شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - esijoon - 2013-06-21 03:46 PM

سلام دوستان.....ه سوال...من شنیده بودم ماشه 05 و 06 در هر سلاح با دسته پیستون مخصوص خودشون میاد....

ولی عکس های زیر انگار هر دو دسته پیستون یکیه...طولشون هم یکیه...البته تو عکس اینطور به نظر میاد..

[تصویر: 06-28-11-03-RWS-Diana-34P-breakbarrel-ai...piston.jpg]
[تصویر: 06-16-11-04-RWS-Diana-34P-breakbarrel-ai...piston.jpg]

میشه یکی از اساتید یه توضیح در این مورد بده لطفا

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2013-06-21 08:10 PM

احسان جان
ظاهرش يكي نشون ميده ولي زاويه لبه قفل كننده در شافت پيستون t05 با t06 فرق داره
و با نصب ماشه t06 روي سيستم پيستون t05 مسلح نميشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - morii - 2013-06-21 09:10 PM

نمیدونم سوالم مربوط به این تاپیک میشه یا نه،اگر نه ببخشید منو و راهنمایی کنین،دوستان با ۲۰۰۰ شلیک واشر سر پستون طوریش میشه؟از کجا بفهمیم که یه جایه کار میلنگه؟چندتا کار میکنن معمولا؟البته نه اینکه تا الان ازین کارا نکرده باشم کردم اما نه رو دیانا،دیانا ۳۵باهاش بیش از دوسال کار کردم ۵،۶هزارتا هم شلیک شایدم بیشتر اما بازش نکردم ببینم طوری شده یا نه،راستیتش از دوام قطعات دیاناها خبری ندارم،

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2013-06-21 09:49 PM

(2013-06-21 09:10 PM)morii نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نمیدونم سوالم مربوط به این تاپیک میشه یا نه،اگر نه ببخشید منو و راهنمایی کنین،دوستان با ۲۰۰۰ شلیک واشر سر پستون طوریش میشه؟از کجا بفهمیم که یه جایه کار میلنگه؟چندتا کار میکنن معمولا؟البته نه اینکه تا الان ازین کارا نکرده باشم کردم اما نه رو دیانا،دیانا ۳۵باهاش بیش از دوسال کار کردم ۵،۶هزارتا هم شلیک شایدم بیشتر اما بازش نکردم ببینم طوری شده یا نه،راستیتش از دوام قطعات دیاناها خبری ندارم،
دوست گراميKhansariha (8)
اگر تفنگ شما اشكالي پيدا كرده بايد مطرح بشه تا دقيقتر راهنمايي كرد مثلا دقتش يا قدرتش كم شده
و در صورت عدم اشكال هم با توجه به شليك بالايي كه داشتين ميتونين سرويس كلي براش انجام بدين
و ميتونين تاپيكش رو هم مطالعه بفرمايين دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kenway - 2013-06-24 07:11 PM

سلام من وقتی میخواستم دیانا 470 رو روغن کاری کنم روغن مخصوص خریدم رفتم روغن کاری کنم اول جا های متحرک رو بیشترشو روغن زدم بعد برای اسان شدن کار مسلحش کردم و روی اهرم مسلح کننده روغن ریختم که از زیرش رفت تو قسمت ساچمه گزاری و رفت تو اون سوراخه که به لوله میچسبه بعد گزاشتم صبح رفتم شلیک کنم دیدم صدای تفنگ چند برابر شده و لگد قوی تری هم میزنه و یه عالمه بخار خارج میشه چند تا شلیک کردم صداش داشت اذیت میکرد ولش کردم میخواستم بدونم برای خارج کردن روغن همینجوری شلیک کنم تا اخر خارج شه یا اسلحه رو باز کنم
برای اسلحه چه مشکلی ممکنه به وجود بیاد ؟
نمیدونم این موضوع به این قسمت مربوط میشه یا نه ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2013-06-24 07:20 PM

دوست عزیز
تفنگ رو باز کن روغن داخل سیلندر رو با یک تکه پارچه تمیز کن
وگرنه آسیب جدی به واشر پیستون می رسونه در اصل لبهاش می سوزه
درضمن لول اسلجه هم سرویس کن احتمالا تا الان روغن به لول هم سرایت کرده
هر چه بیشتر شلیک کنی صداش بیشتر میشه و احتمال خراب شدن واشر سر پیستون هست

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kenway - 2013-06-24 08:23 PM

الان خواستم بازش کنم 2 تا پیچ جلو باز شد ولی یدونه کنار ماشه هست که باز نمیشه هر کاری میکنم من در حد 1 قاشق چایخوری ریختم رفت تو نمیشه با بر گردوندن در اوردش؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2013-06-25 11:48 AM

چرا میشه ولی یه بدی داره که باید اسلحه رو مدت طولانی رو به بالا تکیه بدی تا روغنها به انتهای سیلندر یعنی طرف ماشه بیان.این جوری کم کم روغن از اونجا میزنه بیرون و ممکنه نفوذ کنه تو چوب قنداق.
کدوم پیچ رو می گی باز نمی شه؟همونی که روی حافظ ماشه هست؟ عکسش رو بذار ببینم کدوم یکیه؟Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kenway - 2013-06-25 01:31 PM

پیچ باز شد ولی نتونستم پیستون رو باز کنم تا صبح بر عکس گزاشتم در حد یه قطره روغن اومده بود بیرون که گفتم بیخیال این تفنگ در حد 500 تا شلیک داشته اگه واشر چیزیش شد عوض میکنم از کجا میشه فهمید چیزیش شده ؟
کسی واشر سر پیستون سراغ نداره برای این تفنگ اگه موجوده این واشر ها درجه کیفیتی متفاوتی دارن راستی واشر مکاری هم بهش میخوره ؟
و قیمت ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2013-06-25 03:06 PM

دوست عزیز 500 تا که چیزی نیست.اینا واشرشون تا چند هزار تا کار می کنه بعد هم الان واشر اصل دیانا حدود 35 تومن در میاد.مکاری هم بله بهش می خوره.

فکر نکنم در آوردن پیستونش کار سختی باشه.اون قسمت رابط اهرم و پیستون رو باز کردی؟