شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی بنجامین دیسکاوری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بنجامين Benjamin products (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- موضوع: معرفی بنجامین دیسکاوری (/showthread.php?tid=778)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - kingzax - 2016-01-09 12:33 AM

چقدر جالب این سایلنسر تقریبا طرحیه که دارم میسازم. البته با کمی تفاوت.Khansariha (256)
قنداقش خیلی زیبا شده. بهش میاد. ولی قنداق اصلیش یه چیز دیگست.Khansariha (214)
بست دوم هم روش انداخته. Khansariha (226)
جالب بود ممنون آقا بهروزعزیزKhansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - kingzax - 2016-01-09 06:40 PM

سلام به همه دوستان عزیز
خب خیلی خوشحالم که بالاخره بخش دیسکاوری با کمک دوست عزیز آقا بهروز تکونی خورد.
تا نهایی شدن سایلنسری که گفته بودم زمان لازمه پس حرفی در موردش نمیزنم.

اینجا میپردازم به ساخت ماشه جدیدی که بنظرم برای این اسلحه و همچنین فیزیک انگشت من مناسبتر از ماشه اصلی دیسکاوری بود. ایده این ماشه بعد از دیدن عکسی از ماشه کشی که فکر میکنم صادق عزیز در واتزآپ انجمن بنچ رست قرار داده بود به ذهنم رسید. من همیشه ماشه را بصورت زاویه دار لمس میکردم. تصمیم گرفتم ماشه را پهن کنم تا 70 75 درصد سطح انگشت سبابه ام روی ماشه قرار بگیره. البته این عکس مربوط به ماشه کشی با بند دوم انگشته.
[تصویر: IMG-1813.jpg]

ساخت این ماشه برای من تنها با استفاده از دریل و اره آهن بر و سه عدد سوهان (یکی تخت و یکی نیم دایره و یکی گرد شماره 4) و سمباده در سایزهای مختلف نزدیک 15 16 ساعت زمان برد. ولی خیلی عالی از آب دراومد. البته زمان برای اندازه گیریها و طراحی روی کاغذ هم نزدیک 4 ساعت وقت گرفت.
این ماشه از جنس آلومینیوم آلیاژی ساخته شد و تنها هدفم ساختن ماشه پهن بود.
[تصویر: IMG-2896.jpg]

در هنگام ساخت به این نتیجه رسیدم که میتونم کمی ماشه را متمایل به راست بسازم. برای بهتر شدن نسبت به دست خودم. برای همین ضخامت ماشه را زیاد گرفتم و به مرور با سابیدن کمی در حدود 2 3 درجه مایلش کردم. و همینقدر برام کافی بود. البه جا داره بازم سابیده بشه. در حدود 10 15 درجه. در این عکس زاویه معلومه.
[تصویر: IMG-2934.jpg]

اول قرار بود ضخامت را یک سانت در نظر بگیرم ولی طی مراحل با تست دیدم این اندازه مناسبه و دیگه کمترش نکردم. الان در حدود 85 90 درصد بند انگشتم و میگیره.
[تصویر: IMG-2938.jpg]
[تصویر: IMG-2937.jpg]

رخش روی اسلحه هم خوبه. البته خیلی صیقلیش کردم. با سمباده 15000 و 20000 خیلی تمیز شد.
[تصویر: IMG-2940.jpg]

البته بعد از بستن روی اسلحه کمی تغییرات جزیی مثل گرد کردن زاویه لبه زیر بند انگشت و کمی کم کردن ضخامت ماشه هم انجام شد که عکس نگرفتم.
خب در آخر بجز زیبایی ماشه 2 تا نتیجه خوب برای من داشت :
1. که خیلی هم مهمه تصحیح ماشه کشی برای من بود. الان ماشه را صحیح تر و بصورت کامل میگیرم و فشارم به ماشه تا آخر کاملا در راستای اسلحه هست.
2. نسبت به ماشه اصلی نیروی کمتری لازمه و یجورایی ماشه کشی با احساس بیشتر و قرصتر انجام میشه.

ببخشید طولانی شد.

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - abcdefghijklm - 2016-02-10 12:51 PM

احساس میکنم نمیتونم بابت تفنگی که تو اروپا داره 300$ دلار به فروش میره اینجا حدود سه برابرش پول بدم حتی اگه مارادور یا دیسکاوری در حد وایرخ باشه به نطر شما نمیشه یه جوری هم قیمت با اروپا این تفنگو خریداری کرد Khansariha (256)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - cornet - 2016-02-11 10:50 AM

سلام و ارادتKhansariha (8)
بنظرم تا حدود یکسال پیش که قیمتهای پی سی ها کمی بیشتر از حالا بود، خرید دیسکاوری و ماردور و حتی بوکانیر توجیه اقتصادی نداشت و بیشتر علاقه و برخی تبلیغات نه چندان درست برندهای آمریکایی،باعث میشد تا دنبال خرید این پی سی پی ها برین. اما الان دیگه با کاهش نسبی قیمتها و متنوع تر شدن اونها، میشه با هزینه ی کمتر هم صاحب تفنگهایی با قدرت و دقت بیشتر مثل ای تی و پانچر و.... شد. البته بنظرمنKhansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - Paul - 2017-04-03 10:42 AM

سلام ،قیمت بنجامین دیسکاوری الان چنده بدون تلمبه؟؟؟
میشه سایلنسر پانچر یا هاتسان رو روش نصب کرد یا نه؟؟؟

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - shekari - 2017-04-12 05:02 AM

دوستان عزیز سلام.کسی از دوستان میدونه که این اسلحه رو آکبند میشه پیدا کرد یا نه؟اگه هست قیمتش چقدر هست؟

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - shekari - 2017-04-12 09:22 PM

(2017-04-12 05:02 AM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سلام.کسی از دوستان میدونه که این اسلحه رو آکبند میشه پیدا کرد یا نه؟اگه هست قیمتش چقدر هست؟

دوستان کسی نیست جواب بده؟

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - garshasb - 2017-04-13 02:24 AM

سلام
خیر متاسفانه این تفنگ خوشدست و سبک اکبند نداره و پیدا کردن دست دوم ان هم به همین راحتی نیست. ضمنا در کشور قیمت بالایی هم داره میتونید با این مقدار پول تفنگ بوکانیر بگیرید که هم شات برابر با دیسکاوری بهتون میده هم دقیتره و 10 ژول قویتر هست. همچنین قیمت جهانی دونیم برابر دیسکاوری داره Khansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - AXA - 2017-05-07 01:43 PM

سلام.بنده بتازگی به جمع دیسکاوری سوار ها پیوستم،دوستان در صفحات قبل خوندم که همه دیسکاوری ها با مکش لوله شاید دارای پرتی هوای کمی باشند،اگر اشتباه نکرده باشم.من فشار شکن رو باز کردم وباکمی تغییرات دوباره تفنگ رو جمع کردم واورینگ پورت هوارانیز کمی تغییر دادم،نتیجه قدرت حدود۲۰ ژول البته کرنو نکردم،دقت فوق العاده،شات حدود۶۰ شات شاید بیشتر،در اخر صدای شلیک قبلا زیاد وغیر عادی بود،درحالی که حالا اصلا نیازی به سایلنسر نیست.دراخر ایا تفنگ شما با عمل مکش نشتی داره واگر کسی قدرت روکم کرده نتیجه اش چی بود،ممنون از همگی

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - garshasb - 2017-06-27 06:07 AM

سلام.
معمولا دیسکاوری با عمل مکش از لوله کمی از وکیوم فاصله داره اما شدت اون زیاد نیست. گرچه اگر از اورینگ اینچی مناسب در ایندکس ساچمه گذاری و ... استفاده کنید به وکیوم در حالت مکش خواهید رسید.
شما همینکه دست خودتون را روی ریل ساچمه گذاری بگیرید و شلیک کنید و ضربه باد را حس نکنید تفنگ دارای نشتی نخواهد بود. تست مکش در این تفنگ افراطی و بی مورد است.
با قدرت 24 ژول و ساچمه جی اس بی 14.35 گرین بهترین دقت را میتوانید از این تفنگ بگیرید.
ترجیحا پیچ بسیار ریز روی بست لوله را باز کنید تا دقت بالاتر برود .