شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-02-15 11:27 PM

درودKhansariha (8)
ایول دوست عزیزمنم براین نظرم که تازنده ام نذارم پدرمم اسلحمولمس کنه،واون روزم اشتباهی بودکه ازم سرزدوبه شدت پشیمانم
راستش دیگه دلموزده ومیخوام بفروشمش بعدسه سال ویکی دیگه بگیرم،ببخشیدیه سووووال داشتم تعویض کردن لول سلاح خیلی زمان میبره؟ومیشه ازاسلحه مهمات محل سکونت اقدام به تعویض لول کرد؟یابایدبیام تهران وببرمش جنگ افزارسازی؟؟؟؟ممنون ازپاسختونKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - Kalashnikov - 2015-02-16 12:22 AM

(2015-02-15 11:27 PM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درودKhansariha (8)
ایول دوست عزیزمنم براین نظرم که تازنده ام نذارم پدرمم اسلحمولمس کنه،واون روزم اشتباهی بودکه ازم سرزدوبه شدت پشیمانم
راستش دیگه دلموزده ومیخوام بفروشمش بعدسه سال ویکی دیگه بگیرم،ببخشیدیه سووووال داشتم تعویض کردن لول سلاح خیلی زمان میبره؟ومیشه ازاسلحه مهمات محل سکونت اقدام به تعویض لول کرد؟یابایدبیام تهران وببرمش جنگ افزارسازی؟؟؟؟ممنون ازپاسختونKhansariha (8)

با سلام و تشكر.

شايد باور نكنيد !

من اينقدر به سلاح هاي خودم ميرسم و تميز و روغن كاري مي كنم كه همه ميگن چقدر حوصله داري كه اينقدر به اينها ميرسي.

باور كنيد وقتي دارم تميز و روغن كاري ميكنم اينقدر اسلحه ها برام اهميت دارند و مهم هستند و دقت به خرج ميدم كه گذشت زمان رو متوجه نمي شوم !

بگذريم.

بايد بريد اسلحه و مهمات كامل راهنمايي مي كنن.

اگر آشنا داشته باشيد كه تمامه !

فكر كنم مستقيم بتونيد بريد تهران جنگ افزار سازي فقط قبلش با اسلحه و مهمات هماهنگ كنيد كه چه مراحلي بايد بگذرونيد كه بعدا خدايي نكرده مشكل پيدا نكنيد.

خواهشا به اسلحه اهميت زيادي بديد.

اگر به اسلحه برسيد محاله جايي لنگتون بزاره و هميشه با اطمينان خاطر باهاش كار مي كنيد و مثل شير پشتتون هست.

ضمنا به حرفهاي اين و اون هم گوش نديد.

همين نخجير 2 بلدوزري هست كه بعضي اسلحه هاي ساچمه زني به گردشم نميرسند.

موفق باشيد.

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-02-16 12:37 AM

سلام مجدد
راستش منم خیلی به تمیزی سلاح وروغنکاریش اهمیت میدم،وتاالانم یه قوطی روغن 400میلی لیتری روش خالی کردم،به حدی نوهست که امروزتعمیرکاره دهنش ازتعجب وامونده بود،اماازاشتاهی که مرتکب شدم باعث شده بین من وپسرم(تفنگم)فاصله بیفته ،تاقبل ازاین ماجراماشه تفنگم رابه صدتابرتا وبرونینگ نمیدادم،ودرضمن ازراهنماییتون کمال تشکررادارم،یاحقKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
[img]http:// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]http:// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-02-16 05:32 PM

سلام خدمت همگیKhansariha (8)Khansariha (8)
امروزسلاحموکه برده بودم پیش تعمیرکار،تاماشه هاشودرست کنه چون لقی داشت وهمچنین بچه قنداق،تحویل گرفتم همچنین یه مگس درشت روتفنگم انداخته،و35000تومن ازم گرفت،راجب لول هم گفت بخدا مشکلی برات پیش نمیاره،یه شکارچیم اونجابودکه همینوگفت،به هرحال کارهایی راکه گفتم خیلی خوب واسم انجام داده وراضیم
یاحق
بحث لوله نخجیرپیش اومد،اونم گفت که لوله نخجیرکرومکاری شده است،اماداخل لول آکارکروم نزدن،حالامنم واسم سواله که حرفش درست بوده یاغلط؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
نظرتعمیرکارم خیلی جالب بود،میگفت:قیمتش به نسبت سلاحهای دیگه خوبه،وهم اینکه خیلی محکم وجونداره،وکیفیت خوبی داره،فقط یه خورده سنگینه اونم اصلاچیزی نیست،طوری ازنخجیرتعریف میکرد،که خودم کیف میکردمKhansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - smostafam - 2015-02-16 06:14 PM

دوستان با تجربه لطفا راهنمایی نمایید. شلیک چهار پاره 9تایی و 36تایی با کدام لول بهتر است و آسیب کمتری به سلاح میرساند. البته هر دو فشنگ شرکتیKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - shekarmi - 2015-02-16 06:18 PM

(2015-02-16 06:14 PM)smostafam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان با تجربه لطفا راهنمایی نمایید. شلیک چهار پاره 9تایی و 36تایی با کدام لول بهتر است و آسیب کمتری به سلاح میرساند. البته هر دو فشنگ شرکتیKhansariha (8)

سلام هیچ کدام آسیبی به لول نمیزند ..چه شرکتی . چه دست پر استاندارد ...

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-02-16 09:40 PM

(2015-02-16 05:32 PM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همگیKhansariha (8)Khansariha (8)
امروزسلاحموکه برده بودم پیش تعمیرکار،تاماشه هاشودرست کنه چون لقی داشت وهمچنین بچه قنداق،تحویل گرفتم همچنین یه مگس درشت روتفنگم انداخته،و35000تومن ازم گرفت،راجب لول هم گفت بخدا مشکلی برات پیش نمیاره،یه شکارچیم اونجابودکه همینوگفت،به هرحال کارهایی راکه گفتم خیلی خوب واسم انجام داده وراضیم
یاحق
بحث لوله نخجیرپیش اومد،اونم گفت که لوله نخجیرکرومکاری شده است،اماداخل لول آکارکروم نزدن،حالامنم واسم سواله که حرفش درست بوده یاغلط؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
نظرتعمیرکارم خیلی جالب بود،میگفت:قیمتش به نسبت سلاحهای دیگه خوبه،وهم اینکه خیلی محکم وجونداره،وکیفیت خوبی داره،فقط یه خورده سنگینه اونم اصلاچیزی نیست،طوری ازنخجیرتعریف میکرد،که خودم کیف میکردمKhansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)

سلام جناب yahyaravاگه امکان داره یه عکس از مگسک جدیدتون بذارید

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - yahyarav - 2015-02-16 10:02 PM

سلام جناب باربدKhansariha (8)
اینم ازمگسک جدید
[تصویر: 14241114751.png]
خداییش نشانه رویش هم بهترشده هم راحت تر

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2015-02-17 02:51 PM

سلام ممنونم جناب yahyaravمگسک تفنگ من که با این معمولیادرست نشد برای رفع بالا زدن تفنگ مجبورشدم خودم یه مگسک بهش بخورونم[تصویر: 14241718221.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - FMJ - 2015-02-17 03:52 PM

سلام.
یحیی خداوکیلی یه بار دیگه بیای از اسلحه ت گله زاری کنی از انجمت اخراجت میکنما ....!!!!!!!!!!!!!!!!!
بابا اسلحه ی به این عروسکی و قشنگی داری ... حالا یه اتفاق کوچیک افتاده دیگه انقد ناراحتی نداره عزیزم
فدای سرت ت ت ت ت .....
اولا که بقول بچه ها هم قابل تعمیره هم میتونی لول رو براحتی عوض کنی ... رو این مورد حرفی ندارم ...مطمئنم خودت بهترین راه رو پیدا میکنی...
حرفم سر اینه که فک میکنی واسه چی میگن فلانی که مثلا 30 ساله تفنگ داره آدم باتجربه ایه ؟! باینخاطر که تو این مدت بسیار از این جور اتفاقات واسش افتاده و مدلهای مختلف تجارب ارزشمند رو با قیمتهای مختلف بدست آورده ... حالا تو هم همینطور! الان تجربه ای که تو واسه حفظ و نگهداری سلاح بدست آوردی خیلی پررنگتر و ارزشمنتر از تجربه ایه که مثلا من نوعی با شنیدنش بدست میارم و باطبع هزینه ی بیشتری رو هم متحمل میشی...
دیگه اینکه اگه اولین سلاح زندگیت هست قدرشو بدون که اولین تفنگ یک طبیعت مرد یا شکارچی همه ی زندگیش میتونه باشه . صد تا سلاح دیگه هم بخری و تعویض کنی مطمئن باش باندازه ی همین نخجیر عزیز بهت صفا نمیده... این حرفمو اصلا بهش شک نکن...
پس خیلی راحت کارهایی که فک میکنی لازمه و دوستان راهنمایی کردنو سر فرصت انجام بده و مشکلی اگه داره رفع کن. اصلا اگه سلاح همش خوشگل و تمیز و سالم سر طاقچه باشه که صفایی واسه صاحبش (یا بقول تو پدرش! ) نداره ! تا وقتی هم که این لکه روی لول ش هست هروقت بهش نگاه کردی نوازشش کن و به حرفایی که از روی تجربه ی خودم بهت گفتم فکر کن.
درآخر م یه خاطره مشابه واست تعریف کنم که با عکس مگسک شما و باربد عزیز یادم افتاد : چندسال پیش یه روز پسرعموم اومد جلو خونمون و گفت سنگ فرز میخوام ... شب دیدم برگشت چشماش سرخ شده بود ... گفتم حتما پریسه رفته تو چشماش ! ! .. دیدم رفت از تو ماشینش دولول شو آورد و تو حیاط ما بغض کرد که بیا و ببین....
آقا به بهانه ی بریدن لولای در انباریشون از من سنگ فرز گرفته و رفته باهاش مثلا مگسک شکسته ی تفنگشو صاف کنه ...!!! اگه بدونی چه بلایی سر 10 سانت اول ذوتالولش آورده بود!!!!.......
اینا همه گذشت و بماند که چقدر سر اون اسلحه تا درست بشه کش و قوس داشتیم ولی الان اون اسلحه شده همه ی زندگی ش و همون پسرعموم الان جزء باتجربه های این جور تعمیرات و ... ست!
امیدوارم تونسته باشم منظورمو بیان کنم.
فدای تو ...