شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masih.hunter - 2013-04-10 12:37 PM

(2013-03-09 04:25 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعد از گذشت 3،4 ماه بالاخره یه سلاح کمر شکنی که باید تعمیر میشد دستم رسید.Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
دیشب عموم با پسر عموم امدن خانمان و یه کاری داشتن و یه سلاح زنگ زده و پوکیده را اوردن،که قرار بود 3،4 ماه پیش و خیلی قبل از نمایشگاه شکار به من بروسونن تا تعمیرش کنم.(پسرعموم 4،5 سال از من کوچیک تره و یکم از این بچه جو گیر ها است برای همین عموم نگران بود که براش اسلحه بخره و این را هم داییش بهش داده)
حالا امیدوارم تا عید درست بشه و پسرعموم بتوانه برای تعطیلات استفاده کنه.Khansariha (226)
اول انتضار داشتم یه 62 چینی کالیبر 5.5 ببینم(باتوجه به توضیحاتی که شنیده بودم)اما برعکس دیدم یه سلاح بی نام نشان 4.5 هست که به شدت زنگ زده و قرار شد سلاح پیش من باشه تا درستش کنم.
اما از اساتید یه خواهشی دارم.(اونایی که از زمان سلاح های بدون خان با اسلحه اشنایی داشتن Khansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266))
اونم اینه که من تا الان همچین سلاحی ندیده بودم،خیلی عجیب قریب هست،کمکم کنید بفهمم چه سلاحیه.Khansariha (8)
1-لوله 34سانتی داره.و طول سیلندرش 25 سانت هست.(خط کش 30 سانتی هست،و برای لک های سرامیک هم عضر خواهی میکنم چون اغلب اتاقم را با کارگاه اشتباه میگیرم خخخخ)
[تصویر: 13628330643.jpg]
2-وزن قسمت فلزی 1.5 کیلو هست.
3-سیستم ماشه عجیبی داره،و فکر کنم پیچ تنظیم ماشه هم داشته.
[تصویر: 13628330642.jpg]
[تصویر: 13628330644.jpg]
4-کیفیت قطعات خیلی خیلی بالاست.(جوری که میتوانم بگم حتی از دیانا های الان هم بالا تره)
[تصویر: 13628330655.jpg]
[تصویر: 13628330641.jpg]
5-با این که خیلی خیلی زنگ زده و توش پر از اشغال هست اما بازم رنگ زاجش معلومه و با یکم رغن زدن به بدنه در جا سیاهی دیده میشه.
6-که خیلی خیلی برام عجیب بود اینه که سلاح خان نداره.
منم اولش تعجب کردم،وقتی نور انداختم برای چک کردن خان ها دیدم نوری رد نمیشه و بعدش زنگ های توی لوله را یه مقدار بیرن کشیدم و دیدم سلاح فاقد خان هست.
و نوشته روی کپش این هست.(iiuue in Hung(y)ui g(y
اون دو حرف را هم نمیدانم g هست یا y
دراخر ببخشید زیاد عکاسیم خوب نیست و دوربین گوشی هم هست،و البته الان خیلی از زنگ زدگی هاش توی عکس معلوم نیست و خیلی را هم ردیفش کردم.
همه چیزش کار میکنه فقط یه تمیز کاری میخواهد و بعضی از قطعاتیش که نیست جایگزین بشه.
Khansariha (8)

محراب جان این تفنک که دست شما رسیده گوهر هستش از ستون درجه و مدل گپ و احرمش دقیقا" مشیه تشخیص داد من 15 سال یکی از اینها داشتم عالیه حرف نداره. از عکسهاش مشخصه که سالمه فقط یکم زنگ زدگی داره که اونهم میشه برطرف کرد دستکاری هم نشده اسلحه خوبیه به شرطی که خانش اوکی باشه ارزش تعمیر داره منهم یکم خرتو پرتهاشو دارم باید سر به صندقچه وسایل قدیمیم بزنم کمکی خواستی من در خدمتم .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mohsen1982 - 2013-04-10 10:00 PM

شاید این جمله باشه made in hong kong =(iiuue in Hung(y)ui g(y
گوهر = وmade in gdr -gowher

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2013-04-11 11:41 AM

(2013-04-10 10:00 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فکر نمی کنم.اون Hung که مشخصا اول کلمه Hungary یعنی مجارستان هست.صد در صد همون Made in Hungary هست که در اثر جبر زمانه و مکانه!!! و زنگ زدگی به این روز دراومده.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2013-04-11 02:49 PM

(2013-04-10 12:37 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب جان این تفنک که دست شما رسیده گوهر هستش از ستون درجه و مدل گپ و احرمش دقیقا" مشیه تشخیص داد من 15 سال یکی از اینها داشتم عالیه حرف نداره. از عکسهاش مشخصه که سالمه فقط یکم زنگ زدگی داره که اونهم میشه برطرف کرد دستکاری هم نشده اسلحه خوبیه به شرطی که خانش اوکی باشه ارزش تعمیر داره منهم یکم خرتو پرتهاشو دارم باید سر به صندقچه وسایل قدیمیم بزنم کمکی خواستی من در خدمتم .
سلام اقا مسیح
بله از همون لحظه اول که گرفتمش متوجه کیفیتش شدم،چون نه واشر سر لوله و نه کپش خراب نشده بود و بعد از این که بازش کردم و کیفیت پیستون و قطعاتش را دیدم متوجه موضوع شدم که چقدر با کیفیت هست.
اول که توی لولش را دیدم فکر کردم خان نداره ولی بعد از تمیز کاریی متوجه شدم خان داره و اونم چه خانکشی،فقط اولش لولش مثل لوله اب گرم جرم گرفته بود.
باید براش ماشه و مگسک درست کرد(یا تقییراتی روی نمونه های موجود در بازار داد)و یه فکری براش دارم که از قنداق 62(نخجیرامل)براش استفاده کنم و الان هم یکم زنگ هاش را بردم و باید دوباره کارش را شروع کنم(الان بی3 قدیمی خودم را باز کردم برای زاج کاری و تعویض قطعات)
بازم متشکر شما به همه اعضا سایت و جامعه تیرانداز لطف دارینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-04-11 11:41 AM)Marksmann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-10 10:00 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فکر نمی کنم.اون Hung که مشخصا اول کلمه Hungary یعنی مجارستان هست.صد در صد همون Made in Hungary هست که در اثر جبر زمانه و مکانه!!! و زنگ زدگی به این روز دراومده.
سلام اقا مهدی
بله همون Hungaryهست بعد از این که بهتر تمیز شد و معنی کلمه Hungary را متوجه شدم(مجارستان)100%به یقین رسیدم که ساخت مجارستان هست.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

یه سوال دیگه هم داشتم که خارج از موضوع بالایی هست.
امروز رفتم واشر سه گل و واشر سرپیستون و فنر برای بی3 گرفتم که بازش کردم اینا را که خراب شده عوض کنم و زاج کاریش کنم(اول اشتباه زاج کاری کردم و زیر کار را خوب پاک نکردم و باید دوباره کار کنم)و بعدش روش دوربین را ببندم.ولی واشر سرپیستون یکم کوچک هست و با فشار داخل پیستون نمیره و راحت توش حرکت داره که باعث شده کمپرس هوا نداشته باشه،حالا میخواهم بدانم چی کار کنم؟باید واشر را ببرم عوش کنم و یا راهی داره(به خاطر این که معلوم نیست کی دوباره بتوانم برم فردوسی دارم میپرسم که اگه راه حلی داره انجام بدم)
حالا فردا فردوسی باز هست یا نه را نمیدانم(اون ته کوچه بلژیک)؟؟؟اگه باز باشه میتوانم فردا برم و گرنه حداقل یک هفته به تاخیر میفتهKhansariha (226)
متشکر
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - daneshyar - 2013-04-11 08:43 PM

(2013-04-11 02:49 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-10 12:37 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[/quote]

امروز رفتم واشر سه گل و واشر سرپیستون و فنر برای بی3 گرفتم که بازش کردم اینا را که خراب شده عوض کنم و زاج کاریش کنم(اول اشتباه زاج کاری کردم و زیر کار را خوب پاک نکردم و باید دوباره کار کنم)و بعدش روش دوربین را ببندم.ولی واشر سرپیستون یکم کوچک هست و با فشار داخل پیستون نمیره و راحت توش حرکت داره که باعث شده کمپرس هوا نداشته باشه،حالا میخواهم بدانم چی کار کنم؟باید واشر را ببرم عوش کنم و یا راهی داره(به خاطر این که معلوم نیست کی دوباره بتوانم برم فردوسی دارم میپرسم که اگه راه حلی داره انجام بدم)
حالا فردا فردوسی باز هست یا نه را نمیدانم(اون ته کوچه بلژیک)؟؟؟اگه باز باشه میتوانم فردا برم و گرنه حداقل یک هفته به تاخیر میفتهKhansariha (226)
متشکر
[/quote]
سلام نه راه خاصی نداری باید واشر رو بکشی تا کش بیاد.Khansariha (219)
ولی جدای از شوخی مگه چه واشری گرفتی من معمولا از چرمیها استفاده میکنم و روش کلی روغن میریزم.
فکر کنم واشرت پلاستیکی هست درسته؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2013-04-11 08:50 PM

(2013-04-11 08:43 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-11 02:49 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متشکر
ولی جدای از شوخی مگه چه واشری گرفتی من معمولا از چرمیها استفاده میکنم و روش کلی روغن میریزم.

بله واشر پلاستیکی هست،اتفاقا اون جا پیستون های دیگه از بی3 دیدم که واشر چرمی میخورد ولی مال من واشر پلاستیکی میخوره(واشرش مثل دیانا هست)
حالا جدا بکشمش و یا ببرم عوض کنم؟(وقتی خواستم جا بزنم یکم کوچک بود و سخت روی پیستون سوار شد،ولی الان دیدم گشاد کرده،یعنی بالاش هم اگه بگشمش اون سرش که باید هوا را کمپرس کنه بزرگ میشه!!!Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226))
متشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - daneshyar - 2013-04-11 10:30 PM

(2013-04-11 08:50 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-11 08:43 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متشکر

بله واشر پلاستیکی هست،اتفاقا اون جا پیستون های دیگه از بی3 دیدم که واشر چرمی میخورد ولی مال من واشر پلاستیکی میخوره(واشرش مثل دیانا هست)
حالا جدا بکشمش و یا ببرم عوض کنم؟(وقتی خواستم جا بزنم یکم کوچک بود و سخت روی پیستون سوار شد،ولی الان دیدم گشاد کرده،یعنی بالاش هم اگه بگشمش اون سرش که باید هوا را کمپرس کنه بزرگ میشه!!!Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226))
اگه واقعا کش میاد که بکشش.
حداقل کارت رو برای این مدتی که نمیتونی بری فردوسی حل میکنه.
ولی خیلی عجیبه که واشر چرمی نمیخوره اگه تونستی یه عکس بزار.
ولی باید این واشر رو عوض کنی.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2013-04-11 10:37 PM

(2013-04-11 10:30 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-11 08:50 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه واقعا کش میاد که بکشش.
حداقل کارت رو برای این مدتی که نمیتونی بری فردوسی حل میکنه.
ولی خیلی عجیبه که واشر چرمی نمیخوره اگه تونستی یه عکس بزار.
ولی باید این واشر رو عوض کنی.

سلام
نه الان دیدم،برگشته سر جاش.
قیمتی هم نداشت(دوتا واشر 1تومن)
باید شنبه برم هم واشر را عوض کنم و هم بدم دوباره برام فنر را کوچک کنه(یه فنر داشت گفت جنسش خوبه و برام اون را کوچک کرد و حالا دوباره باید کوچک کنه)دیگه وقتی کار اسلحه لنگه ادم باید بره،و نمیشه نره.Khansariha (226)
چشم عکس را هم میزارم.
Khansariha (8)
وسایل را از اون مغازه که ته کوچه بلژیک هست خریدم(خودشون هم تولید میکنند)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2013-05-07 01:51 PM

خدمت اساتید و دوستان سلام
پستی رو تو تایپیک نیازمندیها زده بودم که چون بیشتر به تعمیر سلاح مربوط می شه اینجا با توضیح بیشتری می ذارم :
موضوع : شکستگی رابط اهرم مسلاح کننده دیانا 52
علت : زمستان گذشته تو یه جلسه تیراندازی ، اهرم سلاح توسط دوستانی که به سیستم مسلح کردن 52 آشنایی نداشتن شکست (بعد از کشیدن اهرم و ساچمه گذاری طی چند مرحله فشار به اهرم برای بستن آن بدون استفاده از زبانه کوچک آزادکننده اهرم Khansariha (367) (خودم در محلی دورتر مشغول تیرندازی با ای تی 44 بودم ) بعد از دیدن صحنه جنایت کلی افسردگی گرفتم.Khansariha (290)
توصیه دوستان استفاده از میله استیل بود که طی جستجو یک روزه در گرگان (مرکز استان گلستان) متاسفانه میله استیل سایز 5 پیدا نشد و با مراجعه به تراشکاران مختلف درست کردن قطعه رو منوط به آوردن میله استیل کردن :
عکس از میله و قسمت شکسته شده :
[تصویر: 2011_04_27_14_38_34.jpg]
[تصویر: 2011_04_27_14_38_46.jpg]
دوستان خواهشمند است یاری فرمایید Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2013-05-07 03:16 PM

صلاح الدین جان چرا قطعه اصلی رو نمی گیری؟ فکر کنم یدکش باشه تو بازار.یادمه آقالو داشت.Khansariha (8)