شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نظرات دوستان برای یک PCP خوب - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: نظرات دوستان برای یک PCP خوب (/showthread.php?tid=77)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - esijoon - 2012-08-09 06:36 PM

دوست عزیز تا حالا جای برخورد کلوله ژ3 روی بدن انسان دیدی؟...

از جلو سوراخ ریز و از پشت 2 کیلو گوشت میکنه میاره بیرون......به دلیل انرژی جنبشی و چرخش زیاد....ولی گلوله کلاغ کیش کن اینطور نیست.....در ورود سوراخ و در خروج هم سوراخ میکنه....

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - viper22 - 2012-08-09 06:37 PM

(2012-08-09 05:14 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای viper عزیز
نقل قول :حرف شما سند ولی این مقایسه رو میشه بین ساچمه با گرین متفاوت انجام داد و موضوع میره سمت وزن متفاوت در نتیجه بایستیک متفاوت کالیبر یکسان که از یک سلاح شلیک شده باشه

یکطرف کار برمیگرده به 2 نوع ساختار متفاوت که یکی از اونها با رویکرد به نمونه های قبلی دچار تحول و تغییر شده و تاثیر گذاریش روی ساچمه و مخصوصا اسکرت و اصطکاک اون با لوله و خان و پایداری اون مثلا مثل ساچمه های گرین بالا ( سامیانگ )
در خیلی از ساچمه ها انرژی به درستی منتقل نمیشه حتی از یک نوع و دلیل اونهم چند گونگی سرعت در کرنوگرافی هست که گاهی اوقات اختلاف تا 100 متر برثانیه هم میرسه البته خیلی معدود ولی هست
بنابر این با توجه به نرخ گردش خان و تعداد و اختلاف طول لوله همیشه با یک سوال مواجه هستیم که ساچمه مناسب سلاح من چیست ؟ پس مقایسه باید اصولی تر و با ابزار دقیقتر انجام بگیره نه مقایسه با ساچمه چون اونوقت باید بگیم این نوع ساچمه در تفنگ بادی و pcp اینجور یا اونجور جواب میده و سر پیکان اشاره رو باید رو به ساچمه گرفت نه تفنگ !

نقل قول :ولی من هنوز دارم به این موضوع فکر میکنم که چطور میشه یک سلاح فنری با توان 25 زول تعداد بیشتری از صفحات یک کتاب رو نسبت به یک pcp با توان 40 زول سوراخ کرده باشه
این بر اساس ازمایش دوستان بوده که اول تایپیک مطرح شد
Khansariha (226)

دلیل اینکه ساچمه در صفحات بیشتری نفوذ نکرده اینه که جنس و سختی مناسبی برای قدرت pcp نداشته و انرژی توسط تغییر شکل سرب از بین رفته بنابر این در این قسمت هم باید تست بر اساس سختی بالا در ساچمه صورت بگیره تا با حفظ شکل بهتر ببینیم کدام تفنگ انرژی بیشتری رو منتقل کرده اینجا هم میشه مثال پرتاب کلوخ خاک رو زد که گاها برای خیلی ها پیش اومده که هنگام پرتاب کلوخ در دست شما خرد شده باشه یعنی قبل از اینکه از دست شما پرتاب بشه توسط نیروی اعمال شده خرد شده پس وقتی نیروی پرتاب بیشتر بشه اثر تخریبی بیشتر و جذب انرژی کمتر شده
همین عمل در هنگام برخورد با اجسام هم پیش میاد ! هر چه سرعت بیشتر و ساختار ضعیفتر تخریب هدف هم کمتر نمونه دیگه گلوله های پینت بال که با فشار 150 الی 200 bar شلیک میشه ولی صدمه ای بوجود نمیاره

(2012-08-09 06:30 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بطری ابی که پره بدلیل وزن بیشتر زودتر به زمین میرسه چون جاذبه زمین انرزی جنبشی بیشتری درش بوجود میاره ولی
1 بحث ما با این موضوع خیلی متفاوته
2 این دو جسمی که شما فرمودید با شتاب اولیه صفر و رو به جهتی که اصلا مورد بحث ما نبوده حرکتشون شروع شده
3 اصولا ماهیت انرزی در شلیک و رها کردن یک شی متفاوته
4 و بقیه اش که دیگه حضور ذهن ندارم
در کل میخوام بدونم 25 زول انرزی سلاح فنری با 40 زول انرزی pcp (البته این میزان مربوط به سر لوله و هنگام خروج محاسبه شده) تفاوتش در مسافتهای مختلف روی اجسام تا چه میزان هست
دوستان میخوام از راهنماییهاتون استفاده کنم و نظرات اساتید رو در مورد انتخاب pcp لحاظ کنم
درضمن ممکنه جای این بحث اینجا نباشه چون تایپیک دیگه به ذهنم نرسید در صورت صلاح زحمت جابجا کردن این پستها رو مدیران محترم تقبل کنند Khansariha (8)

دقت نکردید ! عرض کردم با هم پرتاب میکنیم پس شتاب اولیه صفر نداریم ! شما اگر یک مکعب 2 در 2 از جنس چوب رو پرتاب کنید دیرتر از یک مکعب 2 در 2 آهنی سقوط میکنه ؟ انرژی گیری جسم سبک بیشتره ؟
در مورد مقایسه 25 با 40 ژول منظورتون از تفاوت چیه نفوذ یا تخریب ؟ بقول علی آقا این بحث خیلی وقت پیش صورت گرفته و به احتمال زیاد به دفعات زیاد این تفاوت ها مورد بررسی قرار گرفته و تست شده و در حال حاضر برتری نفوذ و تخریب ژول بالاتر ثابت و با فنری مقایسه شده

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - seasonhunt - 2012-08-09 08:42 PM

دوستان میشه یک راهنمایی کنید که من bt65 بگیرم یا at44 کدومشون بهترن میشه قیمتشونم بگین . ممنونKhansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - رضا قلعه قافی - 2012-08-09 10:04 PM

(2012-08-09 08:42 PM)seasonhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان میشه یک راهنمایی کنید که من bt65 بگیرم یا at44 کدومشون بهترن میشه قیمتشونم بگین . ممنونKhansariha (8)
دوست عزیز اگه at44 10 گیر اوردی حتما بگیر سلاح خوبیه .قیمت که این روزا مشخص نیست هرکی یک چیزی میگه

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - severus snape - 2012-08-10 12:07 AM

(2012-08-09 06:29 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-09 05:14 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای viper عزیز
حرف شما سند ولی این مقایسه رو میشه بین ساچمه با گرین متفاوت انجام داد و موضوع میره سمت وزن متفاوت در نتیجه بایستیک متفاوت کالیبر یکسان که از یک سلاح شلیک شده باشه
ولی من هنوز دارم به این موضوع فکر میکنم که چطور میشه یک سلاح فنری با توان 25 زول تعداد بیشتری از صفحات یک کتاب رو نسبت به یک pcp با توان 40 زول سوراخ کرده باشه
این بر اساس ازمایش دوستان بوده که اول تایپیک مطرح شد
Khansariha (226)

دوست عزیز به نظرم به دلیل قدرت بیشتر پی سی پی ، ساچمه آن زودتر متلاشی میشه و تخریب بیشتر رو در نفوذ کمتر داره

ولی فنری مثل مگنوم 350 به دلیل قدرت کمتر بیشتر نفوذ میکنه تا تخریب...

یه چیز تو مایه های کالیبر 4.5 و 5.5 یک سلاح مشابه...کالیبر کوچکتر نفوذ بیشتر و کالیبر بزرگتر تخریب بیشتر داره به دلیل انرژی هنگام برخورد بیشتنر

قدرت نفوذ و برد و پایداری حرکتی 5.5 بیشتر از 4.5 هست،شاید توی فاصله کم و بدن نرم پرنده چون نسبت سطح به فشار کمتره نفوز بیشتر باشه مثل کارت تیز و کند اما مسلما در فواصل بالاتر 5.5 کالیبر برتر و با بالستیک منظم تری هست 4.5 خیلی سریع دچار افت شدید میشه با اینکه اوایل مسیر حرکت مستقیم تری داره

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - hamedmohamadian - 2012-09-16 10:51 PM

سلام خدمت همه عزیزان و مدیران زحمتکش انجمن

ببخشید یه سوالی داشتم و راهنمایی دقیقی میخواستم :

من راستش میخوام یه اسلحه pcp برای خودم بگیرم ، میخواستم بپرسم ازتون که الان که من تهران ساکنم بخوام برم خیابون فردوسی خرید کنم ، چه اسلحه های pcp تا رنج قیمت 2000000 تومان میتونم بخرم ؟

از نظر ظاهری و امکانات و نوع مسلح شدن و ... راهنماییم بفرمایید .
اگه تصویری ازشون هم در اختیار داشتین درج کنید تا همزمان با توضیحات شما بتونم سلاح مربوطه رو هم ببینم .

با توجه به اساتید محترم که قیمت های بروز رو دراختیار دارند ، لطفا نام دقیق سلاح و مدلش رو برای من ذکر کنید تا بتونم انتخاب مناسبی برای خودم داشته باشم .

پی سی پی ها حداقل و کمترین قیمتشون چقدره و نهایتا تا سقف 2 میلیون تومان برام توضیح بدید .

خیلی ممنونم

با احترام
منتظر راهنمایی اساتید هستم ، آخه اگه خدا قسمت کنه میخوام فردا صبح برم فردوسی و یدونه pcp اگه گیرم بیاد بخرم ...

اساتید عزیز ، برای خرید سلاح به چه نکته هایی همون جا توی فروشگاه باید دقت کنم ؟

هر کدام از دوستان هر چیزی که به ذهنش میرسه دریغ نکنه و بگه که ایشالا کمک بشه بهم و بتونم خرید خوبی داشته باشم .

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - salehpourtaher - 2012-09-16 11:48 PM

دوست عزیز شما با دویست هزار تومان دیگه روش بذاری میتونید یه دیسکاوری بخرید که از نظر قدرت کافیه و دقت هم عالی درکل یه شاهکار!
تک تیر هستش و ساخت امریکا
به گفته اقا پورنگ هم فروشگاه مرکزی هم متنوع ترین مغازه برای خرید پی سی پی هستش
البته پیسی پی بدونه یه دوربین خوب و زوم بالا به درد نمیخوره که به نظرم برای دوریبین میتونید به دوربینی که امیر جون گذاشته برای فروش فکر کنید
درضمن بگم که دیکاوری چهره ساده ای داره اما واقغا سبک و خوش دسته و قیافه هم به نظر من زیباست و براتون به این زودی ها عای نمیشه
ولی دقتش و کار امدیش شما رو خسته نمیکنه
درکل بهترین و البته تنها ترین انتخابتون میتونه باشه !
البته شما باید 600 تا 650 هم پول تلنبه رو بدید و نوع مسلح شدنشم گلنگدنیه!

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - hamedmohamadian - 2012-09-17 12:00 AM

بچه ها از خدا پنهون نیست از شما هم پنهون نباشه ، یه چیزی به دلم نشسته ، گیر کردم
کمک کنید بهم ...

من تفنگ امیر جون رو میخوام ، یعنی واقعا به صداقت امیر آقا آفرین میگم ، خیلی دوست دارم هاتسان رو بخرم ، فقط از گیر کردن این ساچمه توی لوله ، به خاطر بد کشیده شدن گلند گدن میترسم ، اگه گیر کرد ، چیکار کنم ؟

فقط مشکلم همینه ...

امیر خیلی در حق من لطف کرده ...
واقعا عرض میکنم ، الان که پشت سرشه ، جلوی روش هم میگم ..

چون با صداقت تمام نکات سلاحش رو به من گفت دیروز ..

اینم تاپیکش :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه میشه شما هم با صداقت نظر بدین ، خداییش من 20 روزه که دنیال هاتسان هستم و دلم نمیاد این فرصت رو از دست بدم ..

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - kingpaco - 2012-09-17 12:05 AM

حامد جان خیلی از تفنگها اینجوری هستند حتی تفنگهای درجه یک دنیا مثل مارادور و ایر ارمز این مشکلی ایجاد نمیکنه فقط باید حواستو جمع کنی که لود ساچمه تکرار نشه

میتونی تا واقعا نیاز نداشتی مسلح نکنی و در صورت مسلح شدن و از دست رفتن موقعیت شلیک خشاب رو خارج کنی

مثل کاری که من انجام میدم

اگه از چیزی خوشت اومد بخر داداش به هر قیمتی که شده

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - hamedmohamadian - 2012-09-17 03:14 PM

عرض سلام مجدد

دوستان میخواستم بپرسم این هاتسان یا هر نوع pcp دیگه ای که بخرم تنها راه به جز تلنبه زدن برای شارژ کردن سلاح ، همین خرید کپسول استیل و شارژ کردنش هست دیگه . درست میگم ؟

بعدش این کپسول رو کجاها با قیمت مناسب میفروشن ؟

چه جنس هایی داره بدنه کپسول ؟

و برای هر نوع از سلاح های pcp کپسول چند لیتری رو بهتره بخرم ؟ 3 لیتری یا 4 یا 6 لیتری ؟

یعنی میرم بخرم ، بگم برای چه سلاحی میخوام ؟ یا فرقی نمیکنه ؟

سری رابط شلنگ کپسول به ورودی مخزن هر سلاحی میخوره ؟

و کجای تهران باید ببرم شارژش کنم ؟

ممنونم از راهنمایی شما