شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aliroshani - 2013-05-07 11:42 PM

باسلام خدمت دوستان من حدود2سال pcp at44 long دارم 2روزپیش تفگو تا200بارپرکردم امروزدیدم فشارتا150پایین اومده ایراد کجاست لطفا راهنمایی کنید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2013-05-08 01:39 AM

(2013-05-07 01:51 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خدمت اساتید و دوستان سلام
پستی رو تو تایپیک نیازمندیها زده بودم که چون بیشتر به تعمیر سلاح مربوط می شه اینجا با توضیح بیشتری می ذارم :
موضوع : شکستگی رابط اهرم مسلاح کننده دیانا 52
علت : زمستان گذشته تو یه جلسه تیراندازی ، اهرم سلاح توسط دوستانی که به سیستم مسلح کردن 52 آشنایی نداشتن شکست (بعد از کشیدن اهرم و ساچمه گذاری طی چند مرحله فشار به اهرم برای بستن آن بدون استفاده از زبانه کوچک آزادکننده اهرم Khansariha (367) (خودم در محلی دورتر مشغول تیرندازی با ای تی 44 بودم ) بعد از دیدن صحنه جنایت کلی افسردگی گرفتم.Khansariha (290)
توصیه دوستان استفاده از میله استیل بود که طی جستجو یک روزه در گرگان (مرکز استان گلستان) متاسفانه میله استیل سایز 5 پیدا نشد و با مراجعه به تراشکاران مختلف درست کردن قطعه رو منوط به آوردن میله استیل کردن :
عکس از میله و قسمت شکسته شده :
دوستان خواهشمند است یاری فرمایید Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)
Khansariha (8)
دوست عزیزKhansariha (8)
عجله نکن و با خونسردی دنبالش بگردی هست و پیدا میشه اگرهم خواستی درست کنی دنبال میلگرد استیل نباش برو جایی که الکترود جوشکاری میفروشن یه الکترود جوش استیل نمره 5 یا 5.5 بگیر روکش گلی اش رو با خیس کردن و ضربه ملایم بریز بعد یه سنباده نرم بکش طوری که تاب ورنداره ببر پیش تراشکار برات بزنه البته این نوع الکترود کمیاب و گرونه ولی بسیار جنس خوبی داره واگه تراشکارت حرفه ای باشه از فابریک هم محکمتر میشه
Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - arash1324 - 2013-05-08 08:34 AM

(2013-05-07 11:42 PM)aliroshani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان من حدود2سال pcp at44 long دارم 2روزپیش تفگو تا200بارپرکردم امروزدیدم فشارتا150پایین اومده ایراد کجاست لطفا راهنمایی کنید

سلام Khansariha (8)
باتوجه به استفاده 2 سال از تفنگ به احتمال زياد اورينگ هاش خراب شده باشه . كه دوستان AT44 سوار جهت رفع مشكل شما رو راهنمايي خواهند كرد . مشكلي خاصي نيست بعد يه مدت طبيعيه كه اورينگ خراب بشه . ضمنا تاپيك at44 رو يه مطالعه بكن تجربيات خوبي هست كه دوستان نوشتند درخصوص مشكلات و رفع آن هم اشاره شده است .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ln 1 - 2013-05-08 11:43 AM

به جای اهرم مسلح کننده دیانا 52 میشه از میل رزوه استیل که دقیقا به همون سایز در بازار موجوده استفاده کرد . نمونه ای که من استفاده کردم از نظر انعطاف و حالت فنری بودن از مدل فابریک هم بهتره و اینکه اگه قرار به ساخت قطعه باشه نیاز به ایجاد رزوه هم نداره قطعات یک متری در بازار موجوده قیمتش هم مناسبه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Huntsman - 2013-05-08 12:55 PM

من هم برا 54 از میله استیل استفاده کردم
قبل از عید به صورت آماده از یک تراشکار که دستی هم در تعمیر تفنگ بادی داره خریدم 35 تومن . خودشم برام روکش زد , فکر کنم با شلنگ بنزین موتور سیکلت .
به قدری استیل براق و قرص و محکمی بود که به نمونه فابریک ترجیح دادم تا الانم رو 54 خوب بوده باید یه چند باری تفگ رو بدیم دست دوستان و آشنایان ببینیم این میله کوکینگ سربلند میاد بیرون یا نه !

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - unknown - 2013-05-08 08:41 PM

(2013-05-08 08:34 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-05-07 11:42 PM)aliroshani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام Khansariha (8)
باتوجه به استفاده 2 سال از تفنگ به احتمال زياد اورينگ هاش خراب شده باشه . كه دوستان AT44 سوار جهت رفع مشكل شما رو راهنمايي خواهند كرد . مشكلي خاصي نيست بعد يه مدت طبيعيه كه اورينگ خراب بشه . ضمنا تاپيك at44 رو يه مطالعه بكن تجربيات خوبي هست كه دوستان نوشتند درخصوص مشكلات و رفع آن هم اشاره شده است .
سلام
من هم همین مشکل رو با بلاک لئوپارد دارم. همین جا قبلا سوال کردم. یکی از دوستن توصیه کرد با کف و آب صابون پی به محل نشتی ببرم. این کار رو کردم ولی چیزی معلوم نشد. در ضمن در پوش محل اتصال رابط شارژ کمی شل شده بود که سفت کردم البته نمی دونم ارتباطی داره با نشت یا نه ولی به نظرم بعد اون کمی بهتر شد. ار کجا بفهمم نشتی از کجاست؟ ممکنه از همون مخل اتصال باشه؟ اورینگ هاش کجا پیدا می شه؟ اگه نتونستم درستش کنم جایی رو می شناسد که منصف و ماهر باشه برای تعمیر؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2013-05-09 08:27 AM

اول تانك (مخزن)رو از تفنگ جدا كنيد
شارژ كنيد بزاريد يك مدت بگذره ببينيد (((بدون اينكه نصب كنيد))) روي تفنگ باز هم شارژ خالي مي كنه ؟؟
اگر خالي كرد نشتي مي تونه از دوجا باشه
1)اورينگ سر سوزن والو
2)اورينگ پشت گيج جايي كه شما كوپل شارژ رو نصب مي كني
كه احتمال دو بيشتره Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - unknown - 2013-05-09 01:05 PM

ممنون از راهنماییتون اما با توجه به اینکه بلاک لئوپارد دو مخزنه هست به نظزتوون امکان اینکار هست؟ تا حالا تفتگ رو باز نکردن ئلی فکر کنم با لوله مسی مخزن جلو لوله با مخزن داخل قنداق مرتبط باشه. روش باز کردنش چطوره؟ حتما باید کامل تخلیه بشه؟ اگه ایراد از واشر و اورینگ بود از کجا بگیرم؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - amiremadi - 2013-05-09 01:45 PM

در اکثر پی سی پی ها قبل از باز کردن مخزن و یا والو و یا مانومتر حتما میبایست مخزن دشارژ و تخلیه شود.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2013-05-09 04:14 PM

ببينيد من يك مدل مانستر دو مخزنه باز كردم
فكر مي كنم مال شركت اوانيكس بود
اول مخزن جلو رو راحت باز كردم و بعد قنداق و بعد مخزن عقب كه در قنداق كار گذاشته شده بود
دشارژ شدن تفنگ هم از اورينگ ها نبود از قسمت برنجي بود كه
دو تا مخزن رو به هم وصل مي كرد !!!
اورينگ هم مي تونيد از اورينگ فروشي در شهرتون تهيه كنيد
اگر اورينگ وايتون خواستين مي توانيد از بچه هاي اصفهان يا تهران
كمك بگيريد
البته دقت داشته باشيد هم قطر بيروني اورينگ بايد گرفته بشه
هم قطر داخل هم اندازه داخل اورينگ هم اندازه بيرون اورينگ
من اندازه داخل و بيرون رو گرفتم دادم به دوست عزيزم قبول زحمت كرد
اما وقتي به دستم رسيد چون قطر بيروني اورينگ كم بود باز هوا رد مي كرد Khansariha (226)