شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی بنجامین دیسکاوری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بنجامين Benjamin products (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- موضوع: معرفی بنجامین دیسکاوری (/showthread.php?tid=778)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2013-01-25 01:27 AM

ممنون از آقا آرش باب راهنمائی Khansariha (8)
آقا امیر برای دیسکاوری چون سایلنسر شرکتیش اینجا گیر نمیاد بناچار باید خودتون مازلش را عوض کنید و مازلی که برای بستن سایلنسر رزوه داشته باشه را جایگزین کنید .
البته ما اینکار را کردیم و مازل و سایلنسر را ساختیم که خیلی هم راضی هستیم (این تاپیک) Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای صدا باید عرض کنم که با برنامه اندروئید این گوشیها سنجش کردم بدون سایلنسر حدود 86 دسیبل بلندی صدا بود که میشه گفت کمی برای داخل شهر و خانه زیاده و جلب توجه میکنه که با بستن سایلنسر صدا پائین میاد نزدیک به 74 دسیبل و تقریبا صداش معمولی و مثل یک فنری میشه Khansariha (8)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - nobody2000 - 2013-01-26 01:53 PM

علی جان برای یه سوال پیش آمده .معمولا در تفنگهای PCP وقتی سایلنسر میبندیم صدا را به شدت پایین میاره پس چطور هست در مورد دیسکاوری صدا اونقدر کم نمیشه طبق فرمایش شما ؟

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2013-01-26 08:29 PM

آقا امیر در هیچ pcp با سایلنسر صدا کلا محو نمیشه بلکه فقط به یه مقدار قابل توجهی سایلنسر میتونه صدا را کم کنه
دیسکاوری هم همینطوره هرچند خود بخود صدای خیلی بالائی نداره اما ما با بستن یه سایلنسر دست ساز 8 سانتی و نه فابریک تقریبا شدت صدا را به 1/3 کاهش دادیم و برای مثال عرض کنم کمی از 54 خودم صداش کمتره Khansariha (256)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - farshidgh - 2013-02-03 01:33 PM

دوستان ديسكاوري سوار ميتونن لطف كنن ضخامت ورق مخزن ديسكاوري و قطر بيروني مخزن اونو بهم بگن ؟
فكر كنم از جاهايي مثل نزديك كوپل شارژ يا انتهاي تفنگ كه درپوش و فنر چكش هوا بسته ميشه قابل اندازه گيريه .
اگه كسي قبلا اين تفنگ رو باز كرده و اندازه گيري كرده كه چه بهتر .

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2013-02-04 10:24 AM

(2013-02-03 01:33 PM)farshidgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ديسكاوري سوار ميتونن لطف كنن ضخامت ورق مخزن ديسكاوري و قطر بيروني مخزن اونو بهم بگن ؟
فكر كنم از جاهايي مثل نزديك كوپل شارژ يا انتهاي تفنگ كه درپوش و فنر چكش هوا بسته ميشه قابل اندازه گيريه .
اگه كسي قبلا اين تفنگ رو باز كرده و اندازه گيري كرده كه چه بهتر .

آقا فرشید من اندازه های بیرونی را براتون گرفتم که روی تصویر آوردم .
[تصویر: 13599542971.jpg]

البته از این تصویر نتیجه گرفتم که قطر گوشته مخزن 2 میلیمتر هست درضمن اگر برای ساخت مخزن مد نظرتون هست آلیاژ مخصوص آلومینیومی مخزن را هم حتما در نظر بگیرید . فعلا Khansariha (256)
2mm + 2mm ) +18=22 )
[تصویر: 13599598661.jpg]

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - farshidgh - 2013-04-05 05:52 PM

چیزی که برای من جالبه دقتش با ساچمهای نامرغوب هست طوری که من با ساچمه پرومگنوم دقتی ازش گرفتم که واقعا انتظار نداشتم .
تنها نکته منفی که ازش دیدم اینه که بین سوزن و محفظه ای که چکش هوا به سوزن ضربه میزنه اورینگ وجود نداره و این باعث میشه که یه مقدار از هوا تلف بشه . هر چند تعدا شات هاش بد نیست . فکر کنم بخاطر نداشتن همین اورینگ هم موقعی که از لوله فوت میکنی مشخصه که هوا داره خارج میشه و آب بندی نیست .
تو نت هم دیدم که بعضی ها اون قطعه ای که سوزن توش قرار میگیره رو دوباره ساختن و براش اورینگ در نظر گرفتن . ظاهرا خود کراسمن هم ست تیونینگ داره که اینو درنظر گرفته .

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2013-04-06 02:23 PM

ممنون فرشید جان
برای دقت و سازگاری با انواع ساچمه درست میفرمائید Khansariha (256)
البته نداشتن اورینگ در اون بخش سوزن چیز مهمی نیست و بنظر من یک مزیت هم هست که توضیح میدم ومن تست کردم برای من که درز بادی نداره یعنی آنچنانی که تاثیر گذار باشه نیست فوت کردن داخل لوله را بارها چک کردم بقولی گلو را پاره کردیم و حس نشتی واضحی نداشته البته یادمان باشه سوزن و یا والو حجم باد زیادی را در کسری از ثانیه به پشت ساچمه میرسونه که اگر هم چیزی بعنوان نشتی بشه اونجا دیدد و اندازه کرد قابل اغماضه و تاثیر کلی نداره
اینم بگم یکی از کارهای بسیار ارزشمند طراحان دیسکاوری نگذاشتن اورینگهای زیاد هست بطوری که اگر از والو بگذریم تنها 3 عدد اورینگ دیگه در تفنگ وجود داره که بنظرم خودش حسن خوبی برای تعمیر و نگهداری محسوب میشه چون هرچه اورینگ کمتری باشه دردسرهای بعدی نگهداری تفنگ هم کمتره Khansariha (256)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - farshidgh - 2013-04-06 09:05 PM

درست میفرمایید من هم عرض کردم با وجود نداشتن اورینگ من مشکل خاصی ندیدیم یعنی مصرف باد و قدرتش خوبه .
احتمالا با توجه به حجم زیاد باد ، احتمالا مقداری نشتی از کنار سوزن تاثیر زیادی نداره .

فقط میخواستم بپرسم تفنگ شما هم به همین شکل هست یعنی اورینگ سوزن نداره ؟
فکر کنم تمام دیسکاوری های موجود به همین شکل باشن .

در کل من یه جورایی با خرید این تفنگ به آرامش رسیدم . تازه کلی ساچمه پرومگنوم داشتم که بلا استفاده مونده بود ولی با دقتی که این تفنگ با این ساچمه نشون داده باعث شد شروع کنم به استفاده ازشون و یه مدت مجبور به خرید باراکودا و جی اس بی نشم Khansariha (214)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2013-04-07 09:16 AM

فرشید جان من هنوز مال خودم را باز نکردم ولی میگم بنظرم که نیازی به طراحی برای این اورینگ نبوده .
اما درخصوص سازگاریش مخصوصا با پرومگنوم حرف کاملا درستی هست و من همیشه با یک دیسکاوری سوار عزیز دیگه که بشدت پرومگنوم سوار هست گاهی سر ساچمه ها کل کل میکنیم و بین خودمون مسابقه راه میاندازیم خخخخ Khansariha (256)

RE: معرفی بنجامین دیسکاوری - zaf - 2013-04-07 11:22 AM

بله بنده هم از نزديك شاهد اعجاز ايشون با ساچمه پرو مگنوم بودم اگه كسي ندونه فكر ميكنه اين دقت حتمابا ساچمه ها ي كراسمن يا جي اس بي هست
گرچه تفنگ ديسكاوري اينجا هم يكي ديگه از قابليت هاشو نشون ميدهKhansariha (8)