شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bastami - 2015-03-12 01:11 AM

با سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
شکر خدا امروز (نخجیر 2) پدرم بعد از یکسال که به یک بنده خدایی پول داده بودم رسید،البته به قیمت مثلا دولتی 2500
چیزی که در مرحله اول توجه من رو در زمان تحویل اسلحه جلب کرد،کارتن مزخرف اسلحه بود، که تولید کننده زورش اومده داخل کارتن برای جلوگیری از آسیب به اسلحه از یونولیت مناسب استفاده کنه و با توجه به مناسب نبودن اندازه ی کارتن نسبت به طول اسلحه و حرکت آزادانه سلاح درون کارتن چند بار در حین جابجایی سکته خفیف رو زدم ،تصور کردم که اسلحه از درون کارتن سر خورد و افتااااد،فقط تنها چیزی که درون کارتن جلب توجه میکرد ،دفترچه محصولات نخجیر بود که از نمونه های ترک- که من حداقل دیده بودم -بهتر بود.تازه این اسلحه از بین چندین اسلحه انتخاب شده
کیفیت کروم کاری درون لوله(نقطه ی قوت سلاح) خوب بود،اما بیرون لوله ی سلاح موج زیاد داره، ماشینکاری قطعات که چه عرض کنم ببخشید سوهانکاری قطعات و ظرافت ساخت اسلحه همانند خودروهای وطنی مزخرف بود والسلام،حتی از یک تفنگ بادی چینی 120 هزار تومنی هم ظرافت و دقت در ساخت کمتره(به نسبت هزینه خرید) سوزن های اسلحه رو نمیدونم از توی جوب پیدا کردن افتضااااااح،وضعیت ماشه و خلاصی اونها اصلا یکنواخت نیست و به مراتب از تفنگهای بادی ارزان قیمت پایین تر،حتی لطف نکردن اسلحه رو درون کارتن روغنکاری کنند و داخل یک پلاستیک قرار بدن تا با توجه به زاجکاری ضعیف اسلحه زنگ نزنه،خلاصه چی بگم که نگفتنم بهتره و حرف زیاد و دل مصرف کننده ایرانی از بعضی تولیدات وطنی خونه،شما اساتید کاملا بهتر از بنده به مشکلات اسلحه و البته به محاسنش خخخخخ واقفید
خلاصه تا نیم ساعت اول به خاطر کیفیت بالای ساخت قطعات اسلحه ،در سجده بودم.، وبرای تولید کنندگان آرزوی موفقیت و سلامتی میکردم .هی هی .....همون بهتره که این سلاح صادر بشه
من که سعی میکنم یک تیرهم با این تفنگ نزنم و سر سه سال که شد ردش میکنم-انشاءالله

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mehti - 2015-03-12 01:17 AM

سلام دوست عزیز در مورد بسته بندی نباید تو ایران از این بیشتر توقع داشت متاسفانه مثل بقیه محصولات مثل پسته و زعفران و چای و ...... تو کشورهای دیگه عالی بسته بندی میشه به خودمون 10 برابر میفروشن.
امروز سلاح تک لول آرش یکی از دوستان از دهنادی شیراز تحویل گرفته بود اتفاقا منم رسیدم و نگاهی به سلاح انداختیم بسته بندی حالبی نداشت حتی در حد سلاح های بادی معمولی هم نبود اما انصافا خود اسلحه مشکل خاصی نداشت.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2015-03-12 02:35 AM

(2015-03-12 01:11 AM)bastami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
شکر خدا امروز (نخجیر 2) پدرم بعد از یکسال که به یک بنده خدایی پول داده بودم رسید،البته به قیمت مثلا دولتی 2500
چیزی که در مرحله اول توجه من رو در زمان تحویل اسلحه جلب کرد،کارتن مزخرف اسلحه بود، که تولید کننده زورش اومده داخل کارتن برای جلوگیری از آسیب به اسلحه از یونولیت مناسب استفاده کنه و با توجه به مناسب نبودن اندازه ی کارتن نسبت به طول اسلحه و حرکت آزادانه سلاح درون کارتن چند بار در حین جابجایی سکته خفیف رو زدم ،تصور کردم که اسلحه از درون کارتن سر خورد و افتااااد،فقط تنها چیزی که درون کارتن جلب توجه میکرد ،دفترچه محصولات نخجیر بود که از نمونه های ترک- که من حداقل دیده بودم -بهتر بود.تازه این اسلحه از بین چندین اسلحه انتخاب شده
کیفیت کروم کاری درون لوله(نقطه ی قوت سلاح) خوب بود،اما بیرون لوله ی سلاح موج زیاد داره، ماشینکاری قطعات که چه عرض کنم ببخشید سوهانکاری قطعات و ظرافت ساخت اسلحه همانند خودروهای وطنی مزخرف بود والسلام،حتی از یک تفنگ بادی چینی 120 هزار تومنی هم ظرافت و دقت در ساخت کمتره(به نسبت هزینه خرید) سوزن های اسلحه رو نمیدونم از توی جوب پیدا کردن افتضااااااح،وضعیت ماشه و خلاصی اونها اصلا یکنواخت نیست و به مراتب از تفنگهای بادی ارزان قیمت پایین تر،حتی لطف نکردن اسلحه رو درون کارتن روغنکاری کنند و داخل یک پلاستیک قرار بدن تا با توجه به زاجکاری ضعیف اسلحه زنگ نزنه،خلاصه چی بگم که نگفتنم بهتره و حرف زیاد و دل مصرف کننده ایرانی از بعضی تولیدات وطنی خونه،شما اساتید کاملا بهتر از بنده به مشکلات اسلحه و البته به محاسنش خخخخخ واقفید
خلاصه تا نیم ساعت اول به خاطر کیفیت بالای ساخت قطعات اسلحه ،در سجده بودم.، وبرای تولید کنندگان آرزوی موفقیت و سلامتی میکردم .هی هی .....همون بهتره که این سلاح صادر بشه
من که سعی میکنم یک تیرهم با این تفنگ نزنم و سر سه سال که شد ردش میکنم-انشاءالله

با سلام و عرض ادب.

آقا من در يك تاپيك ديگر هم گفتم !

اينكه بعضي دوستان اينقدر از نخجير 2 ناراضي هستند برام جالبه.

من براي نخجير 2 خودم فقط يك جفت سوزن عوض كردم و دادم ماشه چپ رو كمي حساس تر كردند و تمام.

در يك روز تا 90 شليك هم باهاش داشتم كه از تراپ بگير تا زدن قوطي خالي ولي خم به ابرو نياورد !

غير از وزن سنگين كه خودش يك برتري براي لگد كمتر سلاح هست هيچ ايرادي در داخلش نديدم .

البته اين نظر شخصي من هست.

موفق باشيد.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - bastami - 2015-03-12 03:04 PM

دوست عزیز مساله مهم در برخی از تولیدات داخل توهین به شعور مصرف کننده است Khansariha (367)و در حقیقت زورگویی به تعداد زیادی از مصرف کننده هاست که پول فراوان ندارند،یعنی همینه که هست" آش کشک خالته، بخوری پاته نخوری پاته"!!در واقع اونا با توجه به قوانین انحصاری که برای خودشون وضع کردند،به صورت غیر مستقیم و مستقیم شما رو مجبور به خرید کالای بی کیفیت تولید خودشون میکنند،من اسلحه ی دست ساز کارگاهی تولید داخل سی سال قبل رو دیدم که به مراتب دقت و ظرافت ساخت اون از بخش قابل توجهی از سلاح های نو داخلی بهتر هست،در حالی که رشد تکنولوژی توی این سی سال چشمگیر بوده، پس این یعنی:عقب گرد، یعنی: عدم برنامه ریزی مدون،یعنی ......
.
.
.
.

حالا واقعا با این توضیح مختصر باز هم براتون جالبه که چرا مصرف کننده ها ناراضی هستند؟؟؟؟؟یا بازهم بگمKhansariha (8)-
Khansariha (48)
Khansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-03-12 05:54 PM

سلام من باجناب bastamiکاملا موافقم سطح خارجی لولها اینقدموج داره که زیردست کاملا حس میشه درسته رو زمین بدک نمیزنه ولی هوازنیش اصلا خوب نیست ماشه ها هرکدوم یه حکمی داره این موضوع بالا وچپ زدن چقدمساله شاقیه که کارخونه بعداز چندین سال کارموفق به رفعش نشده هنوزازخریداسلحه یکسال نگذشتته که زده شدم بایدیه قرض وقوله کنم برم سمت تفنگای ترک پاشنه قنداق ازجنس پلاستیک سفت وخشکه روکش لاک الکل چوب اینقدنازک وبی کیفیته که باکشیدن ناخن کنده میشه بعدازشلیک چندتافشنگ پیچای محافظ ماشه یکی دو رزوه بازمیشه ماشه لول چپ اینقدسفته که اگه برای باراول بخوای شلیک کنی. مطمناحس میکنید که اسلحه ضامنه البته محاسنیم داره که اگه منصفانه بررسی کنیم ده به یک هست هروسیله ای که ساخته میشه بعدازگذشت مدتی معایبش کشف وبرطرف میشه ولی این اسلحه من فکرمیکنم معایبش کشف وبه ریش خریدارومصرف کننده خندیده میشه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - karbakhsh - 2015-03-12 07:07 PM

نخجیر بد نیست و تفنگ خوبیه ولی در طول عمر خودش هیچ گونه پیش رفتی نداشته که اگر هر سال یه سانت هم جلو میرفت الان کسی نباید اکار و چیفسان و و و میخرید و کسی به نخجیر جسارت نمیکنه ولی گله میکنن و بجا هم هست چون تکنولوژیه عجیبی نیست و در صورت به روز بودنش در اسیا حداقل اسم و رسمی داشت و از ترکیه عقب نمیموند.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - arashkian - 2015-03-13 01:58 PM

(2015-03-12 07:07 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نخجیر بد نیست و تفنگ خوبیه ولی در طول عمر خودش هیچ گونه پیش رفتی نداشته که اگر هر سال یه سانت هم جلو میرفت الان کسی نباید اکار و چیفسان و و و میخرید و کسی به نخجیر جسارت نمیکنه ولی گله میکنن و بجا هم هست چون تکنولوژیه عجیبی نیست و در صورت به روز بودنش در اسیا حداقل اسم و رسمی داشت و از ترکیه عقب نمیموند.

سلام.من کاملا با شما موافقم.واقعا نخجیر و کلا تولیدات فعلی داخلی (حالا ما تفنگش رو میگیم دیگه)* به نسبت کشورهای سازنده صاحب ادعای دیگر مثل ترکیه از کیفیت پایینی برخوردار هستن.بد نیست که بعضیها بروند و ببینند*موقعی که ایران تفنگ برنو میزد*ترکیه چه سلاحهای آشغالی تولید میکرد(1307)....این یعنی پس رفت*اونم با دنده عقب و به شدت پر گاز...دوستان بد نیست از تولیدات داخلی تعریف و حمایت بشه اما نه با اغراق در حقایق و انحصاری کردن و منع توزیع سلاحهای با کیفیت خارجی و حذف بازار رقابت...نخجیر2 سلاح خوبیه اما نه به نسبت سابقه و ادعای اسلحه سازی ایران و مطمئن باشید فقط بخاطر محدودیتهای اعمال شده و خود ساخته است که تولیدات داخلی فروش داره ...وگرنه واردات سلاح آزاد بشه*کسی نخجیر و شاهین نمیخره...(البته حتما میداند که تمام سلاحهای نخجیر 2 یا سلاحهای دیگر تولید داخل دارای کیفیت یکسان نیستن*خوب و بد داره!!!!!!!!!!!!!!.حالا چرا خدا داند و بس)...یاحق.Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - soheilabou - 2015-03-13 05:22 PM

تقریبا ۷۵٪ این تاپیکو مطالعه کردم.... جا داره تشکر کنم از عزیزان و اساتیدی که بدونه هیچ گونه منتی تجربیات خودشون رو به دیگران منتقل کردن به خصوص عزیزانی مثل اقای کوهنورد و شکارمی و بارکودا... واقعا دست همتون درد نکه ایشالا همیشه خیر ببینین..در حدی به اطلاعات بنده افزودین که الان احساس کارشناس بودن بهم دست دادهKhansariha (219)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - alirezzzz - 2015-03-13 06:26 PM

(2015-03-12 12:00 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-03-10 06:38 AM)alirezzzz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ote='asman' pid='227166' dateline='1425753215']
ضمن خوشامد گویی به جنابalirezzzz تازه دامادیت هم مبارک //من هر وقت میشنوم کسی سلاحشو میخواد بفروشه قلبا ناراحت میشم مگه اینکه بخواد ی بهترشو بخره واما شما چرا به صلاح نیست که اسلحه رو نگه دارید متعهلی منافاتی با اسلحه داری نداره که هیچ تازه به نظر بنده حقیر یکی از نشانه های ی مرد داشتن اسلحه است تا جایی که راه داره نفروشید واگر براتون مقدوره بیشتر توضیح بدید تا شاید دوستان انجمن ی راه حلی بدن که این اسلحه رو نگه ذارید/یاحقKhansariha (8)

سلام دوست عزيز از لطفي كه نسبت بمن داريد ممنونم
اكر كه متاهل هستيد كا ان شا الله قسمت بجه هاتون بشه واكر مجرديد بزودي قسمت خودتون
من خودم هم قلبا راضي به اينكار نيستم واينرو هم بكم كه هنوز با اسلحه م يه تير هم شليك نكردم و با مشقت تونستم بخرمش و همش از رو عشق بوده ولي زندكي مشتركه ديكه!!!

سلام جناب flower شرمنده دير جواب ميدم
ممنون از راهنمايي تون
راستش من به كا وكياه همعلاقه دارم و تعدادي كل برورش ميدم كه همسرم ميكفت تو اين مدت كم ايشون هم به اين مساله علاقه من شده اينم راه حل خوبيهKhansariha (115)
راستي فرموده بوديد كه همسرتون براتون از لوازم شكاري هديه ميخره ديروز از اونجايي كه من خيلي به تفنكم علاقه دارم و بهش ور ميرم خانومم ديروز بهم يه كادو داد
رفته بود برام از بلاسكو يه كلاشينكف بلاستيكي كه ترقه هم ميخورد برام خريده بود خخخخخخخخ

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - flower - 2015-03-13 06:49 PM

خدا رو شکر باور کن از همین جا داره شروع میشه
یه موفقیت عالی و خوب
همینطور ادامه بدید مطمئن باشید واقعیشو هم براتون میخره البته نه کلاشینکوف بلکه چاقویی تیری چیزی بلاخره
خانمم تا حالا که یادمه یه فندک شکل دولول بغل ، یه قطار فشنگ و یه کوله پشتی برام خریده که اتفاقا خیلی هم دوستشون دارم
تازه گاهی هم منو تشویق به خرید هم میکنه

گاهی با خودت ببرش مغازه های شکار و تیرانداز ی البته اون هایی که فروشنده ی خوش اخلاق دارن تا بفهمه این قشر خوش مشرب هستن تا فکر کنه اگر شما هم احیانا به اون مغازه ها میرید رو رفتار شما اثر مثبت دارن
یه روز با خانم رفتیم فروشگاه شکار که البته اولین بار بود اونجا میرفتیم بنده خدا باور نمی کنی اونقدر تحویل گرفت که خانمم همیشه تا اسم بنده خدا میاد میگه چه خوش اخلاق و ... و هروقت گذرمون به اون شهر می افته اگه عجله هم داشته باشیم و بگم میخوام یه سر هم اونجا بزنم حاظره از وقتی که برا خودش گذاشتیم بزنه ولی یه سر به اونجا زده باشیم

ولی جدی میگم خانمتون داره قدم های اول برا علاقه مند شدن به تیراندازی رو میزاره
چون فهمیده شما به تیراندازی و تفنگ زیاد علاقه داره
یه نکته دیگه اینکه سعی کنید اون تفنگ پلاستیکی هم دوست داشته باشید و در کنار اون تفنگ خودتون قرارش بدید
شک نکنید اگر این کارو بکنید خیلی زودتر به نتیجه میرسید