شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
خودروهای مخصوص شکار(Off Road - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: بحث آزاد (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: خودروهای مخصوص شکار(Off Road (/showthread.php?tid=776)

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - aghajoon - 2011-11-07 04:25 PM

ظاهرش اصلا برام مهم نیست ، یعنی تنها چیزی که مهم نیست ظاهرش ولی میخوام یه چیزی باشه که دستمو بند نکنه چون وقت زیادی برای تعمیرگاه بردن و یا اینکه خودم بهش ور برم و ... ندارم، نهایتا ماهی یک یا2 بار یه مسافرت 100 تا 500 کیلومتری میخوام برم که البته حداقل 70 درصد مسیر را توی جاده آسفالت هستم و واسه همین میخوام توی جاده هم جواب بده و اگه شرایط بالا را داشته باشه و مصرفش هم زیاد باشه باز هم طوری نیست ، نهایتا ماهیانه 70تومن واسه بنزینش میزارم، قدرت و مانور آنچنانی هم ازش انتظار ندارم فقط طوری باشه که مثلا آدم توی یه جاده خاکی دلش قرص باشه که کف ماشین گیر نمیکنه و از یه شیب که سواریا نمیتونند بالا برند بالا بره حالا دیگه لازم نیست که مثلا مثل بلیزر تا نوک کوه بره.
مهمترین نکته اینه که ماشین بی آزاری باشه چون به هر تعمیرکاری که میگم میخوام یه جیپ بخرم میگه :هر روز دستت بهش بنده و اذیتت میکنه.

اگه قرار باشه فقط بیرون شهر استفاده کنم تا نهایتا 3 تومن و اگه بشه داخل شهر استفاده کرد تا 6 یا 7

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - majid1234 - 2011-11-07 05:09 PM

عبدالرحمن عزیز تو اون قیمت گزینه سرپا کمه.چیزایی که میتونی تهیه کنی جیپ km-جیپ UAZ(اواز روسی)یا گاز69(روسی باموتور دیزل)جیپ شهباز.

سوال دوست عزیزمون
شما پاژن هم با این پول میتونید بگیرید یا جیپ صحرا که هم لوازمشون هست و هم اینکه مدل بالاتری دارند.داخل شهر هم معقول هستندو مصرفشون هم نسبت به پاترول خیلی کمتره.ولی مجموعا"هزینه بالایی داره OFFROAD کردن ماشین.مثلا"من 4 حلقه لاستیک برای بلیزر خریدم 1100000 که تو همه ماشینهای شاسی بلند مشترکه.اگر هم حوصله دارید میتونید ماشین قیمت پایین بگیرید خودتون جمع کنید.خود من یه ماشین گرفتم 2100 و 3400 خرجش کردم و ماشین تک شد .2سال دست من بود و 3سال هم دست خریدارش بدون هیچ اذیتی.

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - aghajoon - 2011-11-07 06:08 PM

با تشکر از شما
چه ماشینی گرفتید 2100 ؟
مثلا یه جیپ صحرا که تمیز باشه و تا 2 یا 3 سال اذیت نکنه چند میشه ؟ مصرفش واسه توی شهر حدودا چقدر ؟

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - میثم کماسایی - 2011-11-07 06:21 PM

دوستان من فکر میکنم همونطور که در مورد سلاح هایی که در حال حاضر در دسترس نیستند بحث میکنیم هیچ اشکالی نداره هیچ و قطعا مفید هست که در مورد خودروهای موجود در دنیا هم که Off Road هستند بحث بشه و ضمن اون هم خودروهای موجود دربازار بررسی بشن ولی بهتره بحث چت رومی نشهKhansariha (8)

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - aghajoon - 2011-11-07 06:36 PM

مباحث و تجربیاتی که بدرد همه میخوره حیفه که توی پیغام خصوصی مطرح بشه.
خیلی از اطلاعات در مورد ماشینهای جدید و خارجی مخصوص آفرود را به راحتی و با یه سرچ میشه پیدا کرد ، ولی مثلا تجربه یه نفر از بچه های سایت که یه ماشین را به شخصه تست کرده و توی این زمینه تجربه داره بیشتر بدرد میخوره یا اطلاعات کلاسیک درمورد یه ماشین مثل حجم موتور و گشتاور و مصرف نامی و ...
در مبحث تفنگ هم یه نفر یه تاپیک میزنه و مثلا اطلاعاتی را از سایت هاتسان میگیره و اونجا قرار میده ولی چیزی که مهمه تجربه کار کردن با اون تفنگه
در کل هر دو مبحث خوبه که مطرح بشه ولی تجربه بعضی از دوستان توی این زمینه واسه همه مفید

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - searcher - 2011-11-07 08:16 PM

سلام
به به
دم همه دوستانی که این تاپیکو را انداختن و بهش رونق دادن گرم
اول بگم من از این ماشین خیلی خوشم میاد:
[تصویر: 2012-Wrangler-Signature-Grille.jpeg]
کلا جیپ رو به همه ماشینهای آف-رود ترجیح میدم
دوستان علاقه مند میتونن جیپ ها رو ینجا ببینند:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما حیف
حیف که تا اونجایی که من میدونم این ماشینو توی ایران پلاک نمیکنن
کسی میدونه دلیلش چیه؟
خب دوستان یه سایت جالب هم توی نمایشگاه دیدم که ایرانیه و کار تخصصیش ماشینای دو دیفرانسیل هستش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خودم تازه باهاش آشنا شدم

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - AIRKING - 2011-11-07 08:30 PM

با سلام.
بعد از تحقیقاتی که من کردم به یه نتیجه رسیدم بهترین وسیله نقلیه برای شکار و کوه پیمایی با مصرف کم و قدرت بالا و راحتی شکار و تیراندازی و قیمت مناسب وسیله نیست جز موتور های چهار چرخ و در حالت ایده آل ماشین های یوگی.
مرکز تولید تو شیراز هست و با قدرت و استحکام بالا .قیمتش هم از 1.500 شروع میشه تا 9 تومان.البته 9 تومانیش الان در ارتش داره استافده میشه و بسیار پر قدرت هست و به راحتی 120 سرعت میره و از نوع ماشین یا بوگی هست .
اینم چند تا عکس
[تصویر: 0_150cc.JPG]

قیمت مدل بالا 800 تومان هست با حجم موتور 125 سی سی و قابلیت حر کت در زاویه 50 درجه!!!

[تصویر: Atv%20200cc.jpg]

قیمت 2.300 با حجم موتور 200 سی سی

[تصویر: Go%20Kart.jpg]

گوکارت دو نفره
چهار زمانه - تك سيلندر - خنك كننده هوا

داراي سيستم استارت

دارای دنده عقب و دنده جلو
با قیمت 1.700.
البته تو نمایشگاه خودرویی شیراز مدل های قوی تر هم بود.

اینم سایت و شماره تلفن و ادرس.http://www.istgahmotor.com/index.htm

فقط یه نکته تمام این وسیله های نقلیه با سند هست اما پلاک نمیشه و فقط مجاز به استفاده در بیرون از شهر هستین.

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - majid1234 - 2011-11-07 10:33 PM

بانظر استاد عزیز CFX موافق نیستم.چون چت روم محسوب نمیشه.چه اشکالی داره تجربیات بد و خوب را در اختیار دوستان قرار بدیم که خدای نکرده دوستان ضرر نکنند؟؟
رنج قیمتی جیپ صحرا از 3500 تا 6500 .
بستگی به موتور و گیربکس داره که موتور2400 پاترول به درد بخور نیست.موتور 16 سوپاپ 3000cc میتسوبیشی بهتر جواب داده که هم کولر بهتر جواب میده و هم قدرتمندتره.
عوامل تاثیر گذار قیمت هم مدل ساخت. سلامت بدنه و فنی.کولر و لاستیکهای خودرو هستش.
مصرف بنزین هم در صورت تنظیم بودن صدی 14-15 داخل شهر و جاده ای 12-13 و در شرایط سخت هم 17-18(گیرکردن و بالا رفتن از شیبهای تند)

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - diyana56 - 2011-11-07 10:48 PM

به نظر من شركت خودرو سازي مرتب واقع در جاده قديم كرج تهران بعد از گرمدره خودرهاي جفت ديفرانسيل خوبي مونتاژ ميكنه مثل جيپ صحرا و پاژن. تردد داخل شهر هم مشكلي نداره حتما به سايت. شركت سري بزنيد.

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - majid1234 - 2011-11-08 01:44 AM

(2011-11-07 10:48 PM)diyana56 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من شركت خودرو سازي مرتب واقع در جاده قديم كرج تهران بعد از گرمدره خودرهاي جفت ديفرانسيل خوبي مونتاژ ميكنه مثل جيپ صحرا و پاژن. تردد داخل شهر هم مشكلي نداره حتما به سايت. شركت سري بزنيد.

دوست عزیز
به جای خرید با قیمت تقریبی 20 میلیون تومان برای خرید پاژن گزینه های بهتری میشه انتخاب کرد.
جیپ صحرا رو هم پارس خودرو تولید میکرد و الان تولید نداره.
Khansariha (8)