شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - FMJ - 2015-04-01 06:00 PM

آقا علیرضا یک تاپیک هست جدیدا ایجاد شده بنام : "قلم زنی. عکس و تجربیات" اگه سوالتونو اونجا مطرح بفرمایید دوستان راهنماییتون میکنن.
باتشکر.Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - alirezzzz - 2015-04-01 07:25 PM

(2015-04-01 06:00 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا علیرضا یک تاپیک هست جدیدا ایجاد شده بنام : "قلم زنی. عکس و تجربیات" اگه سوالتونو اونجا مطرح بفرمایید دوستان راهنماییتون میکنن.
باتشکر.Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)

سلام دوست عزيز اطلاع نداشتم ممنون

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-04-01 10:02 PM

(2015-04-01 05:43 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-01 04:35 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام یکی ازدوستا ن فرموده بودن قطرلولهای نخجیر ازابتدای لول تارسیدن به ناحیه. سلام بله جناب mhr sbچوک یه اندازه هست ودراین قسمت یه دفعه باکاهش قطرمواجه میشیم ولی وقتی که خودم محیط خارجی لول رو اندازه گرفتم دیدم که کاهش قطر از بعد از خزانه شروع میشه تاسرلول
سلام
ان مطلبی که خوانده بودین برای قطر داخلی لوله بوده است.
ولی ان محیط بیرونی لول برای چوک موثر نیست و احتمالا برای سبک تر شدن لول،با شیب ملایمی میزان گوشته را کم کردن(چون فشار گاز باروت در ابتدای لوله بیشتر هست و هرچقدر که مرمی جلو تر میره همون میزان هوا در حجم بیشتری قرار میگیره و فشارش پایین تر میاد و متصورم چند عامل دیگه هم دخیل باشه)Khansariha (226)
تیراندازی های خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام بله جناب mhr SBکاملا صحیح میفرمایید اگه کسی میتونست اندازه گوشته لول را درفاصله های مختلف از خزانه به بعد پیدا میکرد خیلی خوب بود

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - FMJ - 2015-04-01 10:11 PM

خب اینکه کاری نداره باربد جان/ ضخامت جدار هرقسمت از لوله رو میتونید با کسر اندازه ی قطر داخلی (که از کپ تا چوک یکسانه ) از اندازه ی قطر خارجی لول بدست بیارید.
اندازه گیری تون هم میتونید بایک کولیس متوسط انجام بدید.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - naeem - 2015-04-04 04:19 PM

سلام.
دوستانی که نخجیر2 دارند لطفا بفرمایند که نخجیر 2تولید سال 86 واقعا مزیت خاصی نسبت به نخجیر های تولید الان (دو سه ساله اخیر) دارند یا بازار گرمی و شایعه پردازیهای عامیانه است؟
....... تشکر میکنم.....

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-04-05 02:47 AM

سلام فنر کمپانی سوزنای تفنگم ضعیف بود طوری که چاشنیه بعضی فشنگها رو باضربه اول شلیک نمیکرد امروز دوتا فنرگرفتم که محکمترو قویترن فقط یه مشکل هست اینکه جازدن فنرا یه قلق داره که من نمیدونم اساتیداگه کسی اطلاعی داره لطفا بفرماییدضمنا خودم سوزنارو بازکردم وفنرارو دراوردم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - يسري - 2015-04-05 11:08 AM

(2015-04-01 10:11 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب اینکه کاری نداره باربد جان/ ضخامت جدار هرقسمت از لوله رو میتونید با کسر اندازه ی قطر داخلی (که از کپ تا چوک یکسانه ) از اندازه ی قطر خارجی لول بدست بیارید.
اندازه گیری تون هم میتونید بایک کولیس متوسط انجام بدید.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

رضا عزيز

شك دارم

قطر داخلي لول بعد از چمبر گاهي از 18.5 شروع ميشه و گاهي در دهانه خروجي به 17 يا 17.1 ميرسه

يه وسيله اي هست كه من تو تاپيك سوالات گذاشتم و دارم دمبالش ميگردم كه با اون ميشه قطر داخلي رو تو جاهاي مختلف اندازه گيري كرد
و بعد از كوليس همون ناحيه از قطر خارجي لول كم كنيد تا ضخامت لول محاسبه بشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - baracuda - 2015-04-06 11:13 AM

تولیدات نخجیر از سال ۸۶یکم با ظرافت تر با گل و بوته کمتر به بازار عرضه شده و شایعاتی از قبیل بهتر بودن جنس لول هست که الکیه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - shekarmi - 2015-04-06 12:51 PM

(2015-04-05 02:47 AM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام فنر کمپانی سوزنای تفنگم ضعیف بود طوری که چاشنیه بعضی فشنگها رو باضربه اول شلیک نمیکرد امروز دوتا فنرگرفتم که محکمترو قویترن فقط یه مشکل هست اینکه جازدن فنرا یه قلق داره که من نمیدونم اساتیداگه کسی اطلاعی داره لطفا بفرماییدضمنا خودم سوزنارو بازکردم وفنرارو دراوردم

سلام جناب باربد ..متاسفانه من هم چند ماه پیش از همین فنر ها خریداری کردم 10 تومن روی سلاح انداختم واولین شلیک جان به جا آفرین تسلیم کرد...مجبور شدم یه فنر دو لول بغل ترک گیر آوردم و روش انداختم عالی شدKhansariha (256)
در ضمن کجای کارت گیره ؟کجاش رو نمیتونی ببندی؟؟

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-04-08 07:18 PM

سلام بالاخره فنرایی رو که جدید گرفته بودم پیش یکی که توکارتعمییراسلحه هست بردم اول اینکه فنرایه یدکی یکی دو میل کوتاه وپهن تر بودن که بادستکاری سوزن وسابیدن عرض فنرتونست جابزنه 80تومن ناقابلم مزددستش شد فنرکمپانی ویدکی که اصفهان میزنه اصلا ازنظراندازه هیچ ربطی بهم ندارن تاحالا که چندبارامتحانش کردم خوشبختانه هنوز سالمه وقدرت سوزنم نسبت به قبل که چاشنی رو ناز می کرد بهتره[تصویر: 14285078231.jpg]