شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی بنجامین دیسکاوری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بنجامين Benjamin products (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- موضوع: معرفی بنجامین دیسکاوری (/showthread.php?tid=778)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2014-01-07 01:06 PM

(2013-12-26 08:03 PM)abdanan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استاد علی باکپسول هوای فشرده تا چه درجه ای باید شارژ کنم.
[تصویر: 13495905311.jpg]
تجربی عرض کنم که با فشار حدود 145 بار ( نوار زرد) یعنی آخرین حد مجاز بعد از عدد 2 منظم ترین شاتها شروع میشه حدود 30 شات و تا نزدیکای عدد یک ادامه داره (1/3 مانده)‌ از اونجا کمی فشار کم شده و تغییر صدا هم بگوش میرسه که تا انتهای کار یعنی پایان نوار زرد زیر عدد 1 شلیکها میتونه ادامه داشته باشه شاید 10 تا 15 شلیک در مرحله دوم به شما بده که با این حساب نزدیک 45 شلیک در میاد .
یک نکته : باید هنگام شارژ خیلی مراقب باشید چون مخزن کوچیک هست (135 سی سی) برای همینه که زود درجه مانومتر بالا میرود و مواظب باشید از دستتون در نره و مانومتر را خراب نکنید (بیشتر از 200 بار خطری هست)‌ .
البته گاهی بر اثر اشتباه تا انتهای نوار قرمز شما ممکنه شارژ کنید (حدود 170 بار ) که اصلا چیز مهمی نیست و نترسید هم مخزن و هم والف با این فشار مشکلی ندارد تنها یه 20 شاتی که کمی هم نامناسب گروپ هست به ابتدای شلیکهای شما اضافه خواهد شد که بعضی وقتها بدرد بخور هم میشود خخخخخخ (جمعا 70 شات)‌ Khansariha (214)
(2013-12-29 12:14 AM)abdanan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان روشی که بشه لول وسیلندر را از جلو مهار کرد را بیان کنند . چونکه لول از جلو ثابت نیست و در برخورد احتمال کج شدن وجود دارد .
البه قبلا گفته شده ولی چون دوباره پرسیده شده عرض شود که خیلی نگران کننده نیست ولی میشود یک بست لوله مشابه خودش ساخت و در نزدیک مازل قرار داد و یا با شل کردن پیچهای آلنی بست خودش را آورد تا وسط لوله که بدین شکل لنگر لوله و سایلنسر کمتر خواهد شد .

(2014-01-03 10:52 PM)abdanan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان با عرض سلام آیا پیچ تخلیه هوا بایستی در کارتن همراه تفنگ با شه یا نه؟
خیر در کارتنش نیست و جزو مواردی هست که میتونید سفارش خرید بدید .

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - abdanan - 2014-01-10 01:16 PM

سلام دوستان اگر تفنگ به صورت شارژکامل چند روز استفاده نشه مشکلی پیش نمیاد ؟ برای نگهداری باید تخلیه بشه یا نه؟ تاچه درجه ای در حالت نگهداری بایستی باشه؟

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - mehrdadjan - 2014-01-10 01:50 PM

(2014-01-10 01:16 PM)abdanan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان اگر تفنگ به صورت شارژکامل چند روز استفاده نشه مشکلی پیش نمیاد ؟ برای نگهداری باید تخلیه بشه یا نه؟ تاچه درجه ای در حالت نگهداری بایستی باشه؟

نه مشکلی ندارد اما بهتر هست روی عدد1باشدKhansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2014-01-14 11:06 PM

(2014-01-13 09:52 PM)abdanan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
آقا علی اگر سایلنسر برروی دیسکاوری نصب کنم در فاصله 40 . 50 متر تاثیری در دقت و قدرت آن ندارد ؟ من یکعدد دستساز درست کردم وروی صدا تاثیر مطلوبی داشت.
معمولا سایلنسرها بر خلاف مازلها و ایراستریپر تاثیر مثبتی در بیشتر شدن دقت ندارند مگر موارد ترکیبی و یا استثناء و اگر نگیم کمی هم ممکنه کاسته شود ولی بهترین حالتش اینه که لااقل از دقت کم نکنه
برای قدرت بستگی داره اگر لول سلاح زیاد بلند نباشه و یا قدرت سلاح نسبتا بالا باشه مثل AT44 گذاشتن سایلنسر کمی افزایش قدرت را بهمراه داره (مثابه افزایش یافتن طول لوله عمل میشه) باید نسبت به عدم تاثیرش در کاستن دقت اطمینان حاصل کنید و سایلنسر ساخته شده را تست کنید درکل برای دیسکاوری سایلنسر غیر از کاستن صدا تاثیری در افزایش قدرت و یا دقت این سلاح نداره . Khansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - abdanan - 2014-01-15 01:05 AM

با تشکر من هم منظورم این بود که تاثیر منفی نداشته باشد مثلا ذقت را خراب نکنه یا اینکه قدرت تفنگ را ضعیف نکنه وهدفم کاهش صدا هست چون تو حیاط استفاده میکنم صداش زیاده ومیخوام صداش کم کنم .

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - abdanan - 2014-01-27 11:09 PM

باسلام خدمت آقا علی آیا اگر شارژ با co2 از حد مجازش که شماره 1 هست عبور کنه خطری داره یا نه ؟

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2014-01-28 11:47 AM

سلام دوست عزیز
وقتی با گاز co2 شارژ میکنیم چون این نوع گاز در فشار 75 بار بصورت مایع هست و درون مخزن هم بصورت مایع قرار میگیره (مثل پرکردن گاز پیک نیک) فشار تقریبا ثابت میماند وقتی مخزن کاملا پر میشود مانومتر از عدد 1 بالاتر نمیرود .
طریقه اتصال هم بدین شکل هست
اول مخزن را از هوا کاملا خالی میکنید
از چند کپسولهای co2 استاندار و یا از کپسولهای یک لیتری که از co2 پر شدند میتوان بهره برد
[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcQyRPGrgYbEjW0yNnYDN1y...KbIkrFXvoQ]
[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcQCvu4daPjLWI-2OXqQ2FU...YtfdoUWfHw]
بوسیله رابط اتصال مخصوص (برای سوراخ کردن کپسولها) باید بهره برد
[تصویر: pcp_crosman_4.jpg]

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - abdanan - 2014-01-28 12:58 PM

سلام وبا تشکر دوست عزیز این کپسولها در بازار موجود ه واگر هست قیمتش چنده ؟ برای پرکردن سیلندر دیسکاوری چند لیتر ی برای هربار شارژ نیاز هست ودر مورد رابط به صورت آماده موجوده بخریم یا باید درست کرد ؟ اگر لطف کنید در مورد مکانیزم رابطی که کپسول را سوراخ میکنه توضیح بدید ممنون میشم و قیمت رابط هم ذکر کنید. باتشکر

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2014-01-31 07:21 PM

کپسولهای co2 در بازار موجوده ولی رابط و کیت شارژش نه خبر ندارم (لااقل من ندیدم) شاید بشود با طراحی خاصی یکی درست کرد که کار دقیقی باید باشه مهم سیستم سوزن سوراخ دار هست که با بستن کپسول co2 بر روی آن علاوه بر آب بندی و هدر ندادن گاز بتونه گاز را به مخزن تفنگ انتقال دهد از نمونه های بکار گرفته شده در بعضی تفنگهای co2خور باید الگو گرفت .
[تصویر: co2-bottles.jpg]
در ضمن حجم مخزن دیسکاوری 130 سی سی هست و میتوان بجای استفاده از کپسولهای سر بسته از کپسولهای شارژی مخصوص co2 که براحتی هم شارژ میشه و هم با رابط به دیسکاوری وصل میشود بهره برد .

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - abdanan - 2014-01-31 07:56 PM

باسلام استاد عزیز جریان لول بلند این دیسکاوری که پیوست کردم چیه؟آیااز سیلند بریدن یا مدلش اینجوریه این عکسها را من از سایت کمپ گجت گرفتم میشه یک راهنمایی بکنید چون هم از لحاظ شارژکردن خوبه وهم راحت میشه هر نوع صدا خفکنی روش نصب کرد و یک سوال دیگه میشه سیلندر دیسکاوری را با یک سیلندر بزرگتر عوض کرد یا نه ؟ با تشکر.

[تصویر: 13911845821.jpg]
[تصویر: 13911845822.jpg]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[تصویر: 13911845825.jpg]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]