شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
خودروهای مخصوص شکار(Off Road - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: بحث آزاد (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: خودروهای مخصوص شکار(Off Road (/showthread.php?tid=776)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - mohammadaskari - 2013-11-08 10:27 PM

(2013-11-08 06:33 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تنها مشکلی که داره رنگش هست.

مشکل رنگشم حل شد
[تصویر: Hummer_H3_108_1024x768.jpg]

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - اشکان - 2013-11-09 12:25 AM

دوستان سلام Khansariha (8)
با توجه به اینکه گاهی برای شکار و طبیعت گردی ممکن است کیلومتر ها از شهر و مناطق مسکونی دور شویم خوب است که تجهیزات خودروی خود را به گونه ای تهیه کنیم که در صورت بروز اشکال از حداقل امکانات برخوردار باشیم تا یک سفر شکار خوب و سالم داشته باشیم ، چک لیست زیراز پیج مشهد دودیفرانسیل برداشته شده است که امیدوارم به کارتان بیاید و نیز شما هم اگر تجربه وسیله خاصی دارید اضافه کنید تا بقیه دوستان هم استفاده کنند .
‎Difflock - مشهد آفرود‎
بازديدهاي قبل از مسافرت به ترتيب شامل موارد زير است بازديد
روغن کلاچ
2 بازديد آب رادياتور
3 بازديد روغن موتور
4 بازديد روغن ( واسکازين) گيربکس
5 بازديد روغن ترمز
6 بازديد روغن ( واسکازين) ديفرانسيل
7 استفاده از الکل يا مايع ظرفشوئي در آب شيشه شور براي جلوگيري از يخ زدن و شستشوي بهتر
8 چک کردن شيشه شور
9 چک راهنماها و فلاشر
10 چک جراغهاي جلو
11 بازديد سالم بودن زاپاس
12 چک کردن برف پاک کن
13 بازديد آچار چرخ
14 همراه داشتن زنجير چرخ در زمستان
15 بازديد روغن هيدروليک ( براي گيربکسهاي اتوماتيک و فرمانهاي هيدروليک و سيستم روغني زانتيا و ...)
16 استفاده از ضد يخ در رادياتور
17 تنظيم کردن باد لاستيکها و بازديد لاستيکها
لوازم مورد نياز براي مسافرتهاي راه دور عبارتند از:
1 پيچ گوشتي دو سو
2 پيچ گوشتي چهارسو
3 انبردست يا دم باريک
4 فيوز دلکو براي اتومبيلهاي دلکودار مانند پيکان
5 کاغذ سمباده متوسط به مقدار کم
6 آچار چرخ
7 لاستيک زاپاس و داشتن اسپری پنچرگیری
8 تسمه پروانه ( براي پيکان)
9 چا قو
10 گوشي موبايل يا با سيم کارت يا بدون سيم کارت (براي تماس با 110در مواقع ضروري )
11 قمقمه آب
12 چسب نواري وچسب مايع ( دوقلو بهتر است )
13 چراغ قوه
14 فيوز
15 لامپ 15 يا30 واتي براي اتومبيلهاي انژکتوري
16 شيلنگ و ظرف 4 ليتري خالي
17 مقداري سيم (که در خودرو استفاده شده است)
...
البته علاوه بر وسایل فوق من در ماشینم بیل سنگری ، تبر،اره ،مقداری سلفون چسبی زرد رنگ (برای چسباندن روی شیشه چراغ ومه شکن کردن چراغها در صورت بروز مه)، پتو و جعبه کمک های اولیه و کیف بقا هم دارم

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - RAK - 2013-11-09 12:30 AM

بات سلام خدمت دوستان واساتید .من هم با نظر دوستمون royalموافقم خودرو های شکار باید ویژگیهای داشته باشند که به نظر من گذشته از اینکه باید مثل قاطر همه جا بره یکی از اصلی ترین ویژگیهاش سر سخت بودنه یعنی به سادگی خراب نشه و مقاومت خیلی بالایی داشته باشه من بیشتر ماشینهای دو دیفرانسیل معمول ایران را امتحان کردم پاترول -لندرور -پاژن-لنجرور-جیپ-سیمرغ(اهو) -کا ام -تویوتا-ولی از هیچیک به اندازه لندرور نفرت ندارم چون همیشه با خاطره بد برای ما همراه بود در شرایط معمولی بد نیست ولی رفیق روزهای سخت نیست و خیلی تنبله از بس که پلوس بریدم هر وقت اسمش میاد بی اختیار به یاد تعویض پلوس تو برف یخ میافتم ترمز خوبی هم نداره من رانندگی را روی تویوتا 2F توی جادهای صعب العبور یاد گرفتم یک از بهترین ماشینهایی که تویوتا زده که اخرین مدل اون سال1983 تولید شده که هنوز بعد از 30سال نه تنها تو ایران بلکه تو بیشتره کشورها حتی امریکا وطن جیپ چرخاش داره میچرخه تویوتا 2F که اگر چهار چرخ زنجیر یکم هم سنگینش کن هر کجا اراده کنی میره و به سادگی خراب نمیشه که تو بیابون گرفتارت کنه چون این خودرو برای جنگ ساخته شده و باید در گرمای بالا و سرمای زیاد کارایی خوبی داشته باشه حالا مدلهای 3F و 4.5 شاید از نظر مقامت به این مدل نرسند ولی چیزی کم ندارند و خیلی از اپشنهاشون پیشرفت کرده ما بقی خودوها به صورت کلی و یکجا هیچکدام نه قدرت تویوتا و تیز بودن و سرعتی بودن نه متناسب بودن اندازه نه سر سختی و نه سازگاری با تمامی شرایط جادهای و اب و هایی را ندارند جیپ KM کوچیکه و برای جنگلهای بدون جاده خیلی خوبه که اون هم برای خودش محدودیت های خودشو داره اهو هم مصرفش بالاست هم اصطحلاکش زیاده پهن و بزرگه و فاصله دو محور و دو چرخش زیاده بدرد بی راه نمخوره .

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - NEMESIS - 2013-11-09 12:41 AM

(2013-11-08 09:15 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز نمیدونم چقدر تویوتا سوار شدید یا چه مدلی سوار شدید اما بدون هیچ شکی سلطان افرود تویو تا هستش همین مدل اف جی 40 در افرود بینظیره و اگه یه بار سوار 4/5 اف بشید با 1/5 تن بار و ببینید چجوری از جاده های سخت کوهستانی عبور میکنن نظرتون در موردش عوض میشه اینو با اطمینان کامل میگم چون منطقه و شهر ما جوریه که اکثر ماشین های شاسی بلند و افرود یافت میشن و حتی میتونم بگم تعدادشون از سواری ها هم بیشتره Khansariha (8)

بله شما درست میگید.....Khansariha (8)
2 سال یه دونه 4.5 داشتم و واقعا حرف ندارن و گفتم که چیزی کم نداره نسبت به جیپ
من جیپ هم داشتم با خاطراتی خوش..... و این شاید دلیل علاقم به جیپ شده ..اما تویوتا حرف نداره و مخصوصا اف جی 40 که آفرود خیلی خیلی خفنی داره

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - royal - 2013-11-09 01:37 AM

دقیقا جناب راک درست میفرمایند در سرسختی به نظر من هیچ ماشینی به تویوتا نمیرسه اگه دقت کرده باشید تو افرود های بین المللی یا مثلا تو افریقا یا نیروهای سازمان ملل از تویوتا بیشترین استفاده رو میکنن چون تو اکثر کشورهای هم قطعاتش گیر میاد و هم اینکه برای مناطق صعب العبور و عادی هم مناسب هستش اصطحلاک پایینی هم دارن بعد از اون نیسان و میتسوبشی و جیپ ماشین های افرود خوبی هستن و همیشه پایه ثابت افرود هستن تو گل و لای دو اف از 3 اف .و حتی 4/5 بهتر عمل میکنه اما تعادل خوبی نداره و مواظب چپ کردنش باشید

در مورد لندرور هم ماشین بدی نیست و اگه دیفندر اصل انگلیس باشه عالیه ولی خب جناب راک درست میفرمایند و مشکل پلوس دارن

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - masih.hunter - 2013-11-09 02:06 AM

بنظر منهم 2 اف هنوز سلطانه افرود ایرانه جیپ کام ام هم ماشین بسیار خوبیه یعنی حداقل بهتر از پاترول هستش که راحت صفحه کلاج میسوزونه و بهتر از لندرور که از ناحیه پلوس ضعیفه و با قیمت مناسب میشه تهیه کرد .

موفق باشید .

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - اشکان - 2013-11-10 10:20 AM

سلام وارادتKhansariha (8)
خدمت دوستان و بخصوص علاقمندان TOYOTA
[تصویر: 13840658021.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منبع اینترنت

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - mohammadaskari - 2013-11-10 11:44 AM

سلام این ماشین مال یکی از دوستانه که برده بود تعمیر گاه به جرعت میتونم بگم دو برابر بلیزر بود..[تصویر: 01.jpg]
[تصویر: 02.jpg]

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - مگنوم - 2013-11-10 03:36 PM

سلام عجب ماشين ترسناكيه!!!!!!!
اقاي عسكري لطفا اسم و مشخصات ماشين رو بگيد
قدرت
تعداد سيلندر
كارخانه سازنده
سال ساخت
به نظر مياد gmc باشه درسته؟

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - HirkanFighter - 2013-11-10 03:48 PM

mohammadaskari جان اگه اشتباه میکنم بگین، ولی فکر کنم قبلا یکی از دوستان (یا خودتون؟) عکس این ماشین رو تو همین تاپیک گذاشته بود. یادمه گفته بود واسه یه اداره ای هم هست