شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shomalirika - 2012-12-24 02:50 PM

امروز از نخجیر سر تخت استفاده کردم.!!!

باید حالا چیکار کنم؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2012-12-24 03:10 PM

اول از همه از یه ساچمه دیگه استفاده کن مثل پرومگنوم.اگه بازم اونجوری بود شاید مشکل انحراف خفیف مگسک باشه که با کمی گرم کردن مازل با سشوار و چند تا تقه نرم و با احتیاط با چکش پلاستیکی میشه درستش کرد.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - masih.hunter - 2012-12-24 03:20 PM

احتمال کج بودن لوله اسلحه هم هست چون تاجای که من دیدم کنترل کیفیتی نداره .شما به گفته مهدی جان عمل کن ساچمه رو تغییر بده دوباره امتحان کن اگه بتونبد از چند زاویه از لوله و مکسک و ستون درجه عکس بگیرید بهتر میشه راهنمای کرد .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - karegarm - 2012-12-24 05:27 PM

(2012-12-22 11:56 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز پیچ قنداق ته قنداق هست.شما پد ضربه گیر رو باز کن یه سوراخ میبینی.توی اون سوراخ یه پیچ بلند هست.باید اون رو باز کنی تا قنداق در بیاد
البته قبلش حتما پیچ هارو ببند.چون من اون اسلحه رو باز نکردم نمیدونم پیچ ها مال چیه.فکر کنم اونها ربطی به قنداق ندارن
البته روال قنداق هایی که من دیدم اینجوری بوده.امیدوارم این اسلحه هم از این قانون تبعیت کنه

سلام داداش متاسفانه ته قنداق پیچی موجود نیست

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - sadra9496 - 2012-12-24 05:33 PM

خوب پس 100 در صد یک پیچ یا نکته خاصی وجود داره.بگرد اون رو پیدا کن.زیر ماشه یا حفاظ ماشه.خلاصه یه پیچ اونجا گیره
من الان عکسهای قبلیتون رو دقت کردم با اینکه پیچ حفاظ ماشه رو باز کردید باز حفاظ ماشه سر جاش هست.خوب اینطرفش پیچی چیزی نداره؟یعنی خودش بحالت پیچی بگرده و در بیاد؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shomalirika - 2012-12-24 10:28 PM

ممنونم از مهدی و مسیح عزیز

اینم از عکسای سلاح
راستش من هنوز با پرو مگنوم ازمایش نکردم ولی شما یه نظر در مورد عکسا بدین
ایا ایرادی وجود داره؟

[تصویر: 1_7_.jpg]

[تصویر: 1_6_.jpg]

[تصویر: 1_5_.jpg]

[تصویر: 1_4_.jpg]

تو عکس سوم خط نشونه وسطه ولی من تا اخر دو طرف اوردم باز هم راست میزنه!!!

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shomalirika - 2012-12-25 02:05 PM

دوستان ....

اقا مهدی.. اق مسیح... اساتید... چیزی به ذهنتون نمیرسه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - BARGOSTOVAN - 2012-12-25 04:18 PM

اساتيد محترمKhansariha (8)
براي تبديل سيستم پيستون قديمي تفنگ بادي(پيستون چرمي) به سيستم جديد بهتره از تبديل استفاده بشه يا با جوش ارگون و نصب يه تكه جديد و تراشكاري چون پيش تراشكار بردم گفت زدن تبديل بعد يه مدتي ضربه اونو لق ميكنه ولي اينطوري من تضمينش ميكنم!
تفنگ هم ديانا 25 ميباشد
با تشكر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2012-12-25 06:21 PM

ارزش تفنگ های قدیمی به حفظ اصالتشون و فابریک بودن قطعات هست هر گونه دستکاری در اون باعث کاهش ارزش اون میشه دیانا 25 با اصالت اولیه اش زیباتره.
(2012-12-25 02:05 PM)shomalirika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ....

اقا مهدی.. اق مسیح... اساتید... چیزی به ذهنتون نمیرسه؟
یک اشکال عمده در محصولات گامو همین انحراف مگسک به چپ یا راست هست مشکلی نیست به گفته های اقا مهدی عمل بکن درست میشه من تو عکس که گذاشتی مقداری انحراف مازل رو تشخیص میدم اگر خطای دید من نباشه.مازل رو به سمت چپ خودت چند درجه بچرخون.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - BARGOSTOVAN - 2012-12-25 06:50 PM

(2012-12-25 06:21 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ارزش تفنگ های قدیمی به حفظ اصالتشون و فابریک بودن قطعات هست هر گونه دستکاری در اون باعث کاهش ارزش اون میشه دیانا 25 با اصالت اولیه اش زیباتره.
ممنون از راهنماییتون
حرف شما منو به خودم آورد و قراره از جنس مواد مصنوعی مثل نوع چرمی برام بسازه ودیگه به ساختار تفنگ دست نبریم
تشکرKhansariha (8)