شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2013-03-09 05:02 PM

(2013-03-09 04:49 PM)Marksmann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام محراب جان
راستش در مورد خانش چیزی نمی دونم شاید ایرسافت بوده! مطمئن نیستم... شکل کپ و اهرمش به یه مدل کمیاب دیگه به اسم "تلی" هم شبیهه.اونم ساخت مجارستانه.در مورد مجار بودنش شک ندارم.Khansariha (8)

سلام اقا مهدیKhansariha (8)
متشکر،سعی میکنم تا شب عکس های بهتری بزارم و بعد از این که ته توی سلاح را در اوردم شما را در جریان میزارم.
خوب باز جای شکر داره،اگه از محصولات ترک بود تاحالا یه 10،20 باری پوسیده شده بود خخخخخخخ
این تلی ها که گفتین،چه جوری بودن؟خوب از اب درامدن یا نه؟
اگه کاری پیش نیاد تا شب از لحاظ مسائل فنی ردیفش میکنم.(اولی که اوردم توی خانه،به شوخی گفتم اسلحه استینی هست و توی استین میزاشتنش خخخخخخ)
بازم متشکر از راهنماییKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2013-03-09 05:21 PM

محراب جان چون دوست دارم میگم این چیزی که من تو عکس دیدم ارزش نداره براش وقت بزاری.چون دیگه چیزی ازش نمونده اگر زمانی هم خان داشته اکسید شده و از بین رفته.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2013-03-09 05:47 PM

محراب جان این اگه بازسازی هم بشه چیزی ازش در نمی آد.خیلی فرسوده هست.توی لوله اش یه کم روغن ترمز بریز بذار یه ساعت بمونه بعد تمیزش کن.این جوری معلوم میشه یه روزگاری خان هم داشته یا نه!!به احتمال زیاد نظر رضا جان درسته و خانش از بین رفته.Khansariha (8)
حالا ببینم ماشه و فنر و این حرفا داره؟Khansariha (399)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2013-03-10 01:07 AM

متشکر از اقا دکتر و اقا رضاKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
راستش اگه سلاح مال خودم بود،شاید اصلا بازسازیش نمیکردم و برای این که بیکار نباشم بهش دست میزدم،ولی وقتی مال خودم نیست و دادن براشون درست کنم دیگه نمیتوانم بزارمش کنار(هرچند خودم هم خوب میدانم این سلاحی نیست که به درد بخوره).Khansariha (226)
متاسفانه بعد از این که اخرین ارسالم را انجام دادم مجبور شدم برم بیرون و ساعت 10 برگشتم و عملا نشد بقیه کار هاش را انجام بدم.
ولی لوله را کاملا تا همین الان تمیز کردیم(با پدرم)و بعد از این که وسایل را جمع کردم امدم سایت.
جالب بود اول که نزدیک 3،4 گرم فقط اکسید اهن از توی لوله در امد و بعدش تازه خان هاش معلوم شد و کشف کردم خان هم داره خخخخخخ
با این که یه میله فولادی را شبیه مته کردیم(تا به اندازه طول لوله بشه)و با اون دریل کاری کردیم و سر ناصافی هم داشت ولی خانکشی سلاح هیچ اسیبی ندید.و الان با لوله تمیز شده و مقادیر زیادی روغن که به همه جاهای زنگ زدش زدم تا طی چند روز اینده بازش کنم گذاشتمش کنار.
سلاح کپش سالمه،فنر و پیستون داره و همچنین ماشه و اهرم هاش هم سالمه(به غیر از چفت لوله که گیر کرده خخخخ)،ولی مگسک نداره و خود ماشه(سیستم ماشش سالمه ولی خود ماشه را نداره)را هم باید براش تهیه بشه،حتی مسلحش هم میکنم ولی ماشه نداره.
اما به غیر از لحاظ فنی ظاهرش یه دست زاج میخواهد(زنگ زدگی ها همه روش چسبیده و مال خودش نیست)و یه قنداق(که قنداقش را میدم خود طرف انجام بده)
دراخر امیدوارم این کارم باعث بشه صاحب این اسلحه در اینده خودش از حرفه ای های این رشته بشه و یک نفر را هم من به طور مستقیم وارد این رشته کرده باشم(در اصل بیشتر میخواهم یه جوری اون طرف را هل بدم به سمت سلاح)Khansariha (8)
حتی اگه این سلاح مال خودم بود و درستش میکردم بازم به کارم نمیامد چون یه بی 3 4.5 اصل دارم(از اون اچ توی لوزی ها)و برای سلاح قوی تر هم 54 هست.(البته خودم بیشتر این کار را میزارم برای کسب تجربه و بیکار نبودن)
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2013-03-10 12:38 PM

محراب جان حالا که تصمیم گرفتی انجامش بدی یه روغن دبلیو دی 40 اصل بگیر و بذار یه کم روی همه جاش بمونه تا زنگ و زاج کهنه رو کامل پاک کنه.بعدا دوباره می تونی زاجکاریش کنی.داخلش هم احتمالا چند تا تعویض لازم داره.باید ببنی چه فنری بهش می خوره و واشرش چیه.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - kmiz - 2013-04-01 09:55 AM

با سلام وتبریک سال نو خدمت دوستان عزیز
امسال عید در حین تیراندازی با تفنگ رین استورم 2 در یک لحظه متوجه شدم ماشه سفت شده مانند اینکه چیزی پشت آن گیر کرده باشد پس از شلیک ماشه درست به جای اول برنگشت و در موقعیت تقریبا عقب مانده بنابراین اسلحه به ضامن نمیرود و ضامن به ماشه گیر میکند. الان اسلحه به صورت عادی پر میشود و (بدون در نظر گرفتن موقعیت نادرست ماشه) با فشار کمی روی ماشه شلیک صحیح هم میکند و به نظر نمی آید برای مکانیسم تفنگ مشکلی ایجاد شده باشد اما احتمالا یک جسم خارجی( شاید یک ساچمه که بصورت نابجا داخل مکانیسم تفنگ وارد شده) مانع برگشت ماشه به حالت اولیه میگردد. با دستکاری پیچهای تنظیم ماشه هم نتیجه ای عاید نشد. ممکن است دوستان مرا راهنمایی کنند که با توجه به عدم دسترسی به تعمیرکار تفنگ در محل زندگی آیا میتوانم خودم آنرا باز و تعمیر کنم؟ آیا با باز کردن مکانیزم ماشه از زیر تفنگ دسترسی به محل مورد نظر فراهم میگردد؟ و مهمتر از همه اینکه برای همچین تعمیری آیا لازم است سیلندر هوای تفنگ ابتدا کاملا تخلیه شود؟ و اگر لازم است چگونه این کار را انجام دهم؟ با توجه به اینکه در دفترچه تفنگ تاکید شده فشار سیلندر هیچوقت نباید زیر 50 بار بیاید. اگر دوستان و اساتید مرا راهنمایی کنند بسیار ممنون میشوم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2013-04-10 07:54 AM

سلام به دوستان و اساتيد محترم
من يك 350 كه ايراد ضامن لوله داشت ، باز كردم. (اسم اصلي اين قطعه را نميدونستم !!! )
ايراد اون هم خرده شدن اين قطعه بود كه باعث مي شد لوله خوب بسته نشه و لوله لقي زيادي داشته باشه.
از دوستان هم كه پرسيدم همگي از اين ايراد تعجب كردن چون به ندرت پيش مياد.
به هرحال با فروشگاه آقالو تماس گرفتم و ايشان گفتن كه اين قطعه موجود نيست و گير نمياد.
به همين دليل به فكر ساخت اين ضامن افتادم.
ولي مشكل من تازه شروع شد چون نتونستم اصلا" در بيارمش.!!!
حالا از اساتيد مي خوام راهنمايي كنن كه ميشه اين ضامنو تعويض كرد ؟
اگه بدم تراشكاري بايد از چه نوع فلزي برام بتراشه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2013-04-10 08:34 AM

[تصویر: 13655701571.png]
من دیروز این تفنگ رو دیدم منظور اقا کمالزارع قطعه شماره 18 در عکس بالا هستش.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2013-04-10 08:54 AM

اگه يادم باشه يه پيچ داشت كف ته بنده تفنگ
دقيقا زير همون زبانه وقتي بازش مي كردم زبانه با فنرش مي زد بيرون

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2013-04-10 09:10 AM

اون پيچو بازكردم ولي به نظر مياد ربطي به ضامن نداره.
پشت اين ضامن فنر هم نداره (مثل چينيها) و ثابت هستش.
در عكسي كه آقا رضا قرار دادن به خوبي مشخصه.