شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نظرات دوستان برای یک PCP خوب - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: نظرات دوستان برای یک PCP خوب (/showthread.php?tid=77)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - kingpaco - 2012-08-09 02:22 PM

تشکر میکنم دوست عزیز
من این مطلبو گفتم با این تفاسیر که برداشت من بوده و لزوما از صحیح بودن این مطلب حرفی نزدم و اگر یادتون باشه درخواست ارایه نظر کردم
و اینو اضافه کنم اول همین تایپیک با همین موضوع بحث شروع شده و چند پست استاد ارجمند علی اقا خالزن راجع به همین مطلب بوده
Khansariha (8)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - severus snape - 2012-08-09 03:35 PM

قبلا چند جایی مقایسه شتاب و پایداری پی سی پی ها و فنر یها رو دیده بودم باز اگه برخوردم لینکش میزارم، ولی پی سی پی ها سریعتر شتاب از دست میدند

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - viper22 - 2012-08-09 04:50 PM

(2012-08-09 02:22 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر میکنم دوست عزیز
من این مطلبو گفتم با این تفاسیر که برداشت من بوده و لزوما از صحیح بودن این مطلب حرفی نزدم و اگر یادتون باشه درخواست ارایه نظر کردم
و اینو اضافه کنم اول همین تایپیک با همین موضوع بحث شروع شده و چند پست استاد ارجمند علی اقا خالزن راجع به همین مطلب بوده
Khansariha (8)

دوست خوبم متاسفانه بحث نیمه کاره مونده و نتیجه گیری آخر انجام نشده ولی در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطلب گفته شده که چرا این اتفاق میافته و در مثال ماشین که زده شده بیاییم با سوالی این مسئله رو بررسی کنیم تا شاید بهتر به نتیجه برسیم
فرض کنید 2 ماشین یکسان با سرعت 130 کیلومتر ولی یکی از اونها با 200 کیلو وزن بیشتر دنده را خلاص کنن کدوم یکی دیرتر متوقف میشه ؟

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - mhrSB - 2012-08-09 05:05 PM

خوب معلومه اونی که سبک تره.

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - kingpaco - 2012-08-09 05:14 PM

اقای viper عزیز
حرف شما سند ولی این مقایسه رو میشه بین ساچمه با گرین متفاوت انجام داد و موضوع میره سمت وزن متفاوت در نتیجه بایستیک متفاوت کالیبر یکسان که از یک سلاح شلیک شده باشه
ولی من هنوز دارم به این موضوع فکر میکنم که چطور میشه یک سلاح فنری با توان 25 زول تعداد بیشتری از صفحات یک کتاب رو نسبت به یک pcp با توان 40 زول سوراخ کرده باشه
این بر اساس ازمایش دوستان بوده که اول تایپیک مطرح شد
Khansariha (226)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - viper22 - 2012-08-09 06:07 PM

(2012-08-09 05:05 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب معلومه اونی که سبک تره.

کاملا اشتباهه اونی که سنگین تره
یک مثال دیگه :
2 تا بطری آب داریم یکی پر یکی خالی وقتی با هم پرتاب کنیم کدوم دیرتر سقوط میکنه ؟

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - mhrSB - 2012-08-09 06:09 PM

درسته حواسم نبود. ولی معلومه بطری ابی که پره دیر تر سقوط میکنه.

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - ALIANA-54-T06 - 2012-08-09 06:22 PM

ممنون از دوستان عزیز و همچنین kingpaco جان که گدشته های دور را دوباره یادآور شدند Khansariha (8)
اون بحث در اول صفحه تاپیک که من و یکی دوتا از دوستان انجام دادیم شاید کمی بی نتیجه مانده باشه خخخخخخKhansariha (8)
البته اونموقع عطش بحث ما هم بالا بود Khansariha (214)
ولی یک نکته ای همچنان مطرح و البته واضح و اثبات شده هست و اونم نتیجه تستهای دوستان در سایتهای دیگه که یا باید ردشون کرد و یا پذیرفتشان اگر ردشون کنیم که جای بحثی نیست ولی اگر تستها را بپدیریم اونوقت مجبوریم دلایل و تجزیه تحلیلهای آن را هم بنوعی داشته باشیم.
الان سالهاست از اون موضوع گدشته است ولی همیشه طی این مدت نتایج همان بوده و تکرار شده یعنی شلیکهای پرسرعت ساچمه های pcp هرچه با ژول بالاتر و یا سرعت یشتری همراه بوده افت سرعت و شدت شتاب منفی آن هم بیشتر بوده (مگر اینکه ساچمه سنگینتر شده باشه) شاید واقعا دلیلش برمیگرده به این قانون = (مقاومت هوا یا همون نیروی درگ ایجاد شده متناسب با توان سوم سرعت میباشد) یا بعبارتی به ازای هر 10% سرعت بیشتر ساچمه مقاومت هوا هم بیش از 30 درصد بیشتر میشه و اینجاست که سیر نزولی سرعت از نظر عددی همیشه در pcp ها بیشتر فنریها بوده
و همچنین مسئله رخنه و نفوذ هم کمی برمیگرده به اختلاف رفتاری ساچمه های خارج شده از هردو لوله که اونجا (صفحه اول نمونه هایش را بیان کردیم) که نوع شتابگیری ساچمه ها در هر دو لوله متفاوته و یکسان نیست یعنی pcp بصورت شبه ضربه عمل میکنه و باعث از جا کنده شدن و حرکت ساچمه میشه ولی در فنریها یک شتاب نسبتا ثابت و یکنواخت از کم به زیاد با حجم هوای بیشتر در طول مسیر لوله را بهره میبره شاید این نوع تفاوت رفتار در میزان و نوع چرخش ساچمه ها هم تاثیر بزاره میگم شاید چون روی ورقهای کاغذ که تستهاش را دیدم اختلاف رخنه دو سلاح فنری 30 ژولی و یک پی سی پی 80 ژولی واقعا زیاد نبود و بنوعی جای سئوال ایجاد میکرد خلاصه این بحثهای شیرین ما در اون زمان بود خخخخخخخخخ . Khansariha (8)
اما سئوال جالب اقا سعید عزیز :((فرض کنید 2 ماشین یکسان با سرعت 130 کیلومتر ولی یکی از اونها با 200 کیلو وزن بیشتر دنده را خلاص کنن کدوم یکی دیرتر متوقف میشه ؟))
جواب : اونی که سنگینتره دیرتر متوقف میشه (ضریب بالستیک بالاتر مسقیما به جرم جسم مربوطه) Khansariha (214)

خب احتمالا تا باز شدن مجدد سایت Khansariha (8) فعلا دوستان Khansariha (256)

اوه اوه ظاهرا جواب را اقا سعید هم داده بودند و من در حال تایپ بودم متوجه نشدم خخخخخخخخخخخخ ببخشید دیگه Khansariha (48)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - esijoon - 2012-08-09 06:29 PM

(2012-08-09 05:14 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای viper عزیز
حرف شما سند ولی این مقایسه رو میشه بین ساچمه با گرین متفاوت انجام داد و موضوع میره سمت وزن متفاوت در نتیجه بایستیک متفاوت کالیبر یکسان که از یک سلاح شلیک شده باشه
ولی من هنوز دارم به این موضوع فکر میکنم که چطور میشه یک سلاح فنری با توان 25 زول تعداد بیشتری از صفحات یک کتاب رو نسبت به یک pcp با توان 40 زول سوراخ کرده باشه
این بر اساس ازمایش دوستان بوده که اول تایپیک مطرح شد
Khansariha (226)

دوست عزیز به نظرم به دلیل قدرت بیشتر پی سی پی ، ساچمه آن زودتر متلاشی میشه و تخریب بیشتر رو در نفوذ کمتر داره

ولی فنری مثل مگنوم 350 به دلیل قدرت کمتر بیشتر نفوذ میکنه تا تخریب...

یه چیز تو مایه های کالیبر 4.5 و 5.5 یک سلاح مشابه...کالیبر کوچکتر نفوذ بیشتر و کالیبر بزرگتر تخریب بیشتر داره به دلیل انرژی هنگام برخورد بیشتنر

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - kingpaco - 2012-08-09 06:30 PM

بطری ابی که پره بدلیل وزن بیشتر زودتر به زمین میرسه چون جاذبه زمین انرزی جنبشی بیشتری درش بوجود میاره ولی
1 بحث ما با این موضوع خیلی متفاوته
2 این دو جسمی که شما فرمودید با شتاب اولیه صفر و رو به جهتی که اصلا مورد بحث ما نبوده حرکتشون شروع شده
3 اصولا ماهیت انرزی در شلیک و رها کردن یک شی متفاوته
4 و بقیه اش که دیگه حضور ذهن ندارم
در کل میخوام بدونم 25 زول انرزی سلاح فنری با 40 زول انرزی pcp (البته این میزان مربوط به سر لوله و هنگام خروج محاسبه شده) تفاوتش در مسافتهای مختلف روی اجسام تا چه میزان هست
دوستان میخوام از راهنماییهاتون استفاده کنم و نظرات اساتید رو در مورد انتخاب pcp لحاظ کنم
درضمن ممکنه جای این بحث اینجا نباشه چون تایپیک دیگه به ذهنم نرسید در صورت صلاح زحمت جابجا کردن این پستها رو مدیران محترم تقبل کنند Khansariha (8)