شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی بنجامین دیسکاوری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بنجامين Benjamin products (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- موضوع: معرفی بنجامین دیسکاوری (/showthread.php?tid=778)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - cornet - 2015-07-18 01:50 PM

با تشکر از توضیحات کامل دوستانKhansariha (8)
.
دسترسی به مکان شارژ co2 چطوره؟ جایی هست این دوروورا؟؟Khansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - damoon_61 - 2015-07-20 09:35 AM

سید جان همونطور که بهروز عزیز گفتن آداپتورهای خاصی برای کپسولهای 12 و 80 گرمی موجوده
الیته آداپتورهایی هم هست که با کپسولهای 12 گرمی خود کپسول اصلی تفنگ پر بشه

در مورد محل شارژ کپسولها تو رشت شهرک صنعتی و آدلر و خوش بین روبروی منظریه تو دباقیان انجام میده
این اخری رو مطمئنم چون برای ـکواریومهای گیاهی بچه ها به دی اکسید کربن نیاز هست و اینجا کپسول پر کردم قبلا فقط این که کپسولها باید با چه فشاری و چقدر پر شن در جریانش نیستم و نمیدونم مثلا باید 300 بار باشن یا 200 بار?
[تصویر: benjamin-discovery-gauge-300x159.jpg]
ولی از اونجایی که گیج دیسکاوری تا 2000psi یا 137 بار هست و گیج co2 هم کمتر از نصف و حدود 900psi یا 62 بار رو نشون میده احتمال قریب به یقین با منبع زیر 200 بار هم میشه نتایج خوبی گرفت ازش
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - saheb - 2015-07-20 03:07 PM

سید من میگم دیسکاوری خوبه برای شرایط ما بهترین چیزه...فقط قیمتش ناعادلانه هست دیگه. فشار هوا که ۱۳۰ میخواد ما تا ۲۲۰ میتونیم فراهم کنیم. یا اصلا توی کپسول کربن‌دی‌اکسید میریزیم اون که همش ۸۰ باره اصلا از کپسول ۱۰۰ بار کاری هم میشه استفاده کرد!! متاسفانه هیچ چیز توی گیلان با ما همکاری نمیکنه. نه کپسول نه رطوبت و تلنبه و نه قیمت دیسکاوری !!! خدایا یه دیسکاوری برما نازل کن
.
عجب پست باقالی ای زدم

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - damoon_61 - 2015-07-21 06:41 PM

(2015-07-20 03:07 PM)saheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سید من میگم دیسکاوری خوبه برای شرایط ما بهترین چیزه...فقط قیمتش ناعادلانه هست دیگه. فشار هوا که ۱۳۰ میخواد ما تا ۲۲۰ میتونیم فراهم کنیم. یا اصلا توی کپسول کربن‌دی‌اکسید میریزیم اون که همش ۸۰ باره اصلا از کپسول ۱۰۰ بار کاری هم میشه استفاده کرد!! متاسفانه هیچ چیز توی گیلان با ما همکاری نمیکنه. نه کپسول نه رطوبت و تلنبه و نه قیمت دیسکاوری !!! خدایا یه دیسکاوری برما نازل کن
.
عجب پست باقالی ای زدم

صاحب جان منم مدتی دنبال دیسکاوری بودم مخصوصا بعد از دیدن ریویوی تد هولد اور
ولی بعدا بنا به همون دلایلی که قبلا گفتم یعنی مشکل در نصب صدا خفه کن وماشه غیر قابل تنظیم و خشکش و این که زاجکاری و فینیشینگش تئ ذوق میزنه بی خیالش شدم در واقع به این حرف دوستان که میگفتن به قیمتش نمی ارزه رسیدم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - mojinjoo - 2015-09-18 08:57 PM

سلام بر اساتید عزیز.واقعا از توضیحات کاملتون اذت بردم.یه سوالی دارم و اون اینکه آیا بعد از هر بار شارژ کپسول و شکار باید کپسول تفنگ خالی بشه؟ به عبارت دیگه فقط در زمان شکار باید کپسول تفنگ شارژ بشه ؟مثلا اگه یه هفته شارژ باشه قطعات تفنگ آسیب می بینه؟ آیا این مساله توی همه پی سی پی ها صدق می کنه؟ در مورد دیسکاوری هم صدق می کنه؟
ممنون از راهنماییتون

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - flower - 2015-09-18 09:40 PM

(2015-09-18 08:57 PM)mojinjoo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر اساتید عزیز.واقعا از توضیحات کاملتون اذت بردم.یه سوالی دارم و اون اینکه آیا بعد از هر بار شارژ کپسول و شکار باید کپسول تفنگ خالی بشه؟ به عبارت دیگه فقط در زمان شکار باید کپسول تفنگ شارژ بشه ؟مثلا اگه یه هفته شارژ باشه قطعات تفنگ آسیب می بینه؟ آیا این مساله توی همه پی سی پی ها صدق می کنه؟ در مورد دیسکاوری هم صدق می کنه؟
ممنون از راهنماییتون

سلام
نه دوست عزیز اصلا نیازی به خالی کردن مخزن نیست

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - porpor - 2015-10-28 02:07 PM

با سلام خدمت اساتيد محترم
مي ميخواهم بدانم آيا با كپسول co آتشنشاني هم ميشه تفنگ ديسكاوري را شارژ كرد؟
همچنين مي خوام بدانم يه كپسول 3 ليتري co2 چند بار مي شه تفنگ ديسكاوري را شارژ كرد؟
آيا براي شارژ دي اكسيد كربن رابط خاصي مي خواهد؟
رابط بين كپسول و تفنگ را از كجا ميشه خريد؟
قبلا از راهنمايي كه دوستان و اساتيد مبذول خواهند فرمود متشكرم.[/align]

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - seywan - 2015-12-21 01:55 AM

(2015-10-28 02:07 PM)porpor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همچنين مي خوام بدانم يه كپسول 3 ليتري co2 چند بار مي شه تفنگ ديسكاوري را شارژ كرد؟

دوستان لطفا راهنمایی کنین من هم همین سوالو دارم از دوستانی که تو این زمینه اطلاعات دارنKhansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2015-12-21 11:26 AM

(2015-12-21 01:55 AM)seywan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-28 02:07 PM)porpor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان لطفا راهنمایی کنین من هم همین سوالو دارم از دوستانی که تو این زمینه اطلاعات دارنKhansariha (8)
با سلام
البته درخصوص این موضوعات قبلا صحبت کردیم صفحه 17 و 30
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی برای محاسبه سه لیتر گاز مایع co2 اینجا کافیه تناسب ریاضی بسته شود دقت شود چون اینجا گاز مایع وجود دارد میشه تناسب ریاضی را بست نوع LPG و نه هوای فشرده از نوع CNG اون روش دیگری دارد که در برنامه چیرگان موجوده
قبلا گفتیم که یک کپسول 570 گرمی میتواند 10 بار مخزن را شارژ کند (هر بار 60 شات) و مجموعا 600 شات
لذا کپسول سه لینری مایع حدودا 5.2 برابر یعنی 52 بار میتواند مخزن را شارژ کند . فعلا Khansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - DAGGER - 2016-01-09 12:24 AM

دوستانKhansariha (8)
طی گشت و گزار در یکی از سایتهای خارجی نمونه ای از تیون دیسکاوری مشاهده شد که با تغییر قنداق و نصب قنداق بنجامین تریل و فیت نمودن اون روی دیسکاوری و ایجاد تغییرات روی قبضه به زیبایی و خوشدست نمودن این سلاح اقدام نمود و از اونجایی که این سلاح محبوب اعضای انجمن ما نیز هست برای دوستان از عکسهای کل مراحل CONTACT SHEEET قرار میدم
البته اونطوری که خاطرم هست ، لازم به ذکره استادمون علی آقا قبلا اقدام به طراحی و ساخت همچین رابط سایلنسری برای دیسکاوری کردنKhansariha (8)