .همه مثل من نیستند که دوربین زاغارت موبایل بکار ببرن .............[تصویر: 14324142771.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - asman - 2015-05-24 07:00 AM

من که عکسی نمیبینم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - arashkian - 2015-05-24 10:03 AM

(2015-05-24 07:00 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من که عکسی نمیبینم

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.والا منم هر کار و روشی بکار بردم*عکس لود نشد.مشکل از آپلود است*آپلود نشدهKhansariha (8)Khansariha (256)