شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین و استفاده در شب - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین و استفاده در شب (/showthread.php?tid=76)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

دوربین و استفاده در شب - ALIANA-54-T06 - 2011-01-18 09:46 PM

دوربین و استفاده در شب
دوستان عزیز میخواهم شما را با روشهای تیراندازی یا شکار در شب با دوربینهای متداول اشنا کنم

کلا" میتوانید با سه روش در شب شکار یا هدف گیری کنید

1-با استفاده از دوربینهای اسلحه دید در شب (مادون قرمز) که معمولا" برای سلاحهای جنگی استفاده میشود و در ضمن جزو ابزار نظامیست و کلا" استفاده برای عموم ممنوع هست.
[تصویر: images%D8%AF%DB%8C%D8%AF_%D8%AF%D8%B1_%D8%B4%D8%A8.jpg][تصویر: images.jpg]

توضیات واطلاعات بیشتر در خصوص سیستمهای فراسرخ یا مادون قرمز را میتوانید در این سایت ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: L6336573302620.jpg][تصویر: 2985687900105039476S600x600Q85.jpg]

2-با استفاده از لیزر با نشانگر قرمز و چراغ روشنائی زنون با منبع باطری مخصوص ، برای بستن و حمل روی دوربین که میتواند در شب مورد استفاده قرار گیرد. مانند عکس زیر

[تصویر: airgundepot_2134_223240879.jpg]

3- با استفاده ازروشنائی چراغ قوههای قوی یا پروژکتورها برای تیراندازی یا شکار با دوربین در شب .
[تصویر: 2315532rws.jpg]
[تصویر: tbkrd3022l.jpg]

در ضمن لایتدار بودن دوربینهای تفنگ معمولا با 2 رنگ قرمز برای استفاده در جنگل و رنگ سبز برای غروب و شب که با استفاده از روشنائی چراغهای قوی (مثل روش سوم) نیز قابل استفاده و کاربرد دارد .
CenterPoint 1x34mm Red/Green Dot
[تصویر: airgundepot_2140_285803903]فعلا"

RE: دوربین و استفاده در شب - Don Corleone - 2011-01-18 10:12 PM

ممنون از توضیحاتتون.
فکر کنم 2نوع دوربین دید در شب داشته باشیم.1 دوربینهایی که با استفاده از کمترین نور محیط و اشکار ساز فسفری حساس به نور که معمولا به رنگ سبز یا خاکستری هست وجود دارن که کاربرد وسیعتری دارن.
2 دوربینهای گرمایاب یا مادون قرمز که اجسام با دمای بالا را به رنگ قرمز و زرد تا دماهای پایین که به رنگ ابی و سیاه نمایش میدهد.که از این دوربینها برای عملیات های ویزه و شبانه استفاده میشود.که برتری این دوربینها نسبت به دوربینهای دیددر شب فسفری این است که اجسام گرمتر از محیط را از پشت مثلا یک دیوار نماش میدهد.

RE: دوربین و استفاده در شب - ALIANA-54-T06 - 2011-01-18 11:04 PM

(2011-01-18 10:12 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از توضیحاتتون.
فکر کنم 2نوع دوربین دید در شب داشته باشیم.1 دوربینهایی که با استفاده از کمترین نور محیط و اشکار ساز فسفری حساس به نور که معمولا به رنگ سبز یا خاکستری هست وجود دارن که کاربرد وسیعتری دارن.
2 دوربینهای گرمایاب یا مادون قرمز که اجسام با دمای بالا را به رنگ قرمز و زرد تا دماهای پایین که به رنگ ابی و سیاه نمایش میدهد.که از این دوربینها برای عملیات های ویزه و شبانه استفاده میشود.که برتری این دوربینها نسبت به دوربینهای دیددر شب فسفری این است که اجسام گرمتر از محیط را از پشت مثلا یک دیوار نماش میدهد.

سلام وممنون دون کرلئونه عزیز
بله درست میفرمائید اصولا با این دو روش هست و تا آنجائی که من میدانم روش دوم حرارت یاب یا سیستم فراسرخ است وبیشتر برای ره گیری است مثل سیستم هدایت موشکهای دوش پرتاب ضد هوائی ایگلاهای روسی یا میثاق 2 ایرانی و برای دوربینهای دید در شب بیشتر از سیستم اول آشکار ساز محیطی بارنگ سبز فسفری استفاده میشود. چندتا عکس هم برای نمایان شدن درک مطلب میگذارم.
[تصویر: NVWSM35010_1.jpg]
[تصویر: master_ATN117.jpg]
[تصویر: l_mars2.jpg]
[تصویر: NVBNB08XC01.jpg]
[تصویر: NVDNPS2230TT1_3.jpg]
[تصویر: NVWSM35010_2.jpg]
[تصویر: NVWSMRS23I_1.jpg]
[تصویر: with_Trijicon_4x32_ACOG_1_QRM.jpg]

RE: دوربین و استفاده در شب - Don Corleone - 2011-01-18 11:11 PM

ممنون از aliana 54 عزیز.
به نظر شما میشه یه دوربین ساده ی دید در شب درست کرد:huh:
سعی میکنم در چند روز اینده تحقیقاتی در این مورد انجام بدم:D

RE: دوربین و استفاده در شب - ALIANA-54-T06 - 2011-01-18 11:39 PM

(2011-01-18 11:11 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از aliana 54 عزیز.
به نظر شما میشه یه دوربین ساده ی دید در شب درست کرد:huh:
سعی میکنم در چند روز اینده تحقیقاتی در این مورد انجام بدم:D
ممنون از شما دوست عزیز من فکر میکنم کاره مشکلیه ولی امید دارم که موفق خواهی شد حداقل از طریق تجاریها اول اقدام کن بهمان سایتی که معرفی شده یکسری بزن. فعلا

RE: دوربین و استفاده در شب - esmaeil1356 - 2011-01-19 07:22 AM

امين جان من توصيه اين كارو بهت نميكنم
تا جائي كه خبر دارم اگه دسست ببينن فاتحه
يا اگه اين كارو ميكني اصلا از تو خونه بيرونش نبر

RE: دوربین و استفاده در شب - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-01-20 06:06 PM

علی جان ممنون از مطلب عالیت
میخواستم بدونم اون دوربین شماره 2 که لیزر داره مثل همین مدلهاییه که گامو اخیرا اورده؟
بعدس من شنیدم نور قروز رنگ لیزرش برای خود شکار قابل رویت نیست و فقط از داخل دوربین دیده میشه
این درسته؟

RE: دوربین و استفاده در شب - ALIANA-54-T06 - 2011-01-20 06:38 PM

(2011-01-20 06:06 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان ممنون از مطلب عالیت
میخواستم بدونم اون دوربین شماره 2 که لیزر داره مثل همین مدلهاییه که گامو اخیرا اورده؟
بعدس من شنیدم نور قروز رنگ لیزرش برای خود شکار قابل رویت نیست و فقط از داخل دوربین دیده میشه
این درسته؟
ممنون سهیل جان
جدیدا بعضی شرکتها دوربینهای ساختن که نیازی به بستن لیزر نیست ودر داخل دوربین طراحی شده قبلا در نمایشگاه دیده بودم چند هفته قبل هم مغازه آقای مرادی در فردوسی بودم که داشت از اینکه گامو تولید کرده هم بعید نیست اینکارو کرده باشه (دقیق نمیدونم) ولی مکانیزمش دقیقا مانند لیزر بیرونی با این توجه که منبع باطری و دکمه روشن شدنش روی خود دوربین تعبیه شده .
در خصوص نور قرمز رنگش هر چی این نور بصورت نقطه ای و کوچکتر باشه برای شکار بهتره و شکار کمتر متوجه آن میشه یادمان باشد تا جائی که امکان دارد نباید نور به چشم شکار بخوره وگرنه ....:(
فعلا

RE: دوربین و استفاده در شب - kami - 2011-01-21 06:10 AM

لینک زیر تعدادی دوربین چشمی و هدفگیری در مدلهای مختلف را نشان میدهد و قیمتها به پوند انگلیس میباشد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: دوربین و استفاده در شب - ALIANA-54-T06 - 2011-01-21 12:04 PM

(2011-01-20 11:31 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی علی جان
قیمت چند میگفت آقای مرادی؟کجای بود این دوربینش؟
سهیل جان فکر کنم حدود 200 هزار بود ولی برای اینکه بتونی قیمتهای دقیق بگیری آدرس و تلفن رابرات میزارم.
آدرس:فروشگاه مرادی (شاهین شکار) فردوسی جنوبی پلاک 267
تلفن: 23112913 - 09121345875