شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) (/showthread.php?tid=815)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mمهدي - 2014-11-19 08:14 AM

ممنون ولي حدود 10000تاسلاح ديكه تومدل هاي مختلف كه شايد5يا6هزارتاش نخجير1و2باشه ميخوان بسازن.نظرشخصي خودم اينه كه اينابعداين تعدادبيكارنميشينن كاري به هيج مصوبه اي ندارن.ولي اينكه به دست مردم برسه رونميدونم .ديرزودداره سوخت وسوزنداره

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - کوهنورد - 2014-11-20 01:21 PM

با سلام :
با اجازه از همه عزیزان گفتگو را شروع میکنیم . در ابتدا باز هم از همه دوستان خواهش میکنم از بحثهای احساسی و جبهه گیری خودداری کنیم تا گفتگو مسیر منطقی و درستش رو طی کنه . پیشاپیش تشکر میکنم .
برای آغاز فکر کنم بهتر باشه از ابتدای لوله شروع کنیم و به پد انتهای قنداق ختم کنیم . طبیعیه که این بحث طولانی باشه و برای خسته نشدن اون رو به بخشهایی تقسیم کنیم .
زمانی که برای اولین بار این تفنگ رو دیدم اصلا قصد خرید دو لول نداشتم . در نگاه کلی زیبا بنظر نمیامد ( برخلاف تفنگهای اروپایی ) و من نمیدانستم بعد ها صاحب یکی از اینها خواهم شد!!!!!!با کمی تحقیق فهمیدم این مدل از روی روبوست 222 کپی شده ولی خداییش فرق های بسیار نمایانی وجود داشت
لوله این سلاح مرا به شگفتی زیادی واداشته !!!!!جمع زیادی از تناقضات .بیایید از چوک شروع کنیم . برای اولین بار در عمرم چوکی دیدم که نه متحرک بود نه مانند تفنگهایی که قبلا داشتم ثابت ولی در تمام لول بود.درست مانند اینکه چوک متحرکی را وارد لول کرده و جوش داده باشند !!!!!!! اگر به تفنگهای قدیمی با چوک ثابت توجه کرده باشید لوله عبارتست از یک مخروط ناقص که ابتدا و انتهای آن مثلا در چوک فول ، یک میلیمتر اختلاف داشتند . یعنی چه ؟ یعنی برای ساخت لوله پس از سوراخکاری ، لوله را به 3 یا 4 قسمت تقسیم کرده و اگر قطر لوله درست بعد از خزانه 18.5 میل باشد در قسمت اول تبدیل به 18.25 ، در قسمت دوم 18 در قسمت سوم 17.75و در قسمت آخر ، که دهانه لوله باشد 17.5میشد . حالا ما لوله ای داشتیم که پله پله بود ، توسط تراش های جزئی و پوست زدن های متوالی این پله ها را از بین برده و این مناطق را بهم متصل میکردند بطوریکه وقتی داخل لوله را نگاه میکردید فقط یک مخروط کامل میدید ، طوری که انتهای لوله کوچکتر از ابتدای آن دیده میشد . این مسئله هنگامی بیشتر حس میشد که شما قصد تمیز کردن لوله را داشتید . اگر پارچه ای را با فشار وارد لوله میکردید هر چه این پارچه به دهانه لوله نزدیک تر میشد فشار بیشتری برای حرکت آن لازم بود و این تنگ شدگی تدریجی را بخوبی احساس میکردید . در مورد ایجاد پترن هم ، این لوله ها بهترین پترن هایی را ایجاد میکردند که تا به حال دیده ام .میزان فشاری که اسلاگ ، چهار پاره یا ساچمه در طول این مسیر به لوله وارد میکردند و بتدریج فشرده میشدند ، باعث میشد تنش در کل لوله پخش شود و مقاومت لوله را بشدت بالا میبرد . ولی الان ساچمه در لوله فعلی پس از شلیک در یک لوله استوانه ای حرکت کرده و ناگهان در هنگام ترک لوله با چوک مواجه شده بشدت بهم فشرده میشوندو تنش فوقالعاده بالایی در 10 سانت انتهایی لوله بوجود میاورند. افسانه تفنگ تک لول هوگلو( که عوام آنرا بهترین تفنگ برای اسلاگ یا چهارپاره میدانند ) هم از همین لوله هایی بوجود آمده که ساچمه ها را در کل لوله فشرده میکردند . در حالی که مقاومت لوله محصولات نخجیر به مراتب از تفنگ افسانه ای هوگلو بیشتر است .چرا با یک نو آوری یا چه میدانم یک حرکت من دراوردی چیزی را ساخته اند که نه متعلق به سیستم قدیمی اسلحه سازی است نه سیستم مدرن . من کاملا قبول دارم جنس لوله محصولات نخجیر کیفیت مناسبی دارد و شاید تنها نقطه قوت و برجسته سلاح به حساب بیاید ولی با این حرکت که یک مخروط 10 سانتی در انتهای لوله بوجود آورده اند به نام چوک ثابت ، این کیفیت را هم زیر سوال برده اند . لازم به ذکر است این نوع چوک گذاری را بنده در هیچ نوع تفنگی ندیده ام و دلیل آن هم کاملا واضح است : درلوله هایی که چوک فقط در انتها وجود دارد ( مانند موبایل چوکها ) بدلیل تنش فوق العاده در خروجی لوله ، چوک بسیار مستعد سایش و از بین رفتگی است و برایرفع این مشکل براحتی میشود چوک را تعویض نمود . در تفنگهای قدیمی که چوک در تمام لوله بود این سایش بسیار دیر اتفاق میوفتاد نمونه زنده ان لوله متعلق به 5 تیر برونینگ که در خانواده یکی از دوستان دو نسل حضور داشته و 60 سال عمر دارد !!!!!!!!!!!!
کارخانه اف-ان معجزه نکرده ، فقط از یک راهکار مناسب استفاده کرده . اگر همین الان هم نخجیر از این تکنیک برای ساخت لوله استفاده کند بنده شخصا به استفاده از این محصولات راغبتر خواهم بود تا محصولات ترکیه .
با تشکر از شما برای طولانی نشدن مطلب ، ادامه گفتگو در پست های بعد .............................

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - kapej - 2014-11-21 02:43 PM

من دارم حدود 20روز دیگه نخجیر دو دولتی میگیرم ایا دوستان اطلاعاتی دارن که تفنگهای امسالم همون نواقص رو داره یا اصلاح شده و میگن شانسی یه سری خوب در میاد یهسری هم نه

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - mirlohi - 2014-11-23 09:39 PM

سلام.شب جمعه زنگ زدم به دوست عزیزم جناب maz(کاربر همین تاپیک هستند)قرار گذاشتیم برا تست نخجیر 2 که تازه خریده بود.پترن اول رو با فشنگ دستپر شماره 5 با لول چپ(تمام چوک) در فاصله 42 متر گرفتیم که تیر انداز خودشون بودن.خیلی بالا زد که فکر کنم دوست عزیزم یکم خطا نشون رفتن ولی پترن بسیار جمعی داد.(تقریبا درحد تکلول نخجیر)پترن دوم رو هم خودم با لول راست (نیم چوک) گرفتم.عاااالی بود.واقعا نخجیر شانسیه.خدارو شکر از این خوباش نسیب رفیق ما شده.یه شماره 4 دستپر گذاشتم تو لول راست(نیم چوک) و یه کلاغ در فاصله تقریبا 50 متر باهاش هوازنی کردم.20 سانت از کلاغ جلوتر نشونه رفتم.انگار 100 ساله که این کلاغ مرده بود.مثل سنگ افتاد پایین.اگه این نخجیرا شانسی نبود و وسط لول هاش گودال نبود حرف نداشت.خدایی لول جونداری هم داشت.[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - MAZ - 2014-11-23 10:32 PM

سلام دوستان
ببخشید من اینترنتم خراب و با موبایل آنلاین شدم و نتونستم عکس پترن هارو بزارم با تشکر از آقا محمد عزیز که جمعه زحمتش دادم دقیقا پترن اول که خودم گرفتم بدلیل لرزش دستم(یخ زده بود خخخخخخ) سر کرد اما به چپ یا راست تمایل نداشت ولی پترن آقای میرلوحی عالی بود عالی تر از همه فشنگ های دست پر بود که واقعا بیصدا و پرقدرت بود Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2014-11-29 07:35 PM

سلام عزیزان کسی میتونه بگه چطوری میتونم عکس بذارم قبلا یه گزینه سمت راست بودپیوست پروفایل الان نیست.میخوام عکس کفترایی که دیروززدم بذارم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - karbakhsh - 2014-11-30 01:12 AM

توی قسمت سوالات اعضا و در قسمت اپلود سنتر انجمن توضیح داده شده. ادرسشم در بالای همه صفحات هست. استفاده کنید کنار گزینه چتروم

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2014-12-01 09:33 PM

سلام جناب کاربخش ممنونم. بله اپلودکردن ادرس تصویرو میذاری بعدیه کلیک روی اون تصویرنمایش داده میشه. ولی چندروزقبل گزینه ارسال پاسخ. روزدم پیامم رونوشتم سمت راست یه گزینه بودپیوست پروفایل که همراه باپیام عکسم نشون داده میشدولی الان نیست

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - esmael - 2014-12-02 12:56 AM

(2014-11-21 02:43 PM)kapej نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من دارم حدود 20روز دیگه نخجیر دو دولتی میگیرم ایا دوستان اطلاعاتی دارن که تفنگهای امسالم همون نواقص رو داره یا اصلاح شده و میگن شانسی یه سری خوب در میاد یهسری هم نه
دوست عزیز مگر امسال سهمیه سلاح داره که شما گرفتین؟لطفا مارو در جریان بزار

RE: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2) - barbud - 2014-12-03 12:14 AM

سلام دوستای نخجیری من یه چیزی رو توی این تاپیک باخوندن اکثرپستای دوستان متوجه شدم اینه که همه دارنگان نخجیر2سه اظهارنظرمشرک دارن 1 همه ازعیبای نخجیردولول میگن2همه میگن این اسلحه شانسیه یاخوبه خوبه یاچوب دسته 3همه میگن اسلحه من که خداروشکرخوب ازکاردراومده اگه درست گفتم لایکم کنید