شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نظرات دوستان برای یک PCP خوب - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: نظرات دوستان برای یک PCP خوب (/showthread.php?tid=77)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - seasonhunt - 2012-06-29 12:27 PM

ببخشین دوستان میشه ی پی سی پی با مشخصات زیر معرفی کنید:
بودجه : 1500000 تومان
حالت شلیک : بدون گلنگدن کاملا نیمه اتوماتیک مانند ar6
قدرت : 40 ژول به بالا
دقت : خوب
تهیه : دربازار مشهد

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - Cayalouss.The.Removal - 2012-06-29 03:00 PM

دادا تو کل ایران هم فک نکنم با این قیمت همچین پی سی پی گیر بیاری....برو هاتسان بخر و از تیراندازی لذت ببر....البته بازم اگه گیر بیاد.....هاتسان بهترین گزینه واسه شماست.
.
.
.
.
.
Khansariha (256)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - kingpaco - 2012-08-08 12:20 AM

دوستان و اساتید گرامی
من این تایپیک رو داشتم مطالعه کردم بحث افت انرژی در pcp و میزان بیشتر اون نسبت به تفنگ فنری و اینکه ساچمه شلیک شده از یک تفنگ فنری دیرتر انرژی خودش رو از دست میده برام جالب بود البته ناگفته نمونه این برداشتیه که از نظرات سایر اساتید تو این تایپیک داشتم

خلاصه از اونجایی که خود من خیلی کنجکاو بودم یاد دوران بچگی خودم افتاد که بهترین سلاح و کارامد ترین وسیله برای شکار تیرکمون بود
الان عرض میکنم کجاش جالبه
من همیشه چندتا تیرکمون داشتم
1 با طول کش کم ولی قوی که برای شکار ازش استفاده میکردم و قادر بود سنگ رو با سرعت زیادی پرتاب کنه
2 با طول کش زیاد که سنگ رو با سرعت اولیه کمتر ولی برد بسیار بیشتر پرتاب میکرد
حالا ممکنه بگین این چه ربطی به تفنگ داره
در مورد اول کشها با سرعت آنی سنگ رو با سرعت بیشتر در نتیجه قدرت اولیه بیشتر تا مسافتهای کم پرتاب میشد
و در مورد دوم چون کشها فشاری که به سنگ وارد میکردند بصورت نرم و تصاعدی بوده وقتی سنگ از تیرکمون جدا میشد هنوز دارای شتاب بوده و مثل مورد اول با حداکثر سرعت و پتانسیل شلیک نشده بود
حالا اگه بخوام به تفنگ ربطش بدم ممکنه در تفنگهای فنری بعد از شلیک ساچمه تا مسافتی ساچمه درحال افزایش سرعت بوده باشه و اگر مقدور بود این ازمایشو رو بصورت عملی میکردم و نتیجه رو به صورت مستدل خدمتتون عرض میکردم

از اقایون و اساتید درخاست ارایه نظر دارم
البته اگه پستم باقالی نبوده باشه

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - kingpaco - 2012-08-08 02:57 PM

کسی نظری نداشت
Khansariha (290) Khansariha (226)

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - severus snape - 2012-08-08 03:11 PM

توی فنری ها به تدریج ساچمه شتاب میگیره و به تدریج هم شتابشو از دست میده
ولی پی سی پی ها در یک لحظه والو باز میشه و باد با فشاد میخوره پشت ساچمه و لحظه ای شتاب میگیره برای همین افت سرعت پی سی پی ها و قدرت نفوذ ساچمه در شرایطی که قدرت برابر باشه کمتره

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - Reza51 - 2012-08-08 11:37 PM

(2012-08-08 03:11 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ولی پی سی پی ها در یک لحظه والو باز میشه و باد با فشاد میخوره پشت ساچمه و لحظه ای شتاب میگیره برای همین افت سرعت پی سی پی ها و قدرت نفوذ ساچمه در شرایطی که قدرت برابر باشه کمتره
چطوری توی فنر ی ها ساچمه به تدریج شتاب میگیره؟!

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - mhrSB - 2012-08-08 11:45 PM

(2012-08-08 11:37 PM)Reza51 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-08 03:11 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چطوری توی فنر ی ها ساچمه به تدریج شتاب میگیره؟!

خوب معلومه فنر یک دفعه باز نمیشه بلکه مدتی(هرچند کم)طول میکشه تا باز بشه و همین باز شدن تدریجی باعث شتاب تدریجی میشود.

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - stivist - 2012-08-09 12:09 AM

سلام بچه.بعد از 5 ماه دوري من باز تونستم بيام به سايت و از بودن كنار دوستان خوبي مثل شما لذت ببرم.ولي باور كنيد همين ابتدا دارم ديوونه ميشم.تو بالا ديدم دوستي با 1500 بودجه نميتونه چيزي بهتر از هاتسان 400 تومني قبلي بگيره واقعا هضم موضوع يكم واسم سخته.اميدوارم بتونم باهاش كنار بيام.دويت خوبم تو اين شرايط همون بايد هاتسان بگيري يا اگه گيرت بياد والتر.من هردو رو داشتم اسلحه هاي خوبي بودن البته با قيمت 400 تومن و 850 تومن.الان اوضاع يكم عوض شده

سلام به دوست قديمي
من تو اين چند وقت كه نبودم فكر كردم فقط قيمت ها زياد تغيير كرده ولي مثل اينكه قوانين فيزيك هم تغيير كرده دوست خوبم ميتوني واسه اطلاعاتي.كه بالا دادي يه رفرنس معرفي كني؟ميدوني اگه بتوني اين موضوعي كه بالا گفتي رو ثابت كني ميتوني جايزه نوبل بگيري؟؟؟؟

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - djdream - 2012-08-09 01:27 PM

با هاتسان يك كبك رو از چند متري ميشه زد ؟

RE: نظرات دوستان برای یک PCP خوب - viper22 - 2012-08-09 02:12 PM

(2012-08-08 12:20 AM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان و اساتید گرامی
من این تایپیک رو داشتم مطالعه کردم بحث افت انرژی در pcp و میزان بیشتر اون نسبت به تفنگ فنری و اینکه ساچمه شلیک شده از یک تفنگ فنری دیرتر انرژی خودش رو از دست میده برام جالب بود البته ناگفته نمونه این برداشتیه که از نظرات سایر اساتید تو این تایپیک داشتم

خلاصه از اونجایی که خود من خیلی کنجکاو بودم یاد دوران بچگی خودم افتاد که بهترین سلاح و کارامد ترین وسیله برای شکار تیرکمون بود
الان عرض میکنم کجاش جالبه
من همیشه چندتا تیرکمون داشتم
1 با طول کش کم ولی قوی که برای شکار ازش استفاده میکردم و قادر بود سنگ رو با سرعت زیادی پرتاب کنه
2 با طول کش زیاد که سنگ رو با سرعت اولیه کمتر ولی برد بسیار بیشتر پرتاب میکرد
حالا ممکنه بگین این چه ربطی به تفنگ داره
در مورد اول کشها با سرعت آنی سنگ رو با سرعت بیشتر در نتیجه قدرت اولیه بیشتر تا مسافتهای کم پرتاب میشد
و در مورد دوم چون کشها فشاری که به سنگ وارد میکردند بصورت نرم و تصاعدی بوده وقتی سنگ از تیرکمون جدا میشد هنوز دارای شتاب بوده و مثل مورد اول با حداکثر سرعت و پتانسیل شلیک نشده بود
حالا اگه بخوام به تفنگ ربطش بدم ممکنه در تفنگهای فنری بعد از شلیک ساچمه تا مسافتی ساچمه درحال افزایش سرعت بوده باشه و اگر مقدور بود این ازمایشو رو بصورت عملی میکردم و نتیجه رو به صورت مستدل خدمتتون عرض میکردم

از اقایون و اساتید درخاست ارایه نظر دارم
البته اگه پستم باقالی نبوده باشه

دوست عزیز 100% شما دچار اشتباه شدید و در مورد تیر و کمان هم اگر از وسیله خاصی برای اندازه گیری سرعت و شتاب استفاده کردید بفرمایید چطور چون مسئله شما فقط خطای درک باصری بوده که باعث چنین برداشتی برای شما شده
بهرحال چنین چیزی که در مورد تفاوت فنری و pcp فرمودید امکان نداره چون در اینصورت جایی در فرمولها برای نوع وسیله پرتاب در نظر گرفته میشد
مثلا در چیرگان جایی برای معرفی وسیله پرتاب وجود نداره
در کل برای محاسبه قدرت دو عامل اصلی لازم هست 1 - سرعت اولیه 2 - وزن پرتابه

اگر لطف کنید و لینک بحث مورد نظر رو بفرمایید ممنون میشم تا با مطالعه اون در صورت لزوم بحث رو در تاپیک مربوطه دنبال کنیم تا این تاپیک به انحراف کشیده نشه

موفق و سربلند باشید