شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - حسین - 2012-12-10 06:12 PM

(2012-12-10 05:46 PM)mor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
1 مشکلی برای تفنگ من پیش امده چند روز پیش محیط زیست دنبالمون افتاده بود ما هم فرار کردیم Khansariha (367)تفنگ پر بود من هم یادم رفت خالیش کنم (البته ساچمه نداشت ) خلاصه بعد از 48 ساعت متوجه شدم الان هم قدرت تفنگ کم شده در حدود 50% قبلا دو قوطی رب رو سوراخ می کرد سومی رو فقط قر اما حالا فقط 1 رو سوراخ می کنه .
ایا فقط باید فنر تعویض بشه یا راه حل دیگه هم داره؟
و ایا فنر اصل وایپر مکس کیر می یاد ؟Khansariha (226)

عجب صحنه درامی بوده کلی هیجان زده شدم خخخخخخخخ
فکر کنم باید فنر عوض کنی بازم از اساتید بپرس Khansariha (214)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - I.V.O - 2012-12-10 11:35 PM

ممنون از راهنمایی دوستان

(2012-12-10 06:09 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آیا باید فنر تفنگ رو تعویض کنید.البته قبل از این کار بهتره یکی دو روز صبر کنید و بعد دوباره تفنگ رو چک کنید.ممکنه تا حدودی قدرت تفنگ برگرده ولی دیگه به اولش نمی رسه.اگه دیدین خیلی وضعش خرابه دیگه چاره ای جز تعویض فنر نیست.فنر گاموها گیر میاد.اگر هم نبود از فنر دیانا 27 استفاده کنید.می تونید برای بهتر شدن عملکردش حالا که قراره باز بشه یه واشر پیستون دیانا 27 هم بهش بندازید تا قدرتش هم بیشتر بشه.Khansariha (8)
فنر دیانا 27 می خورم به وایپرمکس و شادو 1000 .
قدرتش بیشتر می شه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - yoseftacktir - 2012-12-10 11:43 PM

(2012-12-10 05:46 PM)mor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
1 مشکلی برای تفنگ من پیش امده چند روز پیش محیط زیست دنبالمون افتاده بود ما هم فرار کردیم Khansariha (367)تفنگ پر بود من هم یادم رفت خالیش کنم (البته ساچمه نداشت ) خلاصه بعد از 48 ساعت متوجه شدم الان هم قدرت تفنگ کم شده در حدود 50% قبلا دو قوطی رب رو سوراخ می کرد سومی رو فقط قر اما حالا فقط 1 رو سوراخ می کنه .

فنرو دربیار و یه سمتشو گیربده به جایی ثابت ویه سمتشو بگیر و بکش جوری که فنر کمی باز بشه! چون احتمالا فنر جمع شده بعداز این کار بنرو گرم کن یا روی شعله یا رو آتیش باید بازی کاملا گرم بشه جوری که حس کنی فنر از قرمزی داره ضوب میشه! بعد اونو تو آب بنداز تاکاملا سرد بشه بعد فنرو بزن جا
ولی این کار تامذتی کار آماد هست! بعد باید به فکر یه فنرنو باشی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2012-12-11 12:05 PM

(2012-12-10 11:43 PM)yoseftacktir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

فنرو دربیار و یه سمتشو گیربده به جایی ثابت ویه سمتشو بگیر و بکش جوری که فنر کمی باز بشه! چون احتمالا فنر جمع شده بعداز این کار بنرو گرم کن یا روی شعله یا رو آتیش باید بازی کاملا گرم بشه جوری که حس کنی فنر از قرمزی داره ضوب میشه! بعد اونو تو آب بنداز تاکاملا سرد بشه بعد فنرو بزن جا
این کار هیچ فایده ای نداره دوست عزیز.بیشتر یه نوع دلخوش کردنه تا درمان قطعی.با این کار شما کل ساختار فنر رو هم به هم می زنی.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - yoseftacktir - 2012-12-11 02:15 PM

(2012-12-11 12:05 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-12-10 11:43 PM)yoseftacktir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:khansariha Khansariha (226)

این کار هیچ فایده ای نداره دوست عزیز.بیشتر یه نوع دلخوش کردنه تا درمان قطعی.با این کار شما کل ساختار فنر رو هم به هم می زنی.

برای چندتا از دوستان این روشو انجام دادم تا چندماهی فنر جواب داد

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2012-12-11 02:50 PM

باشه دوست عزیز شما انجام بدین.بنده هیچ مشکلی ندارم.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2012-12-12 02:05 PM

دوستان دیروز یه کاری انجام دادم که اصلا باورم نمیشد بشه.
یه 62 چینی مال 20 سال پیش بود داشتم لولش را تمیز میکردم که متوجه شدم کپ(فلزی هست)اسلحه یکم لق هست(البته قبلا این اسلحه را کاملا تعمیر کرده بودم)اولش گفتم شاید بشه با چسب نواری موقتی درستش کرد که اصلا نشد منم میدانستم نمیشه،چینی ها مخصوصا جوری کپ این سلاح را درست کردم که فرسایش درش بالا باشه(ایجاد چند سوراخ روی کپ+یه حالتی شبیه واشر دورش گود کردن که فرسایش بالا بره)بعدش امدم با چسب قطره ای روی سوراخ ها و توی اون حالت واشر مانند را پر کردم و کاملا صافش کردم که زیاد پستی بلندی نداشته باشه،بعد از خشک شدن دیگه لوله اسلحه لق نمیزنه و نزدیک 50 بار مسلحش کردم(و ماشه را نگه داشتم و دوباره لوله را بالا اوردم)هیچ چیش نشده.و هنوز هم خوب مانده تا بعد ببینم چی میشه(البته چسب قطره ای هیچ چیش نشده)
اینو گفتم شاید به درد دوستانی که کپ اسلحشون خراب شده بخوره(ببخشید جایی بهتر از این جا به فکرم نرسید)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - javadjk - 2012-12-21 09:08 PM

سلام خدمت دوستان عزیز تعمیرکار

یه سوال مهم در مورد پیستون دیانا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همونطور که میدونید میله پیستون دیانا پرسی هست یعنی میله توی یک واشر فلزی قرارداره که سر اون واشرفلزی از بیرون واشر تفنگ هست و سر دیگه اون میله پیستون توش هست که من شکلشو براتون کشیدم ....
تقریبا دور سر مسله پیستون انگار یه رینگ پیستون قرار داره ..
حالا اگر میل پیستون لق بزنه ممکنه بعد از مدتی این اتفاق براش بیافته مثل شکل دوم مه در اومده......

البته با جا زدن اون میله به صورت دستی هم میشه دوباره باهاش کار کرد و گیر میکنه اما اطمینان نداره خوب......

من توی شکل پایین قسمت 2 دو تا جای سوراخ طراحی کردم که با دریل پیستون و میله رو روی هم سوراخ میکنیم و دوتا پین محکم میزنیم داخلش....
[تصویر: 13561114241.jpg]
و اما سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
1- آیا به نظر شما این کار امکان پذیر هست یانه؟؟
2- اگر بله به نظر شما چطور اون پین ها رو قرار بدیم که بیرون نیان اخه اگر بیرون بیان ممکنه به محفظه سیلندر اسیب(خراش)برسونه و سیلندر خراب شه؟؟؟/
3- بهترین راه برای تعمیر این مورد چیه غیر از راه من؟؟؟؟؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Reza51 - 2012-12-21 09:25 PM

دوستان عزیز

کسی تراشکار خوب تو تهران سراغ داره ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Ali - 2012-12-21 09:42 PM

بیخیال سوراخ کردن پیستون شو!با مته صنعتی پیستون دیانا 27 رو بستم به قلاب مخصوص!مته با حالت پرسینگ میومد روی پیستون و میشکست!بعد از شکستن 5 تا مته با یک جنس درجه یک که بهترینشون بود فقط قسمت های انتهائی پیستون رو تونستم سوراخ کنم!!!کار هرکی هرکی نیست...نمیدونم چه آلیاژی داره که نمیشه سوراخش کرد.مخصوصا اون قسمت جلو رو حتی مته نمیتونست خش بنداره!