شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نظرات دوستان برای یک PCP خوب - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: نظرات دوستان برای یک PCP خوب (/showthread.php?tid=77)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - صادق قرنجیکی - 2014-07-07 11:50 AM

نقل قول :دوست عزیز دقت سلاح ها زیاد باهم فرقی نداره الان من با چینی 62 هربار دقیق هدف گرفتم شکار رو زدم و مشکلی ندارم و هیچ دلیلی نمی بینم که بخواطر 1 میلیمتر دقت 7 میلیون پول بدم
من مایل به ورود به بحث اخیر دوستان نبودم ، ولی آقا سهراب گفته بالایی شما !!! باعث شد ... آخه برادر من ، دوست عزیز یعنی می فرمایید سلاح های بادی (حالا ما فرض رو در یک کالیبر خاص می گیریم مثلا 4.5 میلیمتر) مثل شانگهای 62 ، هاتسان مدل 80 ، وایرخ 80 ، دیانا 35 ، وایرخ 100 در یک رده هستند !!! قضاوت به این صورت درست نیست !
شاید شما و خیلی از دوستان دیگه هم براشون فرقی نکنه که یک هدف خاص رو در یک فاصله کم با چی هدف قرار بدهند ولی مقوله تیراندازی دقیق و هدفزنی نیازمندی های زیادی داره که باعث می شه تا قابلیت های بالا در سلاح های هدفزن نمود بیشتری داشته باشه اگه نه نیازی به این همه مدل و تنوع سلاح نبود !
همینطور تعادل خوب در قدرت و دقت در یک سلاح باعث تیراندازی های بهتری میشه نه یکی تنها ! من نه مبلغ وایرخ 100 هستم و نه سلاح بی 62 شانگهای (دو مورد از کلاس های متمایز ) ولی ارزش هر سلاحی در جایگاه خودش مهمه و داشتن قیمت بالا و یا پایین دلیلی بر نداشتن قابلیت ها در آن نیستش !
امیدوارم کمی در موارد تخصصی بیشتر تامل کنید.Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - seasonhunt - 2014-07-07 12:18 PM

دوست عزیز من تفاوت دقت رو گفتم بله از هرنظر که بررسی کنیم وایرخ 100 بسیار باکیفیت و البته دقیق است ولی دلیل نمیشه بخاطر دقت چشمم رو روی همه چیز ببندم!!دو دلیل:
1- قیمت بسیار بالا
2-قدرت متوسط
درضمن شما انگار آخر جمله منو نخواندید من با چینی مقایسه نکردم گفتم که بجای این مدل ها میشه ای ار 6 یا سوماترا خرید که بسیار در شکار کاربردی ترند قدرت در شکار یعنی همه چیز، دقت هم هست
ولی تفاوت دقتی مشاهده نمیشود وگرنه اگر دقت برای شما مهم هست یک مدل تفنگ هست به اسم گوهر که ساخت مجارستان هست قیمتشم حدود 300 هزارتومان است یعنی اگر خودتان امتحان کنید میفهمید چون من و تمام کسانی را که میشناسم از این استفاده کردند همه میگن دقیق ترین تفنگ دنیاست که هرچیزی رو میتونی بزنی ولی قدرت از چینی کمتر!!!

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - صادق قرنجیکی - 2014-07-07 12:37 PM

دوست من ، گفتم علاقه ای به بحث اخیر نداشتم ولی :
نقل قول :همه میگن دقیق ترین تفنگ دنیاست که هرچیزی رو میتونی بزنی ولی قدرت از چینی کمتر!!!
من وقتی در مورد یک سلاح بادی نظری می نویسم روی دلیل " همه میگن " نیستش ! دلیل و تست عملی و آزمایش دوستان انجمن و در نهایت فروم های معتبر برام مهمه !
نقل قول :قدرت در شکار یعنی همه چیز ...
وقتی به این صورت بحث رو ادامه می دهید علاقه ای به آن ندارم ! شما درست می فرمایید. من مفهومی که از پست قبلی شما گرفتم این بود که سلاح بی 62 چینی هم همون کاری رو انجام میده که وایرخ 100 انجام میده ! خوب به طبع چون حرفتون بدون مستدل علمی و عملی بودش منتظر انتقاد از طرف دوستان باید باشید.
Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - Marksman - 2014-07-07 12:47 PM

آقای سیزن هانت و صادق جان.مشکل در تفاوت تعریف شما و خیلی های دیگه از دقت هست.برای خیلی از ما دقت یعنی زدن مثلا قوطی رانی خالی در 15 متری.نخندین... این واقعیته. ولی برای خیلی دیگه دقت یعنی کوچکتر شدن هر چه بیشتر گروپ ها در فواصل مختلف.
یکی ممکنه براش دقت در حد زدن قمری لازم باشه(میدونیم که این کار خیلی دقت بالایی نمی خواد) یکی هم در حد زدن سکه در 40 متری(این یکی کار هر تفنگ و تیراندازی نیست.
خوب طبیعتا به قول سیزن هانت عزیز برای مورد اول نیازی به خرج 7 میلیون نیست.ولی وقتی پای دقتهای مسابقه ای مثلا بنچ رست و فیلد تارگت وسطه اونوقت می بینیم طرف فقط برای دوربینش 7 میلیون خرج کرده...
بنابراین باید با توجه به نیاز تفنگ و تجهیزات انتخاب کرد.Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - discovery - 2014-07-07 02:18 PM

سلام دوستان یه چند وقت هست که میخوام یه pcp بگیرم تمام بودجه هم واسه تفنگ و هم واسه سایر متعلقاتش 5.5 ملیونه .اولش میخواستم یه p 1000 بگیرم ولی فهمیدم که مخزنش رو نمیشه با تلمبه پرکرد و باید حتما کپسول باشه که متاسفانه امکان پر کردنش تو شهر ما وجود نداره حالا اگر که واقعا نمیشه با تلمبه کار کرد چه مدلی رو با این بودجه پیشنهاد میکنید.Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - mhrSB - 2014-07-07 02:24 PM

(2014-07-07 02:18 PM)discovery نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه چند وقت هست که میخوام یه pcp بگیرم تمام بودجه هم واسه تفنگ و هم واسه سایر متعلقاتش 5.5 ملیونه .اولش میخواستم یه p 1000 بگیرم ولی فهمیدم که مخزنش رو نمیشه با تلمبه پرکرد و باید حتما کپسول باشه که متاسفانه امکان پر کردنش تو شهر ما وجود نداره حالا اگر که واقعا نمیشه با تلمبه کار کرد چه مدلی رو با این بودجه پیشنهاد میکنید.Khansariha (8)
سلام دوست عزیز
مخزن پی 1000 توانایی شارژ تا 300 بار را داره،ولی خوب میشه کمتر شارژش کرد!
چه با تلمبه و چه با کپسول های موجود نمیشه اونو کامل پر کرد ولی کار کردن با تلمبه برای همه سلاح ها سخته،حالا اسلحتون چه پی 1000 باشه و چه ای تی 44.Khansariha (226)
و در اخر میشه با تلمبه همه سلاح ها را پر کرد،ولی کلا کار کردن با تلمبه سخته و اصطحلاک بالایی داره.ولی کپسول بدون هیچ زحمتی شارژ میکنه،ولی با توجه به موردی که گفتین به ناچار باید تلمبه تهیه کنید.Khansariha (172)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - رضا قلعه قافی - 2014-07-07 02:30 PM

(2014-07-07 02:18 PM)discovery نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز دیانا پی 1000 با تلنبه براحتی شارژ میشه ،اگر از تلنبه هیل استفاده کنید تا 300 بار ،براحتی شارژ میکنید .اگر از تلنبه هاتسان استفاده کنید بیشتر از 200 بار توصیه نمیشه ولی همون 200 میشه شارژ کرد ودو خشاب شلیک رگوله میده مثل وایرخ 100.اگر شما دیانا با تلنبه هیل بردارید با یک دوربین سنتر هزینه همون 5.5 میلیون میشه ومطمئن باشید انتخاب خوبی کردید .من بارها خودم مخزن والتر که دقیقا مثل مخزن دیانا هست با تلنبه هیل شارژ کردم Khansariha (8)

(2014-07-07 12:18 PM)seasonhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز من تفاوت دقت رو گفتم بله از هرنظر که بررسی کنیم وایرخ 100 بسیار باکیفیت و البته دقیق است ولی دلیل نمیشه بخاطر دقت چشمم رو روی همه چیز ببندم!!دو دلیل:
1- قیمت بسیار بالا
2-قدرت متوسط
درضمن شما انگار آخر جمله منو نخواندید من با چینی مقایسه نکردم گفتم که بجای این مدل ها میشه ای ار 6 یا سوماترا خرید که بسیار در شکار کاربردی ترند قدرت در شکار یعنی همه چیز، دقت هم هست
ولی تفاوت دقتی مشاهده نمیشود وگرنه اگر دقت برای شما مهم هست یک مدل تفنگ هست به اسم گوهر که ساخت مجارستان هست قیمتشم حدود 300 هزارتومان است یعنی اگر خودتان امتحان کنید میفهمید چون من و تمام کسانی را که میشناسم از این استفاده کردند همه میگن دقیق ترین تفنگ دنیاست که هرچیزی رو میتونی بزنی ولی قدرت از چینی کمتر!!!
دوست عزیز وایرخ 100 سلاحی بیشتر تارگت زن هست تا شکار،هرچند که دوستان زیادی بودند مثل شما ودر مقوله شکار سلاح های قدرت بالا رو از این سلاح برتر میدیدند ولی با گذر زمان وبالارفتن سطح اطلاعاتدرکنارتجربه شکار با این سلاح قبول کردند که وایرخ در شکار هم از سلاح هایی که نام بردید بهتر عمل میکنه .شما هم روزی به این نتیجه خواهید رسیدKhansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - seasonhunt - 2014-07-07 06:55 PM

(2014-07-07 12:37 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست من ، گفتم علاقه ای به بحث اخیر نداشتم ولی :
نقل قول :همه میگن دقیق ترین تفنگ دنیاست که هرچیزی رو میتونی بزنی ولی قدرت از چینی کمتر!!!
من وقتی در مورد یک سلاح بادی نظری می نویسم روی دلیل " همه میگن " نیستش ! دلیل و تست عملی و آزمایش دوستان انجمن و در نهایت فروم های معتبر برام مهمه !
نقل قول :قدرت در شکار یعنی همه چیز ...
وقتی به این صورت بحث رو ادامه می دهید علاقه ای به آن ندارم ! شما درست می فرمایید. من مفهومی که از پست قبلی شما گرفتم این بود که سلاح بی 62 چینی هم همون کاری رو انجام میده که وایرخ 100 انجام میده ! خوب به طبع چون حرفتون بدون مستدل علمی و عملی بودش منتظر انتقاد از طرف دوستان باید باشید.
Khansariha (8)

دوست عزیز چه حرف بدون مستدل علمی ؟ من صد بار گفتم برادر من من چینی رو با وایرخ 100 مقایسه نکردم و چرا از بحث دوری میکنید؟ اینجا انجمن هست و باید بطور دوستانه بحث کرد و درمورد اون سلاح شما فروم های معتبر برای شما دلیل میشه یا تست عملی و تیراندازی؟ و کاملا با پاسخ دوست عزیز جناب موافقمMarksman

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - discovery - 2014-07-16 09:26 AM

دوستان متاسفانه به علت محدودیت هایی که واسم پیش اومده دیگه نمیتونم p1000 بگیرم Khansariha (367)و حالا گزینه هام به والتر 1250 و بنجامین دیسکاوری و گالاتیان تبدیل شده به نظر تون کدومشون بهتره در ضمن باید بگم که 90 درصد استفاده ای که از سلاح میکنم واسه شکار هست و کمتر هدف زنی میکنمKhansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - tinger - 2014-07-16 09:42 AM

در ادامه بحث بالا راجع به قدرت ودقت باید بگم اکثرpcpها اختلاف بسیار کمی در دقت و اختلاف بسیارزیادی در قدرت داره مثلا 100 و30 زول! وما باید انتطارمون رواز "دقت" طبق گفته دکتر مارکسمن عزیز مشخص کنیم.البته قدرت کم یا متوسط در کلاس بادی ودر شکارهای خاص میتونه بسیار مایوست کنه!!! ولی اکثر شکارهایی که در کلاس بادی تعریف شده اند نیازی به قدرت یشتر از 45 تا حداکثر50 زول ندارن ولی خب همراه داشتن یه تفنگ 100 زولی از لحاظ روانی به ادم روحیه وقدرت میده مخصوصا برای ما ایرانیها که همیشه جدیدترین و بهترین و قویترین وقدرتمندترین رو میخوایم...
من خودم وقتی میرم بیابون شاید 40 تا ساچمه بیشتر نزنم ولی چند بسته ساچمه مختلف با گرینهای سبک وسنگین با خودم همراه میبرم.همه کارامون احساسی و هیجانیه دیگهKhansariha (226)