شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران (/showthread.php?tid=752)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - hamedof - 2011-11-03 09:59 AM

(2011-11-02 05:26 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حامد جان بنده با این که دوست عزیزمون استاد شکارگر رو تا به امروز از نزدیک ندیدم ولی به هر حال ایشون رو حرفه ای ترین وآگاهترین فرد ...ایشون خودشون صاحب اختیارن و بهتر می دونن چه مطلبی رو کی باید ارائه بدن.

مهدی جان
متوجه ارتباط فرمایشتون با عرایض خودم نمی شم! توضیح من روشنه و درست نیست به یک بحث شخصی تقلیل داده بشه.

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - abasagha - 2011-11-03 10:13 AM

دوستان سلام
آقاي اينانلوكه با برنامه هاي حيات وحش وطبيعتش در ايران خصوصا (ايران جهاني در يك مرز )كه از شبكه هاي جام جم در روزهاي شنبه ويكشنبه پخش ميشه معروف هست وفكر مي كنم برترين طبيعت مرد ايران هست ؛برنامه اي با عنوان باطبيعت ايران را روز هاي جمعه صبح حدوده 11 به بعد در شبكه مستند اجرا مي كنه كه برنامه مفيد وجامعي براي طبيعت دوستان ايراني هست .اين هفته قسمت سومش روي آنتن ميره .از دست نديد اين برنامه را .

پاينده باشيد

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - amir74 - 2011-11-03 10:58 AM

گراز

گراز وحشی یک پستاندار همه چیز خوار از گروه خوک شکلان است.این حیوان در بسیاری از نقاط جهان از اروپا و آسیا گرفته تا نواحی از شمال آفریقا پراکنده است.این حیوان در مواردی که زیاد باشند به مزارع آسیب جدی میزنند. و همچنین دشمنان زیادی در طبیعت ندارند چون میتوانند به خوبی از خود دفاع کنند.

شکل ظاهری
بدن گراز بسیار متراکم است سر بزرگ و پاها نسبتا کوتاه است.خز از موهای زبر و ضخیم و بلندی است که در پشت سر و گردن تا شانه و تا وسط بدن بلندتر است.رنگ آن از خاکستری تیره تا سیاه و قهوهای متغیر است.اما در نواحی مختلف تنوع رنگی زیادی مشاهده میشود به طوری که گرازهای مایل به سفید در آسیای میانه دیده شده اند.گرازها در بچگی روشنتر همراه با خطهای قهوه ای هستند اما با بالا رفتن سن این خطها کمرنگ تر شده و در بزرگسالی خاکستری یا قهوه ای تیره میشوند.
گرازهای نر بزرگسال از ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر طول دارند و ارتفاعشان از شانه تا زمین به ۹۰ سانتیمتر میرسد.میانگین وزنشان بین ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم میباشد با این وجود تفاوت وزن در میان گرازها یاد است گزارشهایی از شکار گراز به وزن ۱۵۰ کیلوگرم و حتی گزارشی از یک نمونه فرانسوی در سال ۱۹۹۹ به وزن ۲۲۷ کیلوگرم نیز شده است.گرازهای کوههای کارپات به وزن ۲۰۰ کیلوگرم ثبت شده اند و این در حالی است که گراز های روسی و رومانیایی میتوانند به وزن ۳۰۰ کیلوگرم نیز برسند.

[تصویر: %DA%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B2_123.jpg]
گراز همراه بچه هایش

دندانهای آنها میتواند برای دفاع و جنگیدن و حفر زمین به کار آید.عاجهای یک نر بزرگسال حدودا ۲۰ سانتیمتر میشود که به ندرت بیش از ۱۰ سانتیمتر آن بیرون از دهان می آید.اما در مواردی استثنایی طول عاج به ۳۰ سانتیمتر نیز رسیده است که در بیرون از دهان به شکل خمیده و به طرف بالا آمده است.در نوع ماده دندانها کوتاهتر هستند و به طور استثنایی و در ماده های مسن یه صورت خم شده درآمده اند.

عادات
گرازهای نر معمولا در گروهای ۲۰ عددی زندگی میکنند اما گروهایی بالای ۵۰ گراز نیز دیده شده است.ماده ها تیز معمولا در گروهای ۳ الی ۴ عددی همراه با فرزندانشان هستند.نرها در این گروهها نیستند و فقط ۲ یا ۳ بار در سال و مواقع جفت گیری پیدایشان میشود.
گرازها موجوداتی معمولا شبگرد هستندکه از شب تا سحر مشغول خوردن و غارت کردن بعضا مزارع هستند.آنها تقریبا هر چیزی را که قابل خوردن باشد میخورند از قبیل غذاهای گیاهی مانند ریشه و ساقه و برگ و دانه‌های مختلف و غلات و حبوبات و میوه‌جات و غذاهای حیوانی چون حشرات و لارو آنها و بی‌مهره‌های کوچک و حتی جوندگان و لاشه حیوانات بزرگ.گرازهای نر چون بدنشان بافت چربی ندارد که گرمشان کند زمین را با عاجهیشان میکنند و در آن میخوابند.اما بچه ها چون قدرت حفر زمین را ندارند در کنار هم جمع میشوند.در صورتی که به آنها حمله شود یا احساس خطر کنند میتوانند به خوبی از خود دفاع کنند.نرها با حرکت سر خود از پایین به سمت بالا و با استفاده از دندانهای تیز خود زخمهای بدی به دشمن وارد میکنند و ماده ها که دندانها بزرگ ندارند با دهان بزرگ خود گاز میگیرند.البته این حملات معمولا برای انسان کشنده نیست اما انسان را بسیار بد زخمی میکند.گرازها لانه اشان را در کنار آب میسازند و در طول روز در لانه میمانند اما هنگام بارندگی و وقوع سیلاب گرازها لانه را ترک میکنند.

تولید مثل
در مناطق سرسیر گرازها در اواسط زمستان جفت گیری میکنند اما در مناطق گرمسیری زودتر از آن.در طول مدت جفت گیری چند نر و چند ماده با هم میگردند(۳الی۵عدد)در طول دوره جفت گیری گرازها به نسبت قبل بسیار کمتر غذا میخورند وبیشتر آب مینوشند.قبل از زایمان ماده از چوب خشک و لوفه برای خود لانه میسازد.دوران حاملگی این حیوان ۴ ماه میباشد که در پایان این دوران ۸ الی ۱۲ بچه بدنیا می آورد.بچه ها در نوع ماده در ۱۸ ماهگی و در نوع نر کمی زودتر آماده جفت گیری میشوند.

دشمنان طبیعی
گرازهای نر بالغ به علت توانایی زیاد در دفاع از خود دشمنان کمی دارند اما ببرها و گرگها را میتوان از اصلی ترین دشمنان و شکارچیان آنها دانست.گرگها معمولا به بچه های این حیوان حمله میکنند اما مواردی در ایتالیا و شبه جزیره ایبریا و همچنین در روسیه دیده شده که گرگه به بزرگسالان نیز حمله کرده اند.با این وجود گرگها به ندرت به گرازهای بالغ حمله مستقیم میکنند بلکه ترجیح میدهند یک حمله کرده و گردن وی را زخمی کنند و اجازه دهند گراز از خون ریزی شدید ضعیف شده و بعد حمله نهایی را هنگامی که گراز بی جان شده بود انجام دهند.یک گروه گرگ در مناطقی از روسیه در سال ۵۰ تا ۸۰ گراز را شکار کرده است.

عکس هایی از گراز
[تصویر: %DA%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B21234.jpg]

[تصویر: %DA%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B212.jpg]

Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2011-11-03 01:19 PM

دوستان یکی از نتایج دخالت ما در طبیعت به وجود اومدن گونه های مهاجم در یک منطقه هست.

راکون Procyon lotor یک گونه بومی آمریکای شمالی هست که احتمالا همه تون حداقل از طریق کارتون معروف رامکال با اون آشنا هستین. در سالهای اخیر این گونه در منطقه شمال استان گیلان آستارا تا تالش تبدیل به یک گونه مهاجم شده که به دلیل انطباق پذیری بالایی که داره خطری برای گونه های بومی محوب می شه. در مورد منشا این حیوان در منطقه نظزات متفاوت هست و عده ای اونرو ناشی از آزادسازی حیوانات دست آموز و عده ای ناشی از فرار اونها از مزارع تولید پوست در جمهوری آذربایجان می دونن.
[تصویر: 320318076.jpg]
[تصویر: racshower17.jpg]

نظیر همین قضیه دو سال پیش در کرج هم اتفاق افتاده بود که یه فردی پیتون دست آموزش رو در پارکی در مهرشهر رها کرده بود که می تونست به خطر وحشتناکی برای مردم و حیوانات تبدیل بشه که خوشبختانه توسط مامورین آتش نشانی زنده گیری شد وبه باغ وحش انتقال پیدا کرد.

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - leopard - 2011-11-03 02:34 PM

پوست این شنگ رو یه سری دلالِ ... ور میدارن میبرن عربستان میفروشن
حساب کنید که تا اینکه پوست برسه دست عربا چقدر از این دلال به اون دلال داده میشه و قیمتش میره بالا
همون طور که دوستمون گفت تو فصل سرما یه دلال میاد پوست ها رو میخره و قیمت هر پوست حدود 600 هزار تومن است که خیلی ها نمی تونن جلوی خودشون روبگیرن و با تله این حیوانات رو میگیرن و بعد از کشتنش پوستش رو در میارن Khansariha (290)Khansariha (367)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - شکارگر - 2011-11-09 09:52 PM

حالا که بحث به این موضوع کشید، یک گلایه هم در اینجا از دوست عزیزمون، آقای بلمکی (شکارگر) دارم که فرصت خوبیه واسه گفتنش. من واقعن حضور ایشون رو مغتنم می دونستم (وهنوز هم می دونم) که ذهنیت طبیعت گرا و احترام به طبیعت توی سایت و در میون کاربرهایی که فی نفسه یک آلت قتاله جانوران (تفنگ) رو در کف دارند، تقویت بشه. چون مطمئنم این دوست عزیز شخصن به این امور واقف و معتقدند.
بهنام خان عزیز، اگر ما این مقدمات و فرهنگ سازی رو نداشته باشیم، یک دوست عزیز کم سن و کم تجربه تر من، وقتی این همه تصویر جانور خون آلود آویخته و تکه شده رو می بینه، در مقابل این هیجانی که بهش وارد می شه چه می کنه؟ آیا عجیبه اگر تفنگ به دست بگیره و به هر پرنده و چرنده ای شلیک کنه که نتیجش رو در تاپیک تصاویر دیدیم؟ باور کنین من هر روز که توی بالکن برای یاکریم های معصوم دانه می ریزم و کافیه دست دراز کنم تا پرهاشون رو لمس کنم، یاد تصویر شکار! این پرنده زبون بسته توی سایت می افتم!.از تیر انداختن به سگ و گربه و پرنده شکاری و... بگذریم.
صد البته منظورم این نیست که مقصر این امور بهنام خان عزیز هستند. اما ایشون حسب تخصص و تجربه شون، مسئولیت افزونتر دارند و توقع بسیاری ازشون می ره، خصوصن اینکه در شعله ور کردن حس شکار در میون دوستان، در این مدت شاهد بودم که سهم زیادی داشتند.
بهنام عزیز، شمایی که به درستی فرق میون شکار کش و شکارچی قائلید، باید در توضیح فرهنگ درست شکار و آموزشش به امثال من سهم داشته باشین. فرق شکار حساب شده باشلیک برای لذت و شهوت به خون کشیدن یک موجود معصوم باید برای همه ما روشن بشه که متاسفانه روشن نیست.
امیدوارم انتقاد برادرانه من رو به حساب چیز دیگه ای نگذارید. مهم نیست من نوعی اهل شکار نیستم، به هر حال شکار همیشه بوده و دست کم می دونم شکارچی اصیل و دوستدار طبیعت خیلی چیزها رو در نظر می گیره که لازمه همه بدونن.
.
[/quote]

با سلام
دوست عزیز من حرفای شما کاملا منطقیه و من همرو قبول دارم
به احترام دوستای جوون تر از خودم که هنوز تو شور و شوق شکار و تفنگ و فشنگن که به قول شما شاید عکسای من این هیجان کاذب و شعله ور کنه و به احترام همه دوستداران محیط زیست که از یه کارشناس ارشد محیط زیست انتظار ندارن مبلغ شکار و کشتار باشه از این به بعد من به هیچ عنوان عکسهای شکارم و تو وب نمیزارم و فقط در مورد بحث های حیات وحش و مقولات حاشیه ای اگه سواد و اطلاعات ناچیزم اجازه بده در خدمت دوستان هستم
به امید روزهای خوب برای حیات وحش آسیب پذیر کشور عزیزمون ایران
تیغ برا..
[تصویر: 5gc1x7trdzqo5819ehc.jpg]
بره شکار، منطقه دشت سهرین زنجان ( اینم سند که والا ما فقط حیوون کش نیستیم Khansariha (256) )

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - ahura - 2011-11-09 10:37 PM

(2011-11-02 04:44 PM)hamedof نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا که بحث به این موضوع کشید، یک گلایه هم در اینجا از دوست عزیزمون، آقای بلمکی (شکارگر) دارم که فرصت خوبیه واسه گفتنش. من واقعن حضور ایشون رو مغتنم می دونستم (وهنوز هم می دونم) که ذهنیت طبیعت گرا و احترام به طبیعت توی سایت و در میون کاربرهایی که فی نفسه یک آلت قتاله جانوران (تفنگ) رو در کف دارند، تقویت بشه. چون مطمئنم این دوست عزیز شخصن به این امور واقف و معتقدند.
بهنام خان عزیز، اگر ما این مقدمات و فرهنگ سازی رو نداشته باشیم، یک دوست عزیز کم سن و کم تجربه تر من، وقتی این همه تصویر جانور خون آلود آویخته و تکه شده رو می بینه، در مقابل این هیجانی که بهش وارد می شه چه می کنه؟ آیا عجیبه اگر تفنگ به دست بگیره و به هر پرنده و چرنده ای شلیک کنه که نتیجش رو در تاپیک تصاویر دیدیم؟ باور کنین من هر روز که توی بالکن برای یاکریم های معصوم دانه می ریزم و کافیه دست دراز کنم تا پرهاشون رو لمس کنم، یاد تصویر شکار! این پرنده زبون بسته توی سایت می افتم!.از تیر انداختن به سگ و گربه و پرنده شکاری و... بگذریم.
صد البته منظورم این نیست که مقصر این امور بهنام خان عزیز هستند. اما ایشون حسب تخصص و تجربه شون، مسئولیت افزونتر دارند و توقع بسیاری ازشون می ره، خصوصن اینکه در شعله ور کردن حس شکار در میون دوستان، در این مدت شاهد بودم که سهم زیادی داشتند.
بهنام عزیز، شمایی که به درستی فرق میون شکار کش و شکارچی قائلید، باید در توضیح فرهنگ درست شکار و آموزشش به امثال من سهم داشته باشین. فرق شکار حساب شده باشلیک برای لذت و شهوت به خون کشیدن یک موجود معصوم باید برای همه ما روشن بشه که متاسفانه روشن نیست.
امیدوارم انتقاد برادرانه من رو به حساب چیز دیگه ای نگذارید. مهم نیست من نوعی اهل شکار نیستم، به هر حال شکار همیشه بوده و دست کم می دونم شکارچی اصیل و دوستدار طبیعت خیلی چیزها رو در نظر می گیره که لازمه همه بدونن.

اخوی حامد اٌف شما آدرس رو اشتباه گرفتین. 100٪
مرد موئمن...... اینجا یه انجمن تخصصی شکار هست حتما که در جریان هستین!! اینجا از عروسی و فیلم سینمایی صحبت یا عکس نمیزارن که! این فروم فقط تو زمینه شکار و انواع اسلحه و تفنگ بادی هست و لزومی نداره چون شما این حس رو ندارین من و یا بعضی از دوستان رو با حرفهاتون دلسرد بکنین!!!! سایتهای باقالی زیادی شاید باشه که با روحیتون سازگار باشه ولی نمیتونین نطرتون رو تو این سایت به این صورت بیان بکنین! آقای شکارگر واقعا تو زمینه شکار و .... تخصص کافی رو دارند و خودشون بهتر از من و شما بر این امر واقفند.البته حتما هم در جریان هستید که ایشون کارشناس ارشد محیط زیست هستند و شکار غیر قانونی هم انجام نمیدن. من تعجب میکنم که شما با این روحیه تا حال چطوری ساکت موندین و نامه ای تحت عنوان دفاع از حقوق بشر برای مردمان مصر- لیبی و...و... ننوشتید!!!!!!

از اقای شکارگر (بهنام) هم خواهش میکنم که ما را از تجربیات مفیدشان در امر شکار بینصیب نذارن و این مسائل باعث نشه که دلسرد بشن. Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Ali - 2011-11-09 11:08 PM

تا حدودی با اهورا موافقم(البته خیلی نرمتر)هامدوف جان اینجا هم برای هدفزنی مطلب هست هم برای شکار و به نوعی هرکسی برحسب علاقه خودش این بخش رو انتخاب میکنه و من تا حالا ندیدم عکسهای تکه تکه شده حیوانات دراین سایت قرار بگیره که باعث تحریک جوانان و به نوعی ایجاد سادیسم بشه!!!هامدوف جان اتفاقا توضیحات خوب و عکسهای خوب اقای شکارگر درباره شکارهاشون به نوعی یه تجربه به آدم میرسونه که انگار خودت شکار کردی و نیازی نیست خودتم بری شکار!ضمن اینکه ایشون خیلی خیلی منطقی تر از خیلی دوستان شکار میکنند و خودشونم حواسشون جمع هست که تا چه حدی جلو برند.از اقای شکارگز عزیز هم خواهش میکنم از حرفشون برگردند و عکسهای شکار و طبیعت گردیشون رو بذارند تا ما لذت و استفاده و تجربه کافی رو بدست بیاریم.
راستی ببخشید پست باقالی دادم

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - hamedof - 2011-11-09 11:20 PM

یه بحث محترمانه ای میون بنده و جناب بلمکی در جریانه، خوشبختانه ایشون هم متوجه عرض بنده شدند و ربطی به نگذاشتن عکس شکار نداشت، موضوع اشاعه همه جانبه فرهنگ شکار بود، در کنار گذاشتن عکسش.
از جناب بلمکی و نزاکتشون به هر حال ممنونم. غیر از این هم از این برادر عزیزم توقعی نمی ره

آقای اهورا، جناب عالی هم با ادبیات مناسب و مودبانه حرف بزن بی زحمت، همه اینجا نحوه ورود من به مسائل رو دیدن. نامه در حمایت مردم لیبی و مصر و غیره ربطی به این سایت نداره، ربطی هم به جنابعالی نداره. امیدوارم مدیران سایت تذکر لازم رو بدن. آقای بلمکی هم خودشون حضور دارن و بعید می دونم نیازی به خود شیرینی شما داشته باشن.

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - paka - 2011-11-09 11:23 PM

با سلام

جناب اهورا به خدا این دوستمون چیز بدی نگفت .این بهنام خان خودش کارشناس محیط زیسته وبه خوبی واقفه محیط زیست کشورمون در چه وضعیت اسفناکی به سر میبره.به خدا از شدت فشار به محیط زیست حتی ماهیهای توی دریاهم در امان نیستند.

و انتظار از ایشون بسیار بالاتره .و جناب بلملکی نیک میدانند اموزش و ترویج مبانی حفظ و نگهداری (البته فی الحال واژه احیاء محتمل تر است ) امروز به تمامی اقشار و لایه های جامعه امری ضروریست.
وتشکر میکنم از اولین پست ایشان در این رابطه .بهنام جان بدان رسالت شما فقط به استادی معدودی جوان در دانشگاهها ختم نمیشه .پس بشتابید عزیز

اهورای عزیز شکار خوبه ولی اگه همین طوری ادامه بدیم دیگه فرداها چیزی برای شکار کردن باقی نمیمونه Khansariha (8)