شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2013-01-05 03:45 PM

(2013-01-04 05:47 PM)shomalirika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چطور باید بچرخونم؟
با زور که فکر کنم بشکنه!!!
شادو1000 هست!!
دوست عزیز الان من متوجه نشدم شما مگسک رو چرخوندی یا نه؟
نیازی به زور بیهوده نیست.
مگسک یا بهتر بگم مازل شادو برای حرکت کردنش باید کمی حرارت با سشوار بهش بدی بعد هم حرکت می کنه هم از سر لوله در میاد. ولی اگه وارد نیستی دستکاریش نکن.ببر پیش یه آدم وارد تنظیمش کنه.
همونطور که گفتم ممکنه خود لوله یا فقط خروجی سر لوله ایراد داشته باشه.Khansariha (226)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shomalirika - 2013-01-05 05:23 PM

اقا خلاص شدم.
امروز دوربین اقا سید امیر حسین که ازش خریدم به دستم رسید.

خیالتون رو با دوربین 30 تومنی هم که شده راحت کنید. مگسک خیلی خطا داره.

البته نا گفته نمونه از 7 سالگی تا الان 90% بدون دوربین بودیما...!!!

این مگسک شادو هم خیلی اذیتم کرد. بعد کلی شلیک نتونستم خال کنم

ضمنا دوستان همیشه از یه تیر خاص برا تنظیم استفاده کنید.

اقا مهدی بازم ممنونم ازت.Khansariha (219)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezajf - 2013-01-05 06:01 PM

مباركت باشه پسر شمالي

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - unknown - 2013-01-11 10:54 AM

یک تفنگ اوانیکس هست که این اواخر نشتی پیدا کرده. در طی دو روز بدون شلیک فشارش از نزدیک 200 بار به 110 بار کاهش یافته. دوستان فکر می کنند ایراد از کجاست؟ اورینگ و واشر باید عوض بشه؟ ممکنه پیچی شل شده باشه؟ چطوری باید تعمیر بشه؟ از راهنمایی های دوستان پیشاپیش متشکرم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2013-01-11 12:36 PM

برای پیدا کردن نشتی هوا
اول یه مقدار آب و مایع ظرفشویی میریزم تو لیوان
(جوری که کف درست نشه ) اول آب بعد مایع ظرفشویی
یه مقدار هوا وارد مخزن می کنم مثلا همون 200بار
بعد مایع رو با سرنگ و سوزنش روی اورینگ ها و جاهایی که احتمال می دیم هوا رد کنه
می ریزم سریع خودش رو نشون میده (حباب می زنه)
بعد از کارم با کهنه خوب خشکش می کنم و یه دست پارافین مایع به اون قسمت ها می زنم Khansariha (8)
پارافین مایع هم از داروخانه ها میشه تهیه کرد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - unknown - 2013-01-11 02:13 PM

ممنون از راهنماییتون دوست عزیز. اما پارافین جلو نشتی رو می گیره؟ نیاز به تعویض اورینگ و ... نیست؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2013-01-11 05:16 PM

اخوی
اول نشتی رو پیدا می کنی
مثلا میگیم از اورینگ هست
اورینگ فرسوده رو با اورینگ فشار قوی و خوب تعویض می کنی
بعد یک دست پارافین بزن به قسمت هایی که با آب در تماس بوده
که جلوگیری کنه از اکسید شدن فلز و یا شوره زدن زاج اسلحه
زاج هم براق میشه Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ghaplan - 2013-01-19 01:06 PM

با سلام خدمت همگي دوستان
در اي تي 44از مسیر سر کپسول تا سر لوله 6 اورینگ براي جلوگيري از نشتي وجود داره (2 تا دور لوله، یکی تو خزانه لوله ، یکی زیر سوراخ ورودی هوا به لوله و 2 تا هم سر کپسول ) .
عزيزاني كه اين اورينگ ها رو عوض كردن ممكنه سايز اين اونهارو بفرمايند. البته شنيدم سايز دقيق بعضي از اورينگ ها توي بازار بسختي پيدا ميشه و بايد اندازه هاي ديگه رو تهيه كرد. لطفا راهنمايي كنيدKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - HirkanFighter - 2013-02-01 02:11 PM

سلام یه تفنگ چینی کمر شکن دارم که مسلح نمیشه، یعنی وقتی لوله رو میشکنی و تا آخر میاری پایین گیر نمیکنه و دوباره میاد بالا اسلحه مسلح نمیشه. به نظرتون مشکل از چیه؟ راه حلی براش سراغ دارین؟Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - daneshyar - 2013-02-01 02:15 PM

(2013-02-01 02:11 PM)HirkanFighter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام یه تفنگ چینی کمر شکن دارم که مسلح نمیشه، یعنی وقتی لوله رو میشکنی و تا آخر میاری پایین گیر نمیکنه و دوباره میاد بالا اسلحه مسلح نمیشه. به نظرتون مشکل از چیه؟ راه حلی براش سراغ دارین؟Khansariha (8)Khansariha (8)
تفنگ رو باز کن اون انتها یه قلاب هست که میره تو ماشه گیر میکنه.
ببین شکسته یا در رفته .