شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
خودروهای مخصوص شکار(Off Road - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: بحث آزاد (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: خودروهای مخصوص شکار(Off Road (/showthread.php?tid=776)

خودروهای مخصوص شکار(Off Road - Hunter - 2011-11-04 01:36 PM

سلام دوستان عزیز :

قصد بنده از ایجاد این تاپیک بررسی و امکانات خودروهای مخصوص شکار Off Road میباشد،

هدف اصلی من معرفی خودروهای مخصوص شکار و بررسی قابلیت های انهاست.

دوستان تجربیات خودشونو در مورد خودروهایی که تا حالا باهاش به شکار رفتند رو با ما هم در میان بگذارند>

با سپاس
از خودم شروع میکنم،یه پاژن مدل 79 ،

ماشین نامردی نیست،اگه تو عکس دقت کرده باشین،هواکش رو خودم اوردم بالا تا وقتی داخل اب میره خاموش نشه،یه دونه دستکش پلاستیکی هم کشیدم رو دلکو تا اب توش نره،من تا جایی پیش رفتم که اب از زیر در ماشین داخل میشد ولی خاموش نمیشد،پیشنهاد میکنم شما هم این کار رو برا ماشینتون بکنید.
[تصویر: bceykkw3fqwfot3360xg.jpg]
اسنوركل Snorkel
اسنوركل وسيله اي است كه در خودروهاي دوديفراسنيل مورد استفاده قرار ميگيرد،اين قطعه به وردي هواي كاربراتور و يا ان‍ژكتور متصل شده و در مناطقي كه آب از حد استاندارد بالاتر است مانع ورود آب به موتور و خاموش شدن موتور ميشود و هوا از بالاي خودور وارد خودرو موتور ميشود.
تقريبا شركت هاي براي اكثر خودروهاي دوديفرانسيل اين قطعه را توليد ميكنند.

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - tmr - 2011-11-04 03:22 PM

(2011-11-04 01:36 PM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز :

قصد بنده از ایجاد این تاپیک بررسی و امکانات خودروهای مخصوص شکار Off Road میباشد،

هدف اصلی من معرفی خودروهای مخصوص شکار و بررسی قابلیت های انهاست.

دوستان تجربیات خودشونو در مورد خودروهایی که تا حالا باهاش به شکار رفتند رو با ما هم در میان بگذارند>

با سپاس
از خودم شروع میکنم،یه پاژن مدل 79 ،
سلام ماشین شما از نوع V6 با حجم موتور 3000 هست یا معمولی با موتور 2400 هست؟
دوستانی که پاژن V6 دارن خیلی راضین جایی کم نمیاره تو نیم متر برف بدون زنجیر و با کمک خود ماشین در میاد

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - Hunter - 2011-11-04 03:36 PM

درود دوست عزیز.

ماشین بنده موتور پاترول و 4 سیلندر است و اون خودروهایی که شما گفتید موتور hyunda دارند و خیلی هم از این مدلا بهتره ولی مصرفش به خاطر حجم موتور و قیمتش بالاتره.در کل v6 ماشین جون دار تریه ولی اینم کارمارو راه میندازه....
من برادر زادم یه دونه از v6 ها داره اگه رسیدم عکسشو میزارم واستون،اونا خیلی جوندارن و 6 دندن.فقط موتورشون چون پاترول نیست ،یه خورده وسیله هاش نایابه

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-11-04 03:56 PM

مرسی از تاپیک خوبتون
اون v6 ها تا جای که دیدم صدی 15 مصرف میکنند
قیمت دسته دوم تمیز مدل 84 روهم میگفت 14 تومن

دوستان اینجا حدود قیمتهارو هم بگند خیلی خوبه
راستی دوستانی که در مورد جیپ صحرا و رنجرور اطلاعات دارند
هم در موردشون توضیح بدند
راستی اینجاست که بچه های تیونینگ تالک میتونند خودشونو نشون بدندKhansariha (8)

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - Hunter - 2011-11-04 06:12 PM

(2011-11-04 03:56 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از تاپیک خوبتون
اون v6 ها تا جای که دیدم صدی 15 مصرف میکنند
قیمت دسته دوم تمیز مدل 84 روهم میگفت 14 تومن

دوستان اینجا حدود قیمتهارو هم بگند خیلی خوبه
راستی دوستانی که در مورد جیپ صحرا و رنجرور اطلاعات دارند
هم در موردشون توضیح بدند
راستی اینجاست که بچه های تیونینگ تالک میتونند خودشونو نشون بدندKhansariha (8)

دوست عزیز من پنج سال پیش یه رنجرور مدل پایین داشتم 79 میلادی که دیگه جز خودروهای اسقاطی شده بود ولی الان دیگه فکر نکنم مدل بالاش باشه،ماشینهای خوبین اصولا ماشینهای انگلیسی ساخت کارخانه ی رور ماشینهای خوبین فقط سرعتشون پایینه،
این سایت برید کمکتون میکنهhttp://www.patrol.ir

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - majid1234 - 2011-11-04 10:31 PM

شما يک جيپ سوار واقعى هستيد اگر

براى خريدن روزنامهء شنبه از منزل خارج مى شويد و دوشنبه باز مى گرديد، بدون آنکه روزنامه‌اى خريده باشيد!

از شلنگ آب براى شستشوى داخل و خارج جيپ‌تان استفاده مى‌کنيد!

خراشيدگى يا فرورفتگى روى جيپ‌تان به نظرتان از عوامل زيبائى آن به شمار مى‌رود!

پس از چپ کردن جيپ‌تان حتى احساس ناراحتى هم نمى‌کنيد و به اين کارتان مى‌خنديد!

مادرتان بدون کمکتان نمى‌تواند سوار جيپ‌تان شود!

شما در مورد هر تپه‌اى، فقط از روى شيب آن و اينکه چقدر بالا رفتن از آن با جبپ مى تواند جالب باشد قضاوت مى‌کنيد!

از ديدن دوديفرانسيل هائى نظير( Toyota RAV4 ) حالتان به هم مى‌خورد!

در روزهاى برفى در نقاطى که برف‌روبى نشده‌اند پارک مى‌کنيد!

دوستانتان را به مسافرت مى‌بريد و آنها دائماً مى‌پرسند : "کدام جاده؟ من که جاده‌اى نمى‌بينم!"

رئيستان به منشى‌اش مى‌گويد که از شما خواهش کند جيپ‌تان را بشوئيد!

بالاخره يک روز جيپ‌تان را مى‌شوئيد و همه تصور مى‌کنند که شما جيپ جديدى خريده‌ايد!

در خيابان حتى جلوتر از يک شورلت ( Suburban ) را هم مى‌توانيد ببينيد!

شما هميشه در اتومبيل‌تان جعبه کمکهاى اوليه، لباس گرم، خرما و کنسرو و تجهيزات لازم را به همراه داريد، چون هيچ وقت مشخص نيست که چه وقت هوس سفر به سرتان مى‌زند!

وقتى که باران مى‌گيرد، اصلاً برايتان مهم نيست که چادر جيپ‌تان در خانه است!

بسيارى از کارهاى جيپ‌تان را خودتان مى‌کنيد، حتى در اوقات فراغت بين ساعات کارى!

بسيارى از لوازم يدکى خودروتان در حيات خلوتتان موجود است!

از يک کاردک يخ شکن براى زدودن يخ‌هاى شيشهء خودروتان استفاده مى‌کنيد!

از سوراخ‌هاى جيپ شما بيشتر از بخارى خودروتان هواى گرم خارج مى‌شود!

روى تمامى صفحات کتابچهء راهنماى خودروتان، اثر انگشتهاى روغنى وجود دارد!

کارواش ها به آسانى راهتان نمى‌دهند!

در مورد هر نقصى در خودروتان کلى غرغر مى‌کنيد، اما وقتى خودتان تعميرش مى‌کنيد حسابى به خودتان افتخار کرده و کيف مى‌کنيد!

وقتى درهاى خودروتان را محکم مى‌بنديد، کلى گل خشک شده از زير خودروتان به زمين مى‌ريزد!

براى کسانى که پول زيادى را صرف خريد يک( SUV ) مى کنند احساس تاسف مى‌کنيد!

اکثر شماره تلفن ها و ديگر شماره ها را (گواهينامه و ...) را حفظ هستيد!

شما تنها کسى در کوچه‌تان هستيد که جلوى پارکينگش را برف‌روبى نمى‌کند!

با وجود آنکه سيستم صوتى گران‌قيمتى براى جيپ‌تان خريده‌ايد، اما به خاطر صداى موتور، گيربکس و تاير هاى خودرو، صداى آن به گوشتان نمى‌رسد!

درون جيپ شما چندين خط آب (مانند کنارهء رودخانه‌ها) وجود دارد، که شما را هميشه به ياد خاطره‌اى مى‌اندازد و شما نيز آن را با افتخار به دوستانتان نشان مى‌دهيد!

تاير اکثر ديگر خودرو ها به نظر شما به اندازه دونات هستند!

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - Hunter - 2011-11-04 11:35 PM

دوستان اگه نظر منو بخواین الان پاژن ها و لندرور جزو بهترین ماشین های شکار هستند و علت ان هم این است که:

1.با قیمت خوبی میشه تهیشون کرد.

2.وسایلش همه جا هست و ارزونه.

3.ظرفیت 7 نفره دارند،و تا هفت نفرو میشه سوار کرد داخلش و جادارن.

4.از لحاظ قدرت خیلی عالی هستند ،فقط به درد کوه و بیابون میخورند،در اسفالت برعکس.

5.برای استفاده از چهار چزخ و کمک احتیاح به توقف و پیاده شدن و لوک کردن تایرها نیست.بلکه به راحتی دو دیفرانسیل میشوند.

6.چون بدنه ی المینیومی دارند،مصرف سوختشان کمتر است.

من با دوستام که میرم واسه شکار،اکثرا پاژن و لندرور دارن اینم عکساش

[تصویر: famawuifovsfh92nrep.jpg]

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-11-05 12:04 AM

مجید جان خیلی باحال بودKhansariha (8)
منهم الان با پاژن موافقم
فقط کسی اماری از جیپ صحرا هنوز نداده
تا جای که یادمه موتورهاش میتسوبیشی بود

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - Hunter - 2011-11-05 12:15 AM

(2011-11-05 12:04 AM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مجید جان خیلی باحال بودKhansariha (8)
منهم الان با پاژن موافقم
فقط کسی اماری از جیپ صحرا هنوز نداده
تا جای که یادمه موتورهاش میتسوبیشی بود

دوست عزیز توی سایت زیر بری همه اطلاعاتی در موردش هست

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: خودروهای مخصوص شکار(Off Road - aghajoon - 2011-11-05 01:44 AM

من یه مدت خیلی دنبال ماشین 2 دیفرانسیل گشتم که چند تا ویژگی داشته باشه :
1-زیاد گرون نباشه
2-به درد کوه و جاده آسفالت بخوره
3 - مرتب خراب نشه
4 -قطعاتش گیر بیاد و تعمیر کارش باشه
5-مصرفش خیلی زیاد نباشه
نتیجه ای که بهش رسیدم از این قرار بود :
در رنج 1.5 تا 5 تومن :
جیپها شامل =شهباز،صحرا و KM بقیه جیپها به درد نمیخورند مثل توسن و کوثر و ...و بین اونها که گفتم خودم شهباز را میپسندم البته اگه تمیزش گیر بیاد ولی km نرمتره و صحرا مدلهای بالاتری داره و خوب قیمتهاشون هم بالاتره

ماشینهای انگلیسی :
لندرور و رنجرور
لندرور همه اون ویژگیها را داره به جز گزینه 2 یعنی خوراکه کوه و کمر ولی اصلا به درد جاده نمیخوره ، بالاخره ما باید یه مسیر زیادی را توی جاده آسفالت بریم تا به شکارگاه برسیم ولی رنجرور واقعا حرف نداره، یه مدل 78 میلادی سراغ داشتم که اتاق را عوض کرده و اتاق مدل 90 انداخته (4 در) بسیار تمیز و عروس ، دنده اتوماتیک و نرم و قیمت 8 تومن ولی خرج این ماشین خیلی بالاست، یه تعمیرگاه که بری یه موقع دیدی باید 300 یا 400پیاده شی
خانواده تویتا:
تویتا 3F و وانت لندکروز
ماشینهای خوبی هستند ، فقط مصرفشون وحشتناکه
پاترول:
در مورد این ماشین هنوز به جمع بندی نرسیدم، دوستانی که اطلاع دارند و استفاده کردند راهنمایی کنند
بلیزر آمریکایی:
خدای قدرت، نرمی، ابهت و زیبایی و جاداری
قیمت نسبتا بالا نسبت به مدلش،دشمن بنزین ، قطعات کمیاب

کلا ماشین بیابانی عشق میخاد واسه همین کسی اگه تمیزش را داشته باشه به این راحتی از دست نمیده، مثلا اگه یه شهباز تمیز گیرتون بیاد شاید نهایتا با 2.5 هم بشه یه کاریش کرد ولی بسته به شانستون داره
من از 1.5 تا 5 جیپ شهباز یا صحرا تمیز
از 5 تا 10 یه رنجرور تمیز و مدل بال
و اگه میتونید مایه داری تا کنید که یه کاپرا بگیرید 24 تومن ، هم ماشین شهر و هم ماشین بیابون ، زیبا و شکیل و نرم و کارت سوخت 300 لیتری
راستی دوستمون آقای شکارگر یه رنجرور داره میتونید اطلاعات بیشتر را از ایشون بگیرید