شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران (/showthread.php?tid=752)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2012-01-02 11:57 AM

دوستان عزیزم فواد جان و صالحی عزیز ممنون از هر دوتون بابت زحمتی که می کشین.Khansariha (8)
اگه اجازه بدین یه پیشنهاد دارم برای بهتر شدن کار.من هم با فواد جان موافقم که صرفا کپی مطلب نکنیم.می تونیم در مورد هر گونه از سایتهای ایرانی و خارجی اطلاعات جمع کنیم و بعد از ویرایش و باز نویسی مطلب جدید و کافی و وافی مختص سایت خودمون در بیاریم و ارائه بدیم.حتی المقدور عکسا از ایران باشه بهتره و در صورت مشخص بودن با ذکر نام عکاس.اون نظر فواد جان هم خوبه که همه رو یه جا نذاریم سعی کنیم به صورت سریال باشه این جوری برای جمع آوری و اصلاح مطلب هم وقت بیشتری داریم.ترجیحا نام علمی و محل پراکندگی گونه رو هم ذکر کنیم تا یه حالت رفرنس برای تاپیک بوجود بیاد.باسپاس از همه دوستان که زحمت می کشن.Khansariha (256)Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2012-01-02 12:39 PM

دوستان پاکشون کردمKhansariha (8)

فواد جان شما هم اگر مطلب میزاری اینجوری بزار نه اینکه فقط بگی این سرسبزه این سرحنایی،Khansariha (8)

Khansariha (8)

موفق باشید
اردک

فرمانرو: جانوران
شاخه: طنابداران
رده: پرندگان
راسته: غازسانان
تیره: مرغابی‌سانان

اردک های رو آب چر

سر سبز (اردک کله سبز)

نام انگلیسی : Mallard
نام فرانسوی : Canard Colvert
نام علمی (لاتین) : Anas platyrhynchos

چطور پیدایش کنیم :
اندازه اردک سرسبز تقریبا 57 سانتی‌متر است. پرنده نر، سر سبز رنگ و براق ، طوق گردنی باریک و سفید ، سینه بلوطی رنگ ، زیر تنه سفید، سطح پشتی و شکمی خاکستری رنگ ، دم سفید با شاهپرهای وسطی سیاه و برگشته ، و منقاری زرد روشن مایل به قهوه ای دارد .

اردک سرسبز (کله سبز) جنس نر
[تصویر: mallard_male_300_tcm9-142315_v2.jpg]
پرنده ماده قهوه‌ای مایل به خاکستری لکه‌لکه ای است با منقار تقریبا قهوه‌ای که اغلب در طرفین نارنجی رنگ می باشد .
[تصویر: mallard_female_300_tcm9-153221_v1.jpg]
آینه بالی در هر دو جنس به رنگ بنفش و محدود به دو خط سفید است که در پرواز به خوبی دیده می شود .
پاهای این پرنده نارنجی است . پرنده نر در دوران تولید مثل شبیه ماده ولی پررنگ‌تر است با آینه بالی روشن‌تر ، تارک پررنگ‌تر ، سینه خرمائی و منقار زرد رنگ مایل به سبز .
تفاوت ماده کله‌سبز با اردک ارده‌ای در اندازه بزرگتر ، پرو بال قهوه‌ای تر ، آینه بالی بنفش رنگ و تیزی کمتر نوک بال است و بدن آن در حالت نشسته بیشتر در آب فرو می رود .
از فیلوش ماده با سر و منقار درشت‌تر گردن ضخیم‌تر ، خط سفید در دو طرف آینه بالی و دم کوتاه‌تر و سفید قابل تشخیص است و از " نوک پهن " ماده با اندازه بزرگتر ، منقار خیلی کوچکتر و گردن درازتر بازشناخته می شود .
[تصویر: 220px-Anas_platyrhynchos_male_female_quadrat.jpg]

پرواز کله سبز سریع و با بال‌زدن‌های کم دامنه همراه است و می تواند یکباره از سطح آب به طور عمود برخیزد.
پرنده‌ای است اجتماعی و گله‌های آن در پرواز شکل مشخصی ندارد .
[تصویر: Mallard.jpg]

اردک سرسبز عمدتا در دریاچه‌ها برکه‌ها ، رودخانه‌ها ، تالاب‌ها دیده می شود.

زمستان‌ها در سواحا پناه‌دار دریاها و خورها دیده می شود .

در بین انبوه گیاهان نزدیک آب و گاهی در سوراخ‌های زمین آشیانه می سازد
[تصویر: 220px-Mallard_speculum.jpg]
پراکندگی :

زمستان‌ها زیاد است ، و در سال‌های گذشته به تعداد کم در ایران زاد وولد می کرده است ، اما و در حال حاضر به دلیل شکارهای بی رویه ، نابودی زیستگاه‌ها ، به ندرت در ایران زادوولد می کند .!
حفاظت:
متاسفانه به علت علاقه شکارچیان به شکار سر سبز، هنوز از شکار آن جلوگیری نمی شود و برنامه حفاظتی برای آن در نظر گرفته نشده است.
[تصویر: Mallard.jpg]
منبع پرندگان ایران
Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - foad-bonellis - 2012-01-02 09:07 PM

صالحی جان من فقط خواستم تصویر و اسمشون رو واسه اعضا بذارم . وگرنه خودشون می تونن برن تو سایت پرندگان ایران . کپی پیست هم لزومی نداره .

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2012-01-02 09:12 PM

(2012-01-02 09:07 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
صالحی جان من فقط خواستم تصویر و اسمشون رو واسه اعضا بذارم . وگرنه خودشون می تونن برن تو سایت پرندگان ایران . کپی پیست هم لزومی نداره .

سلامKhansariha (8)

عکس هم مثه مطلب توی اینترنت سرچ کنن حسابی میاره واسشون!

عکس ها هم کپی پیست هستKhansariha (8)

ولی مطالب جامع باشه،ما ها هم چیزای بیشتری یاد میگیریمKhansariha (8)اصلا علم با کپی پیست منتشر میشه ولی اصولی !
به نظر من تمام اطلاعات نوشته بشه بهتره !
از راسته و رده گرفته تا چیزای دیگه با عکسهای زیباKhansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - foad-bonellis - 2012-01-03 11:27 AM

منظور من رو متوجه نشدید .
من میگم اسم این تاپیک عکس و فیلمه . معرفی گونه ها تاپیک مجزا داره . منم نگفتم این عکس ها رو خودم گرفتم استاد Khansariha (8).

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2012-01-03 12:37 PM

فواد جان هیچ ایرادی نداره داداشKhansariha (8) شما زحمت بکش اطلاعاتت رو در مورد گونه ها بذار ضرر که نمی کنیم چیز یاد می گیریم.عکس و فیلم بالاخره باید توضیحات هم داشته باشه حتی اگه تکراری هم بود ایرادی توش نیست همین که زحمت می کشین جای سپاس داره.Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2012-01-03 12:48 PM

اردک

فرمانرو:جانوران
شاخه:طنابداران
رده:پرندگان
راسته:غازسانان
تیره:مرغابی‌سانان

اردک های رو آب چر

خوتکا

نام انگلیسی : Teal
نام فرانسوی : sarcelle d’hiver
نام علمی (لاتین) : Anas Crecca

[تصویر: anas-crecca-40004.jpg]

چطور پیدایش کنیم :

35 سانتی‌متر ؛ از همه اردک‌ها کوچک‌تر است .

پرنده نر با سر بلوطی پررنگ ، نوار پهن چشمی سبز رنگ حاشیه‌دار ، نوار طولی سفید در ناحیه شانه و دو لکه بزرگ نخودی رنگ در طرفین دم تشخیص داده می شود که از دور به صورت اردک ارده‌ای کوچکی که سر تیره‌رنگ دارد بنظر می رسد . هر دوجنس این پرنده دارای آینه بالی سیاه و سبز براق با دو خط بالی هستند ، پرنده ماده لکه‌لکه قهوه‌ای و نخودی است که در سطح شکمی کمرنگ‌تر و خال‌خال می باشد و از ماده خوتکای سفید با آینه بالی سبز روشن و بزرگتر ، و نداشتن طرح مشخص صورت تمیز داده می شود .

پرواز خوتکا خیلی سریع است و به صورت گله‌های انبوه دیده می شود که در ارتفاع کم و غالبا به‌طور نا منظم پرواز می کنند .
[تصویر: Green-winged_Teal.jpg]

زیستگاه :

آبگیرها و جویبارهای نی‌زاری .

زمستان‌ها معمولا در باتلاق‌ها و گاهی در خورها و سواحل دریا دیده می شود .

در علف‌زارها و باتلاق‌ها زادوولد می کند .
[تصویر: 56491.jpg]
پراکندگی :

زمستان‌ها تقریبا زیاد است . در گذشته به تعدا کم در شمال غربی ایران زادوولد می کرده است که در حال حاضر گزارشی مبنی بر زادوولد آن در ایران در دست‌ نیست .!
[تصویر: 20090130-300_0136-600x458.jpg]
[تصویر: Common-Teal_JB.jpg]

منبع سایت گوگل و پرندگان ایرانKhansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - شکارگر - 2012-01-03 01:00 PM

با سلام
چون دیدم بحث دوستان در مورد تیره مرغابیهاست، به نظرم بد نیومد که یه کم علمی تر با این مقوله آشنا بشیم.
صفحاتی رو از کتاب پرندگان اروپا و آسیا براتون اسکن کردم که در همین رابطه است.
تیغ برا شکارچیان با سواد Khansariha (8)
[تصویر: upnki012kdaxry7la6.jpg]
[تصویر: n5lqmn7iadiy8nan0ufb.jpg]
[تصویر: 8yrb80694k8xwmj5y3g.jpg]
[تصویر: xdblo14242s4almf130w.jpg]

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2012-01-03 01:07 PM

آقا بهنام این کتابا رو از کجا می آرین؟؟من پی دی اف چند تاش رو دام ولی اصلش باید قیمت نجومی داشته باشه؟دل ما رو نسوزون گناه داریمKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2012-01-03 01:33 PM

مهدی جان اگه اطلس پرندگان داری بزارKhansariha (8)ما هم کسب فیض کنیمKhansariha (8)

بهنام جان مرسیKhansariha (8)تازه فهمیدم غازی که زدم کانادایی نبودهKhansariha (226)خخخخ
ما از اول عمره شکارچی گریمون تا حالا قو ندیدمKhansariha (8)

خیلی دوست دارم فقط یه بار قوی وحشی را با دوربین ببینم!والا تو باغ وحش پره،خخخخخخخ

بهنام جان شما ننوشتی قوی گنگ در ایران نیست!!یعنی واقعا هستKhansariha (8)اگه هست یه ندا بدید بریم حداقل قو را هم ببینیمKhansariha (8)

کسی تا حالا دیده!