شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2013-08-13 01:15 PM

آقا اشکان بنظر من از فکرش بیا بیرون ، برای مثال تفنگ خودم به عنوان یک نمونه بارز که لولش به بالا کج شده

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - daneshyar - 2013-08-13 02:57 PM

(2013-08-13 11:26 AM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام Khansariha (8)
یه سوال داشتم از حضورتون
اگر لوله اسلحه کج شده باشه (در این مورد خاص به سمت بالا )آیا قابل تعمیر هست ؟ به چه شکل؟ و غیر از نگاه کردن چطور می توان این انحراف لوله را تشخیص داد؟ درواقع یک دیانا 35 کالیبر 4.5 با قنداق سالم و ظاهر خوب هست دست دوم ، در مغازه دوستمه یک نفر میگفت لوله اش رو به بالا انحراف داره اما با چشم هرچی نگاه کردم متوجه نشدم تو فکر خریدش هستم . حالا در مورد تشخیص این عیب و رفع آن راهنمایی می خواستم
پیشاپیش از همه بزرگواران ممنونمKhansariha (8)

به نظر من اون انحراف رو به بالا از کجی لوله نیست.

اگر واشر سه گل تفنگ کمر شکن خراب بشه و یا اون چفت هایی که لوله رو نگه داره تاب ورداره سمت لوله رو به بالا میره. که با تعویض واشر قابل حله و هزینه زیادی نداره.

برای اینکه مطمئن بشد لوله کج نیست تفنگ رو به حالت مسلح قرار بدید و لوله رو روی یه جای صاف بزارید ببینید انحراف داره یا نه.(البته فقط برای اطمینان ظاهری وگرنه باید حتما لوله توی دور دستگاه تراش باشه تا بشه دربارش نظر داد)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2013-08-15 10:38 AM

دوستان تو چند پست بالا تر گفته بودم که اون لوله پیستون کج شده بود و اومدم درستش کنم و .....
رفتم و با ارّه اون قسمت کج رو بریدم و مشکل حل شد و تفنگ مثل سابق کار میکنه ، ممنون از راهنمایی دوستان.
عکس هاش :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - KRALMAGNUM - 2013-08-15 12:55 PM

(2013-08-13 11:26 AM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال داشتم از حضورتون
اگر لوله اسلحه کج شده باشه (در این مورد خاص به سمت بالا )آیا قابل تعمیر هست ؟ به چه شکل؟ و غیر از نگاه کردن چطور می توان این انحراف لوله را تشخیص داد؟ درواقع یک دیانا 35 کالیبر 4.5 با قنداق سالم و ظاهر خوب هست دست دوم ، در مغازه دوستمه یک نفر میگفت لوله اش رو به بالا انحراف داره اما با چشم هرچی نگاه کردم متوجه نشدم تو فکر خریدش هستم . حالا در مورد تشخیص این عیب و رفع آن راهنمایی می خواستم
پیشاپیش از همه بزرگواران ممنونمKhansariha (8)

سلام.دادا این مشکل واسه منم اتفاق افتاده میدونی چیکار کن لوله اسلحه باز کن درجه مگسگ اگه جدا میشه جداش کن. سر لول از جای که مگسگ میفته بچرخون که جای مگسگ بیوفته پایین واز جلوی لول که ساچمه خارج میشه نگاه کن صد در صد متوجه میشی.واسه تعمیرشم هیچ کاری نداره اگه خواستی بهم بگو تا راهنماییت کنم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - اشکان - 2013-08-15 10:58 PM

یک شادو 1000 ماشه فلزی با قیمت مناسب به دستم رسیده که خیلی کارکرده ، زاجش از بین رفته و زنگ زدگی داره که با زاجش ودرست کردنش مشکلی ندارم واما خیلی پرت میزنه جوری که در فاصله حدود 10متر گروپ باز 7سانتیمتری با ساچمه ایرانی مهرداد میده در حالی که با یک شادو 1000 دیگه با همان ساپورت و ساچمه و شرایط کاملا مشابه گروپ این ساچمه 2سانت میشه،Khansariha (226)
خلاصه سوال اینجاست که ایا این پرت زدن غیر از خرابی واشر دلیل دیگه ای هم میتونه داشته باشه ؟ ارزش درست کردن داره ؟ چیز اساسی دیگه ای هم هست که باید بهش دقت کنم ؟
از همه بزرگواران ممنونمKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - BurstFire - 2013-08-15 11:17 PM

سلام. خمیدگی لوله و فنر، خان لوله و تمیزی داخل لوله رو چک کنید. اگه با مگسک تیراندازی میکنی خود مگسک و شکاف درجه رو هم بررسی کن.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - اشکان - 2013-08-16 12:25 PM

در ادامه پست قبلی
شادو ماشه فلزی که سال ساخت را داخل قنداقش زده 31-10-2007 برابر 8 آبان 1386را امروز باز کردم ، یک عکس از واشر خودش که از یک ناحیه خورده شده را میگذارم راهنمایی کنید که دلیل پرت زدنش فقط همین خرابی واشر بوده یا احتمال دیگری هم هست؟
[تصویر: 13766427892.jpg]
این هم یک عکس از مقایسه فنر فابریکش با فنر شادو 1000 ساخت نخجیر آمل ، فنرش رو هم عوض کنم یا نیازی نیست؟گریس نسوز ازین قرمز معمولی ها فقط در دسترس دارم لازمه به فنرش بزنم ؟
[تصویر: 13766427891.jpg]
این هم یک عکس از واشر اصلی و فابریک شادو که از زمان قدیم بوده و حالاباید روی این شادو بگذارم
[تصویر: 13766427893.jpg]
از تمامی عزیزان ممنونمKhansariha (48)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2013-08-16 12:43 PM

اقا اشكان
وقتي تفنگ رو وا كردي يكباره سرويس كامل (overhaul) انجام بده و فنر و واشر و ... كليه كارهايي كه به ذهنت ميرسه بعد با خيال راحت نتيجه بگير
چون خيلي اوقات ناهم اهنگي بين قطعات از نظر عمر مفيد باعث بروز مشكل ميشه و تلرانس ايجاد ميكنه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - سید علی - 2013-08-16 03:02 PM

سلام
فنر فابریکش کارشو کرده تازه تو عکس مشخصه که طاب برداشته
نظرمنو بخوای حالا که بازش کردی کامل سرویسش کن تا خیالت راحت باشهKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - اشکان - 2013-08-16 06:41 PM

داخل سیلندر شادو را که باز کردم فابریکی چرب بود مثل چربی گریس حالا که تمیزش کردم نیاز نیست چرب بشه ؟ اگر نیاز با چه چیز چربش کنم ؟
و دیگر اینکه گریس نسوز را فقط به دوسر فنر بزنم یا جای دیگه های هم نیازه؟ اگر اصلا گریس نزنم غیر از خشک مسلح شدن چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
ممنونم