شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران (/showthread.php?tid=752)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - abbasi - 2011-10-29 01:59 PM

عکسی که گذاشتی واضخ نیست ولی به نظر من افعی باید باشه
[تصویر: Vipera-latifii.jpg]

[تصویر: Vipera-lebetina-obtusa1b.jpg]

مشخصات : سر پهن و به شکل گرز با پولکهای کوچک تیغه دار و به اندازه‌های متفاوت ، چشم کوچک و مردمک آن عمودی ، سوراخ بینی درون یک پولک کوچک ، در سطح بالای ناحیه چشم دارای شاخ یا بدون شاخ ، لب بالا دارای ۱۳ تا ۱۶ پولک و لب پائین ۱۴ تا ۱۶ پولک ، دور چشم دارای ۱۲ تا ۱۶ پولک ، بین چشم و لب بالا دارای ۵ تا ۶ پولک ، در فاصله بین دو چشم دارای ۱۳ تا ۱۹ پولک ، پولکهای سطح پشتی تیغه دار و در ۳۱ تا ۳۶ ردیف ، پولکهای سطح شکمی ۱۵۴ تا ۱۶۶ و سطح زیرین دم ۳۲ تا ۴۰ عدد ، پولک مخرجی منفرد یا منقسم .
بدن به رنگ شنی ، زرد قهوه ای یا خاکستری ، دارای ۴ تا ۶ سری خال قهوه ای ، دو سری از خالهای میانی به هم پیوسته و به شکل خطوط قهوه ای ،‌پشت چشمها و در دو طرف قسمت خلفی سر دارای دو خط قهوه ای تیره ، سطح شکمی سفید متمایل به زرد و انتهای دم گاهی سیاه .
حداکثر طول ۷۵ سانتیمتر ، دم ۸ سانتیمتر .
تغذیه از مارمولکها و جوندگان ، تعداد نوزادان نامعلوم .
حرکت مار مانند مار جعفری (اکیس کاریناتوس) از پهلو به صورت حلقه حلقه انجام می گیرد .
زیستگاه : مناطق شنی ، صحراها .
انتشار جغرافیایی : شبه جزیره عربستان – کویت – عراق سوریه – اردن – جنوب غربی ایران (الباجی – اهواز)
پراکندگی : استان خوزستان (الباجی نزدیک به اهواز).

منبع : مارهای ایران
[تصویر: DamKade23.jpg]

اینم مار جعفری
[تصویر: Gopher%20Snake%20a.jpeg]

[تصویر: Echis-carinatus-sochureki1b.jpg]

[تصویر: Echis-carinatus-sochureki2b.jpg]

[تصویر: 578100909690187.jpg]

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - meraj-hunter - 2011-10-29 02:15 PM

دوست خوبم جناب عباسی.از راهنمایی و زحمتی که کشیدید متشکرم.با توجه به عکساتون اون ماری که من خونه نگه میدارم افعی هستش.فقط 1 سوال دیگه مار کلا کم غذا هستش؟1 ماه پیش 1 مارمولک کوچیک خورد.تا امروز هم هیچ تمایلی به غذا نشون نمیده.ممنون

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2011-10-29 02:36 PM

دوستان یه چند تا عکس جالب پیدا کردم که براتون می ذارم:

این یه توله فک زیبای کاسپین:
[تصویر: 110.jpg]
البته توله های به این سن رو به ندرت ممکنه تو ایران دید چون معمولا فکها توله هاشون رو در قسمتهای شمالی و یخبندان دریای کاسپین به دنیا می آرن.

اینم درنای معروف سیبری Grus leucogeranus مسافر این روزها بسیار کمیاب ودر خطر منطقه فریدونکنار و به ندرت کیاشهر:
[تصویر: siberian_white_carne.jpg][تصویر: 766Siberian_20Cranes_Ron.jpg]

فیل ماهی بلوگا Huso huso بزرگترین ماهی کاسپین و صاحب گران قیمت ترین خاویار دنیا یعنی خاویار طلایی و متاسفانه به همین دلیل در حال انقراض.
این ماهی تا 4 متر درازا و 300 کیلو وزن رشد می کنه و اگه بذارن تا 100 سال هم می تونه عمر کنه. رکورد صید این ماهی یه نمونه 7متر و20 سانتی بوده که در مصب ولگا صید شده .من یکبار یه 3 متریش رو دیدم که تو دهنه سفیدرود صید شد.
[تصویر: BelugaSturgeon.jpg]

ازون برون(دماغ دراز به ترکی) یا دراکول(اژدها به روسی) Acipenser stellatus کوچکترین ماهی خاویاری دریای کاسپین.اینروزا خیلی کمتر صید می شه ولی قدیما تو سفیدرود خیلی راحت می شد دیدش و صیدش کرد.
[تصویر: 658_584_9999999.jpeg]

دلفین سیاه از خلیج فارس:
[تصویر: Dolphins_01_0_56312_0_56612.jpg]

وال آبی باز هم از خلیج فارس:
[تصویر: blue_whale.jpg]

متاسفانه من از پستانداران آبزی خلیج فارس و دریای عمان اطلاعات چندانی ندارم از دوستان مطلع خواهش می کنم اگه اطلاعاتی دارن برامون بذارن.Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - نظري - 2011-10-29 02:42 PM

مارها و اكثر خزندگان خونسردند و به همين دليل ميزان انرژي مصرفي بدن كم هست و احتياج به غذاي زياد ندارند برعكس حيوانات خونگرم چون سوخت و ساز بدن بالاست در نتيجه ميزان تغذيه آنها نيز بيشتر است.

مارهاي بزرگ مثل آناكوندا و بوا يا كروكوديلها با خوردن يك طعمه بزرگ گاها تا چند ماه ميتونند بدون غذا دوام بيارند.

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2011-10-29 06:31 PM

بله جناب نظری کاملا درست می فرمایید ضمن اینکه سیستم دستگاه گوارش این موجودات جوری تخصص پیدا کرده که تا آخرین ذره از مواد مغذی و انرژی موجود در شکار رو جذب کنه و در واقع تقریبا چیز بسیار کمی برای دفع کردن باقی می مونه.نمونه هایی از پیتون دیده شدن که تا یکسال با یک شکار بزرگ در حد یه غزال زندگی کردن.

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2011-10-30 06:33 PM

اینم یه عکس از عقاب طلایی Aquila chrysaetos با شکوه ترین پرنده ایران:
[تصویر: 45066225.jpg]

اینم یه کاراکال زیبا caracal caracal در منطقه حفاظت شده بافق عکس از اصغر خواجه:
[تصویر: rnfkof0odrlh7rs2rr8.jpg]

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2011-10-31 06:39 PM

هوبره Chlamydotis undulata بومی مناطق جنوبی ایران:
[تصویر: uguqd1mswneitbvmel.jpg]

پازن Capra aegagrus از پارک ملی کلاه قاضی اصفهان.
[تصویر: 47592510.jpg]

و باز هم پلنگ زیبای ایرانی این بار از طبس:
[تصویر: 1001755_1649341.jpg]

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - abbasi - 2011-10-31 10:28 PM

(2011-10-31 06:39 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هوبره Chlamydotis undulata بومی مناطق جنوبی ایران:

پازن Capra aegagrus از پارک ملی کلاه قاضی اصفهان.

و باز هم پلنگ زیبای ایرانی این بار از طبس:

خودمونیم ها
اینا آخرت اصل استتار هستن . اصلاتو محیط طبیعی نمیتونید ببینیدشون مگر اینکه قیلا دیده باشیدشون و چشمتون بهش عادت کرده باشه .......

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2011-11-01 06:03 PM

چند تا عکس زیبا از نماد حیات وحش کشورمونKhansariha (256)
یوز ایرانی در زیستگاه حیات وحش توران(البته وسطی احتمالا جای دیگه ای هست)

[تصویر: _098_211968234.jpg]
[تصویر: 477564_O7SJ69dQ.jpg]
[تصویر: Animal_Rights_Watch_ARW_12991.jpg]

اینم یه عکس باز برای تفکر:
یوز کشته شده بدست یه شکارچی بدوی احتمالا جنوب عراق و اوایل قرن بیستم.
[تصویر: fahd_cheetah.jpg]

این حیوونی که روزی در چنین گستره وسیعی زندگی می کرده (از غرب آسیا تا هندوستان) امروز فقط در کشور ما باقی مونده. وظیفه تک تک ماست که نذاریم جزئی از تاریخ بشه.Khansariha (256)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - hamedof - 2011-11-01 07:53 PM

من می خواستم یه تشکر ویژه از همه دوستانی که به پربار شدن این تاپیک کمک می کنن داشته باشم، خصوصن آقا مهدی عزیز (ganymede74) که حضور گرمشون همه جای سایت مشهوده، اینجا هم که دیگه سنگ تموم گذاشتن :)

من شخصن ترجیح می دم تصویر حیوانات زیبای کشورمون رو در اینجا در حالت زنده ببینم تا در جاهای دیگه ی سایت به صورت مرده و کشته شده. گرچه علاقه مندان شکار دلایل و توجیهات خودشون رو دارند، نقطه مقابل هم کسانی هستند که این دلایل رو باور ندارند و من شخصن یکی از اون ها هستم.
بگذریم... ممنون از همه دوستان.