شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران (/showthread.php?tid=752)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - foad-bonellis - 2011-12-20 10:12 AM

(2011-12-20 12:38 AM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش عکس اول یه پنج مرغی میخواداKhansariha (219)
((پنج مرغی)) دیگه چیه ؟
(2011-12-20 08:37 AM)نظري نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آي گفتي فواد جان ...

اين تصاوير كبكها خيلي دلربايي ميكنه. بزار سرجامون بشينيم و آواره كوه و بيابانمان نكن ( شوخي)

ولي اين سري به اميد خدا با AT44 ميرم سراغشان Khansariha (8)

آقا بهروز جان یادته جوونی ها (مثلا" 30 سال پیش Khansariha (226) ) با مگنوم 350 از ساعت 6 صبح تا 4 بعد از ظهر آواره ی کوه می شدیم ؟؟؟؟

ایام جوونی با مگنوم 350 : ((فرررر . . . . بیریک . . . بیریک . . .)) واااااااااااااای اینجا هم یدونه بود ندیدیمش !!!!!!!Khansariha (337)

ولی الان با ساچمه زن : ((فرررر . . . . بیریک . . . بیریک . . .)) . بنگ . . . ندیدی کجا افتاد ؟؟؟ حیف باشه گم شد !!!!!!Khansariha (304)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - shahin - 2011-12-20 03:29 PM

(2011-12-20 10:12 AM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-12-20 12:38 AM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش عکس اول یه پنج مرغی میخواداKhansariha (219)
فشنگ شماره ی 5Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2011-12-20 03:52 PM

اینم یه پرنده خاص ایران بومی مناطق کویری مرکزی تا جنوب شرق.
زاغ بور یا زاغ کویری Podoces pleskei
[تصویر: n00003202_b.jpg]
زاغ بور عکس از بهزاد فراهانچی.
[تصویر: zaghboor_farahanchi.jpg]

روباه شنی یکی از 4 گونه روباه در ایران:
[تصویر: 3bnwplvjupkpojtt2mlm.jpg]

سمور سنگی Martes foina که فراوانی بهتری از گونه سمور جنگلی martes martes داره که اخیرا دوباره در شمال کشور دیده شده.
[تصویر: 1260917779.jpg]
این یکی سمور جنگلیه البته عکس مال ایران نیست.
[تصویر: martes_martes.jpg]

اینم گونه ای که نشان ملی ما بود ولی متاسفانه دیگه در ایران نخواهد غرید
شیر ایرانی Panthera leo persica :
[تصویر: Asiatic_lion_family_group.jpg]
این یک گله از بازماندگان شیرهای ایرانی یا آسیایی در جنگل ساسان گیر هندوستان. امروزه فقط 300 تا از این گربه بزرگ زیبا در همین منطقه باقی مونده و در سرزمین مادریش صفر تا به لطف امثال این عموها:
[تصویر: af518773.jpg]
توله شیر ایرانی اسیر در دام این چند نفر اواخر دوره قاجار.عکس از مرحوم آنتوان سورگین.

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2011-12-21 11:32 AM

سلام دوستانKhansariha (8)
در مورد زاغ بور من امسال کلی مطلب توی مجله ی شکار و طبیعت پاییز خوندم خیلی زیبا نوشته بود.
گونه ای مختص به ایران،

چند تا عکس هم من گرفتم و تقدیم میکنم به ایران ایررایفلKhansariha (8)

[تصویر: DSCN0020.jpg]

[تصویر: DSCN0171.jpg]
[تصویر: DSCN0206.jpg]
[تصویر: DSCN0213.jpg]
[تصویر: DSCN0247.jpg]
[تصویر: RSCN0181.jpg]

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - foad-bonellis - 2011-12-21 07:12 PM

مرسی . عکس هاس زیبایی هستن .
دوربینتون و لنزش چیه ؟ فکر می کنم مخصوص ماکرو گرافی باشه .

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2011-12-21 07:28 PM

(2011-12-21 07:12 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی . عکس هاس زیبایی هستن .
دوربینتون و لنزش چیه ؟ فکر می کنم مخصوص ماکرو گرافی باشه .

سلام فوآد جانKhansariha (8)

یه دوربین معمولی دیجیتال که نه لنزش جدا میشه و نه لنزش تله است و نه واید.

از این دوربین های معمولی 100 تومنی.

البته با حالت کلوزآپ گرفتم.

اگه خدا بخواد و قسمت بشه دوست دارم یه دونه نیکون D7000 بگیرم ولی دانشجویی هم عالمی دارهKhansariha (68)

موفق و پیروزKhansariha (256)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - foad-bonellis - 2011-12-22 12:55 AM

ان شاء االه میگیری و با عکس های زیبات ما رو هم خوشحال می کنی .Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2011-12-22 04:02 PM

سلام مهدی جان،خواهش میکنم دوست عزیزKhansariha (8)

در مورد اطلاعات هم باید بگم که این عکسها در تابستان امسال در حوالی سامان شهرکرد(روستای مارکده) در کنار سرچشمه ی زاینده رود گرفته شده است.

فقط عکس اول در همانروز و در زرد کوه بختیاری شات شده است.

در مورد عکس اول من اطلاعی از نوع و گونه ی ان ندارم ولی هنگامی که این مارمولک به روی تخته سنگ امد از مارمولک های معمولی خیلی بزرگتر بود ما به اینها

بزمجه،بزمک و در بعضی جاها بزدوش میگوییمKhansariha (8)خیلی هم دانا بود بطوریکه به سختی توانستم عکس انرا بگیریم.

و اما خرچنگ هم که گونه ی زمین-ابی ان است و در ایران بوفور یافت میشودKhansariha (214)،جالب است بدانید در فصل صید ماهی، این خرچنگ ها به بهانه ی دراوردن چشم

ماهیهای در تور گرفتار شده ،خود در دام گرفتار میشوند و به سختی هم در میایند و بعضا ماهیگیران دست و پای انها را خورد میکند و سپس انها را از تور جدا میکنندKhansariha (172)البته من خودم سعی میکنم زنده بیارمشون برا پسرمKhansariha (8)خخخخخخخ

در مورد پروانه باید عرض کنم که پروانه ی ان نوعی پروانه ی مهاجر در ان منطقه است و من کمتر این نوع را دیدم ولی شاید از نوع فرچه پا باشدKhansariha (8)

و این سنجاقک ها را هم همه سال فصل تابستان در ان مناطق رها میکنند ،نوعی سم بیولوژیکی هستند برای از بین بردن پشه کوره ها نوعی مبارزه ی بیولوژیکی البته

شب ها که پشه ها زیاد میشوند اینها خبری ازشون نیست ولی گونه ی سبز و گونه ی ابی ان هستند و در ویکیپدیا هم به همین نام یعنی سنجاق سبز و سنجاق ابی

نامگذاری شده.Khansariha (8)ولی انصافا بعد از ازاد کردن این سنجاقک ها در فصل تابستان کلی از پشه های منطقه کاهش یافتند.

و ملخ هم از نوع ملخ سبز است که بومی ان منطقه است و در کنار اب زندگی میکند و از ساقه ی گیاهان رودخانه ای مانند نی ها و لویی ها تغذیه میکندKhansariha (8)

خلاصه بنده ی حقیر را ببخشید ،اطلاعات زیادی نداشتم و در محضر شما اساتید کسب فیض میکنیمKhansariha (8)

موفق و پیروزKhansariha (8)
Khansariha (8)

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Marksman - 2011-12-25 04:50 PM

گور ایرانی Equus hemionus تنها بازمانده راسته اسبسانان و در واقع تنها گونه فردسم حیات وحش ایران:
گور ایرانی در منطقه بهرام گور فارس:
[تصویر: bahram_gour1.jpg]
گور ایرانی ماده و کره اش توران:
[تصویر: 59261.gif]

یوز آسیایی که آخرین پناهگاهش نواحی مرکزی ایران هست:
[تصویر: chee.jpg]
[تصویر: cheetah.jpg]

RE: عكس و فيلم گونه هاي مختلف جانوري ايران - Hunter - 2011-12-25 06:05 PM

مرسی مهدی جانKhansariha (8)

از قدیم میگفتن بهرام که گور میگرفتی همه عمرKhansariha (8)دیدی که چگونه گور بهرام گرفت!

و اکثرا فکر میکنند گور در مصرع دوم یعنی قبر و گور است درحالیکه گور در مصرع دوم همان گورایرانی است،چون بهرام به دنبال گور به کویر رفته و در انجا هلاک شده و چشم فرومیبندد.Khansariha (8)

موفق و پیروزKhansariha (8)