شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز درباره ی چوک - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: تجهيزات سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=55)
+--- موضوع: همه چیز درباره ی چوک (/showthread.php?tid=786)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: همه چیز درباره ی چوک - sinaahoora - 2019-11-09 01:47 PM

(2019-11-09 01:02 PM)arshia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان گرامي
من اسلحه آكار سري اول دارم كه به تازگي يه سري كامل چوك اكسترنال خريدم البته اصلي
و خيلي راحت و فيت روي اسلحه بسته ميشه
وقتي از بالا به داخل لول نگاه ميكني و يا با يه شي مثل خودكار داخل لول ميكني در انتهاي چوك و ابتداي جاي رزوه لول يه لبه هست و لول يه مقدار پر تر و چوك باز تر هست
اين مشكلي براي تفنگ ايجاد نميكنه
البته با چوك هاي خود اسلحه هم همين مورد هست ولي يه مقدار كمتر
ممنونم

در واقع ضخامت لوله از ضخامت اول چوک بیشتره نه هیچ مشکلی نیستش اگه برعکس این قضیه بود اره خطر ناک میشد

RE: همه چیز درباره ی چوک - zavar - 2020-08-28 09:41 PM

سلام دوستان و اساتید میتونن به صورت دقیق بنده رو راهنمایی کنن
بنده تو انتخاب یه اسلحه چوک ثابت با چوک متغیر موندم
به نظر اساتید کدوم رو انتخاب کنم بهتره
چون تو کشور ما نمیشه یه سلاحی و خرید و اگه بعد یه مدت خراب شد بندازیش بره یکی دیگه بخری در کل خریدی چه خوب چه بعد حداقل باید ۳ سال باهاش بسازی .دوستان موندم بین چیفسان چوک ثابت و شاهین با قابلیت تعویض چوک .و اسلحه رو هم برای شکارهای مثل کبک . اردک و غاز میخوام

RE: همه چیز درباره ی چوک - ماکان - 2020-08-28 10:21 PM

انتخاب من شاهینه،هم قطعاتش به وفور پیدا میشه،هم چوک خور بودن مزیت بزرگی به حساب میاد،شاید روزی نوع شکارتون عوض شد.

RE: همه چیز درباره ی چوک - amirsalaramirsalar - 2020-08-31 10:27 AM

(2020-08-28 09:41 PM)zavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چون تو کشور ما نمیشه یه سلاحی و خرید و اگه بعد یه مدت خراب شد بندازیش بره یکی دیگه بخری در کل خریدی چه خوب چه بعد حداقل باید ۳ سال باهاش بسازی .دوستان موندم بین چیفسان چوک ثابت و شاهین با قابلیت تعویض چوک .و اسلحه رو هم برای شکارهای مثل کبک . اردک و غاز میخوام
با سلام دوست عزیز اگه شما برای شکار پرندگان دور پرواز سلاح نیاز دارید و همچنین ضرب بالا و جمع زنی سلاح براتون مهمه حتما دنبال یک سلاح چوک ثابت باشید اصولا لولهای فول چوک این سلاحها از انتها یعنی چمبر به تدریج تا سر لول تنگ میشه و فول چوکشون از سلاحهای چوک خور فول چوک تنگتره و ضمنا لولشون بالای 75 سانته بقول معروف آنچه همه خوبان دارند تو تنها داری لول بلند به همراه چوک فول یعنی یک سلاح ایده آل برای دورزنی.
بنده خودم یک رمینگتون 870 با لول 77 سانت و فول چوک دارم و اگه اشتباه نکنم سال 89 یک بایکال رویهم سهمیه به نام خانمم خریدم. فول چوک بایکال 17.5 اما رمینگتون 17.25 لول بایکال 71 یعنی هم تو چوک و هم تو لول تفاوت فاحشی دارند.
چون هر دو این سلاحها رو خودم دارم به شما بگم فرق این دو سلاح با هم مثل پرادو با پژوی دیگه تو خود حدیث مفصل بخان از این مجمل. موفق و پیروز باشیدKhansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - ماکان - 2020-08-31 11:48 AM

سلام
رقص خوب ،شاباش خوب!Khansariha (219)
رمینگتون 870 با بایکال از نظر قیمت هم اختلاف پرادو و پژو رو دارند،870 بیشتر برای آبزی طراحی شده،الباقی دولولهای چوک خور ترک و روس آچار فرانسه هستن و طبعا مثل آچار تخصصی با مهره چفت نمیشن،اگر بایکال دارهای عزیز ناراحت نشن عرض شود که از نظر جمع زدن با چوک 1و2 لول بالای آکار کم از بایکال پترن نداده.

RE: همه چیز درباره ی چوک - amirsalaramirsalar - 2020-08-31 01:03 PM

(2020-08-31 11:48 AM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
رقص خوب ،شاباش خوب!Khansariha (219)
رمینگتون 870 با بایکال از نظر قیمت هم اختلاف پرادو و پژو رو دارند،870 بیشتر برای آبزی طراحی شده،الباقی دولولهای چوک خور ترک و روس آچار فرانسه هستن و طبعا مثل آچار تخصصی با مهره چفت نمیشن،اگر بایکال دارهای عزیز ناراحت نشن عرض شود که از نظر جمع زدن با چوک 1و2 لول بالای آکار کم از بایکال پترن نداده.

چون خودم با یکال دارم با شما موافقم که آکار حتی کیفیت ساختشم از بایکال بهتره چون مطمانا این بایکال ها روس اصل نیستند. بعضی ها میگن پاکستان و بعضی ها میگن اکراینه ولی خوب بنده سه میلیون بیشتر براش پول ندادم میگن الان نزدیک 50 میلیون قیمتشه Khansariha (367)

RE: همه چیز درباره ی چوک - mirhashemi - 2020-09-01 09:38 AM

سلام دوستان ،این همه از چوک متحرک و ثابت، لول بلند و کوتاه گفته شده .یک بار یه تست جانانه و دقیق انجام نشده که عملی حرف های دوستان به اثبات برسه .الان همین بایکال با طول برابر لول و در دو نوع چوک ثابت و موبایل چوک موجوده .میشه با یک فشنگ استاندارد یک پترن استاندارد ازشون گرفت تا رفتار دو نوع چوک کاملا مشخص بشه .حتی چوک اکسترنال و اینترنال رو هم مورد مقایسه قرار داد چوک های آکار رو هم میشه با بایکال چوک خور و حتی چوک ثابت مورد مقایسه قرار داد .از دوستان سایت تقاضا دارم این گفته بنده رو مورد توجه قرار بدن و اگه دوستان و اطرافیانتون این تفنگ ها رو دارن این تست ها رو انجام بدند و مارو در جریان بزارند.

RE: همه چیز درباره ی چوک - amirsalaramirsalar - 2020-09-01 09:45 AM

جناب میرهاشمی عزیز اینو باید دوستان مجرد و جوون سایت انجام بدن بنده حدود 48 سال سن و بچه ها فرصت این کارها رو به من نمیدن همین آخر هفته یه ساعت میرم برای کبک صدتا دعوا بعدش دارم. ولی خوب پیشنهادتون خوب و عالیه . اما همانطور که عرض شد خدمتتون چون بنده هر دو این سلاحها رو دارم تجربه شکار را با هر دو سلاح گفتم

RE: همه چیز درباره ی چوک - mirhashemi - 2020-09-02 08:24 AM

هییییییییی زدی وسط خال .منم به درد شما گرفتارم.....
ولی خداییش یبار این تستا انجام بشه کلی از ابهامات برطرف خواهد شد .
من خودم دوسال تفنگ داشتم و در ش... موفق نبودم .آخرش با یه پترن ساده متوجه شدم تفنگم مقدار قابل توجهی ته میکشه .تازه اصلاحش کردم و شده تفنگ .

RE: همه چیز درباره ی چوک - koh - 2020-09-08 12:49 AM

(2020-08-31 10:27 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-08-28 09:41 PM)zavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوست عزیز اگه شما برای شکار پرندگان دور پرواز سلاح نیاز دارید و همچنین ضرب بالا و جمع زنی سلاح براتون مهمه حتما دنبال یک سلاح چوک ثابت باشید اصولا لولهای فول چوک این سلاحها از انتها یعنی چمبر به تدریج تا سر لول تنگ میشه و فول چوکشون از سلاحهای چوک خور فول چوک تنگتره و ضمنا لولشون بالای 75 سانته بقول معروف آنچه همه خوبان دارند تو تنها داری لول بلند به همراه چوک فول یعنی یک سلاح ایده آل برای دورزنی.
بنده خودم یک رمینگتون 870 با لول 77 سانت و فول چوک دارم و اگه اشتباه نکنم سال 89 یک بایکال رویهم سهمیه به نام خانمم خریدم. فول چوک بایکال 17.5 اما رمینگتون 17.25 لول بایکال 71 یعنی هم تو چوک و هم تو لول تفاوت فاحشی دارند.
چون هر دو این سلاحها رو خودم دارم به شما بگم فرق این دو سلاح با هم مثل پرادو با پژوی دیگه تو خود حدیث مفصل بخان از این مجمل. موفق و پیروز باشیدKhansariha (8)
باسلام
دوست عزیز همه حرفاتون درست فقط یه نکته که شاید من بد متوجه شدم اونجا که گفتین وضمنا لولشون بالای 75سانته منظورتون که همه ی فول چوک ثابت ها که نیس؟ چون چوک ثابت همیشه با لول بالای 75 نیس کوتاهترم هست که ثابت باشه
Khansariha (8)