شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران (/showthread.php?tid=752)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2012-01-25 06:32 PM

سعید جان حق با آقا بهنام هست این گونه از خویشاوندان سیاه خروس هست فقط یه تشابه اسمی با باقرقره داره.در حقیقت اینم از خانواده قرقاولها یا Phasianidae هست که خودشون از راسته ماکیان هستن.

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2012-01-25 06:40 PM

سلام دوستان من یه سوال داشتم!

البته اینجا چون تاپیک گونه های جانوری هست میپرسم!!!

چند وقت پیش که رفته بودم برا شکار اردک بصورت نادر و اتفاقی وقتی رفتیم بالای سر اردک ها و اونا شروع به پرواز کردن وما هم چند تاشونا زدیم بعد که رفتیم اوردیمشون من دیدم یکیشون زرده!!!!بله زرد بود ولی شکله اردک بود!

اولش فکر کردم حرومه و کلی ناراحت شدم و وقتی بردمش پیشه پدرم اونم تعجب کرد و گفت تا حالا از اینا ندیده!!!

بعدش رفتم تو نت و کلی سرچ کردم و فهمیدم اینها انقوت هست،البته نمیدونم چطور اومده بود اصفهان چون توی سایت پرندگان نوشته بود فقط در شمال یافت میشه!

حالا دوستان کسی از این گونه اطلاعاتی داره من فقط با هزار بدبختی اسمشو فهمیدم!

کسی اگه اطلاعی داره راهنمایی کنه!شاید یکی از نادرترین شکارام بود!شرمنده سرمو بریدم چون ترسیدم این گونه حفاظت شده باشهKhansariha (8)

[تصویر: 388561_269295249801880_100001642220894_7...4916_n.jpg]
[تصویر: 373915_145402012237131_100003019996946_1...5_n_1_.jpg]
منتظره نظره دوستانیم!

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - said - 2012-01-25 07:17 PM

hanter جان نگران چي هستي هم حلاله و از خانواده مرغابي هست يكي كه بيشتر نزدي ؟ نوش جان گواراي وجود .
طول بدن آنقوت بین ۵۸ تا ۷۰ سانتی‌متر و گستردگی بال‌هایش در حالت باز بین ۱۱۰ تا ۱۳۵ سانتی‌متر می‌باشد. پرهای پرنده به رنگ قهوه‌ای متمایل به نارنجی بلوطی است که در ناحیهٔ سر و گردن کمرنگترمی شود. شاه‌پرها سیاهرنگ هستند و پوشپرهای سفید بال به هنگام پرواز کاملا مشخصند. پرندهٔ نر بالغ یک طوق گردنی سیاه و باریک دارد و پرهای سرش کرم رنگ می‌باشد اما پرندهٔ ماده فاقد این طوق بوده و سری سفید رنگ دارد. نوک آنقوت نسبتاً کوچک و همچون پاهای پرنده به رنگ سیاه است. این پرنده صدایی بلند و خشن همچون آوای غاز تولید می کند.
دارای جثه‌ای بزرگتر از اردک‌های معمولی بوده و از نظر ظاهری شبیه به غاز می‌باشد.

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2012-01-25 09:08 PM

سعید جان مرسی داداش بیشتر بحث من این بود که گونه ی محافظت شده ای است یا خیر؟

دوستان کسی تا حالا دیده و یا شکار کرده!؟

توی پروانه هم اسمی ازش نیست!واسه همین اینجا مطرحش کردمKhansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - said - 2012-01-25 09:20 PM

hunter جان من تا حالا نديدم جايي بعنوان گونه حفاظت شده ازش نامي برده باشن ولي انصافا تعدادش زياد نيست و مثل بعضي مرغابيها و غازها بهتره رعايت بشه توي پروانه هم اسم خيلي از پرنده ها رو نمي برن با اين حال اگه ميخواي كاملا خيالت راحت بشه بايد از محيط زيست سوال كرد . مخلص شما

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - foad-bonellis - 2012-01-25 10:12 PM

(2012-01-25 06:40 PM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چند وقت پیش که رفته بودم برا شکار اردک بصورت نادر و اتفاقی وقتی رفتیم بالای سر اردک ها و اونا شروع به پرواز کردن وما هم چند تاشونا زدیم بعد که رفتیم اوردیمشون من دیدم یکیشون زرده!!!!بله زرد بود ولی شکله اردک بود!

اولش فکر کردم حرومه و کلی ناراحت شدم و وقتی بردمش پیشه پدرم اونم تعجب کرد و گفت تا حالا از اینا ندیده!!!

بعدش رفتم تو نت و کلی سرچ کردم و فهمیدم اینها انقوت هست،البته نمیدونم چطور اومده بود اصفهان چون توی سایت پرندگان نوشته بود فقط در شمال یافت میشه!

کسی اگه اطلاعی داره راهنمایی کنه!شاید یکی از نادرترین شکارام بود!شرمنده سرمو بریدم چون ترسیدم این گونه حفاظت شده باشهKhansariha (8)

منتظره نظره دوستانیم!

صالحی جان همونطور که خودت فرمودی دومی آنقوت و اولی اردک تاجداره .
آنقوت زمستان گذره و جمعیت کمی داره . شکار نشه بهتره .

(2012-01-25 06:40 PM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منتظره نظره دوستانیم!

صالحی جان همونطور که خودت فرمودی دومی آنقوت و اولی اردک تاجداره .
آنقوت زمستان گذره و جمعیت کمی داره . شکار نشه بهتره . اگه اشتباه نکنم جزء اردک های غاز نماست

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2012-01-25 10:36 PM

مرسی فواد عزیز و سعید جان،من دیگه نمیزنم ولی خداییش خیلی خوشگل بودن حیفم اومد بزنمشون مثه اینا!البته اینا که ایران نیست ولی عمرا بزنم!!!

mandarin duck اینا هم دنیایی دارن واسه خودشون! آدم دوست داره بگیره یه ماچشون کنه!خخخخخ

[تصویر: 409316_352863044726482_158591624153626_1...4427_n.jpg]

[تصویر: 894f4553_7ec4_41ca_be4d_9b027e9bf192.jpg]

این کلیپ را از دست ندهید!خیلی زیباستKhansariha (8) حجم 5 مگابایت

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پیروز
Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - said - 2012-01-25 10:53 PM

اينها رو اگه اشتباه نكنم فقط در چين هست جالبه اين همه تنوع رنگ و شكل پر يكجا براي مرغابي !!! واقعا كه از شگفتيهاي طبيعته .

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - sadra9496 - 2012-01-25 11:07 PM

اینا پراشون جون میده واسه پشه سازی برای سیستم فلای فیشینگ.به به

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - foad-bonellis - 2012-01-25 11:38 PM

سرور جدید فروم مشکل های کوچیک زیاد داره . الان من بی دلیل نمی تونم پستم رو ویرایش منم . لطفا مدیران پیگیر شوند .