شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز درباره ی چوک - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: تجهيزات سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=55)
+--- موضوع: همه چیز درباره ی چوک (/showthread.php?tid=786)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: همه چیز درباره ی چوک - sinaahoora - 2019-10-13 08:56 AM

(2019-10-13 01:45 AM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب سامانی
ممنون از راهنماییتون، 100 درصد حق با شماست و توی این مساله که نباید چوک و تجهیزات اینچنینی رو دستکاری کرد هیچ بحثی نیست. ولی مشکل اینجاست که به دلیل کمبود اسلحه و تجهیزات وفقر شدید در این زمینه تو کشور ما مشکلات اینجوری پیش میاد. من توی استان فارس و کهکیلویه و خوزستان فروشگاهای اسلحه فروشی شهرهای شیراز و یاسوج و اهواز و بهبهان و... رو گشتم و چوک این اسلحه گیرم نیومد و روی خودشم فقط چوک سیلندر بود و صاحب قبلیش چون اصلا از تفنگ استفاده نمی‌کرده دو تا چوک دیگه رو گم کرده. تهران هم دوستانم دنبالش رفتن. بالاخره یه نفر ازترکیه این چوک رو آورد، ولی نمونه همراهش نبود، و به من اطمینان داد خودشه. مارک چوک هم armsan هست. وقتی آورد رزوش خودش بود و راحت بسته شد و نشیمنگاهشم فیت بود. ولی دیدیم از چوک خودش 4 میل بلندتره. گفتم حالا هروقت رفتم تهران میگردم نمونشو پیدا میکنم. این چوک رو هم با قیمت بالا (520) تومن واسه 5 عدد با آچار مخصوص گرفتم که با این چوکهای تو بازار فرق داره. واسه همین از اسلحه فروشها و تعمیرکارسوال کردم و گفتن که ازش استفاده کنم. الان که شما اساتید میفرمایید خطرناکه دیگه جرات نمیکنم. ممنون از راهنماییتون.

دوست عزیز ارمسان و اکارو... چندین مدل چوک تولید میکنن شما حتما باید اندازه چوک و رزووه رو در نظر بگیرید الان چنتا فروشگاه اینترنتی معتبر هستش که چوک های خوبی میفروشن اگه پیج های اینستا رو چک کنید پیدا میکنید اگه اشتباه نکنم تفنگتون کرال هستش ؟ من نمیدونم میشه اینجا فروشگاه هارو اسم برد یا نه اگه دوستان راهنمایی کنن من اسم بعضی از این پیج هارو میزارم تا دوستان باخیال راحت خرید کنن

RE: همه چیز درباره ی چوک - mirhashemi - 2019-10-13 01:21 PM

سلام منم رو 5تیر کرالم چوک فابریک 3 اینترنال وصله از داخل لول نگاه میکنی مشخصه ابتدای چوک قطرش از انتهای لول (محل اتصال لول به چوک در داخل لول)بیشتره. و نکته بعدی اینکه جنس داخل چوک ها مثل داخل لول صاف و آینه ای نیست انگار داخلشون مثل داخل لول کروم نداره . و بعد شلیک داخلش کاملا کدر و سیاه میشه در صورتیکه داخل لول مثل آینه هست ،حالا نمیدونم مقاومتشون نسبت به لول چقدر هست.

RE: همه چیز درباره ی چوک - kaveshooka - 2019-10-13 03:20 PM

سلام آقا سینا، ممنون از راهنماییتون.
اگر آدرس فروشگاه‌های اینترنتی مدنظرتون رو بگذارید ممنون میشم. آخه من چند تایی رو که می‌شناختم پرسیدم و این مدل چوک رو نداشتن. چوک رزوه پایین کوتاه

RE: همه چیز درباره ی چوک - sinaahoora - 2019-10-13 03:54 PM

(2019-10-13 03:20 PM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر آدرس فروشگاه‌های اینترنتی مدنظرتون رو بگذارید ممنون میشم. آخه من چند تایی رو که می‌شناختم پرسیدم و این مدل چوک رو نداشتن. چوک رزوه پایین کوتاه

کاوه عزیز لطفا برای سوال یا جواب از نقل قول استفاده کنید تا راحت تر بشه پاسخ داد بعدش من میترسم معرفی کنم و مدیران ارشد ایراد بگیرن که دارم تبلیغ میکنم اگه شما اینستا دارین با پیج من sina_rafieian دایرکت بفرست براتون همه دوستانی که ازشون خرید می‌کنیم و مطمعن هستن معرفی کنم

RE: همه چیز درباره ی چوک - kaveshooka - 2019-10-13 06:15 PM

(2019-10-13 03:54 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-10-13 03:20 PM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کاوه عزیز لطفا برای سوال یا جواب از نقل قول استفاده کنید تا راحت تر بشه پاسخ داد بعدش من میترسم معرفی کنم و مدیران ارشد ایراد بگیرن که دارم تبلیغ میکنم اگه شما اینستا دارین با پیج من sina_rafieian دایرکت بفرست براتون همه دوستانی که ازشون خرید می‌کنیم و مطمعن هستن معرفی کنم

ممنون. حتما. لطف دارید
سلام آقا سینا، توی اینستا درخواست فرستادم خدمتتون

RE: همه چیز درباره ی چوک - kaveshooka - 2019-10-14 03:24 AM

سلام دوستان
یه سوال داشتم، میشه قطر بیرونی قسمت سر لوله اسلحه که چوک میخوره از قطر بیرونی قسمت قبل از اون بیشتر باشه، یعنی لوله اسلحه توی 10 سانتیمتر آخر که داخلش رزوه شده و چوک میخوره، قطر بیرونیش یه مقدار زیاد بشه. اگر دیدید چه اسلحه هایی بوده. ممنون میشم پاسخ بدید.

RE: همه چیز درباره ی چوک - haamidreza - 2019-10-14 08:08 AM

(2019-10-14 03:24 AM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یه سوال داشتم، میشه قطر بیرونی قسمت سر لوله اسلحه که چوک میخوره از قطر بیرونی قسمت قبل از اون بیشتر باشه، یعنی لوله اسلحه توی 10 سانتیمتر آخر که داخلش رزوه شده و چوک میخوره، قطر بیرونیش یه مقدار زیاد بشه. اگر دیدید چه اسلحه هایی بوده. ممنون میشم پاسخ بدید.

سلام
اکثر اسلحه های چوک خور اینطوری اند
وگرنه ضخامت لول خیلی زیاد میشه و تفنگ خیلی سنگین میشه

RE: همه چیز درباره ی چوک - kaveshooka - 2019-10-14 02:22 PM

(2019-10-14 08:08 AM)haamidreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-10-14 03:24 AM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

سلام
اکثر اسلحه های چوک خور اینطوری اند
وگرنه ضخامت لول خیلی زیاد میشه و تفنگ خیلی سنگین میشه

ممنون از راهنماییتون

RE: همه چیز درباره ی چوک - kaveshooka - 2019-10-15 11:27 PM

(2019-10-10 10:30 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-10-10 10:06 PM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنماییت آقا سینا، با اسلحه فروش و تعمیرکار صحبت کردم، گفتن چوک بعد از یه مدت خراب میشه موردی واسه تفنگ پیش نمیاد، شما نظرتون چیه، خطری واسه تفنگ داره، چون میتونه برام کوتاه کنه تعمیرکار. ممنون میشم راهنمایی کنید

من خودم به شخصه هیچ وقت چنین کاری رو انجام نمیدادم ضمنا چوک مورد نظر شما با قطر بیرونی اندازه گذاری شده حالا اگه بخوان قسمت اضافی که بیرون میمونه رو ببرین دیگه اندازه ها همه بهم میخوره سر هر چوک با یه استانداردی تنگ شده
تعمیرکارا هرکدوم حرفی میزنن ولی خدایی نکردا اگه مشکلی برای شما یا لوله تفنگ پیش بیاد ایا جوابگو هستند مطمعنا خیر
در ضمن اگه چارپاره و اسلاگ نزنید هیچ وقت چوک تفنگتون خراب نمیشه
سلام، امروز تفنگ و چوکها رو بردم پیش یه تعمیرکار خوب که توی شیراز ازش تعریف میکنن، اسلحه فروشی که مشتریش هستم، اون هم این تعمیرکار که دو تا برادر هستن رو معرفی کرد تعمیرکار گفت این مدل چوک کم گیر میاد و این مدل که من گرفتم گفت جنس اصلی armsan هست و از اینایی که توی بازار تهران گیر میاد نیست، چوک رو بست و گفت چون تا آخر بسته میشه و توی نشیمنگاهش میشینه، مشکلی نیست که چند میل بیرون باشه، حتی بیشتر هم مشکلی نداره. چون داخلش فیت هست. گفت باهاش با خیال راحت شلیک کن. من گفتم اگر کوتاهش کنی از پایین خیالم راحت تره، ولی اون گفت بهتره کوتاه نشه، و حیفه که این چوک رو من تراشکاری کنم و الان استاندارد هست و هیچ مشکلی نداره، استفاده کن تا زمانی که چوک کوتاه‌تر پیدا کنی و بگیری. گفت باید سفارش بدی تا از ترکیه برات بیارن. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

RE: همه چیز درباره ی چوک - arshia - 2019-11-09 01:02 PM

با سلام خدمت دوستان گرامي
من اسلحه آكار سري اول دارم كه به تازگي يه سري كامل چوك اكسترنال خريدم البته اصلي
و خيلي راحت و فيت روي اسلحه بسته ميشه
وقتي از بالا به داخل لول نگاه ميكني و يا با يه شي مثل خودكار داخل لول ميكني در انتهاي چوك و ابتداي جاي رزوه لول يه لبه هست و لول يه مقدار پر تر و چوك باز تر هست
اين مشكلي براي تفنگ ايجاد نميكنه
البته با چوك هاي خود اسلحه هم همين مورد هست ولي يه مقدار كمتر
ممنونم