شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اطلاع رسانی (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- انجمن: خبرها (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی (/showthread.php?tid=80)

صفحه ها: 1 2 3 4 5

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - saeedaria - 2011-01-28 05:28 PM

علی جان سلام
ما تو خدمت (دوره آموزشی)خیلی به این اسلحه های پیزوریمون اعتراض کردیم و دقیقا همین حرفای شما رو به مربی تاکتیک زدیم.اینقدر پاپیچش شدیم تا یه چیزایی گفت
1-بر اساس پیمان سنتو سلاح سازمانی ارتش ایران ، پاکستان و چند تای دیگه لزوما باید ژ3 باشه.اما سپاه در هر زمان بخواد میتونه تغیر بده.
2-گفت نگران اسلحه های پیزوریتون نباشید به موقعش اصلیارو رو میکنیم.شما با اینا یاد بگیرید استفاده و آموزش اونا به همتون نصف روز وقت میبره.با چیزایی که دستگیرمون شد گویا دارن رو سلاح جدیدی تومایه های m-16 ولی ارتقا یافته کار میکنن.(به مهندسی معکوس ایرانیا که ایمان داری؟):cool:
3-وقتی بهش گفتیم هیبت سربازای آمریکایی رو ببینین این همه بار و دم و دستگاه دارن با 1 پوستر جواب داد:بالای پوستر نوشته بود سیمای سرباز نوین جمهوری اسلامی ایران
بعد تمام تشکیلات از فرق سر تا نوک انگشت پا رو به همراه مهمات لیست کرده بود.تا جایی که یادمه تمام لوازم انفرادی به همراه لباس و اسلحه و مهمات روی هم 60 کیلو میشد که حدود 10 کیلو از وزن بار سرباز آمریکایی امروز کمتر بود.جالبه گفت کلاه جنگی به شکل کلاههای آلمان نازی که روی گوش و پشت سر رو میپوشونه از جنس خاص و در حد 1 کیلو طراحی و در حال تولیده.(کلاه آهنی های سربازی الان حدود 3 کیلوست که تو میدون تیر از سر یکی از بچه ها افتاد رو انگشتش و انگشتش شکست)
تا جای که من فهمیدم سیاست ما در این زمینه ها بر خلاف آمریکاییها مثل روسهاست.تو مسایل نظامی آمیرکاییها از حربه ارعاب و تبلیغات وسیع و روسها از حربه غافلگیری بازدارنده استفاده میکنن
خلاصه فکر کنم پول نفت یه جاهایی داره خرج میشه که بعدا و بنا به مصلحت نظام صداش در میاد.از این جهت جای نگرانی نیست
فعلا با همین سلاحهای بادی،آموزشها (تیراندازی و نگهداری سلاح)رو به روز نگه داریم تا بعد اگر موقعیت ایجاب کرد پیشرفته تر آموزش میبینیم.خدا اون روز رو نیاره(جنگ)شاید اون زمان تونستیم یه گردان تک تیرانداز تشکیل بدیم.:angel:

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - ALIANA-54-T06 - 2011-01-29 12:15 AM

سلام دوستان و ممنون از توضیح خوب سعید عزیز و از علی جان هم بخاطر حسن احساساتش تشکر میکنم ;)
البته تاپیک نگهداری سلاح است و بنظرم این نکته هم مفیده که کوچکترین رطوبت و عدم رسیدگی باعث آشکار شدن قسمتهای سایش یافته اسلحه توسط زنگزدگی میشود .
پس باید مواظب بود و هر مدتی کوتاه هر چند که استفاده نشده باشد اسلحه را وارسی کرد و آنرا تمیز و چرب (طبق اصول)نگه داشت این اولین اصول از حفظ و نگهداری سلاح میباشد. در ضمن علی جان بدان هیچ وقت سلاحهای رزمی همینهای نیست که در دوران خدمت و آموزش دست این سربازان میبینی اون سلاحهای یگانهای عملیاتی در مرزهای ش رق ی هم از دسته عملیاتی هاست من از نزدیک دیدم و آموزش ..... متوجه شدی؟.;):):D

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - Cz452 - 2011-01-29 02:46 AM

اين عكسو قبلا گرفته بودم و تفنگها و دوربين هاشون به دلم نشست
ولي در مورد اين تاپيك:
ببينيد با كمترين امكانات!!!!!! چه كار ميكنند: :D
از يه بازو بند استفاده كرده براي محافظت از قنداق و هم براي نرم بودن تكيه گاه صورت:
[تصویر: 78520181795629260317.jpg]

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - esmaeil1356 - 2011-01-29 08:37 AM

تو بحث نگهداري سلاح دقت در حمل و نقل سلاح هم يكي از مسائل مهم
البته از نظر من ميباشد البته اين بحث در شرايط خاص ( جنگ ) متفاوته ولي
براي ماها فكر كنم خيلي كمك كننده باشه

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - ALIANA-54-T06 - 2011-01-29 09:30 AM

(2011-01-29 02:46 AM)Cz452 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اين عكسو قبلا گرفته بودم و تفنگها و دوربين هاشون به دلم نشست
ولي در مورد اين تاپيك:
ببينيد با كمترين امكانات!!!!!! چه كار ميكنند: :D
از يه بازو بند استفاده كرده براي محافظت از قنداق و هم براي نرم بودن تكيه گاه صورت:
[تصویر: 78520181795629260317.jpg]

ممنون آرش جان واقعا که این اسلحه ها به دل میشینه ;)
البته بعضی از قنداقها دارای بالشتک و تکیه گاه نرمی هم است مثل نمونه زیر البته خوشبختانه عکس این بابا با شلواره(شوخی):)

[تصویر: fieldtargettop600.jpg]

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - AIRKING - 2011-01-29 12:04 PM

با سلام.
اقا یه خورده عکس ها رو کنترل شده بذارین :D:D:P ادم وحشت میکنه
این عکس ها و تفنگ ها مربوط به مسابقات فیلد تارگت هست.
تمامی تفنگ ها دارای قدرت متوسط تقریبا 20 تا 25ژول و دوربین هایی با بزرگنمایی زیاد هستن.علت بزرگ بودن دوربین ها هم همینه.معمولا مساقات فیلد تارگت در مسافت های 40 و 50 و 60 متر برگزار میشه و به اهدافی در ابعاد بسیار کوچک (در حد دایره به شعاع 2 یا 3 سانتی متر ) در فواصل مختلف شلیک میشه.
در این مسابقات افراد اجازه استفاده از مسافت یاب رو ندارن.
به نظرم بد نباشه دوستان یه مسابقه این چنینی ردیف کنن.
یا علی
با توجه به بحثی که اقا سعید گل داشتن منم یه خورده بحثشون رو تکمیل کنم با اجازه دوستان:
یه اسلحه میشناسم مختص نیروهای ایرانی ,قدرت فوق العاده ,دقت عالی, کارایی در شرایط سخت مثال زدنی,به نظرم دقیق ترین و قدرت مند ترین اسلحه انفرادی هست که تا حالا بشر داشته.همه ازش میترسن و حساب میبرن و به صاحب اون اسلحه احترام میذارن.خودم به شخصه دست خیلی ها این اسلحه رو دیدم و مطمئنم علی اقا هم با این اسلحه کار کرده.باهاش میشه جلوی یه لشکر تانک رو گرفت و هواپیما و هلی کوپتر هم دیدم که باهاش انداختن.یکم سخت به دست میاد اما وقتی به دست اومد به این راحتی ها از دست نمیره.برای صاحبش عزت و افتخاری میاره مثال زدنی.نواخت تیرش عالیه.یه بچه 13 ساله هم میتونه با این اسلحه غوغا کنه.!!!!!! دست بسیجی و ارتشی و سپاهی و نظامی هم باشه فرقی نمیکنه سراسر قدرت و افتخاره.
حتما می پرسین اسم این اسلحه چیه؟؟؟؟
اسم این اسلحه :قدرت ایمان هست
بله ایمانه که به یه نفر این قدرت و شجاعت رو که به یه کلاش پوکیده و درب و داغون بزنه به دل دشمن تا بنه دندان مسلح و پیروز بیرون بیاد.
ایمانه که با یه قایق موتری بزنی به دل انگلیسی ها که وارد ابهای سرزمین تو شدن و اونا رو با کامل ترین تجهیزات نظامی دستگیر کنی و اون سرباز به اصطلاح پیشرفته و اموزش دیده از ترس خودش رو خیس کنه.
ایمانه که به صاحب خودش این قدرت رو میده که با دست خالی تانک های مرکاوای اسرائیلی رو که جز پیشرفته ترین تانک های جهان هست رو منفجر کنه.
ایمانه که با 4 تا اسلحه فکستنی 22 روز در مقابل یکی از مجهز ترین و البته گپوشالی ترین ارتش های جهان مقاومت میکنه و پیروز میشه.
ایمان که 33 روز در مقابل انواع هواپیما ها و هلی کوپتر ها و ناو های جنگی مقاومت میکنه و پوز کثسف ترین و شقی ترین ادم های کره خاکی رو به خاک میماله.
ایمانه که یه بسیجی 13 ساله رو به زیر تانک میبره تا ابرقدرت های تا دندان مسلح بفهمن که ایران و ایرانی سلاحی داره که نمیشه هیچ جوره حریفش شد.
ایمانه که هواپیما های فوق جاسوسی و فوق محرمانه امریکا رو سرنگون میکنه.
ایمانه که یه هواپیمایی بدون سرنشین ایران نیم ساعت از بزرگترین ناو هواپیما بر جهان که متعلق به امریکاست فیلم میگره و از دستشویی کردن سرباز امریکایی فیلم میگره و این رعب و ترس رو تو دل سردمداران کاخ سفید میندازه که ....
ایمانه که سربازی که در حال مبارزه با اشرار هست رو اونقدر شجاعت میده تا در راه وطنش و با افتخار به شهادت برسه .
بله ایمان اسلحه است که خدا به دست بنده صالحش میدهد تا با ان بر هر دشمنی چه ظاهری و عیان و چه مخفی و پنهان غلبه کند.
پس چه خوبه که همه ما خودمون رو به اسلحه پرقدرت ایمان مسلح کنیم تا در پیکار با دشمن درونی و بیرونی همیشه پیروز باشیم.
ببخشید خیلی احساسی شد :angel: عذر خواهی میکنم .خیلی خیلی شرمنده.جسارت کردم در محضر استید و پیشکسوتان
یا علی

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - shadow640 - 2011-01-29 01:33 PM

سلام سلام سلام
بنده سالامین هستم که متاسفانه نام کاربریم از کار افتاده:@:@:@:@ چراشو نمیدونم
با اجازه ی قبلی از دوستم فعلا از نام کاربریش استفاده میکنم:-/:dodgy:
بحث نگه داری تفنگ شد و دوستان مطالب(ت؟) مفیدی ارسال کردن که جای تشکر داره
یکی از اجرای حساس تفنگ قنداقشه که همواره در معرض انواع تهدید و آسیب ها قرار داره
و فکر میکنم بهترین راه محافظت از قنداق به خصوص اونایی که چوبی هستن
اینه که لباس تنش کنیم:D من هم به سرم زد یه امتحانی بکم ولی
متاسفانه کلاس خیاطی نرفتم(البته چون رشتم علوم پزشکی هست بخیه زدنو یه چیزایی ازش بلدیم:D)
حالا به هر بدبختی بود با آستین یه کت کهنه یه لباس برای مگنوم (چینیه:D)
دوختم
خداییش خیلی بد هم نشد
خوبیش اینه که 4لایه هست یه لایه چرمی و دولایه پشم شیشه و پشم فیبری
و یه لایه آستر که هم ضد آبه هم ضد ضربه اینم عکسش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و یه کلیپ هم برا آقا جلال خودمون که میخواد تفنگشو بند براش نصب کنه

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - kami - 2011-11-01 04:11 PM

و اما???
حساس ترین قسمت در سلاح بادی,ماشه ان می باشد و برای مراقبت از این قسمت به طور مداوم از روغن روان Teflon Olja استفاده کرده و فقط به این نکته توجه داشته باشید که
بعد از استفاده از این روغن,سلاحتان را از سمت قنداق به بالا قرار داده تا این روغن به سمت واشرها سرازیر نشود,چونکه برای واشرها مضر است.

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - farzin122 - 2011-11-03 07:57 PM

من برای چرب کردن قنداق و بدنه اسلحه از روغن زیتون استفاده میکنم خیلی خوب جواب میده مخصوصا برای قنداق عالیه چون هم طبیعیه مواد خورنده نداره تو دسترسم هست.

RE: بهترین شرایط نگهداری سلاح بادی - sir.ali - 2011-11-05 07:09 AM

به نظر من پارافین یه کمی میماسه روی قنداق ، یعنی جذب نمیشه یه حالت لایه ای روش میذاره . من خودم همیشه از روغن زیتون استفاده کردم و می کنم . رغن زیتون هم کاملاً طبیعی هست و هم من تست کردم مشکلی نداره و قنداق خیلی خوب میمونه . من نزدیک 14 سال ، شایدم بیشتر باشه که از روغن زیتون استفاده میکنم.
در ضمن روغن زیتون بودار(تصفیه نشده) بمالید به قنداق ، بعد دو سه ساعت با یه دستمال خشک پاک کنید تفنگ رو . اینقدر براق و خوشبو میشه می خوای تفنگتو بخوریKhansariha (232)

Khansariha (8)