شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-12-25 08:18 PM

alborzshop یک دیانا 25 رو به طور کامل بازسازی کرده از رنگ قنداق بگیر تا زاج کاری ،فنر و واشر پیستون میتونی ازش کمک بگیری.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shomalirika - 2012-12-25 09:31 PM

[/quote]
یک اشکال عمده در محصولات گامو همین انحراف مگسک به چپ یا راست هست مشکلی نیست به گفته های اقا مهدی عمل بکن درست میشه من تو عکس که گذاشتی مقداری انحراف مازل رو تشخیص میدم اگر خطای دید من نباشه.مازل رو به سمت چپ خودت چند درجه بچرخون.
[/quote]

ممنون اقا رضا. من الان که شما گفتین با یه نخ مثل شاقول از بالا تا نوک مازل رو چک کردم تو یک راستا هستن....

دوستان من گیج شدم...
چی پی اسم قاطی کردKhansariha (290)Khansariha (290)
اگه غلطک نشونه رو سمت چپ ببرم راست هدف رو میزنه یا چپش...
؟
من هر دو طرف بردم باز راست زد!!!!

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - karegarm - 2012-12-26 12:36 PM

(2012-12-25 02:05 PM)shomalirika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ....

اقا مهدی.. اق مسیح... اساتید... چیزی به ذهنتون نمیرسه؟

دوست عزیز من هم همین مشکل رو داشتم
شما به جایه اینکه شکاف درجه رو به چپ یا راست ببری مگسک رو به چپ یا راست ببر و با هربار یک نقطه رو بگیر و چند تیر بزن مشخص میشه که به کدوم طرف باید ببریش!
در صورت امکان با پرو مگنوم و یا یک تیر با کیفیت تر این کار رو انجام بدید!
یا حق

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2012-12-26 02:11 PM

یک اشکال عمده در محصولات گامو همین انحراف مگسک به چپ یا راست هست مشکلی نیست به گفته های اقا مهدی عمل بکن درست میشه من تو عکس که گذاشتی مقداری انحراف مازل رو تشخیص میدم اگر خطای دید من نباشه.مازل رو به سمت چپ خودت چند درجه بچرخون.
[/quote]

ممنون اقا رضا. من الان که شما گفتین با یه نخ مثل شاقول از بالا تا نوک مازل رو چک کردم تو یک راستا هستن....

دوستان من گیج شدم...
چی پی اسم قاطی کردKhansariha (290)Khansariha (290)
اگه غلطک نشونه رو سمت چپ ببرم راست هدف رو میزنه یا چپش...
؟
من هر دو طرف بردم باز راست زد!!!!
[/quote]

والله این مورد دیگه کمی غیر طبیعی هست!!
ممکنه ایراد از سر لوله باشه یا خود خروجی مازل . به هر حال الان دیگه ندیده نمی تونم بگم.با نخ که خیلی دقیق در نمی آد.
من هنوزم به انحراف مگسک بیشتر مشکوکم.ولی به هر حال قبل از هر چیز با پرو مگنوم یا ساچمه بهتر بزن تا ببینیم نتیجه چی میشه.اگه اینجا بودی برات درستش می کردم.Khansariha (226)
فکر کنم در حد میلی متر مگسک به سمت چپ انحراف داره.همین در حد میلی متر هر چی فاصله شلیک بیشتر بشه بیشتر خطا ایجاد می کنه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - severus snape - 2012-12-26 03:42 PM

(2012-12-25 02:05 PM)shomalirika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ....

اقا مهدی.. اق مسیح... اساتید... چیزی به ذهنتون نمیرسه؟

راحت یه دوربین ببند روش مگزک چیز جالبی نیست

سه حالت ممکنه،
حالت اول، لوله کج باشه که در این صورت میبری میدی تراشکار برات صافش کنه یک نکته مهم در صورتی که از دستگاه تاب گیرگردون استفاده کنه نباید در جهت خلاف حرکت خان ها این کارو بکنه که لوه رو باید بندازیش دور، برای تست کج بودن لوله چند راه داره اولیش اینه که لوله رو خم کنی مقابل نور بگیری و توش نگاه کنی ببینی شکم نیاورده باشه
روش دوم لوله رو از قسمت بین مازل و اون قسمت جلو که لوله به گپ کیپ میشه میزاریش روی یه سطحی که میدونی مسطح هست مثل سنگ گرانیت اوپن آشپز خونتون یا... و میگردونی نباید فاصله ای بین لوله و سطح مسطح دیده بشه کوچکترین فاصله ای ببینی یعنی لوله تاب داره
حالت دوم ، انحراف یا کج بودن محور شکاف درجه، یه بار کلا برسیش کن ببین کج نباشه
حالت سوم کج بودن مگسک برای تستش تفنگ رو کاملا عمود به دیوار تکیه بده با یه قطره چکان دقیقا از جلوی مگسک یه قطره آب بچکون اگه تاب نداشته باشه قطره باید دقیق از وسط راستای لوله رد بشه این روش رو قدیما برای سنچیدن انحراف تیر کمانها و تیغه شمشر استفاده میکردن توی یه فیلم دیدم
یه حالت دیگه هم متصوریم که محور لوله نسبت به پیستون به لیل اینکه همون لولا که لوله رو خم میکنی مکنه پیچش شل باشه یا یه طرفش واشر نداشت باشه با اصتلاح لنگ بزنه
پس یا بار لوله رو بازش کن و روش دوم هم چک کن و دوباره ببندش شاید درست بشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2012-12-26 03:53 PM

شاهین جان اون حالت آخرکه اصلا نمی تونه درست باشه.با مگسک و شکاف درجه که دیگه ربطی به زاویه سیلندر و لوله نداره! اگه دوربین بود حرفت درست بود.
اگر هم تفنگ نو تاب لوله داره که همون بهتره ببره پسش بده تا بره پیش تراشکار.من تا حالا تو گاموهای نو تاب لوله ندیدم.ولی به هر حال این قضیه احتمالش هست.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - severus snape - 2012-12-26 04:26 PM

قبلا یه گامو شادو 640 داشتم یه بار که بستمش دیدم از تنظیمش خیلی چپ تر میزن دوباره لوله رو باز کردم دیدم یه واشر دست راستیش یادم رفته بزارم روش بستمش درست شدKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - javadjk - 2012-12-26 07:24 PM

سلام دوستان گرامی

بالاخره بعد از راهنمایی اق مسیح ما تونستیم پیستون تفنگمونو تعمیر کنیم البته نتونستم سوراخش کنم و برش زدم و توش رو با جوش پر کردم... طوری که دیگه نه تنها یه عمر کار میکنه بلکه لقی میل پیستون هم کاملا گرفته شده....

مراحل به شرح زیر با عکس قرار دارد .....فقط اونایی که قلبشون ضعیفه نیگاه نکنن چون دل ادم کباب میشه بحال پیستون......[/img]
[تصویر: 13565362701.jpg]
[تصویر: 13565362713.jpg]
[تصویر: 13565362712.jpg]
[تصویر: 13565362714.jpg]
[تصویر: 13565369151.jpg]
[تصویر: 13565369152.jpg]
[تصویر: 13565369154.jpg]
[تصویر: 13565369153.jpg]

در اخر هم باید یه تشکر ویژه از اق مسیح داشته باشم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Ali - 2012-12-26 07:36 PM

گفتم که سوراخ نمیشه...چه بلائی سرش آوردی....طفلک...چه جوشی استفاده کردی براش؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - javadjk - 2012-12-26 07:40 PM

(2012-12-26 07:36 PM)alinozad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گفتم که سوراخ نمیشه...چه بلائی سرش آوردی....طفلک...چه جوشی استفاده کردی براش؟

داداش راستی از شما هم ممنون که راهنمایی کردین

من از جوش کاربیت زرجوش استفاده کردم که حرارت بالا باشه تا کاملا قطعات به هم پرس بشن انگار از اول دو رنگ بوده

خیلی خوب در اومد ...... قبلا هم این کارو با یه چینی کرده بودم