شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نظرات دوستان برای یک PCP خوب - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: نظرات دوستان برای یک PCP خوب (/showthread.php?tid=77)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - alibala - 2014-05-28 10:31 PM

دوست عزیز ببخشید که ناراحتتون کردم من با یه سلاح بادی نمیخوام برم گودزیلا بزنم یا 6ملیون هزینه کنم که باهاش کاغذ سوراخ کنم من برای شکار ولذتی که بهم میده دنبالش هستم

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - Vicxtor - 2014-05-28 10:33 PM

دوست تازه وارد... سلام Khansariha (8)
دوست عزیز تا اونجایی که بنده میدونم روباه آفت محسوب نمیشه پس شکارش هم هیچ لزومی نداره!
اما اگه خرگوش برای زراعت شما آفت محسوب میشه باید عرض کنم که اتفاقا خرگوش حیوانی هست که زود از پا درمیاد (البته در صورت هدشات و هارت شات کردن) و شما به سلاحی دقیق نیاز دارید در حد همون 40 ژول که هاتسان ای تی 44 هم جواب میده... در صورتی که دقت بالاتر میخواید میتونید به دیانا پی 1000 و بالاتر از اون (در صورتی مشکل بودجه ندارید) وایرخ 100 هم فکر کنید.
موفق باشید... Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - alibala - 2014-05-28 10:45 PM

دوست عزیز(vicxtor) ممنون از راهنماییتون ولی مگه شکار فقط واسه از بین بردن آفته یعنی کسی که پرنده میزنه واسه از بین بردن آفته؟؟؟

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - Vicxtor - 2014-05-28 10:46 PM

البته من الان پروفایلتون رو دیدم که مارادور دارید...........
پس انتخاب وایرخ 100 براتون خوب هست فکر میکنم البته در کالیبر 5.5 ... Khansariha (8)
(2014-05-28 10:45 PM)alibala نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز(vicxtor) ممنون از راهنماییتون ولی مگه شکار فقط واسه از بین بردن آفته یعنی کسی که پرنده میزنه واسه از بین بردن آفته؟؟؟

اگه شکار کنید (البته در فصل شکار) و از گوشتش استفاده کنید مشکلی نداره...
من فکر کردم منظورتون شکار در 6 ماه اول سال هست برای همین عرض کردم کنترل آفات...
آخه من در قوانین شکار جایی ندیدم که جایی صحبت از "شکار خرگوش" بشه...
موفق باشید... Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - s.solhi - 2014-05-28 11:31 PM

(2014-05-28 10:31 PM)alibala نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز ببخشید که ناراحتتون کردم من با یه سلاح بادی نمیخوام برم گودزیلا بزنم یا 6ملیون هزینه کنم که باهاش کاغذ سوراخ کنم من برای شکار ولذتی که بهم میده دنبالش هستم

دوست عزیز عرض کنم که بسیاری در این انجمن از جمله بنده از کاری که شما بهش میگین کاغذ سوراخ کردن لذت می بریم بسیار بیشتر از شکار پس خواهشا دیگه از این جملات تمسخر آمیز استفاده نکنین ممنون.

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - صادق قرنجیکی - 2014-05-28 11:53 PM

دوست عزیز alibaba ، من در پستم اشاره کردم که دارم کلی می گم و این مشوره برای خرید پی سی پی برای شکار حیواناتی که لزوم شکار شدن ندارند در این تایپیک و تایپیک های مشابه همیشگی شده بود! انگار سلاح های بادی اساسا برای شکار ساخته می شن!!! من از سئوال شما ناراحت نشدم و بیشتر می بینم تاراحتی از سمت شماست ! وظیفه من و دیگر دوستان مسئول در این زمینه آگاهی رسانی هستش به سایر دوستان - گرچه اعضای این سایت حداقل در بین ایرگانرها از سطح آگاهی بیشتری برخوردارند و دوستان تازه وارد نیز سریع با اصول استفاده از ایرگان ها آشنا می شوند-

نقل قول :دوست عزیز عرض کنم که بسیاری در این انجمن از جمله بنده از کاری که شما بهش میگین کاغذ سوراخ کردن لذت می بریم بسیار بیشتر از شکار پس خواهشا دیگه از این جملات تمسخر آمیز استفاده نکنین ممنون.
سیاوش عزیز ، فکر نمی کنم منظور دوستمون تمسخر بوده ! همانطور که برای خیلی از دوستان فیلدتارگت و هدفزنی جزو تفریحات و سرگرمی های بسیار لذت بخش آنهاست ، دوستانی نیز از شکار -شکار مجاز-لذت می برند. ولی دوست عزیز همون کاغذ سوراخ کردن رو خیلی از دوستان با سلاح هایی که هزینه بیشتری از 6 میلیون می کنند انجام می دهند! یعنی ایشان ... Khansariha (226) ، شما اگر نیاز به سلاح شکاری پی سی پی دارید نیاز خودتون رو به صورت صحیح اعلام بفرمایید تا دوستان متخصص در این زمینه شما رو راهنمایی کنند. در ضمن احترام به قوانین شکار ، فصول مجاز آن و نیز شکار نکردن حیواناتی مثل روباه ، تشی و یا پستاندارانی مثل آنها تا زمانی که تهدیدی برای مزارع ، محصولات و یا دام نباشد از طرف اعضای سایت مورد لزوم خواهد بود.(کارهای بیرون انجمن هر کسی به خودش ربط داره ولی ما سعی می کنیم در این مورد فرهنگ سازی کنیم بنابراین نمی توانیم برای شکار در فصل غیر مجاز اجازه تبلیغ و مشوره بدهیم)
اگر دوستان دیگری نیز از تذکر اینجانب ناراحت شده اند همینجا ازشون عذرخواهی می کنم ولی در صورت تکرار این موضوع -مشورت برای خرید سلاح برای شکار حیواناتی که شکار کردن آنها بدور از قانون و عرف شکار هستش- تذکر رو دوباره خواهم داد! البته من قضاوت خاصی در مورد شما نکرده ام و با دید مثبت بهتون نگاه می کنم که دنبال سلاح پر قدرت برای فصل شکار آینده هستید.
خواهش می کنم موضوع تایپیک رو ادامه داده و دوستانی که نیاز به مشاوره تخصصی تر دارند می توانند به تایپیک مشاوره خرید سلاح بادی مراجعه کنند.

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - s.solhi - 2014-05-29 11:01 AM

با تشکر از دیدگاه منطقی شما دوست عزیز ولی متاسفانه ایشون توی پستشون صریحا به شکار روباه اشاره کردن که به هیچ وجه قابل توجیه نیست امیدوارم هر چه زودتر متوجه اشتباهشون بشن.

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - صادق قرنجیکی - 2014-05-29 11:28 AM

نقل قول :متاسفانه ایشون توی پستشون صریحا به شکار روباه اشاره کردن که به هیچ وجه قابل توجیه نیست
فکر می کنم خود ایشان متوجه این موضوع شده اند. دوستان به خصوص دوستانی که تجربه کار با سلاح بادی و شکار و هدفزنی بیشتری نسبت به دوستان تازه وارد تر دارند. در موارد مشاوره و درخواست این دوستان برای راهنمایی حتما به مواردی که با مبحث محیط زیست و شکار در فصل غیر مجاز هستند دقت کرده و در ارسال پست هاتون دقت کافی رو داشته باشید.
این رو هم در نظر داشته باشید که این موضوع پست ها دقیقا با موضوع این تایپیک همخوانی داشته باشه و برای مشاوره های خرید به تایپیک مربوطه مراجعه کنید.

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - Marksman - 2014-05-29 11:32 AM

(2014-05-28 10:31 PM)alibala نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز ...
دوستان چند باری با محبت به شما یادآوری کردن...

بعضی وقتا می بینم واقعا همون بهتره که ما در ایران دسترسی به انواع قوی تر تفنگ بادی مثل بیگ بورها نداشته باشیم! چرا ؟ برای اینکه دوستانی مثل شما هم هستن که سوراخ کردن هدف یک سانتی که رو کاغذ کشیده شده رو کار راحتی می دونن و از کشتن یه حیوان یک متری "لذت" می برن.
قابل توجه شما که در خیلی از کشورهای پیشرفته دنیا شکار با تفنگ بادی اساسا تعریف نشده و غیر قانونی هست (به جز دفع آفات اونم با مجوزهای سفت و سخت) و تیراندازانی به مراتب ماهرتر از من و شما به کار "بیهوده" سوراخ کردن کاغذ اشتغال دارن.البته لابد اونا شعور ندارن و فقط من و شمایی که حیات وحشمون به این وضع فجیع امروز افتاده می فهمیم.Khansariha (226)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - mehrdadjan - 2014-05-29 12:23 PM

دوست عزیز درسته شکار لذت خاص خودش را داره. اما راه و رسم خودش
را هم داره. شکار این نیست که یه اسلحه دست ادم باشه تو هر فصلی هر
جانداری را مورد هدف قرار بده این شکار نیست و دور از انسانیت و مردانگی هست.
من زیاد به هدف زنی (به تنهایی) علاقه نداشم تا چند باری در کنار داداش مسیحKhansariha (8) و
بقیه دوستان Khansariha (8)به هدف زنی مشغول شدم و دیدم چه لذتی دارهKhansariha (219) حتی بیشتر از شکار من
به شما پیشنهاد میکنم در کنار دوستانتون امتحان کنید. اما اگر طرز فکر شما
این هست شکار یعنی کشتن هر جانداری فقط برای لذت بردن در هر فصلی (که امیدوارم اینگونه نباشه)
من دوستانهKhansariha (8) به شما پیشنهاد میکنم اصلا هیچ سلاحی نخریدKhansariha (226)
دوستان شرمنده که این پست من ربطی به تاپیک نداشت
ارادتKhansariha (8)