شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 90 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: سایر محصولات و تجهیزات (/forumdisplay.php?fid=69)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 90 (/showthread.php?tid=764)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: معرفی وایرخ 90 - Marksman - 2012-02-04 12:08 PM

باید باز بشه دوست عزیز.واسه همین گفتم بهتره یه آدم وارد ببینه این گاز پیستونها باز کردنش باید سخت تر از فنریها باشه و جا زدنش هم همینطور.

RE: معرفی وایرخ 90 - arminpaye - 2012-02-04 12:44 PM

دوستان من ناراحتم تفنگی که ۴۸ ساعت هم نمی‌شه خریدم ممکنه خراب شده باشه علامت خرابی واشر پیستون چیه؟یعنی‌ ممکن با یه شلیک خالی‌ خراب شه؟

RE: معرفی وایرخ 90 - Marksman - 2012-02-04 12:51 PM

دوست من ایجاد کننده این تاپیک یعنی دیوید عزیز بهترین کسی هستن که می تونن در زمینه وایرخ 90 راهنماییتون کنن باید مشکلتون رو تو پیام خصوصی به ایشون بگین تا لطف کنن و راه حلی بهتون نشون بدن.ان شاءالله که تفنگتون سالمه و هیچ مشکلی نداره.

RE: معرفی وایرخ 90 - ALIANA-54-T06 - 2012-02-04 03:50 PM

(2012-02-04 11:39 AM)arminpaye نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ولی دوستان دلیل اینکه من این تفنگ رو انتخاب کردم به خاطر قدرت و برد مفیدش بود که فروشنده گفت تا ۲۰۰ متر است و قدرتش هم نسبت به تفنگهای فنری خیلی بیشتر است نحوه کوک شدنش هم زور زیادی میخواهد و فکر کنم مخزنش هم تقریبا پر است ممکنه چون من یک بار شلیک خالی کردم تفنگم خراب شده باشد؟Khansariha (172)
دوست عزیز بنظر نمیاد (البته امیدوارم) با یک بار شلیک خالی واشر بترکه یا خراب شود چون واشرهای اینها بسیار خوب و مقاوم هستند .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برد مفید 200 متر هم حرف مفت هست.

حداکثر فشار مجاز باد مخزن همانطور که میدانید 26 بار هست
[تصویر: hw90_zawor.jpg]

ولی بدانید از نظر شارژ اکثر منابع و استفاده کنندگانش در همین حد 26 بار را بسیارسهمگین و خیلی سخت بر شمردند.

و دقت کنید که احیانا برای شارژ کردن حداکثری چنین مخزنی یک تلمبه 40 باری لازم دارید
و بهترین ظرفیت و فشار برای مخزن را 20 بار مینامند
و برای اغلب اروپائیان تا 17 ژول قدرت اجباری را 16 بار بر میشمارند تا مطابق قوانین آنجا قابل استفاده گردد . Khansariha (256)

20bar a w kalibrze 5,5 to ok. 16-17 bar przy zachowaniu limitu 17J więc
[تصویر: hw90_pompka.jpg]

در ضمن حداکثر قدرت این تفنگ حدود 26 تا 29 ژول هست
برای 4.5
{{ Muzzle Energy 15-18 fpe}}

برای 5.5
{{ Muzzle Energy 18-22 fpe}}

اگر خواستید فشار مخزن را از حد مجازش بیشتر کنید مثلا 40 بار مطمئن باشید دیگه نمیتونید شارژش کنید Khansariha (214)
و در ضمن کسانی که توی همین حداکثر 26 بار هم مخزن را شارژ کردند گفتن هر مدتی سرویس و یا گاهی تعویض اورینگ را میطلبد Khansariha (214)
یک 3 تائی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و یک دوتائی

البته روشهای دیگه ای برای افزایش قدرت تفنگ و یا سرعت ساچمه وجود دارد که توی تاپیک تیونینگ مفصل بحث و راهنمائی شده ولی باز اگر اصرار به افزایش فشار مخزن دارید و اعتقاد دارید میتونید شارژش کنید و اهرمها کوکین و لوله هم صدمه ای نمیبینند لااقل قبلش حتما یک سری اورینگ برای احتیاط تهیه کنید بد نیست . موفق باشیدKhansariha (214)

RE: معرفی وایرخ 90 - Marksman - 2012-02-04 05:06 PM

علی آقا یعنی واقعا قدرتش به 35 ژول هم نمی رسه؟Khansariha (226)

RE: معرفی وایرخ 90 - arminpaye - 2012-02-04 05:18 PM

ولی‌ من فکر کنم قدرتش بیشتر باشه چون برای کوک شدنش قدرت زیادی لازمه موقع شلیک هم صدای بلندی داره

RE: معرفی وایرخ 90 - masih.hunter - 2012-02-04 05:21 PM

مهدی جان این اسلحه با ماکسیمم باد که 26 بار هست و خیلی بد کوک میشه در این وضعیت نهایت 30 ژوله .

200متر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کی گفته ؟؟؟

RE: معرفی وایرخ 90 - Marksman - 2012-02-04 05:27 PM

200 متر رو که حرف فروشنده بوده مسیح جان خودتون می دونین که چیا می گن.ولی واقعا این قدرتش برای من جالب بود فکر می کردم بیشتر باشه.البته کوک شدنش درسته یه جورایی از تریل ان پی هم سختتره.چراشو نمی دونم.Khansariha (8)

RE: معرفی وایرخ 90 - david - 2012-02-04 06:07 PM

دوست خوب اینکاری که میگویم خطرناک است به دلیل قدرت زیاد داشتن در هنگام کوک کردن این تفنگ. احتیاط نمایید. احتیاط. لوله را در حالتی که میخواهید مسلح کنید قرار دهید و انگشتتان را روی سوراخ مکش هوا واشر پیستون قرار دهید و با دست دیگر تفنگ را مسلح نمایید و بعد انگشت خود را از روی سوراخ مکش هوا بردارید اگر انگشتتان را مکیدواشرتان سالم است باز هم میگویم احتیاط کنید احتیاط احتیاط که خدایی نکرده لوله از دستتان در نرود و بسته شود و خدایی نکرده انگشتتان ان لا بماند و قطع گردد.احتیاط نمایید. و اما در کاتالوگ وایرخ 30 ژول قید شده اما در تستهای عملی ساچمه پرومگنوم را با سرعت 333 متر بر ثانیه این تفنگ شلیک مینماید یعنی چیزی در حدود 50 تا 55 ژول و عکسها وفیلم کرنوگرافی ان در اوایل همین تاپیک موجود است. سری جدید وایرخ 90 که الان در دسترس دوستان میباشد با سری قدیم ان تغییرات کوچکی نموده از قبیل نوع ماشه که در مدلهای قدیمی زمانیکه ماشه قفل میشد و شما زور میاوردید برای چکاندن ماشه باعث شکستن میشد که در سری جدید وقتی قفل میشود ماشه حالت خلاصی پیدا مینماید. و چند مورد دیگر. اما با بدترین ساچمه گامو پرومگنوم که به زور درون لوله جا میرفت و پلیسه داشت (سریهای تقریبا جدید پرو مگنوم) این تفنگ با سرعت 270 تا 280 متر بر ثانیه ساچمه را پرتاب میکرد یعنی 36 تا 40 ژول قدرت!! و حال شما هم نگران تفنگ خود نباش مطمینن سالم است. اما اگر تست هم خواستید بنمایید احتیاط نمایید احتیاط. و با ساچمه های مختلف برای بدست اوردن بهترین قدرت و دقت تفنگ خود را میتوانید تست نمایید .موفق باشید

RE: معرفی وایرخ 90 - arminpaye - 2012-02-04 06:34 PM

خیلی ممنون از راهنماییتون این کارو امتحان می‌کنم نتیجه رو هم میگم بهتونKhansariha (8)
من الان این کارو انجام دادم البته سلاح رو تا آخر مسلح نکردم وقتی‌ انگشتمو از رو سوراخ مکش برداشتم یه صدایی مثل صدای حباب در آمد این کارو چند بار تکرار کردم وقتی‌ انگشتم رو قسمت سوراخ بود حالت مکش نداشت ولی‌ وقتی‌ انگشتامو برداشتم حالت مکش داشت البته به مقدار کم البته همونطور که تو صفحات اول تاپیک خوندم یه مقداری امروز ساچمه‌های گامو رو روغن کولر زدم که فکر کنم برای همین یه کمی‌ انگشتم سیاه شد.