شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نظرات دوستان برای یک PCP خوب - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: نظرات دوستان برای یک PCP خوب (/showthread.php?tid=77)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - arash1324 - 2013-02-12 11:28 AM

سلام بر دوستان Khansariha (8)
برداشت من از عنوان تاپيك اين هست كه از ديدگاه و نظر دوستان يه پي سي پي چه معيارهايي بايد داشته باشد تا آن را انتخاب نمود و اين به معني نظر بروي يك برند خاصي نيست و تاكنون تفنگ جامعي توليد نشده كه تمام ويژگي ها رو داشته باشه .

در كيفيت قطعات همه دوستان مي دونيد جنس هاي آلمان . انگليس و آمر ي كا بهتر هستند .
از نظر من:
1- تفنگي كه بشه قدرتش رو تنظيم كرد
2- با انواع ساچمه ها سازگاري داشته باشه
3- حجم مخزنش جوابگوي 100 شليك رو داشته باشه
4- طول تفنگ بيشتر از 80 سانت نباشه
5- دقت داشته باشه
6- شليك هاي يك نواختي داشته باشه
7- وزن سبكي داشته باشه
8- صداي شليكش كم باشه
9- تك تيرنباشه حداقل 10 تير باشه هر چه بيشتر بهتر
10-با تلمبه راحت شارژ بشه
11- كيفيت قطعات بالا باشه

اين معيارهايي هست كه از نظر من يه تفنگ پي سي پي داشته باشه خوب هست ( البته نظر شخصي ) Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - Reza51 - 2013-02-12 12:05 PM

(2013-02-12 11:28 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان Khansariha (8)
برداشت من از عنوان تاپيك اين هست كه از ديدگاه و نظر دوستان يه پي سي پي چه معيارهايي بايد داشته باشد تا آن را انتخاب نمود و اين به معني نظر بروي يك برند خاصي نيست و تاكنون تفنگ جامعي توليد نشده كه تمام ويژگي ها رو داشته باشه .

در كيفيت قطعات همه دوستان مي دونيد جنس هاي آلمان . انگليس و آمر ي كا بهتر هستند .
از نظر من:
1- تفنگي كه بشه قدرتش رو تنظيم كرد
2- با انواع ساچمه ها سازگاري داشته باشه
3- حجم مخزنش جوابگوي 100 شليك رو داشته باشه
4- طول تفنگ بيشتر از 80 سانت نباشه
5- دقت داشته باشه
6- شليك هاي يك نواختي داشته باشه
7- وزن سبكي داشته باشه
8- صداي شليكش كم باشه
9- تك تيرنباشه حداقل 10 تير باشه هر چه بيشتر بهتر
10-با تلمبه راحت شارژ بشه
11- كيفيت قطعات بالا باشه

اين معيارهايي هست كه از نظر من يه تفنگ پي سي پي داشته باشه خوب هست ( البته نظر شخصي ) Khansariha (8)

اینایی که شما فرمودین میشه یه PCP رگولاتور دار که زیر 40 ژول قدرت داره و برای خیلیها حتی تو امریکا قدرت خیلی مهمه

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - yaserfisher - 2013-02-12 05:35 PM

[b]وایروخ 100T FSB یک PCP عالیهKhansariha (256)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - masih.hunter - 2013-02-15 12:55 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - morii - 2013-06-27 08:22 AM

(2011-01-19 07:47 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید دوستان و اما ادامه مطلب در خصوص بعضی ضعفها PCP ها
2-PCP ها متعلقات زیادی را با خود دارند( تلمبه ،پمپ، شلنگ، اتصالات و حتی ممکنه یک کپسول غواصی و....) وحمل و نگه داری آنها برای تیرانداز همیشه دغدغه خاطر است.
3-اغلب PCP ها در مقایسه با فنریها بر خلاف قدرت نامی شان در حد انتظار نیستند؟!(کمی صیر کنید و تعجب نکنید). یعنی اینکه شما انتظار دارید مثلا یک هاتسان با 50 ژول قدرت (در صورتی که فشار کپسول را به 250 بار یا بیشتر برسانید) دوبرابر یک تفنگ فنری دیانا 54 و52 (با 26 ژول قدرت)باشد که هم در برد و هم در نفوذ ساچمه این برتری 2برابری را ببینید ولی شاید 50% افزایش را نبینید و از افزایش 100% خبری نیست.
توضیح تکمیلی
برای درک مطلب سوم به چند گزارش و مثال میپردازم.
اول دوستانی که یادشان هست (فکر کنم مبحث AT44ص 13در سایت ایرگانز بود) که من آنجا دلیل افت شدید (از دست دادن حدود 45%قدرت ساچمه شلیک شده از PCPهاتسان طی مسافت 40 یاردی در صورتی که دیانا 54 فنری فقط 24% افت ژول داشت)را با دوستان دیگه بررسی کردیم وبحث کردیم که دلیل چیست؟

دوم وقتی من طبق آدرس توی همین تاپیک که از سوی دوست خوبم آقا اسماعیل برای آشنائی بیشتر تفنگ مشهور اوانیکس معرفی شده بود را مطالعه کردم باز همان نکته اینجا هم هویدا بود من اولش فکر میکردم ممکنست اون مسئله فقط برای AT44باشد ولی متوجه شدم مربوط به همه PCP ها است .(دقت در جدول شلیک اول 80 ژول که به نسبت سرعت بدست آمده ساچمه340ms را نشان میداد و سوراخ کردن227 برگ کاغذکتاب از 335 برگ آن؟!) خوب اینها که تقریبا با دیانا 350 که فقط 30 ژول قدرت دارد برابری میکند (کفتم تقریبا وگرنه مدل مگنوم 350 کالیبر 22 حدود 310 ms سرعت شلیک دارد) .

سوم اینکه من برسی مجدد کردم تمام مباحث قبلی خودم و دوستان را و به نظر من دلیلش این بوده که اصولا نمیتوان ساچمه های شلیک شده از pcp را مانند فنریها از ذخیره انرژی جنبشی بالا بهره مند کرد این انرزی ذخیره شده جنبشی حاصل انرژی برگرفته از فشار با حجم زیاد باد فنری است که شتاب رو به بالا و افزایشی برای ساچمه ایجاد میکند که از ابتدای حرکت تا به انتهای حرکت و خروج از لوله تفنگ ادامه دارد وهمین مسئله نیز اجازه میدهد سیستم خانکشی با شیب ملایم به تند یا از کم به زیاد بخوبی عمل کند و چرخش بالا همراه با انرزی جنبشی ذخیره شده بوجود آید. دقت کنید که این عمل در pcp ها شدنی نیست بدلیل اینکه از همان اول نیروی پشت ساچمه بقدری بالا بصورت شبه ضربه وارد میشود که سازندگان مجبورند برای جلوگیری از لغزش ساچمه روی خان از خیر شیب تند بگذرند و به شیب فقط ملایم و خیلی کم بسنده کنند .
در ضمن نبود حجم زیاد باد و افزایش کم ضریب شتاب (بر اثر شبه ضربه وارده به ساچمه) و اصولا حجم کم باد تخلیه شده رگلاتور واسط تفنگ که بوسیله چخماغ آزاد میشود باعث آن میشود.و نه مثل فنریا که تداوم منظم افزایش شتاب را دارند.
اوه مطلب زیاد شد ببخشید فوتبال هم شروع شد دوستان .فعلا:D

علی آقا همچنان بر عقایدتون استوارین در مورده این مطلب و بقیه پستهاتون درمورده pcp??در مورده افت قدرتو این قضایا چطور؟

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - ALIANA-54-T06 - 2013-06-27 09:37 AM

(2013-06-27 08:22 AM)morii نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-01-19 07:47 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید دوستان و اما ادامه مطلب در خصوص بعضی ضعفها PCP ها
2-PCP ها متعلقات زیادی را با خود دارند( تلمبه ،پمپ، شلنگ، اتصالات و حتی ممکنه یک کپسول غواصی و....) وحمل و نگه داری آنها برای تیرانداز همیشه دغدغه خاطر است.
3-اغلب PCP ها در مقایسه با فنریها بر خلاف قدرت نامی شان در حد انتظار نیستند؟!(کمی صیر کنید و تعجب نکنید). یعنی اینکه شما انتظار دارید مثلا یک هاتسان با 50 ژول قدرت (در صورتی که فشار کپسول را به 250 بار یا بیشتر برسانید) دوبرابر یک تفنگ فنری دیانا 54 و52 (با 26 ژول قدرت)باشد که هم در برد و هم در نفوذ ساچمه این برتری 2برابری را ببینید ولی شاید 50% افزایش را نبینید و از افزایش 100% خبری نیست.
توضیح تکمیلی
برای درک مطلب سوم به چند گزارش و مثال میپردازم.
اول دوستانی که یادشان هست (فکر کنم مبحث AT44ص 13در سایت ایرگانز بود) که من آنجا دلیل افت شدید (از دست دادن حدود 45%قدرت ساچمه شلیک شده از PCPهاتسان طی مسافت 40 یاردی در صورتی که دیانا 54 فنری فقط 24% افت ژول داشت)را با دوستان دیگه بررسی کردیم وبحث کردیم که دلیل چیست؟

دوم وقتی من طبق آدرس توی همین تاپیک که از سوی دوست خوبم آقا اسماعیل برای آشنائی بیشتر تفنگ مشهور اوانیکس معرفی شده بود را مطالعه کردم باز همان نکته اینجا هم هویدا بود من اولش فکر میکردم ممکنست اون مسئله فقط برای AT44باشد ولی متوجه شدم مربوط به همه PCP ها است .(دقت در جدول شلیک اول 80 ژول که به نسبت سرعت بدست آمده ساچمه340ms را نشان میداد و سوراخ کردن227 برگ کاغذکتاب از 335 برگ آن؟!) خوب اینها که تقریبا با دیانا 350 که فقط 30 ژول قدرت دارد برابری میکند (کفتم تقریبا وگرنه مدل مگنوم 350 کالیبر 22 حدود 310 ms سرعت شلیک دارد) .

سوم اینکه من برسی مجدد کردم تمام مباحث قبلی خودم و دوستان را و به نظر من دلیلش این بوده که اصولا نمیتوان ساچمه های شلیک شده از pcp را مانند فنریها از ذخیره انرژی جنبشی بالا بهره مند کرد این انرزی ذخیره شده جنبشی حاصل انرژی برگرفته از فشار با حجم زیاد باد فنری است که شتاب رو به بالا و افزایشی برای ساچمه ایجاد میکند که از ابتدای حرکت تا به انتهای حرکت و خروج از لوله تفنگ ادامه دارد وهمین مسئله نیز اجازه میدهد سیستم خانکشی با شیب ملایم به تند یا از کم به زیاد بخوبی عمل کند و چرخش بالا همراه با انرزی جنبشی ذخیره شده بوجود آید. دقت کنید که این عمل در pcp ها شدنی نیست بدلیل اینکه از همان اول نیروی پشت ساچمه بقدری بالا بصورت شبه ضربه وارد میشود که سازندگان مجبورند برای جلوگیری از لغزش ساچمه روی خان از خیر شیب تند بگذرند و به شیب فقط ملایم و خیلی کم بسنده کنند .
در ضمن نبود حجم زیاد باد و افزایش کم ضریب شتاب (بر اثر شبه ضربه وارده به ساچمه) و اصولا حجم کم باد تخلیه شده رگلاتور واسط تفنگ که بوسیله چخماغ آزاد میشود باعث آن میشود.و نه مثل فنریا که تداوم منظم افزایش شتاب را دارند.
اوه مطلب زیاد شد ببخشید فوتبال هم شروع شد دوستان .فعلا:D

علی آقا همچنان بر عقایدتون استوارین در مورده این مطلب و بقیه پستهاتون درمورده pcp??در مورده افت قدرتو این قضایا چطور؟
سلام
بابا این زیرخاکیها رو از کجا پیدا میکنید خخخخخخخخخ Khansariha (256)
البته اون سرعت 310 ms توسط 350 هم بخاطر استفاده از ساچمه سبک و تبلیغاتی بوده که مقایسه اش با سرعت بدست آمده در تستهای شلیک با ar6 درست نبود. Khansariha (8)
بله حدود 90 درصد هنوز بر این عقیده هستم
هنوز اعتقاد دارم که در pcp های پرقدرت شیب خانهاشون کمتره و همینطور سرعت چرخش ساچمه
البته کمی نظراتم را طی این مدت اصلاح کردم مثلا اینو اضافه میکنم که درخصوص افت سریعتر سرعت در pcp ها علاوه بر مطالب بالا ذات سبکی ساچمه بنسبت سرعت زیادی که میگیرند باعث میشود سریعتر انرژی و قدرت از دست برود که دلائل عدم تناسب وزن با فشار سهمگینتر اصطکاک باد و عوامل دیگر هست که باعث کاهش بیشتر در سرعت بنسبت فنریها و یا تفنگهای pcp قدرت متوسط میباشد چیزی شبیه تفاوت پایداری انرژی در کالیبرهای 4.5 و 5.5 میشود البته برای همه ساچمه ها صادق نیست که به شکل ایرودینامیکی و وزن مناسب ساچمه ها و قضایای دیگه ای مربوط میشود .

اینها تحلیلی بر اتفاقات و تفاوت آزمایشات شلیکهای بین سه تفنگ بود (at44 - دیانا54 - دیانا 350 ) که از سایتهای ایرگانزی گرفته شده بود وگرنه من دستی بر اعداد بدست آمده نداشتم . فعلا Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - david - 2013-06-27 11:50 AM

علی اقای گل Khansariha (8)
گام خان و طول چوک لوله 5 سانت 10 سانت و 15 سانت و طول لوله و تویست ریت لوله شرط اول از دست ندادن انرژی به صورت محسوس است حتی در دقت
تفنگ اشتایر ال جی 110 هانتر بر روی قدرت 35 ژول شوک هیدرواستاتیکش برابر با یک تفنگ 70 ژولی در فاصله حدود 80 متری بود
و همچنین تخریبش برابر با تفنگ 70 ژولی
اما لازم به ذکر است اشتایر ال جی 110 هانتر بر روی قدرت 35 ژولی تنظیم شده بود
اما هم تخریب و هم قدرت اوانیکس 70 ژولی در ان مسافت بود
پس بنابراین به نظر من حفظ انرژی در مسافت مدیون تکنولوژی لوله و موارد بالا که ذکر شد میباشد
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - achilles - 2013-09-15 04:43 PM

سلام دوستان از بین سه تفنگی که نام میبرم کدوم رو پیشنهاد میکنید دقت و قدرت خیلی برام مهمه. از شما چه پنهون 2 تومن دارم میخام بخابونم بانک 36 روزه 2 تومن روش وام میدن با سود 25 درصد ولی به عشق pcp حاضرم زیر بارش برم .سرتونو درد نیارم کلا با 4میلیون بودجه : 1. اوانیکس ویندی سیتی 5.5 2.اوانیکس رین استورم 5.5 3.وایروخ 100 . البته فکر نکنم پولم به وایروخ 100 برسه. دوستان هم اگه پیشنهاد بهتری دارن خوشحال میشم منو راهنمایی کنید.

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - رضا قلعه قافی - 2013-09-15 04:58 PM

(2013-09-15 04:43 PM)achilles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان از بین سه تفنگی که نام میبرم کدوم رو پیشنهاد میکنید دقت و قدرت خیلی برام مهمه. از شما چه پنهون 2 تومن دارم میخام بخابونم بانک 36 روزه 2 تومن روش وام میدن با سود 25 درصد ولی به عشق pcp حاضرم زیر بارش برم .سرتونو درد نیارم کلا با 4میلیون بودجه : 1. اوانیکس ویندی سیتی 5.5 2.اوانیکس رین استورم 5.5 3.وایروخ 100 . البته فکر نکنم پولم به وایروخ 100 برسه. دوستان هم اگه پیشنهاد بهتری دارن خوشحال میشم منو راهنمایی کنید.
دوست عزیز با توجه به اینکه قدرت ودقت رو میخوای احتمال زیاد هدف اصلی از خرید سلاح شکار هست .من وایرخ100رو به کسی پیشنهاد میکنم که بفکر شکار نیست ومیخواد هدف زنی کنه ،چون هم سنگینه وهم گرونه .
رین استورم سلاح خوش دستی که با ساچمه 28گرین قدرت 67ژول میده وبا اکثر ساچمه های خوب بازار سازگاری داره وبرای فاصله تا40متر تی اس 22 هم بدک نیست .25شلیک اولش خیلی عالیه ودرکل سلاح عالی هست برای شکار.
ویندی هم تقریبا مشابه رین با قدرت کمتر وشات بیشتر ،از نظر ظاهری سلیقه ایه والبته از رین چند صدهزار تومنی گرونتر هست.من هر3سلاح رو تجربه کردم ورین رو برای شکار خیلی مناسب میدونم .البته بودجه شما برای دوربین وتلنبه کم میاد Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - achilles - 2013-09-15 05:06 PM

تفنگ بهتری هم هست که با این پول گیر بیاد ???????
البته فکر کنم هردو محصول اوانیکس در قدرت برابرند خودم قیافه و خوشدستی ویندی رو میپسندم