شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز درباره ی چوک - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: تجهيزات سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=55)
+--- موضوع: همه چیز درباره ی چوک (/showthread.php?tid=786)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: همه چیز درباره ی چوک - chiphsun - 2014-04-15 11:45 PM

سلام و عرض ادب .ممنون از لطف شما .پس چرا به عنوان چوک فروخته میشه و به نظر شما به خودی خود نقشی در جمع تر زدن ندارد ولی سرعت تیر را افزایش میدهد

RE: همه چیز درباره ی چوک - rezajf - 2014-04-16 12:08 AM

طبق فرمايش جناب راك ،عمده هدف آن قطعه افزايش طول لول است كه موجب افزايش سرعت هم مي شود
اگر سر آن كه آزاد است رزوه نداشته باشد مي تواند چوك شماره دار باشد (از سيلندر تا اكسترا) و اگر رزوه داشته باشد كه چوك نيست و حتما بايد با چوك استفاده شود (حتي براي حالت سيلندر)

RE: همه چیز درباره ی چوک - asman - 2014-07-13 06:14 PM

سلام به همگی بنده دوتا افزاینده لول اکار دارم موضوع اینجاست که وقتی چوک فول رو میبندم تووش با یه میله باریک مثل خودکارکه بررسی میکنم افزاینده لول به خودی خود تنگ تر از چوک فوله به اندازه ضخامت یک یا دو لایه کاغذ/یه پله توش افتاده/ زمان شلیک ود بعداز عبور از لول به افزاینده لول میرسه که تنگتر از چوک فوله همون قدر که گفتم وبعد میرسه به چوک فول که داخل افزاینده لول بستم که گشادتراز افزاینده لوله سوال من اینجاست ایا استفاده از این افزاینده لول کهقطر داخلیش کمتر از چوک فول هستش درحین شلیک به لول فشار غیر معمولی میاره یانه امیدوارم که مطالبو درست نوشته باشم لطفا راهنمایی بفرمایید//یاحقKhansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - shekarmi - 2014-07-13 07:53 PM

(2014-07-13 06:14 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی بنده دوتا افزاینده لول اکار دارم موضوع اینجاست که وقتی چوک فول رو میبندم تووش با یه میله باریک مثل خودکارکه بررسی میکنم افزاینده لول به خودی خود تنگ تر از چوک فوله به اندازه ضخامت یک یا دو لایه کاغذ/یه پله توش افتاده/ زمان شلیک ود بعداز عبور از لول به افزاینده لول میرسه که تنگتر از چوک فوله همون قدر که گفتم وبعد میرسه به چوک فول که داخل افزاینده لول بستم که گشادتراز افزاینده لوله سوال من اینجاست ایا استفاده از این افزاینده لول کهقطر داخلیش کمتر از چوک فول هستش درحین شلیک به لول فشار غیر معمولی میاره یانه امیدوارم که مطالبو درست نوشته باشم لطفا راهنمایی بفرمایید//یاحقKhansariha (8)

سلام برای فشنگهای ساچمه 1 تا 9 و حتی28 تایی هیچ مشکلی نداره ولی ممکنه برا فشنگ چهارپاره و تک گلوله خطرساز بشه ... یه نکته دیگه این ضخامت کم و زیادی که با بستن افزاینده به وجود آمده سبب پراکنش نا منظم ساچمه ها میشه باید یه پترن از اسلحه بگیری

RE: همه چیز درباره ی چوک - asman - 2014-07-13 11:23 PM

سلام باتشکر کسی ازاساتید نظری نداره؟؟یاحق

RE: همه چیز درباره ی چوک - dieselpower - 2014-07-14 02:03 AM

داداش من یکم گیج شدم چون تمام این موارد که فرمودید رو دارم و به اینصورت که عرض میکنم هست
اول باید عرض کنم که اندازه گیری بدون کولیس به هیچ وجه مورد قبول نیست اگه دیجیتال باشه بهتر
اضافه لول به این صورته که قسمتی که به لول بسته میشه دقیقا مثل چوک سیلندر هست که ادامه داده شده و در انتهای اون دوباره از داخلل رزوه شده واسه بستن چوک دلخواه یعنی کل داخل اضافه لول تا اونجایی که چوک بسته میشه سایز سیلندر هست کلا از اسمش معلومه اضافه لول یعنی شما وقتی اینو میبندین انگار بدون هبچ تغییری لول تفنگتون ۱۰ سانت بلند شده و اگر غیر از این با اندازه گیری دقیق در بیادکلا نباید استفاده کنید چون اینجور که شما فرمودید لولتون همیشه فول چوک هست و حتی تنگتر و هیچ نوع چوکی تغییری توی اون ایجاد نمیکنه
البته همونطور که جناب شکارمی هم فرمودند زدن همه ساچمه ای غیر از چهار پاره ۹ و تک گوله مشکلی ایجاد نمیکنه ولی مساله اینجاست که این دیگه اضافه لول نیست چوک فول بلنده که تازه باید چوک هم توش بست

RE: همه چیز درباره ی چوک - bycal - 2014-09-25 02:21 AM

سلام دوستان عزیزوKhansariha (8)
ایا تجربه ای از سلاحتون داشتین در شلیک مستقیم مثلا پترن گیری یا به هر دلیلی مثلا شلیک تفریحی یا شکار که فاصله افتادن ود روی زمین تا سلاح را هم اندازه بگیرین؟ در حالت عادی و معمول و بدون زاویه
لطفا اسم سلاح نوع فشنگ و نوع چوک وفاصله را لطف کنین اگه نوع و شماره فشنگ بیادتون نمونده حداقل : فاصله و چوک
حتما دلیلش را میخواید بدونین
چند هفته قبل به اتفاق یکی از دوستان انجمن تاثیر لوله های افزایش طول بر روی سلاح خودمون را امتحان کردیم تا به سوالی که برایمان پیش امده بود برسیم که این چوک یا همون لول های افزایش طول در برد سلاح تاثیر داره؟ اگر داره چقدر؟ در الگوی پخش چه تاثیری داره؟ و مسایلی مثل فاصله افتادن چوک در حالت معمولی و در حالت بستن لوله افزایش طول و مقایسه بین انها با سایر سلاح ها؟
(نوع مورد ازمایش بجز قسمت رزوه 10 سانت به طول لول اضافه میشد چوک هم فول بستیم )
سلاح:Baikal MP 153
نتیجه ای که ما در مورد سلاح خودمون گرفتیم به اختصار:
بله تاثیر دارد
البته هیچ نتیجه گیری برای بقیه سلاح ها تا امتحان اون با سلاح خودتون نیست لذا نتیجه را نمیشه به همه سلاح ها تعمیم داد
شرح جزییات را هم بعد از نتیجه گیری کلی خدمتتون میگم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگر کسی از دوستان این لوله ها را امتحان کرده ممنون میشم تجربه خودشون را بگن

ممنون از اشتراک تجربه هاتون Khansariha (8)
حق نگهدارKhansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - hellboy - 2014-09-25 12:23 PM

سلام
اینجور که معلومه این کار رو روی تفنگ اکار انجام دادین که علاوه بر دلایلی که اساتید گفتن ممکنه ایراد از چوک باشه خیلی از چوکهای اکار موجود توی بازار که اصلا استاندارد نیست و در نمونه های مشابه اختلافات فاهشی مشاهده میشه که نشان از بیکیفیتی چوک های موجوده

RE: همه چیز درباره ی چوک - dieselpower - 2014-09-25 03:41 PM

(2014-09-25 02:21 AM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیزوKhansariha (8)
ایا تجربه ای از سلاحتون داشتین در شلیک مستقیم مثلا پترن گیری یا به هر دلیلی مثلا شلیک تفریحی یا شکار که فاصله افتادن ود روی زمین تا سلاح را هم اندازه بگیرین؟ در حالت عادی و معمول و بدون زاویه
لطفا اسم سلاح نوع فشنگ و نوع چوک وفاصله را لطف کنین اگه نوع و شماره فشنگ بیادتون نمونده حداقل : فاصله و چوک
حتما دلیلش را میخواید بدونین
چند هفته قبل به اتفاق یکی از دوستان انجمن تاثیر لوله های افزایش طول بر روی سلاح خودمون را امتحان کردیم تا به سوالی که برایمان پیش امده بود برسیم که این چوک یا همون لول های افزایش طول در برد سلاح تاثیر داره؟ اگر داره چقدر؟ در الگوی پخش چه تاثیری داره؟ و مسایلی مثل فاصله افتادن چوک در حالت معمولی و در حالت بستن لوله افزایش طول و مقایسه بین انها با سایر سلاح ها؟
(نوع مورد ازمایش بجز قسمت رزوه 10 سانت به طول لول اضافه میشد چوک هم فول بستیم )
سلاح:Baikal MP 153
نتیجه ای که ما در مورد سلاح خودمون گرفتیم به اختصار:
بله تاثیر دارد
البته هیچ نتیجه گیری برای بقیه سلاح ها تا امتحان اون با سلاح خودتون نیست لذا نتیجه را نمیشه به همه سلاح ها تعمیم داد
شرح جزییات را هم بعد از نتیجه گیری کلی خدمتتون میگم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حق نگهدارKhansariha (8)

عرض سلام
داداش افزایش لول ۱۰ سانتی رو من با دوستانم با اکار و چوک فول و فشنگ ۱ تست کردیم نتیجه گیری این بود که پترن سلاح رو تقریبا به اندازه ۱۰ متر جلو میبره مثلا پترنی که بدون افزایش لول در ۳۵ متری داشتیم تقریبا همون پترن را در ۴۵ متری با شرایطی که اول جمله عرض کردم داشتیم،البته مال یکسال پیش هست و ارقام خیلی دقیق یادم نمونده ولی اونچه یادم بود رو عرض کردم
در مورد اینکه ود کجا میوفته تا امروز اصلا در هیچ شرایطی دقت نکردیم

RE: همه چیز درباره ی چوک - bycal - 2014-09-25 11:36 PM

(2014-09-25 03:41 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-25 02:21 AM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
....................

حق نگهدارKhansariha (8)

عرض سلام
.......... نتیجه گیری این بود که پترن سلاح رو تقریبا به اندازه ۱۰ متر جلو میبره مثلا پترنی که بدون افزایش لول در ۳۵ متری داشتیم تقریبا همون پترن را در ۴۵ متری با شرایطی که اول جمله عرض کردم داشتیم،البته مال یکسال پیش هست و ارقام خیلی دقیق یادم نمونده ولی اونچه یادم بود رو عرض کردم
در مورد اینکه ود کجا میوفته تا امروز اصلا در هیچ شرایطی دقت نکردیم
سلام
تشکر از جناب dieselpowerعزیز نتایج با ازمایش ما بسیار نزدیک هم هستن