شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - tika - 2012-11-27 07:40 PM

لوله اسلحه های بادی زیرشکن قابل تعویضه؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alinikparast - 2012-11-27 07:49 PM

با سلام خدمت به دوستان
می خواستم بدونم که جه گونه میشه مکش پیستون شادو را تست کرد
با تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2012-11-28 01:52 PM

(2012-11-27 07:40 PM)tika نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لوله اسلحه های بادی زیرشکن قابل تعویضه؟
بله ولی کار خیلی راحتی نیست.Khansariha (226)

(2012-11-27 07:49 PM)alinikparast نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت به دوستان
می خواستم بدونم که جه گونه میشه مکش پیستون شادو را تست کرد
با تشکر
شما اول لوله سلاح رو بشکن ولی مسلح نکن.بعد با احتیاط انگشتت رو روی سوراخ سیلندر(جای که هوا خارج میشه دقیقا پشت ساچمه) بذار و فشار بده.حالا با احتیاط تفنگ رو مسلح کن.اگه انگشتت به سوراخ چسبید یعنی مکشش خوبه.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - NOPO - 2012-11-29 03:53 PM

سلام به همه کسی از دوستان میدونه که کجای کلت گازی رو باید روغن زد و از چه نوع روغنی؟؟؟؟ تو دفترچه راهنمای این کلت اشغال من عکس یه روغن انداخته بعد با فلش وصلش کرده به عکس اسلحه ولی هیچ توضیحی نداده که کجا رو باید روغن زدKhansariha (226) یه مشکل هم دارم بعضی وقت ها که باهاش شلیک میکنم ساچه نمیاد بیرون مجبورم خشاب رو در بیارم دوباره جا بزنم تا درست بشه کسی میدونه این مشکل برای چیه؟؟؟؟ گرون ترین ساچمه رو هم خریدم ولی بازم همین مشکل رو بعضی وقت ها دارمKhansariha (290) یه سوال دیگه هم دارم میگن کپسول گاز نباید بیشتر از 10 روز تو اسلحه بمونه باید از اسلحه استفاده کرد تا گاز موجود در کپسول تخلیه بشه تا اسلحه خراب نشه در صورتی که من تا 3 ماه یه کپسول گاز رو داخل اسلحه نگه داشتم و هیچ اتفاقی نیوفتاده میخوام بدونم این موضوع تا چقدر صحت داره؟؟؟
ببخشید اگه زیاد سوال کردم ممنون میشم دوستان بنده رو راهنمایی کننKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-12-02 08:00 PM

دوست عزيز شما مي تونيد از روغن اسلحه به نام روان كننده استفاده كنيد
ولي آنچنان اين تفنگ ها نياز به روغن كاري ندارن
در مورد اون كپسول هم درسته بايد زياد نمونه در تفنگ چون كه واشر نگه دارنده گاز
خراب ميشه بهترين مدلش همين برتا هست كه اون واشر خراب نميشه
شما مي توانيد كپسول رو جا بزنيد اما پيچ سفت كننده كپسول رو نبنديد
در مورد اون خشاب هم احتمالا فنرش شل شده Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - NOPO - 2012-12-04 01:49 PM

(2012-12-02 08:00 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز شما مي تونيد از روغن اسلحه به نام روان كننده استفاده كنيد
ولي آنچنان اين تفنگ ها نياز به روغن كاري ندارن
در مورد اون كپسول هم درسته بايد زياد نمونه در تفنگ چون كه واشر نگه دارنده گاز
خراب ميشه بهترين مدلش همين برتا هست كه اون واشر خراب نميشه
شما مي توانيد كپسول رو جا بزنيد اما پيچ سفت كننده كپسول رو نبنديد
در مورد اون خشاب هم احتمالا فنرش شل شده Khansariha (8)

مرسی دوست عزیز مشکل خشاب از فنرش نبود مشکل از یه قطعه نگه دارنده ساچمه که سر خشاب قرار داره بود... اون قطعه رو عوض کردم درست شد
دوست عزیز فقط نگفتی که کجای اسلحه رو باید روغن بزنم؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - old.hunter - 2012-12-04 05:25 PM

دوست عزيز Khansariha (8)
بله بنده هم عرض كردم احتمالا ولي بازم ممنون كه اطلاع داديد Khansariha (8)
اين تفنگ ها اغلب از جنس پلاستيك فشرده هستنKhansariha (8)
زماني كه شما شليك مي كنيد يه استوانه مخروطي شكل از دهانه لوله بيرون مياد
وقتي اسلحه رو باز مي كني جا هايي كه حكم ريل دارن و با هم درگير هستن
اون قسمت ها بايد روغن كاري بشه
ولي خيلي كم روغن بزن در حد يك قطره Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - khashayar - 2012-12-04 10:19 PM

تفنگ دیانا 27ی که خریدم قبل از اینکه دست آقا مهدی باشه دست آقای علی نوزاد یکی از استاتید حرفه ای سایت بوده.Khansariha (256)
روی فنر یک نوع گریس قرمز رنگ هستش که مال تیونینگ بوده.
من خودم چون واسم عمر تفنگ و دقتش خیلی مهمه(البته هنوز گروپ ازش نگرفتم) می خوام گریس رو پاک کنم می خواستم نظر شما ذوستان رو بدونم ممنون؟Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - HALFMAN2010 - 2012-12-04 10:31 PM

خشایار جون فکر نکنم اون گریس مناسب تیون باشه
اگه پاکش کنی به نظرم بهترهKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ham - 2012-12-04 11:09 PM

(2012-12-04 10:19 PM)khashayar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تفنگ دیانا 27ی که خریدم قبل از اینکه دست آقا مهدی باشه دست آقای علی نوزاد یکی از استاتید حرفه ای سایت بوده.Khansariha (256)
روی فنر یک نوع گریس قرمز رنگ هستش که مال تیونینگ بوده.
من خودم چون واسم عمر تفنگ و دقتش خیلی مهمه(البته هنوز گروپ ازش نگرفتم) می خوام گریس رو پاک کنم می خواستم نظر شما ذوستان رو بدونم ممنون؟Khansariha (8)

خشایار جان اگه میخوای تفنگت دقت خودشو حفظ کنه و استهلاک نداشته باشه کاملا بازش کنو همه گریسارو پاک کن.تفنگو کاملا از گریس تمیز کن.مخصوصا داخا محفظه سیلندر.واشر سرپیستون اصلا به گریس نیازی نداره.فقط قسمت انتهایی پیستون رو کمی گریس بزن.روی فنر هم خیلی کم بطوری که فقط چرب باشه.

اینطوری تفنگت سالها بدون استهلاک واست کار میکنه.اگه نیاز به گریس اضافی داشت خود کمپانی بهتر از ما بلد بود.
اکثر تفنگ های نو که باز کردم مخصوصا دیاناها حتی فنرشون هم گریس ندشت و خشک خشک بود.
موفق باشیKhansariha (8)