شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز درباره ی چوک - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: تجهيزات سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=55)
+--- موضوع: همه چیز درباره ی چوک (/showthread.php?tid=786)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: همه چیز درباره ی چوک - rezajf - 2013-06-08 10:57 AM

تعريف فول و نيمه و يك چهارم چوك، هدف گيري از 40 ياردي به دايره اي به قطر 30 اينچ و درصد اصابت ساچمه ها به داخل دايره است و مربوط به گيج يا كاليبر خاصي نمي باشد، ولي عموما قطر داخلي لول يعني بعد از خزانه تاابتداي سرلول كه چوك متحرك يا ثابت شروع مي شود بين 18.3 تا 18.7 ميلي متر است كه به اين قسمت سيلندر گفته مي شود كه كاملا استوانه است و من فكر مي كنم يا كوليس شما خطا دارد و يا شما نكته اي را در اندازه گيري از قلم انداخته ايد(احتمالا كوليس دكمه ريست دارد) و اندازه قطر داخلي 19.5 ميلي متر مقداري بعيد به نظر مي رسد ولي از آنجايي كه چوك شما كه در تصوير اول است داراي دو خط است پس از فول چوك كمي باز تر است و در تقسيم بندي 4 گانه 4/3 (سه چهارم ) محسوب مي شود و جزءچوك هاي تنگ و جمع زن به شمار مي رود

RE: همه چیز درباره ی چوک - aghajoon - 2013-06-08 11:08 AM

ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮔﻴﺮﯼ ﺷﻤﺎ ﺩﺭﺳﺖ ﺑﻮﺩﻩ ﻭﻟﯽ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎﺕ ﺷﻤﺎ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ.
ﺷﻤﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﺩﻭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺿﺨﺎﻣﺖ ﭼﻮﮎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻗﻃﺭ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﮐﻢ ﻣﻴﮑﺮﺩﻳﺪ ﺗﺎ ﻗﻄﺮ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺑﺪﺳﺖ ﺑﻴﺎﺩ
(2*1.1)-20.6=18.4
ﻃﺒﻖ ﺗﻌﺮﻳﻔﯽ ﮐﻪ ﺍﻗﺎ ﺭﺿﺎ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﭼﻮﮎ ﺷﻤﺎ ﻧﺰﺩﻳﮏ ﺑﻪ ﺳﻴﻠﻨﺪﺭ.

RE: همه چیز درباره ی چوک - rezajf - 2013-06-08 11:53 AM

يك لينك مفيد د رخصوص چوك، قطر لوله در كيج ها ي مختلف، اطلاعات فني ساچمه و چار پاره:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: همه چیز درباره ی چوک - asman - 2013-06-13 09:55 AM

سلام به همگی دوستان جمع بندی بنده از نظرات اساتید در 15 صفحه قبلی به این شرحه که 1چوکها هرچه قدر تنگتر بشن برد ساچمه رو افزایش میدن بخاطر فشار گازکه دیرتر تخلیه میشه ودر نتیجه تاثیر گذاری بیشتر بر ساچمه ها 2 بردساچمه شماره 1 از شماره2 بیشتره که شلیک شده از یک چوک وبا باروت یکسان ودر کل با شرایط یکسان 3 بهتره که از ساچمه های ریز برای چوکهای گشادتر واز ساچمه های درشت از چوک تنگتر استفاده بشه تا الگوی مناسبتری به دست بیادالبته به غیر از چار پاره زابوت واسلاگ ودر کل ساچمه های غیر متعارف ساچمه مصرفی من 1تا6واما چند سوال ماکه میگیم چوک سیلندر پخش زن هست اگه با این چوک ساچمه شماره 1 زده بشه وبا فول چوک ساچمه 6 زده بشه چه اتفاقی رخ میده وچرا ساچمه سنگینتر برد بیشتری داره یا عکس این قضیه درسته واینکه بگیم در دولول های سوار لول بالا دورزنه ولول پایین نزدیک زن ویا بلعکس این درسته یا چوکهای مصرفیمون این قضیه رو اداره میکنن جون فاصله دوتا لول از هم کمتر از5میله وهردو لول در یک امتدادن نه همدیگررو قطع میکنن ونه از هم دور میشن ومقایسه با دولولهای بغل چوک ثابت /.قدیمی /راستش من علم فیزیک زیاد احاطه ندارم ممنون میشم راهنمایی بفرماییدKhansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - royall - 2013-08-13 02:25 PM

(2012-09-01 03:57 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-01 03:49 PM)ESI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتيد عزيز لطفا راهنماييم كنيد:
ايا چوكي هم ساخته شده كه مثلا حالت رزوه داشته باشه بشه روي همون سلاح به همه شماره ها درش اورد؟تا ديگه چند تا چوك استفاده نشه

بله چوک متغیر هم داریم عکسش را میزارم ولی یادم نیست از کدام مطلب و از چه سایتی ولی فکنم از همین سایت بود ولی یادم نیست چه کسی گزاشته بود.(لطفا ببخشید منبع را یادم نیست.)Khansariha (8)
[تصویر: 13465023481.jpg]

سلام. Khansariha (256)
تو صفحه ی 12 استاد بنده "mhrSB" این چوک متغیر رو معرفی کردند. Khansariha (48)
اگه ممکنه روش استفاده از اون رو ذکر کنید ؟
قیمتش تو چه رنجی هست ؟
شما استفاده از این چوک رو ترجیح میدید یا چوک معمولی بهتره ؟ برد مفید ساچمه ها با این چوک تغیر میکنه ؟
سوالا زیاد شد. شرمنده Khansariha (8)

RE: همه چیز درباره ی چوک - rezajf - 2013-08-14 06:59 AM

من فكر مي كنم اين چوك متغير باشد يعني با پيچاندن روكش بيروني از سيلندر تا اكسترا چوك تغيير كند طبق ادعاي سازنده مناسب انواع هوازني است و قادر به شليك ساچمه هاي فولادي و مهمات سنگين است
قيمت 133 دلار اعلام شده است
اين هم سايت سازنده:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: همه چیز درباره ی چوک - royall - 2013-08-14 01:09 PM

(2013-08-14 06:59 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من فكر مي كنم اين چوك متغير باشد يعني با پيچاندن روكش بيروني از سيلندر تا اكسترا چوك تغيير كند طبق ادعاي سازنده مناسب انواع هوازني است و قادر به شليك ساچمه هاي فولادي و مهمات سنگين است
قيمت 133 دلار اعلام شده است
اين هم سايت سازنده:

یعنی اگه این چوک رو سلاح نصب باشه فشار وارد بر لوله به چوک منتقل میشه ؟

RE: همه چیز درباره ی چوک - rezajf - 2013-08-14 01:46 PM

جناب رويال اگه لول سيلندر باشه فشار كمتري وارد ميشه و اگه چوك شده باشه بالطبع فشار بيشتري وارد مياد و حال اگه در حالت چوك ساچمه استيل هم كه بخواد شليك بشه ممكنه بر اثر فشار وارد شده از سوي ساچمه ها به سر لول، موجب تركيدگي سرلول بشه و تا جايي كه من متوجه شدم اين چوك معرفي شده ادعا داره كه در حالت تنگ شدگي نيز ميتونه فشار چارپاره و ساچمه فولادي رو تحمل كنه

RE: همه چیز درباره ی چوک - mahammaham - 2013-08-14 02:14 PM

سلام خدمت اساتيد علي الخصوص آقا رضا
ميخواستم بپرسم بهترين برند چوك براي سلاحهاي آكار كدوم هست؟
تا جايي كه تو سايتهاي خارجي خونده بودم ظاهراً briley حرف اول رو ميزنه ولي تو سايتش سلاح آكار پيدا نكردم!
حالا ميخوام ببينم كسي ميدونه بهترين پترن روي اين سلاح با چه چوكي به دست مياد؟

ممنونKhansariha (256)

RE: همه چیز درباره ی چوک - Amiraliv - 2013-08-29 12:38 AM

سلام به همه دوستان ، من يك ست ٥ تايي چوك بايكال تهيه كردم و عملا توي فردوسي همه همين مدل رو داشتن ، روي كيفش مارك Nike !!! هست ...
كسي از اينا استفاده كرده ؟
كيفيتش چجوريه ؟؟؟
[تصویر: 13777240791.jpg]
[تصویر: 13777240792.jpg]